poster

Willie Boy

 • anglický

  Tell Them Willie Boy Is Here

 • anglický

  Willie Boy

 • slovenský

  Willie Boy

Western / Drama

USA, 1969, 98 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • gotham
  **

  Pan Polonsky si asi myslel, že když si zajistí služby Roberta Redforda v nejlepších/nejhezčích letech a prostě s ním NĚCO natočí, tak že to bude stačít. Omyl - nestačilo to! Willie Boy je film se zoufale nudným příběhem, šíleně přehrávajícími herci, kteří nevědí co mají dělat nebo nedělat, aby z toho nevylezla úplná šaškárna. Nakonec se na to díky Redfordovi a krásné Katharine dá koukat, ale o užívání volné chvíle se opravdu mluvit nedá. 30%(2.12.2012)

 • sud
  ****

  Ponuré a temné psychologické drama z westernového prostředí o rasových předsudcích, aneb Kdo chce psa bít, hůl si vždy najde. Jednoduchý příběh ani přes pomalé tempo nenudí, možná díky atmosféře, hereckým výkonům či myšlence díla. Výborný Robert Redford, o nic horší Katherine Ross a Robert Blake. 85%.(8.9.2007)

 • MartinNDL
  ***

  Film se značně topí v nudných slzách svých arogantních očí. Redford byl až krutě nevyužit a celá ta hra na vážný pocit a nedějovost mi ubližovala. Zcela jistě by Willie Boy vypadal jako majstrštyk, kdyby byl vyprávěn nadšeným divákem se smyslem pro hloubku a zkušenostmi z neziskovek. Western vůbec, ale celkem trefně aktuální film v kontextu rasistických výblitků mnohých Čechů vůči Romům. A ještě rada na závěr, je možný si z Willieho udělat soukromou zábavu, když se začnete věnovat počtu vystřílených broků bez nabíjení (plus pointa na závěr celkem ironie).(4.6.2013)

 • kubilov
  ***

  Willie Boy se nese v duchu jedné velké honičky mezi ambiciózním, ale poněkud rozervaným šerifem Cooperem a indiánem, který prchá spolu se svou dívkou před spravedlností z nezáživného života v rezervaci, to vše na počátku dvacátého století, kdy rasismus vůči indiánům dosáhl svého maxima. Blake je fajn, Katherine Ross poměrně přesvědčivá, ale až Robert Redford válí.(5.7.2014)

 • kaylin
  ****

  Nejprve jsem si myslel, alespoň podle názvu, že tohle bude nějaký odlehčený western, ale on je opak pravdou. Je to docela násilnický western o tom, že mladý indián zabil v sebeobraně bělocha, což se mu má vymstít, protože po něm jdou lovci. Ale je jeho případ tak jednoduchý? Nejen emotivní finále ukazuje, že nikoli.(29.12.2016)

 • - Film je natočen na základě skutečného příběhu indického chlapce Williho z roku 1909. Materiál je čerpán z knihy "Willie Boy: Desert Manhunt", kterou napsal Harry Lawton. [wikipedie] (Terva)

 • - Náhrobek Willie Boye lze nalézt na souřadnicích 34 ° 17'30 "N 116 ° 32'15" W / 34,29167 ° N 116.5375 ° W / 34,29167, -116,5375, což je 4,3 km vzdušnou čarou západně od křižovatky silnice 247 a Linn ulice v Landers v Kalifornii. (Terva)