Tell Them Willie Boy Is Here

• slovenský

Western / Drama

USA, 1969, 98 min

• gotham

Pan Polonsky si asi myslel, že když si zajistí služby Roberta Redforda v nejlepších/nejhezčích letech a prostě s ním NĚCO natočí, tak že to bude stačít. Omyl - nestačilo to! Willie Boy je film se zoufale nudným příběhem, šíleně přehrávajícími herci, kteří nevědí co mají dělat nebo nedělat, aby z toho nevylezla úplná šaškárna. Nakonec se na to díky Redfordovi a krásné Katharine dá koukat, ale o užívání volné chvíle se opravdu mluvit nedá. 30%(2.12.2012)

Ponuré a temné psychologické drama z westernového prostředí o rasových předsudcích, aneb Kdo chce psa bít, hůl si vždy najde. Jednoduchý příběh ani přes pomalé tempo nenudí, možná díky atmosféře, hereckým výkonům či myšlence díla. Výborný Robert Redford, o nic horší Katherine Ross a Robert Blake. 85%.(8.9.2007)

Film se značně topí v nudných slzách svých arogantních očí. Redford byl až krutě nevyužit a celá ta hra na vážný pocit a nedějovost mi ubližovala. Zcela jistě by Willie Boy vypadal jako majstrštyk, kdyby byl vyprávěn nadšeným divákem se smyslem pro hloubku a zkušenostmi z neziskovek. Western vůbec, ale celkem trefně aktuální film v kontextu rasistických výblitků mnohých Čechů vůči Romům. A ještě rada na závěr, je možný si z Willieho udělat soukromou zábavu, když se začnete věnovat počtu vystřílených broků bez nabíjení (plus pointa na závěr celkem ironie).(4.6.2013)

Willie Boy se nese v duchu jedné velké honičky mezi ambiciózním, ale poněkud rozervaným šerifem Cooperem a indiánem, který prchá spolu se svou dívkou před spravedlností z nezáživného života v rezervaci, to vše na počátku dvacátého století, kdy rasismus vůči indiánům dosáhl svého maxima. Blake je fajn, Katherine Ross poměrně přesvědčivá, ale až Robert Redford válí.(5.7.2014)

Nejprve jsem si myslel, alespoň podle názvu, že tohle bude nějaký odlehčený western, ale on je opak pravdou. Je to docela násilnický western o tom, že mladý indián zabil v sebeobraně bělocha, což se mu má vymstít, protože po něm jdou lovci. Ale je jeho případ tak jednoduchý? Nejen emotivní finále ukazuje, že nikoli.(29.12.2016)

• - Film je natočen na základě skutečného příběhu indického chlapce Williho z roku 1909. Materiál je čerpán z knihy "Willie Boy: Desert Manhunt", kterou napsal Harry Lawton. [wikipedie] (Terva)

• - Náhrobek Willie Boye lze nalézt na souřadnicích 34 ° 17'30 "N 116 ° 32'15" W / 34,29167 ° N 116.5375 ° W / 34,29167, -116,5375, což je 4,3 km vzdušnou čarou západně od křižovatky silnice 247 a Linn ulice v Landers v Kalifornii. (Terva)