Labyrint

Labyrinth

Fantasy / Dobrodružný

Velká Británie / USA, 1986, 101 min

Opät jeden z dalsich rodinnych fantasy filmov z 80-tych rokov, z ktoreho by som mal omnoho väcsi zazitok pred 20-rokmi, teda ked som mal 11 rokov. Neviem, preco sa mi tolko rokov tento film vyhybal, ale aj dnes som sa pokusil vzit a vnimat tento film z detskeho pohladu a preto davam aspon 4 hviezdicky. Dnes ma trosku nudil zaver filmu, kde bojovala spusta malych priseriek a bolo to take chaoticke a pre mna tym padom trosku nudne, ale prve 2 tretiny filmu boli zaujimave a zabavne. Pocas filmu sa objavilo par pesniciek, ale nastastie nie casto, lebo by to bol hotovy muzikal a v takomto rodinnom filme by ma to skor vyrusovalo a prekvapila ma aj hlavna uloha 15 rocnej Jennifer Connelly, ktoru som spoznal asi az v CISTEJ DUSI (2001)... 09.07.2010 _______ Jennifer Connelly - (Sára) +++ David Bowie - (Kráľ Jareth) +++ Toby Freud - (Toby) +++ Shelley Thompson - (Nevlastná mama) +++ Christopher Malcolm - (Sárin Otec) +++ Shari Weiser - (Hoggle) +++ Frank Oz - (Mudrc) +++ Robert Mills - (Ludo /Firey 3) +++ Produkcia: George Lucas +++ Hudba: Trevor Jones +++(9.7.2010)

Jiste, na dnesni pomery se jedna o usmevnejsi zalezitost, nostalgicky faktor ale hraje hodne nahlas a cloveka, ktery s Labyrintem vyrustal, musi i po letech potesit tuna dobre animatroniky, bezelstny pribeh a kralujici Bowie. Kouzlo doby se malokomu podarilo zakonzervovat tak, jako Hensonovi v tehle dobrodruzne podivane. A Ludo je typek!(2.2.2016)

Opravdu nádherné fantasy s nádhernou Connellyovou a celé je to podbarveno nádhernou hudbou. Výtečné masky, parádní nápady a skvělá atmosféra. Miluju tento film a řadím ho mezí svých TOP 5 fantasy.(8.6.2008)

Výborný starší film doprovázený písničkami Davida Bowieho. Jeden z mých oblíbených, když jsem byl mladší...(22.3.2009)

Připomíná mi to pohádky, které jsem sledovala jako dítě. Škoda, že jsem se k téhle dostala až teď. Ale bavila jsem se. Když občas potřebujete vypnout a odpočinout si od všemožných novodobých triků , Labyrint je ideální. Roztomile infantilní děj vyvážily propracované potvory všeho druhu.Nejsympatičtější je tradičně Bowie (skvělé vlasy) . Hudba se k filmu výborně hodila. Příjemná oddychovka.(17.10.2012)

Je to zastaralé. Bowieho legíny jsou strašné. Sarah je na facku. Je to infantilní. Ale i přes to všechno to je super pohádka, která ve své podstatě znázorňuje dospění mladé puberťačky. Dal bych tři hvězdy, ale za As The World Falls Down navyšuju o jednu :)(25.1.2014)

Bowie a mladá Connelly, je to takové technicky dost mimo mísu, ale díky démonickému Davidovi a naivnímu předstírání Jennifer celkem snadno snesitelné, ta studiovost je sice do očí bijící, ale místy je to i nechtěně vtipné. Nostalgie.(24.2.2014)

• Scaevola

Příběh zcela poplatný době svého vzniku a pohádka s morálním ponaučením, že volat skřítky na pomoc je hloupý nápad... Nebo snad podobenství o ztrátě panenství a přerodu hrdinky v ženu, kterýmžto směrem se ubírají písničky? Bohužel zřejmě ani jedna z možností - mnohem spíše se jedná o pouhou exhibici Lucasových příšerek a Bowieho pop-estetiky 80. let. A to ještě hodnocení zlepšuje dokonale nevinná J. Connelly a několikeré nápady, z nichž je cítit pozdější poetika settingu Planescape.(22.4.2014)

• MartinSTFC

To bylo psycho. :D Inu, na čtyřletého to na mě mělo větší vliv. Po všech těch letech se na to dívám a říkám si, jak málo stačí dětské fantazii. David Bowie, kvůli kterému jsem se k filmu po letech vrátil, mě nijak zvlášť neoslnil. Jeho hudba prostě převládá nad jeho hereckými výkony. Opravdu mě to nebavilo.(15.11.2014)

Fantastické fantasy! Jednoduchá zápletka, tínedžerka je úplne vytočená z malého urevaného bračeka a tak ho "predhodí" škriatkom, aby mala aspoň chvíľu pokoj. Kliatba však naozaj vyjde a ona sa musí dostať ku kráľovi škriatkov (David Bowie), aby ho zachránila. Všetko je hrané, postavičky su skvelé, David Bowie ako uliaty, herečka krásna. Jeden z mojich najobľúbenejších filmov vôbec. Pozor, nepúšťať to malým deťom, miestami pôsobia postavičky strašidelne, a to úplne všetky!(1.9.2015)

Vinikající pohádka ,perfektně natočená a hravá ,která i po letech dobře baví.(20.10.2015)

To čaro simultálneho dabingu dotváralo atmosféru dokonalosti.(7.12.2015)

Prijemna pohadka, rozhodovano mezi 3 a 4 *(29.11.2016)

Tenhle film je jakási '' anomálie '', druh filmu s kreativním nápadem který by nikdo nečekal ( např: Krotitelé duchů, Jurský park, Matrix apod. ). Co k filmu mohu říct? Je užasnej. Efekty jsou úžasné ( většina ), postavy jsou sympatické a David Bowie je supr ( hlavně jeho song Magic dance, pořád ji nemohu dostat z hlavy ). Příběh sice nedává moc smysl a jsou tam nějaké divnosti, ale film je moc povedený.(6.12.2016)

Vizuálne temer dokonalé, avšak príbehovo trosku prosté.(22.2.2017)

45% - komentář 20ti slovy: "Klasické" -oldskůl fantasy s pěknými příšerkami a vším co k tomu patří...ale...chození labyrintem bylo nudné, holka otravná a Bowie nijaký.(10.9.2017)

Tři hvězdy za Bowieho.(31.3.2018)

Velice povedená pohádka, která patří k mým oblíbeným. Jedinečné postavičky, přemíra fantazie, zajímavé obsazení.(8.7.2018)

Kouzelná pohádka, která osloví v každém věku. Doporučuji všem milovníkům Davida Bowieho. Speciálně pro Labyrint vzniklo 5 jeho písniček. Masky použité ve filmu jsou na tu dobu dechberoucí.(6.6.2019)

Je tomu asi 6 let co sem viděl tudle úžasnou podívanou, plnou dobrých vizuálních efektů na svou dobu a chytlavého příběhu.(28.11.2010)

• Loganberry

Celý se to hrozně táhne, chvílema jsme si říkala, ať milá Sára toho uřvanýho fakana už konečně najde. Jennifer Connely ale furt a dokola pobíhala mezi papundeklovými stěnami a umělohmotnými dveřmi, někoho zachraňovala a donekonečně se vykecávala. A konec samozřejmě protahoval (jako na potvoru) feminní Bowie. Jeho legíny však vyvrátily všechny pochybnosti (až jsem se mu tam musela pořád dívat)... Vidět to jako dítě, tak se mi to možná bude i líbit, ale teď z toho mám dojem nemastný neslaný.(21.12.2010)