Steven Phillips, hollywoodský scénárista nominovaný na Oscara, je vyznamenán cenou za celoživotní tvorbu. Je tím velmi poctěn, avšak vedení studia, které s ním mělo smlouvu na scénáře k filmům, už s ním nechce dál spolupracovat. Steven potřebuje nějakou útěchu a tu hledá u svého přítele Jacka, který má skvělou radu. Všichni slavní a úspěšní z Hollywoodu přece vědí, kde hledat inspiraci. Jemu jí dala Sarah - novodobá múza, díky níž napsal svůj nejlepší scénář za 17 hodin. Steve moc touží, aby se všechno vrátilo do starých kolejí a nápady se jen hrnuly. Požádá Jacka, aby ho se Sarah seznámil. Spolupráce s krásnou a rozmarnou múzou je hodně náročná na čas, ale i na peníze. (TV Nova)

eJacques

...Možná přijde někomu nezajímavý a slaďák, ale Sharon Stone měla něco do sebe... Velice zajímavý příběh... Zaslouží si i 3,5... ()

zdenny

Mám k tomuto filmu nostalgický vztah. Je to velice příhodný film na podzimní večer. Sharon Stone je zde sexy a svou roli hraje velice roztomile. Ve filmu můžeme pocítit, že někdy stačí, když člověk opravdu věří... a úspěch se může dostavit. ()

darwin

Velice příjemná komedie se skvělým obsazením. Hollywoodský film tak trochu o Hollywoodu a tvůrčím trápení Alberta Brookse. ()

dopita

Docela vtipnej film, při scéně na tenisovým kurtu sem se docela zasmál. Jinak za zmínku stojí jen James Cameron v epizodní roli a velkej holej zadek Sharon Stoneové. ()

Yardie

Určitě vynikající nápad. Ovšem to zpracování je dosti slabé. Vtipných míst tam bylo opravdu poskrovnu. Na Sharon se velice pěkně koukalo, to je velké plus. Ale jinak naprosto o ničem. Dokážu si představit buď totálně praštěnou komedii a nebo takovou rozumnou komedii s inteligentním humorem. Takhle tady byly náznaky humoru, ale bylo to totálně zabito. Velká škoda! Howgh! ()

Lukoye

Ničím mě to nepřekvapilo. Takový nanicovatá příběh o shánění vyjíměčného scénáře. Zoufalý scénárista se nechá omámit ženou. Ta má být podle vlastního tvrzení jednou ze starořeckých můz. Kdybyste se dívaly vedle televize do stěny, budete mít stejný filmový zážitek. ()

Puol

Príjemné prostredie Hollywoodu so vždy nádhernou Andie MacDowell, zaujímavé camea: Cameron, Scorsese ktorí si robia so seba srandu a dobrý nápad. Toľko ku kladom. Nápad je pohriechu nevyužitý a Sharon Stoneová protivná až- až. Celkovo prevláda nuda. ()

Wolvie

Je tam Jeff Bridges,Sharon je sexy a Albert Brooks není marný ani jako režisér,jako celek je to ale stejně podobně nevzršivé.Škoda. ()

Denny

Filmu chybí šťáva a ani plno hvězd to nezachraňuje,všechno se prostě nepovede,i když námět není špatný. ()

tranquill

"Pane Philipsi, tohle je Hollywood. Já se nedivím, že jste jí věřili, tady přece lidi věří všemu!" Povedená komedie s opravdu originálním námětem. ()

catt

Snížit počet trapných scén a byl by to nadprůměrný film, takto je to nevyužitá šance. Jediným plusem je možnost vidět spoustu slavných lidí :) ()

cinema_cz

Brooks by při psaní scénáře evidentně nějakou vlastní Múzu potřeboval. Určitě by mu řekla, že dobrý film potřebuje víc než jen jeden zajímavý nápad a že když už s diváky rozehraje nějakou partii, musí ji v závěru dotáhnout do konce a ne jen zbaběle sáhnout po první pointě, která jej napadne. 40 % (Ci 05/2000, str. 104) ()

mr.bredok

nevím proč tomu tak je, ale filmy o scénáristech mají většinou velmi slabý scénář. Docela zajímavý nápad se utopil v rozvleklém líčení potíží s můzou. Film ztrácel spád až nakonec scénaristi nevěděli jak se můzy zbavit a museli zasáhnout zaměstnanci blázince. Mimochodem právě jejich vstup do děje byl absolutně nelogický. ()

Enelya

Řekla bych, že scénárista by si jednu múzu také měl vydržovat, neboť tomu prostě chybí šťáva...Samotnému filmu dávám 1hvězdu, druhou hvězdu ode mě získávají Scorsese, Cameron a Reiner za své krásné štěky.:)) ()

kaziKV

Popravdě, po čtvrt hodině mě kamarádka obdarovala vyděšeným pohledem a neméně vystrašenou otázkou: "To tam bude tahle hudba pořád?" A když jsem měl jedno odpoledne mírně sebevražedné myšlenky, pustil jsem si film celý, ale má ruka byla na dotek od volume ! ()