Labyrint

Labyrinth

Fantasy / Dobrodružný

Velká Británie / USA, 1986, 101 min

• Radiq

Takovej šit že má 76% hodnocení? Možná na svou dobu to něco znamenat mohlo, ale teď to znamená kurevsky málo. Nejde jenom o triky a gumovy postavičky, ale i ten příběh a neuvěřitelně stupidní hlavní představitelka, která je buď naivní nebo uječená. Snaží se to hýřit mnoha originálními nápady, ale mě to teda vůbec nebavilo. David Bowie taky není žádná perla. I když jeho hudba se poslouchat dá a je to velká hudební osobnost, tady s tím hárem a v punčocháčích je spíš tak jakoby dětsky zlej, než doopravdy zlej. Takovej zloduch 80. let to je. Ani když tam zpívá, tak se mi to nelíbí, protože ta hudba je prostě moc i na mě. Zpěv, jakožto hlas, to jo, ale jinak nuda největší.(15.1.2010)

No joo to si pamatuju,už jako malé se mi to líbilo.Teď, když jsem to konečně pochopila (ačkoli ve filmu není nic k chápání) to mám ještě raději. Krásná pohádka.Sice starší ,ale pořád se na ni moc ráda dívám.Bowie je velmi vtipnej a skvělej(až na ty kalhoty)! Jennifer Connelly je tam nádherná taková ještě nevinná.Atmosféra labyrintu je vážně kouzelná, vizuálně skvělí.(8.4.2011)

Můj oblíbený asi od 10 let, kdy jsem film omylem nahrála z televize na VHS. Skvělá Jennifer Connelly, dobrá hudba a plno chlupatých příšerek, tak škaredých až si je člověk zamiluje..Ovšem nejlepší je na začátku ten malý červíček ve zdi, jak říká " HOJ" . Asi mě moje děti budou nenávidět, když je budu nutit dívat se na 30 let starou fantasy pohádku.(13.10.2011)

Pohádka pro dospělé - asi proto jsem jako malý špunt měl z ní strach a bratr toho využíval ve svůj prospěch. Byl jsem malý Toby, kterého měl unést král skřítků a já bych se potom stal goblinem. Po delší době jsem film viděl jako dospělý a velmi si ho oblíbil. Ať šlo o pěkný děj, výbornou hudbu či kvalitní herecké výkony Davida a Jennifer. Pravda je, že efekty jsou zastaralé, ale to nikomu přece nemůže vadit.(4.1.2012)

David Bowie jako král skřetů, kteří unesli dítě.....místy úžasné, no prostě dvěma slovy "moje děctví". 4/5(4.2.2012)

Díky své dceři jsem tuhle výbornou fantasy viděla mezi jejím čtrvtým a pátým rokem asi 50x. A neomrzela. Nádherný nadpozemský David Bowie v roli krále skřítků, kdy stejně doteď nevím, jestli byl skutečně tak zlý, nebo spíš nešťastně osamocený, jeho originální hudba, vypracované loutky, vychytávky v Bludišti dávno před Potterem a podobnými, bažina věčného zápachu....prostě perfektní podívaná. Jediné, co mi trošku vadilo, byl pocit, že Jennifer Connelly hraje poněkud dřevěně, ale zachránil to její pěkný vzhled.(5.1.2013)

Fantasy pohádka typu "nekonečný příběh", s jednodušším příběhem, jednoduššími efekty, jednoduššími postavami. Ale i přes ošlehanost časem příjemné koukání, přestože to není film mého dětství...(7.3.2013)

• Pitryx

Přeslazené a přeplácané!! Nejraději bych filmu nedal vůbec nic. Už kvůli Bowiemu a jeho hýkání ve filmu /hudbě/. V postavě Jaretha je ještě nesnesitelnější, než normálně. Kdo mu šil kostým, proboha??!! Kritiku zaslouží také medová Sarah, která čímkoli projde, vlastní na sobě čistě seprané šatky a čisté džínsy. Zase, ale musím objektivně přiznat nápaditost loutek a přímočarý děj, který má spád. Rozporuplné dojmy z filmu tedy shrnu a snímek ohodnotím jako malinko podprůměrný. 230120119248/9654(6.2.2014)

Nádherná pohádka, poetická. Spolu s Temným krystalem to nejlepší z maňásků.(11.1.2016)

Pro mnohé průměrné fantasy ... pro mě určitě ne . :-) Na 86. rok velice zajímavý námět s hodně slušným provedením. Po vizuální stránce opravdu o dost převyšuje své současníky ( Za mě byl Bowie super . )(1.5.2018)

• KubykF

Strašně naivní film s šíleným soundtrackem a sympatickými postavami typu Ludo či Hoggle, vhodné spíš pro děti, měl jsem co dělat abych to dokoukal. Chvílemi mě to spíš iritovalo, ale proti gustu... mínus hvězdička za ty šílený zpívaný sekvence... :-) Kdybych měl zabavit děcko filmem, tak bych po tom sáhnul. :-)(13.11.2018)

Docela dobré fantasy, ale nevyrovná se Nekonečnému příběhu, které mu se trochu podobá. Hodnocení: 60 %(2.9.2011)

Překrásně udělaná nuda k uzoufání.(16.1.2015)

Jiste, na dnesni pomery se jedna o usmevnejsi zalezitost, nostalgicky faktor ale hraje hodne nahlas a cloveka, ktery s Labyrintem vyrustal, musi i po letech potesit tuna dobre animatroniky, bezelstny pribeh a kralujici Bowie. Kouzlo doby se malokomu podarilo zakonzervovat tak, jako Hensonovi v tehle dobrodruzne podivane. A Ludo je typek!(2.2.2016)

Kvalitna rozpravka pre deti aj dospelych az na tie "super" pesnicky(21.5.2008)

80. léta jsou na filmu dost znát, prakticky film je stejně starý jako já a je to prostě vidět, ale už když mi bylo 13 a já tu pohádku viděla...dodnes mi nikdo nevymluví, že to byla jenom pohádka pro děti :-D prostě ten podtext tam vidím i po těch letech, zvláště v té skvělé písničce As the world falls down :-). Za sexyho Bowieho ve skvělých elasťácích a s vlasy podobnými MacGyverovi po zásahu elektrickým proudem, si to opravdu zaslouží ten plný počet :-)(10.9.2011)

Kombinace Bowieho jako krále skřítků a jeho písní a uplých legínů, je vražedná !!! Od dětství moje nejoblíbenější pohádka !!!(15.2.2012)

Výprava, kostýmy a správná míra dekadence a nemohl jsem se jako malé dítě nezamilovat.(14.12.2012)

Strašně tu žeru Bowieho! Až je mi z toho trochu trapně...(22.10.2013)

Skvělá pohádka, vizuálně úchvatná podívaná a David Bowie a jeho písně jsou balada pro uši. Poprvé jsem viděl před mnoha lety a byl jsem unešen. No nedávno jsem si na Labyrinth vzpomněl a z nostalgie jsem se na něj podíval. No mezi prvním a posledním shlédnutím spatřili světlo světa všechny možné a nemožné Karkulky a Doby ledová a Shreci a jím podobní a tak se zdá, že pohádka už dost zestárla. Nemyslím snad ani tak trikově, ale už mě tolik neuchvátila. Dal bych tři hvězdy, z nostalgie jednu přidávám. 75 %(23.1.2014)

Díky tomuhle filmovému dílu jsem byla od dvanácti platonicky zamilovaná do Davida Bowieho (ted zpětně mě to trochu děsí, když se dívám na ty jeho legíny! :-)) ) Viděla jsem to snad stokrát (na VHS, vždycky když jsem byla nemocná :-) ) Veliká nostalgie! Prostě moje srdcovka.(23.3.2015)