Na mě se můžeš spolehnout

• USA You Can Count on Me (více)

Na Sammy se toho sesypalo moc najednou. Od narození žije v městě Catskill, kde její rodiče zahynuli při dopravní nehodě, když byla malá holčička. Má osmiletého syna Rudyho, který nikdy neviděl svého otce a začíná si ho idealizovat jako hrdinu. Navíc dostala nového šéfa, který chce, aby plnila nesmyslné příkazy a ještě ke všemu přijíždí na návštěvu její bratr Terry, jenž se řadu měsíců vůbec neozval. Přítel jí nabízí sňatek, vztah se šéfem nabere nečekaný obrat a bratr se synem jí dělají velké starosti. A když Terry řekne Rudymu, že by se mohl setkat se svým otcem, nastává chvíle, kdy si sourozenci musí spoustu věcí vyjasnit. (oficiální text distributora)

JanCarlos

Docela příjemnej filmík z prostředí americkýho maloměsta, ale mám dojem že to bylo Scottsville a né Catskill, jak je napsáno v infu. ČT zatím v rámci Amerického nezávislého léta docela boduje.. ()

klukluka

Standardní záležitost, zítra si na ni nevzpomenu. Hlavní hrdinové mi byli bez výjimky lhostejní, nikdo z nich si nezískal moje sympatie. ()

Callas

8/10 Příjemné pohlazení v podobě jednoho lidského příběhu o vztazích, rodině a tom jak by se člověk měl a neměl zachovat. Doporučuju každému, kdo hledá něco opravdového, něco ze života, film o problémech, s kterými se člověk může lehce ztotožnit a vychutnat si tento příběh až do konce. ()

cab

Sammy (Laura Linney), ktera zije v malem mestecku sama se svym synem a obcas se schazi s jednim chlapikem se musi najednou vyporadat s nove prichozim sefem ve sve praci i necakanou navstevou v podobe nevyzpytatelneho bratra Terry. Drama postavene na dobre napsanych postavach a logickym shlukem udalosti se krasne rozviji a dobehne do zdarneho konce. 75% ()

hell_boy

Další velice příjemné překvapení. Poměrně jednoduchá zápletka, poměrně obyčejné prostředí a přesto pět hvězdiček? Je to tak, Laura Linney je fantastická, ale pozadu nezůstává ani Adam LeFevre a dětská hvězdička Rory Culkin. Pokud máte rádi obyčejné filmy, tak jste na správné adrese a odnesete si neobyčejný zážitek. ()

ddf76

Skvela Laura Linney v tomhle sympatickem maerickem nezavislem snimku. Opravdu prijemny snimecek o vztahu bratra a sestry. ()

zahadum

Malý veľký film o sestre ktorá chcela chrániť svoja brata losera a pri tom ona sama bola beznádejný prípad života. Citlivý a komorný snímok s vynikajúcou L.Linney, dôveryhodným Ruffalom a zbytočnou postavou M.Brodericka. ()

gusman

Docela schizofrenní, na druhou stranu dost obyčejné:) Nijaký konec, nijaká zápletka, chudák podváděná těhotná žena. ()

atmen

Nevím proč, ale mám zde stejný problém jako při sledování Tamara Drewe. Opět krásně vykreslené poklidné ospalé městečko, ve kterém jakoby chcípl pes, skvěle načrtnuté postavy, ale zde je to co mi nesedí. Všechny postavy jsou zdeformovaně pokřivené. Takže tu máme osamělou matku malého syna, která podvádí svého snoubence ze svým šéfem, který má manželku v 6 měsíci těhotenství. Její bratr se životem brodí bez cíle a snahy někam zapadnout, tak jen znepřijemňuje osudy těch, které ho protnou jeho cestou životem...Vím, že nikdo není dokonalý a lidé mají svá slabá místa, ale zde postupně vystupují jen záporné vlastnosti a já jsem ten, co hledá u lidí většinou to dobré...Hold jsem naivní snílek.... ()

haWranka

Laura Linney je úžasná herečka a pro Marka Ruffala mám velkou slabost. A i přes tu nádhernou hudbu a dost reálný příběh nemůžu hodnotit výš. Proč? Asi proto, že mě to nijak nedojalo a za týden si nebudu pamatovat, o co vlastně šlo. ()

Tanner

Hezký film. Přestože notně nahořklý, stále milý a příjemný a s jemnou příměsí humoru. Na nic si nehraje a v tom je jeho síla. Navíc je podpořen vynikajícími herci, kteří své skutečné, v žádném případě černobílé postavy hrají naprosto skvěle. ()

xenopus

Vcelku průměr po všech stránkách s výjimkou herectví ústřední trojice a určitého milého humoru. Jenže právě herecké výkony deklarují, jak průměrný je zbytek a na nadprůměr celku to prostě samy o sobě nevytáhnou. Jinak příběh ze života a film mi atmosférou trochu připomněl pocit z filmu Co žere Gilberta Grapea. Jo a občas mi přišlo, že osmileté děti jsou vlastně všichni tři... Ale tak už to v životě někdy chodí - k některým věcem člověk musí holt dospět. ()

nula87

Příjěmně obyčejný film o obyčejných lidech s běžnými starostmi, které jim můžeme věřit. Vynikající Laura Linney ()

Hydr0gen

Tak přesně díky filmům jako tento mám rád americkou nezávislou tvorbu. Moc příjemná záležitost, v udělení absolutního hodnocení mi brání to, že je to přece jenom občas předvítelné a nevyhlo se to klišé (happyend). 9/10 ()

pepino

Takové skromné trocha komornější drama o obyčejných problémech... Abych se přiznal tak jsem čekal celou dobu na něco, nevim ani jak to definovat, možná zvrat nebo tak něco...Ono to ale nepřišlo a film jen tak odplynul. Čekal jsem prostě na něco co by mě donutilo kroutit hlavou a říkat si : TYYY VOLEEEE TAK TEĎ MĚ ZAS TEN REJŽA DOSTAL.. Když to ale vemu z té druhé stránky tak to byl vcelku kvalitní poklidný snímeček který potěší a nezklame...3 hvězdičky ()

Na Lonergana sa môžeme spoľahnúť

Na Lonergana sa môžeme spoľahnúť

24.08.2005

Po dráme Na mňa sa môžeš spoľahnúť nakrúti Kenneth Lonergan snímku rovnakého žánru s názvom MARGARET, a rovnako ako v prípade spomínaného predošlého projektu, aj tu bude okrem režisérskej stoličky… (více)