poster

Neumírej sám

 • USA

  Never Die Alone

 • Slovensko

  Neumieraj sám

Thriller / Krimi / Drama / Akční

USA, 2004, 84 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • lennyd
  ***

  Novinář Paul (David Arquette) se stává svědkem zpackaného předání dlužných peněz, po kterém zůstává v tratolišti krve ležet King David (DMX). Paul jej bere do nemocnice, a stráví s nim poslední hodiny jeho života, čímž si od něj vyslouží nečekané děditství - kromě spousty peněz a suprový káry dostává kazetu, kde David popisuje svůj život drogového dealera. Kromě těchto věcí se tímto stane i cílem drogového krále Moona ... Podobné filmy jsou většinou zpackané naprosto debilním závěrem, kdy celý čas "fuckující" dealer "procitne" a stane se z něj svatoušek - nic z toho zde ale nečekejte. Tomu všemu se Ernest R. Dickerson elegantně vyhnul, a fuckující černoch prostě zůstal fuckujícím černochem (a takového DMX zahrát dokáže bezkonkurenčně). Díky tomu, že se větší část filmu odehrává po nocích a syrové kameře mi pak chvilkama běhal mráz po zádech. Ve svém žánru (který nijak nemusím) je tento film králem...(18.12.2009)

 • gudaulin
  ****

  Drsná akční kriminálka z prostředí současného černoškého ghetta, která se formou i obsahem evidentně inspiruje klasickými filmy stylu NOIR ze 40. a 50. let - ať už komentářem hlavního hrdiny, nasvícením a barevným tónováním ( typická je scéna siluety tmavého vozu s krvavě červenými světly ) a zejména syrovou atmosférou prosycenou realisticky pojatým bezohledným násilím. Slušné herecké obsazení, zajímavý soundtrack. Neumírej sám nepředstavuje nějakou filmovou revoluci, není vyjímečný, ale ve svém žánru představuje slušný nadprůměr. Celkový dojem 75 %.(20.1.2008)

 • arie
  *

  Neumieraj sám je vcelku ambiciózne béčko, ktoré však dopláca na zjavne nízky rozpočet a útržkovito poskladaný scenár. Snímka, ktorá zaujme skvelou kamerou a prekvapivo obstojným raperom DMX v hlavnej úlohe, sa topí v nulovej gradácii deja a v závere vyznieva skôr ako dráma než triller, je napriek svojej nevyrovnanosti vcelku netradičným žánrovým počinom. David Arquette je vo filme úplne zbytočný a jeho necharizmatická postava diváka otravuje viacej než otrasný soundtrack, ktorý môže zaujať len notorických priaznivcov americkej rapovej scény, no a režisér Dickerson síce stvoril pozerateľnejší kúsok než je jeho úbohý príspevok do hororového žánru Bones ,ale i tak je Neumieraj sám len ďalšou snímkou, ktorá v pamäti dlho nepobudne...(20.1.2008)

 • Marsik
  ***

  Pouze z nostalgie jsem se k tomuto gangsta filmu znovu dostal. Před těmi více než devíti lety jsem to sjel v krátké době víckrát. Bylo to něco nového a tenkrát bych určité dal min. 80%. Dnes musím toto krimi ohodnotit objektivně nižším hodnocením. První třetina dost nuda, kdy máte téměř chuť to vypnout. Když tomu dáte šanci, nakonec zjistíte, že to tak hrozne nebylo. Osudy postav se protínají a vás zajímá, jak to dopadne. Vyprávění DMX na kazetách mě poměrně vtáhlo a závěr taky docela ušel. Škoda té první třetiny, 4 hvězdy bych nejspíš udělil. Takhle je to jenom za tři. 60%(8.9.2014)

 • Superpero
  ****

  Nejlepší věc je když od filmu nic nečekáte a dostanete velice slušnou a u tohohle filmu se nebojím říct i "áčkovou" zábavu. Celej film je dost ponurej a k tomu dost přispívá i to, že se skoro celej odehrává v noci. Kamera je zajímavá. Herci docela dobrý (stejně je pořád tma, tak nejsou moc vidět). DMX dělá hlavně sveřepý ksichty a ty mu jdou takže se do té role fakt hodí. Další velký klad je jeho nemorálnost, to se mi opravdu zamlouvalo, že to byl vlastně fakt hajzl. Nečekaně dobrej film.(26.2.2006)

 • DMX

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace