poster

Willie Boy

 • USA

  Tell Them Willie Boy Is Here

 • USA

  Willie Boy

 • Slovensko

  Willie Boy

Western / Drama

USA, 1969, 98 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • MartinNDL
  ***

  Film se značně topí v nudných slzách svých arogantních očí. Redford byl až krutě nevyužit a celá ta hra na vážný pocit a nedějovost mi ubližovala. Zcela jistě by Willie Boy vypadal jako majstrštyk, kdyby byl vyprávěn nadšeným divákem se smyslem pro hloubku a zkušenostmi z neziskovek. Western vůbec, ale celkem trefně aktuální film v kontextu rasistických výblitků mnohých Čechů vůči Romům. A ještě rada na závěr, je možný si z Willieho udělat soukromou zábavu, když se začnete věnovat počtu vystřílených broků bez nabíjení (plus pointa na závěr celkem ironie).(4.6.2013)

 • raroh
  ****

  V dialozích se odráží politické levicové zaměření režisérovo, v zobrazení psychicko-sexuálních vztahů pak uvolňující se atmosféra konce 60. let (i když podobný psychoanalytický přístup rakouští umělci používali už na přelomu 19. a 20. století), obrazově se pak kameraman opájel horkou kalifornskou přírodou, vše pak podtrhuje decentní komorní hudba s dominující flétnou, emočně napojená na impresionisty i tradiční indiánskou tvorbu.(1.4.2010)

 • sud
  ****

  Ponuré a temné psychologické drama z westernového prostředí o rasových předsudcích, aneb Kdo chce psa bít, hůl si vždy najde. Jednoduchý příběh ani přes pomalé tempo nenudí, možná díky atmosféře, hereckým výkonům či myšlence díla. Výborný Robert Redford, o nic horší Katherine Ross a Robert Blake. 85%.(8.9.2007)

 • dwarwen
  **

  Willie Boy je hodně zvláštní western. Začátek není špatný, ale na to, že celý film má asi 90 minut, je to hodně roztahané až nudné. Zakládá si to hodně na psychické stránce a vykreslují se celkem slušně různé postavy, ale když konečně dojde na nějaké vrcholné rozhodnutí, režisér usoudí, že to divák vidět nepotřebuje a postaví ho k hotovému. Jediné, co tento film zachraňuje je závěr a celkové vyznění, ale to je na celovečerák trochu málo. I přes dobrý herecký výkon ústředního tria (zvláště Blake) jen lepší 2*(30.7.2012)

 • Tommassi3
  ****

  "Co to s tebou sakra je ?? Proč jsi ho nechal spálit ?? Musíme přece lidem něco ukázat !!" - "Řekni, že suvenýry došly.." Velmi osobitý režisér a mimo jiné i spisovatel Abe Polonsky toho mnoho nenatočil, ale ty tři, čtyři kusy skutečně stojí za vidění.. Vynalézavý, netypický a inteligentní western s osobitým stylem a jako vždy výborným Robertem Redfordem, který ty one man show pasáže zvládá jako nikdo jiný..(7.2.2016)

 • - Film je natočen na základě skutečného příběhu indického chlapce Williho z roku 1909. Materiál je čerpán z knihy "Willie Boy: Desert Manhunt", kterou napsal Harry Lawton. [wikipedie] (Terva)

 • - Náhrobek Willie Boye lze nalézt na souřadnicích 34 ° 17'30 "N 116 ° 32'15" W / 34,29167 ° N 116.5375 ° W / 34,29167, -116,5375, což je 4,3 km vzdušnou čarou západně od křižovatky silnice 247 a Linn ulice v Landers v Kalifornii. (Terva)