Maigret klade past (TV film)

Maigret Sets a Trap

Georges Simenon (kniha)

Stewart Harcourt

Samuel Sim

Jeremy Gwilt

Atkinsonův Maigret sice postrádá Gabinovu monumentálnost (lepší slovo mě nenapadá), ale s tichou hloubkou, kterou postavu zahrál, jsem spokojená. Příběh už dneska působí trochu staromódně a styl filmu se tomu přizpůsobil, takový příjemný návrat do minulosti s dlouhými záběry bez rychlého střihu. Bohužel, casting paní Maigretové je naprosto mimo (nesnáším tyhle rádoby aktualizace archetypu, daného předlohou!) a scénář mohl být přece jen trochu lepší. Čtyři hvězdy za Atkinsonův herecký výkon.(6.9.2016)

Dobře natočená detektivka od britských tvůrců a to britská by se mělo podtrhnout, protože přesto, že se děj detektivky odehrává v Paříži sálá z toho taková ta britská detektivka, takže máte pocit, že jste spíš v Londýně. Kdo má britské detektivky v čele s Hercule Poirotem nakoukané - atmosféru, způsob točení, vedení příběhu, ten bude spíš v Londýně než v Paříži. A Atkinson umí hrát i vážné postavy, ale to mě osobně nepřekvapuje. Dobře natočená detektivka. 75%(12.1.2017)

Nebudu nic nalhávat, že jsem se díval na film kvůli Mr. Beanovi, neboť jsem chtěl vidět jak ztvární vážnou roli a vida ono to funguje. Přitom by Maigretovi stačilo jen trochu uvolnit svaly ve tváři, vykulit oči a zpoza kabát vytáhnout medvídka a je to náš starý známý komik. Vizuální stránka více než dobrá - dostatečně upoutá až do svého konce, herci vedlejší taktéž v pohodě. Jen konec ke konci už vyprchává tempo a napětí. Jinak milé překvapení a s chutí bych se podíval na další díly s Rowanem Atkinsonem.(7.1.2018)

Kriminálka, na kterou jsem byl zvědav hlavně skrze výkon Rowana Atkinsona. A dobře jsem udělal. Ač příběh patří k tuctovým, na televizní poměry jde skutečně o mírně nadprůměrný počin. Nejen Rowan, ale i ostatní herci mu sekundují s grácií hodnou profesionality. A ač příběh nemá žádné zvraty, překvapivé pointy nebo náhlá charakterová rozuzlení, odsýpá svým tempem ke zdárnému konci a nudí u toho minimálně. Plus bod nějaké to procento za výpravu a kompars. Prostě a jednoduše, ta čtvrtá hvězda tam nakonec přistála. Ale o fous... 75%(3.1.2017)

Pro tuto roli Rowanu Atkinsonovi prospělo, že zestárnul, jak je vidět v detailních záběrech tváře. Tím byly zcela odbourány jakékoliv konotace na Mr. Beana, Johnnyho Englishe či Černou zmiji. Působí v této roli velice lidsky a až neokázale soucitně. Je to jiný Maigret než ten Gabinův, chybí mu zcela bodrost, ale je to působivě zahraný Maigret. --- Ty exteriéry předměstské Paříže 50. let vypadají navzdory francouzským reklamám velice středoevropsky. Nebyly točeny někde v Praze či Budapešti? PS Jak mne upozornila kolegyně bubun, za což jí děkuji, byly exteriéru vskutku točeny v Budapešti.(2.5.2016)

• - Na konci filmu, kdy Maigret (Rowan Atkinson) prochází parkem, lze vidět staršího muže s dítětem, jak si pročítají komiks TinTina („Le Trésor de Rackham le Rouge“ - první vydání v roce 1944). Zadní strana obálky komiksu zobrazuje všechny obálky ze série a to i ty, které ještě v roce 1955 (kdy se film odehrává) neexistovaly. Navíc obrázky obálek na zadní straně komiksu zavedlo vydavatelství až v 70. letech. (vojacekr)