Willie Boy

• slovenský

Willie Boy

Western / Drama

USA, 1969, 98 min

"Co to s tebou sakra je ?? Proč jsi ho nechal spálit ?? Musíme přece lidem něco ukázat !!" - "Řekni, že suvenýry došly.." Velmi osobitý režisér a mimo jiné i spisovatel Abe Polonsky toho mnoho nenatočil, ale ty tři, čtyři kusy skutečně stojí za vidění.. Vynalézavý, netypický a inteligentní western s osobitým stylem a jako vždy výborným Robertem Redfordem, který ty one man show pasáže zvládá jako nikdo jiný..(7.2.2016)

Námet je to výsostne zaujímavý a netradičný, stret indiánskeho práva s tým našim. I keď na plagáte vidíme tvár Roberta Redforda a nad ním meno Willie boy, tak ten je tu niekto iný. Akoby ani jeho tvorca nevedel, čo sa vo filme odohráva. Slušná road movie, kde tak trochu nechápeme, prečo to prenasledovateľom trvá tak dlho. Prekvapí nás jedna nečakaná smrť, ktorá odkazuje práve na rozdielnosť chápania otázky zločinu a trestu. Celkovo sa z filmu a jeho témy asi dalo vyťažiť o niečo viac, ale určite spokojnosť. Ono sa tu mnohé odohráva ako keby pod povrchom. 70%(30.1.2017)

• dwarwen

Willie Boy je hodně zvláštní western. Začátek není špatný, ale na to, že celý film má asi 90 minut, je to hodně roztahané až nudné. Zakládá si to hodně na psychické stránce a vykreslují se celkem slušně různé postavy, ale když konečně dojde na nějaké vrcholné rozhodnutí, režisér usoudí, že to divák vidět nepotřebuje a postaví ho k hotovému. Jediné, co tento film zachraňuje je závěr a celkové vyznění, ale to je na celovečerák trochu málo. I přes dobrý herecký výkon ústředního tria (zvláště Blake) jen lepší 2*(30.7.2012)

• gotham

Pan Polonsky si asi myslel, že když si zajistí služby Roberta Redforda v nejlepších/nejhezčích letech a prostě s ním NĚCO natočí, tak že to bude stačít. Omyl - nestačilo to! Willie Boy je film se zoufale nudným příběhem, šíleně přehrávajícími herci, kteří nevědí co mají dělat nebo nedělat, aby z toho nevylezla úplná šaškárna. Nakonec se na to díky Redfordovi a krásné Katharine dá koukat, ale o užívání volné chvíle se opravdu mluvit nedá. 30%(2.12.2012)

R. Redford je silným ťahákom, ale nedokáže utiahnuť všetko sám, zvlášť ak postava okolo ktorej sa dej točí je indián menom W. Boy. Prostredná časť filmu si akosi dlho hľadá cestu k divákovi, nedokáže nakopnúť, strhnúť a naladiť tempo. V poslednej tretine začína hon a boj jeden proti jednému a už je to o niečo záživnejšie, ale to sa už blíži záver filmu. Samovraždu som akosi nepochopil, nikto predsa nehovoril o treste smrti, mohli svedčiť jeden druhému, že to bolo v sebaobrane, čo bol na divokom západe akceptovateľný argument. Záver fajn, no po filme vo vás ostane pocit, že sa z látky nevyťažilo maximum. Škoda. 60%.(28.2.2016)

• - Film je natočen na základě skutečného příběhu indického chlapce Williho z roku 1909. Materiál je čerpán z knihy "Willie Boy: Desert Manhunt", kterou napsal Harry Lawton. [wikipedie] (Terva)

• - Náhrobek Willie Boye lze nalézt na souřadnicích 34 ° 17'30 "N 116 ° 32'15" W / 34,29167 ° N 116.5375 ° W / 34,29167, -116,5375, což je 4,3 km vzdušnou čarou západně od křižovatky silnice 247 a Linn ulice v Landers v Kalifornii. (Terva)