Maigret klade past (TV film)

Maigret Sets a Trap

Georges Simenon (kniha)

Stewart Harcourt

Samuel Sim

Jeremy Gwilt

Maigret a ani další klasici staré kriminalistické školy nikdy nepatřili k mým oblíbencům, ale Rowan Atkinson byl dostatečným lákadlem a tak jsem tomu dal šanci. A chyba to rozhodně nebyla. Ačkoliv mi zpočátku trochu vadil neodbytný stín Mr. Beana, brzy vše najelo do těch správných kolejí a Atkinsonův projev tak můžu označit za brilantní. Stejně tak se povedla i dobová atmosféra a nezklamali ani herci ve vedlejších rolích. Příjemná stylovka a doufám, že tenhle Maigret ještě neřekl poslední slovo. 80%(8.4.2016)

Musím uznat, že se tento film povedl. Jak už jsem byl před puštěním filmu informován, tak Maigret je zárukou kvality a půjde tady pouze o režii a herce. A já musím uznat, že tyto body splněny byly. Herecké výkony mi přišly až na pár hluchých míst geniální a celou dobu jsem byl v napětí, kdo další zemře, kdo je vrahem a hlavně proč to vůbec dělá.(16.1.2017)

Očividně levnější produkce, ve které se investovalo hlavně do herců. Rowan Atkinson si tak střihl opět jinou, než komediantskou roli a překvapivě, sedla mu jak zadek na hrnec. Co se týče děje, ten udělal takovou zajímavou věc zhruba v půlce, která dokázala celý případ úplně pomást a co se pak zdálo jako jasnou věcí, či omylem, bylo úplným opakem. Nebýt této chytré vložky, která z člověka udělala „pomýleného Sherlocka“, asi bych to bral jen jako řadovou, do poloviny zajímavou detektivku. Takhle musím říct, skvělý trik, který ji vytáhl i do nadprůměru. 65%(6.1.2017)

Atkinsonův Maigret sice postrádá Gabinovu monumentálnost (lepší slovo mě nenapadá), ale s tichou hloubkou, kterou postavu zahrál, jsem spokojená. Příběh už dneska působí trochu staromódně a styl filmu se tomu přizpůsobil, takový příjemný návrat do minulosti s dlouhými záběry bez rychlého střihu. Bohužel, casting paní Maigretové je naprosto mimo (nesnáším tyhle rádoby aktualizace archetypu, daného předlohou!) a scénář mohl být přece jen trochu lepší. Čtyři hvězdy za Atkinsonův herecký výkon.(6.9.2016)

Kriminálka, na kterou jsem byl zvědav hlavně skrze výkon Rowana Atkinsona. A dobře jsem udělal. Ač příběh patří k tuctovým, na televizní poměry jde skutečně o mírně nadprůměrný počin. Nejen Rowan, ale i ostatní herci mu sekundují s grácií hodnou profesionality. A ač příběh nemá žádné zvraty, překvapivé pointy nebo náhlá charakterová rozuzlení, odsýpá svým tempem ke zdárnému konci a nudí u toho minimálně. Plus bod nějaké to procento za výpravu a kompars. Prostě a jednoduše, ta čtvrtá hvězda tam nakonec přistála. Ale o fous... 75%(3.1.2017)

• - Na konci filmu, kdy Maigret (Rowan Atkinson) prochází parkem, lze vidět staršího muže s dítětem, jak si pročítají komiks TinTina („Le Trésor de Rackham le Rouge“ - první vydání v roce 1944). Zadní strana obálky komiksu zobrazuje všechny obálky ze série a to i ty, které ještě v roce 1955 (kdy se film odehrává) neexistovaly. Navíc obrázky obálek na zadní straně komiksu zavedlo vydavatelství až v 70. letech. (vojacekr)