Psychopat Ryan Gaerity uprchl z vězení v Irsku. Do USA jej žene silná touha pomstít se Liamu McGivnymu, který byl před dvaceti lety jedním z členů jeho teroristické skupiny. Ten ale teď žije pod jménem Jimmy Dove v Bostonu a svou vinu se pokouší odčinit obětavou prací u policejního pyrotechnického oddílu. A patří ve svém oboru mezi nejlepší. Jimmy se nedávno také rozhodl požádat o ruku svou Kate, kterou miluje, stejně jako její dcerku Lizzy; navíc hodlá odejít z aktivní služby do funkce instruktora. Než může uskutečnit své plány, nelítostný Ryan poprvé nečekaně udeří… Působivý akční thriller, věnovaný stále aktuálnímu tématu terorismu, natočil režisér Stephen Hopkins (známý tituly Predátor II, Lovci lvů, též jeden z tvůrců úspěšných seriálů 24 hodin či Californication). Úlohu Ryana ztvárnil Tommy Lee Jones (Muži v černém, Tahle země není pro starý, Takoví normální zabijáci), postavy Jimmyho Dovea se chopil Jeff Bridges (Starman, Nebeská brána, Big Lebowski). (Česká televize)

danny_21

Klasický scénář filmů munstru : Společná minulost ( tady v IRA ) s tragickou událostí ( tady uvěznění jednoho ) po x letech postaví kladnou a zápornou postavu v mstící honičce - prostě klasické klišé. Co ale dělá ze šedého šalonovitého námětu lehounký nadprůměr jsou oba herci, hlavně teda krásně magorskej Tommy Lee a hodně umně natočené detonační scény s hudbením doprovodem irských mágů U2 v ulicích irského Bostonu - 75 % ()

Acrobat

Silvestri v panike čo robiť, okamžite na úvod ešte predtým než si prinesieš rakytníkový čaj k filmu, vytasí brilantné tóny „princeznej“ a asi tak hneď vytuším čo sa bude diať. Deje sa poctivá s minulosťou pretkaná naťahovaná pomstychtivá linka medzi serióznymi dvoma chlapmi. Obalené celé do výbornej Hopkinsovej réžie, tkorý miestami to napätie dávkuje fakt profesionálne. Herecký koncert je zaručený, zlý nie je štatistom a tí „dobrí“ taktiež nie sú nesmrteľný. Blown away ma všetky páky na odpálenie predsudkov a zlých pocitov. Poctivo natočený, v exteriéroch robený film s plnými výbuchmi bez počítača. Ulahodenie duši a hudobný podmaz je priam nadpozemský. Plná relaxácia so zmyslom a životným príbehom. (videné 10.12.2019, BDrip) ()

Nix

Ok, musím dát kladné hodnocení. I když film teda je na můj vkus pomalý, vše je udělané s patřičnou grácií. Od vizuálu, hlavně výbuchů až po výkon Jonese. Začátek člověk musí přežít a pak dostane spletitost po sobě jdoucích událostí jednotky nebo spíše jedince z jednotky pyrotechniků. Děj je fajn, i když je to klasický příběh o pomstě, zneškodnění bomb má opravdu dobrou atmosféru a udržuje si napětí. Na svůj rok je to opravdu povedený filmek, akorát akční bych ho úplně nenazýval, mimo výbuchy a závěrečnou bitku to s akčním žánrem nemá moc společný. Hledal bych ho spíše v jiných odvětvích. Ale Bridges mne tímhle filmem překvapil. Fajn podívaná. ()

Taffey

Je to film, který mě provázel z VHS-ky od jeho natočení po celá devadesátá léta spolu s Vysokou hrou patriotů. Když už jsem nevěděl co by, pustil jsem si ho. A dodnes se u něj nenudím. Perfektní hudba, třeba jak si Lee zpívá U2 ve své "dílně" na lodi, to je úžasné. Asi se mnou bude málokdo souhlasit, ale kasting dopadl skvěle a názor, že se rejža snažil z Jeffa Bridgese udělat akčního hrdinu, je naprosto směšný. Řekl bych, že ani scénář nemá chybu. Jde jen o poněkud jinak natočený film, než je většina lidí zvyklá z dnešní doby. Kdybych měl tipnout období vzniku, přidal bych filmu deset let. To ale není vůbec na škodu. Takoví Všichni presidentovi muži vznikli kdy, a jaký je to film. Nebo ne? ()

Tiiso

Příběh, který byl s různými herci, s různým námětem a v různých prostředích a v různých časech natočen snad už možná tisíckrát. Nic proti tomu nebudu namítat pokud ho někdo dokáže dostat na plátno neotřelým způsobem, ale v tomto případě se tak nestalo. Ač mám oba herce moc rád tak zde na mě působili nepřesvědčive a křečovitě. Tak nějak moc černobílé. Zaporák byl jen záporný a naopak. No dvě hvězdy za hudbu a za triky. ()

error17

Ne že by to bylo špatné ale nějak jsem to pouto mezi Jeff Bridgesem a Tommy Lee Jonesem necítil neviděl jsem tam tu potřebu ničit a vše vyhazovat do vzduchu herecky dobré příběhově plytké. ()

Brooks

Prvá polovica je výborne vyplnená šablóna hollywoodskeho thrilleru, ale v tej druhej sa zápletka zbytočne naťahuje a béčkovo zblbne. Dve hodiny sú priveľa, o 20 minút menej by bolo akurát. Tommy Lee Jones mi tu svojim afektovaným, chabúčko charakterizovaným záporákom občas asocioval "Two-Facea" z Batman navždy, kdežto Bridgesov hrdina bol, vzhľadom sa svoju minulosť, až príliš kladnou, morálne jednoznačnou postavou. Ich konflikt okorenený efektnou réžiou a skvelou technickou stránkou ale aj napriek chybám baví a prakticky nestarne, takže slušné 3*. ()

MirkaP

Tenhle film jsem už dlouho neviděla, přesto je pro mne nezapomenutený, sice si nepamatuju jeho název, ale vím, že je to TEN film, kde oslnivý Tommy Lee Jones skládá bomby a hraje mu k tomu skvělá muzika od U2. Jakmile slyším v rádiu With Or Without You, hned se mi to vybaví. ()

subic

Superhrdina Jeff Bridges vždycky ví, že má přestřihnout ten červený drát, když ty bomby nastraží padouch Tommy Lee Jones. V podstatě neustálá akce se proměnila spíš v akčňák pro děti. 52% ()

RafaKrakal

Lehce nadprůměrný thriller, avšak s jedinečnou atmosférou podpořenou hereckými výkony Jeffa Bridgese, Tommy Lee Jonese a Foresta Whitakera. 75% ()

marek29

Přesah bych tu nehledal, i když film je skutečně bomba :D napínavé od začátku do konce, happy end a předvídatelný závěr ala Hollywood však taky nechybí. Pecka na páteční večer, za mě doporučení. Není to trapná vykopávka! ()

Marg

Jeff Bridges a hlavně Tommy Lee Jones dělají z tohohle filmu nadprůměný thriller. Nezapomentulná je scéna, Kdy Tommy za zvuku pecky od U2 vyrábí ve svém doupěti bombu a hudba se rozhléhá do všech koutů. ()

sirrgulo

U filmu jsem vydržel, protože jsem čekal na nějaké pořádné výbuchy. Těch jsem se bohužel moc nedočkal. Souboj hlavních postav mi nepřišel vůbec nervy drásající a ani moc napínavý. Film pak u mě zachraňovala dvojice Tommy Lee- Jones a Forest Whitaker. ()