Maigret klade past (TV film)

Maigret Sets a Trap

Samuel Sim

Jeremy Gwilt

Scénografie:

Dominic Hyman

Řekl bych, že zdejší případ záhadného obsazení Zmijáka do hlavní role naprosto přesně rozlouskl slovutný konstábl kulyk. Neboť já bych kupříkladu nebýt zmíněné kástingové úchylky, která, ač se to může zdát divné, zas až takový průser nebyla, tento snímek zcela určitě nikdy nezhlédl. Ačkoliv tedy pan Bín působil celou dobu poněkud prkenně, na slabší čtyřku to i tak uhrál.(28.2.2017)

Nůůůdaaaa, jak v Brně. No, i když co si pamatám, tak zrovna tam sem snad nudu nikdy nezažil :o). Lákalo mě spojení mr.Beana a detektivky. O tomhledetektivoj sem nikdy před tím neslyšel, tak sem mu dal šanci. POtenciál tam byl, ale uplně mi chybělo napětí i jakýkoli jeho náznak. Sérijovej vrah, to je lákadlo, ale jeho motiv byl teda uplně ubohoučkej. To bych snad já vymyslel líp... Ještě pravděpodobně zkusím jeden díl, ale něco mi říká, že se to o moc nevylepší...No, uvidíme.(9.10.2020)

Maigret a ani další klasici staré kriminalistické školy nikdy nepatřili k mým oblíbencům, ale Rowan Atkinson byl dostatečným lákadlem a tak jsem tomu dal šanci. A chyba to rozhodně nebyla. Ačkoliv mi zpočátku trochu vadil neodbytný stín Mr. Beana, brzy vše najelo do těch správných kolejí a Atkinsonův projev tak můžu označit za brilantní. Stejně tak se povedla i dobová atmosféra a nezklamali ani herci ve vedlejších rolích. Příjemná stylovka a doufám, že tenhle Maigret ještě neřekl poslední slovo. 80%(8.4.2016)

Maigret přichystal past na všechny, kteří ho mají zafixovaného jen jako praštěného Mr. Beana. To, že umí i jiné polohy ukázal už v Univerzální uklízečce. Proto mě ani nepřekvapilo, že jeho komisař Maigret je skvělý. Vážný, bez zbytečných grimas, elegantní. Podobný, jako byl i v podání Jeana Gabina a Bruno Cremera. Oproti výše zmíněným mistrům Rowan Atkinson nejprve nabídku na tuto roli odmítl. Pak si to naštěstí rozmyslel a ještě, že tak. Hlavně díky němu je totiž tahle detektivka se svojí příjemně temnou atmosférou zážitkem rozhodně nadstandardním.(12.4.2016)

Vyznavači klasiky mi prominou, ale tohle bylo emočně plné jako chuť dobrého vína. Rowan Atkinson, vyzbrojen důstojným dabingem Karla Heřmánka, byl prostě skvělý. Celkové herecké obsazení nepostrádá charisma, což jen doplňuje můj dobrý pocit z tohoto poutavého filmu. Kytičku na pomníček za ty, kteří se nedokáží odpoutat od vizuality Mr. Beana, budu dnes pro vás chvíli truchlit.(3.1.2017)

• - Natáčení probíhalo také v maďarské Budapešti a Szentendre. (Saur.us)

• - Na konci filmu, kdy Maigret (Rowan Atkinson) prochází parkem, lze vidět staršího muže s dítětem, jak si pročítají komiks TinTina („Le Trésor de Rackham le Rouge“ - první vydání v roce 1944). Zadní strana obálky komiksu zobrazuje všechny obálky ze série a to i ty, které ještě v roce 1955 (kdy se film odehrává) neexistovaly. Navíc obrázky obálek na zadní straně komiksu zavedlo vydavatelství až v 70. letech. (vojacekr)

• - V jedné scéně uvidíme noviny Le Monde, na jejichž titulní straně je portrét muže, který je podezřelý ze série vražd. Vtip však spočívá v tom, že do roku 1980 tento plátek netiskl žádné fotografie. (Trajektt)