poster

Maigret klade past (TV film)

 • Velká Británie

  Maigret Sets a Trap

 • Slovensko

  Maigret kladie pascu

Mysteriózní / Krimi

Velká Británie, 2016, 87 min

Režie:

Ashley Pearce

Předloha:

Georges Simenon (kniha)

Scénář:

Stewart Harcourt

Hudba:

Samuel Sim

Producenti:

Jeremy Gwilt
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Gilmour93
  ****

  Na Montmartru řádí sériový vrah a Jules Maigret má špatné svědomí. Nalíčená past málem skončí další tragédií, důkazy pro posun v případu mu zajišťují pracovití parťáci a cpaní tabáku do dýmky věnuje více času než vyšetřování. Není se co divit, že jeho zásluha na dopadení vraha/vrahů tkví nakonec jen v tom, že podezřelé vydeptá gestapáckými metodami k doznání.. Otázka, jak si s rolí Atkinson poradí, byla už od začátku bezpředmětná. Jeho stoický výraz hraničící z blazeovaností by nerozhodila ani přítomnost nových kolegů Baldricka a Percyho..(4.1.2017)

 • Nach
  ****

  Kriminálka, na kterou jsem byl zvědav hlavně skrze výkon Rowana Atkinsona. A dobře jsem udělal. Ač příběh patří k tuctovým, na televizní poměry jde skutečně o mírně nadprůměrný počin. Nejen Rowan, ale i ostatní herci mu sekundují s grácií hodnou profesionality. A ač příběh nemá žádné zvraty, překvapivé pointy nebo náhlá charakterová rozuzlení, odsýpá svým tempem ke zdárnému konci a nudí u toho minimálně. Plus bod nějaké to procento za výpravu a kompars. Prostě a jednoduše, ta čtvrtá hvězda tam nakonec přistála. Ale o fous... 75%(3.1.2017)

 • alchac
  ****

  Řekl bych, že zdejší případ záhadného obsazení Zmijáka do hlavní role naprosto přesně rozlouskl slovutný konstábl kulyk. Neboť já bych kupříkladu nebýt zmíněné kástingové úchylky, která, ač se to může zdát divné, zas až takový průser nebyla, tento snímek zcela určitě nikdy nezhlédl. Ačkoliv tedy pan Bín působil celou dobu poněkud prkenně, na slabší čtyřku to i tak uhrál.(28.2.2017)

 • Morholt
  ****

  Maigret a ani další klasici staré kriminalistické školy nikdy nepatřili k mým oblíbencům, ale Rowan Atkinson byl dostatečným lákadlem a tak jsem tomu dal šanci. A chyba to rozhodně nebyla. Ačkoliv mi zpočátku trochu vadil neodbytný stín Mr. Beana, brzy vše najelo do těch správných kolejí a Atkinsonův projev tak můžu označit za brilantní. Stejně tak se povedla i dobová atmosféra a nezklamali ani herci ve vedlejších rolích. Příjemná stylovka a doufám, že tenhle Maigret ještě neřekl poslední slovo. 80%(8.4.2016)

 • darkrobyk
  ****

  Maigretem byl pro mne vždy Jean Gabin. Přesto jsem tušil, že se Atkinson dokáže vypořádat s civilní rolí, a zapomenout tak na pana Beana (přesvědčil mě už třeba v Univerzální uklízečce). Angličané detektivky umí, ani tentokrát mě nezklamali, byť se tahle série nestane mojí nejoblíbenější. Motiv Jacka Rozparovače v soft balení je vděčný, škoda, že patřičné napětí neprovázelo celý snímek. Hercule Poirot zůstává mnohem výše po všech stránkách - precizní technické zpracování, věrohodnější přiblížení dané doby, tajemství, napětí a anglický humor - tyhle trumfy se nepřebíjí snadno. V rámci seriálů, které na diváka televize chrlí, je ale i nový Maigret solidní detektivkou...(4.1.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace