Doba ledová: Dobrodružství s Buckem Wildem

• USA The Ice Age Adventures of Buck Wild (více)

Vo filme Doba ľadová: Dobrodružstvá s Buckom Wildom zábavné eskapády obľúbených prehistorických zvierat pokračujú. Hoci sa vačičí bratia Crash a Eddie v honbe za akciou vzdialia od svojej staršej sestry Ellie, vydajú sa hľadať vlastné miesto vo svete. Onedlho uviaznu v obrovskej podzemnej jaskyni a zachráni ich jednooká lasica menom Buck, ktorá miluje dobrodružstvo a loví dinosaury. Spolu musia čeliť nedisciplinovaným dinosaurom, ktoré obývajú Stratený svet. (Disney+)

Sashmen13 odpad!

Animovaná tragédie, ten fight na konci, viděl jsem storyboardy s lepší animací a tohle prosím je na disney +. Že se nestydí, představa, že bych za to zaplatil a viděl v kině, to bych se radši udusil papírovým brčkem. ()

ondyGAMESTV

Příběh [5/10] | Scénář [4/10] | Hudba [5/10] | Kamera [5/10] | Efekty [6/10] | Atmosféra [2/10] | Herecké výkony [5/10] "Dejte si bacha na Bucka". Doba ledová je "zpět" a kupodivu ne tak špatná, jako byly ohlasy. Jako fanouška těchto filmů mě toto nenaštvalo, bylo to lehce hloupé, ale dalo se. Je to trochu špatný to jo, ale v takovém tom stylu, kdy to neurazí. Měl to být béčkový samostatný příběh, ale téměř vše je vpodstatě vymyšlené za pochodu bez špetky smyslu a humoru a to dokonce zápletka filmu s tím, že se naši známí vačičáci rozhodnou utéct od rodiny a začít žít v divočině. Moc nechápu, že do toho naši dabéři šli, ale ok. Alespoň jsem rád, že jsem se na to mohl koukat v češtině. Film utíká, takže na jedno shlédnutí to nevadí a je ideální. Nějaké věci nedávají vůbec žádný smysl, že nevím co byl záměr tvůrců. Pokud chtěly udělat film pro děti, špatná volba, pokud chtěli udělat film pro dospělé, špatná volba, aspoň že Buckovi, Sidovy a trochu Crashi a Eddiemu zůstala stejná (vtipná) osobnost. Film zachraňuje samozřejme Buck a nová postava Zet, kteří měli mezi sebou nějaké povedené scény u kterých jsem se zasmál. Konec mile překvapil, protože jsem myslel, že to bude zas to nejklasičtější klišé, kdy se naposlední chvíli hlavní postavy rozhodnou vrátit domů, ale ne, to je docela plus a důvod proč dávám 2*. "Špatnou" animaci do hodnocení filmu nepočítám, ale chyby, nebo spíše nesmysli jsou kategorie sama o sobě. Např. není možné, aby na tom ostrově "vyhnanství" bylo dostatečně kamenů na postavení mostu přes minimálně 100 metrů velké lávové jezero až zpátky na pevninu, a to bez toho aby se ty kameny nepotopili či neroztavili. Jak se podařilo jednomu dinosaurovi přemluvit na svou stranu všechny raptory za nulový čas a proč jsou hypnotizováni ohněm mi nejde do hlavy. A co sakra dělá tolik normálních zvířat v Ztraceném světě? Další chyba je např. (a to jsem si nemyslel že to někdy řeknu) časová osa. Protože, nejdřív jsem myslel, že se film odehrává mezi 3 a 4 dílem a najednou se zde objeví dýně o kterou se Buck staral v 5 dílu. Pokud se to tedy odehrává po posledním dílu, čiže v současnosti, proč tu není Shira a Brooke? Proč je Buck zpátky v Ztraceném světě dinosaurů? Tady toho hodně chybí 🧊 55% ()

MarekTulen odpad!

Absolutní odpad! Bez příběhu, s na hovno tématikou, s hnusným provedením a nesmyslnými scény, nudnými dialogy nebo bez touhy udělat tohle aspoň o trochu lepší. Film, který je odfláknutý a stojí na nohou jen kvůli značce/názvu. Tohle si nezaslouží se jmenovat Doba ledová, taková ostuda tak dobrého díla. Parádní plán, udělat pokračování úspěšného filmu, u kterého se ani nesnažili a chtěli jen vydělat peníze, totální pohřbení této ságy, hlavně že mají prachy.. ()

mach333

Buck býval v původní sérii sympaťák, ale v tomhle add-onu to moc neplatí. Několikrát jsem zažíval deja-vu. Vtípky, dějové linky, které v původní sérii fungovaly, se tu opakují a působí spíš nedostatkem invence u tohoto počinu. Je to nastavovaná kaše, naštěstí s rozumnou stopáží a stejným vizuálem jako od studia Blue sky. ()

Sukdolakus7

Dobrodružství s Buckem Wildem není nic víc než opovážlivej plivanec do tváře všech fanoušků Doby ledové. Díky moc Disney, otřesná večerníčková animace v kombinaci se stupidním scénářem a nezáživným příběhem je přesně to, v co jsem u pokračování mojí oblíbený filmový série doufal. Možná by ale přece jen bylo lepší zachovat si trochu sebeúcty a prostě nechat Blue Sky Studios v klidu umřít. To se opravdu napříč celým Disney multivesmírným impériem nenašla horší oběť, z jejíž vysychající mrtvoly by bylo možný vyždímat poslední monetizovatelný kapičky vlhkosti? Před 20 lety by tenhle schizodigitální počin možná celkem slušně zapůsobil na publikum do tří let, ale v roce 2022 je to (s výjimkou hudební stránky) prostě katastrofa, a to obzvlášť pro diváky, kteří na Době ledové vyrůstali. Horší animák jsem pravděpodobně nikdy neviděl. Stálo to za hovno, děkuju za optání. ()