Maigret klade past (TV film)

Maigret Sets a Trap

Georges Simenon (kniha)

Stewart Harcourt

Samuel Sim

Jeremy Gwilt

Na Montmartru řádí sériový vrah a Jules Maigret má špatné svědomí. Nalíčená past málem skončí další tragédií, důkazy pro posun v případu mu zajišťují pracovití parťáci a cpaní tabáku do dýmky věnuje více času než vyšetřování. Není se co divit, že jeho zásluha na dopadení vraha/vrahů tkví nakonec jen v tom, že podezřelé vydeptá gestapáckými metodami k doznání.. Otázka, jak si s rolí Atkinson poradí, byla už od začátku bezpředmětná. Jeho stoický výraz hraničící z blazeovaností by nerozhodila ani přítomnost nových kolegů Baldricka a Percyho..(4.1.2017)

Maigretem byl pro mne vždy Jean Gabin. Přesto jsem tušil, že se Atkinson dokáže vypořádat s civilní rolí, a zapomenout tak na pana Beana (přesvědčil mě už třeba v Univerzální uklízečce). Angličané detektivky umí, ani tentokrát mě nezklamali, byť se tahle série nestane mojí nejoblíbenější. Motiv Jacka Rozparovače v soft balení je vděčný, škoda, že patřičné napětí neprovázelo celý snímek. Hercule Poirot zůstává mnohem výše po všech stránkách - precizní technické zpracování, věrohodnější přiblížení dané doby, tajemství, napětí a anglický humor - tyhle trumfy se nepřebíjí snadno. V rámci seriálů, které na diváka televize chrlí, je ale i nový Maigret solidní detektivkou...(4.1.2017)

Nebylo to strašné, ale jsou zde hodně výrazné nedostatky. V první řadě si pokládám otázku: proč Maigret nepřipravil past třeba po dvou, třech vraždách? Navíc mi celé to vyústění přijde hodně slabé a bylo to na můj vkus dost předvídatelné. Ale má to příjemnou, dobovou atmosféru, Atkinson nehraje špatně, ovšem - tam kde Kenneth Branagh vtiskl neskutečnou osobnost Wallanderovi, bo to samé mohu prohlásit o Peterovi Falkovi a jeho Columbovi - tam Atkinson ztrácí a své postavě nedokáže dodat žádnou jedinečnost. Kouření dýmky jeho postavu neobzvláštní, nemám ani důvod se znovu podívat na tuhle prvotinu s Maigretem - na druhou stranu to má taky své kouzlo a působí to celkem civilně a svoje fans si tenhle inspektor najde. Mě moc nebavilo ani vyšetřování, naštěstí některé situace perfektně gradují a místy jsem měl skutečně pocit, že sleduji napínavou kriminálku. Chybí však dobová hudba, jež zazní pouze občas a režie je hodně obyčejná. Navíc ani osobní život Maigreta nenabízí nic, kvůli čemu bych si mohl vytvořit určité silné pouto, aby mé emoce šrotovali naplno. Je zde ještě parťák Javier, kterej mě hodně bavil a jako nenudil jsem se. Na můj vkus však celej tenhle prolog působil nevýrazně a často ten televizní look mi kazil dojem jinak ze slušného filmečku. Na dalšího Maigreta se však podívám a celkem se i těšim. A hlavně to má fešné úvodní titulky!(15.10.2016)

Představte si, že by někdo natočil třeba seriózně míněného Šerloka a do role slavného detektiva nacpal řekněme takového Volovice. Na televizní poměry výpravné a solidní zpracování, u něhož jsem však byl celou dobu jako na trní, kdy ten mentál Pan Fazole vypoulí oči, tasí z kapsy svého baloňáku vypelichaného Teddyho, začne s ním mávat před xichtem příbuzného některé z obětí a dělat to své „ööööööööööö“, aby jej „trochu rozptýlil“. Dost dobrý důvod, aby se Simenon s Gabénem odkopali a dobelhali se vrazit své ztrouchnivělé nárty rovnou do prdele toho kástingového specialisty.(9.6.2016)

Fajnové televizní krimi. Bean překvapil a v českém znění, i díky jinému dabérovi, dává zapomenout na své humorné role. Za 80 minut se stihne pár zvratů, akční scéna a trocha vysvětlování. U toho posledního bych si ale jako divák rád zasloužil víc, protože s vysvětlením vrahovi motivace si tvůrci moc hlavu nelámali. Rád se ale podívám na další díl.(22.9.2017)