Neumírej sám

Never Die Alone

Neumieraj sám

Thriller / Krimi / Drama / Akční

USA, 2004, 84 min

Na černošskej film s jednim bílým to vůbec nebylo špatné :).Mělo to fungující potemnělou atmosféru,povedenou pointu,slušné herce,i rázný spád.Moc mě sice neoslovily etapy ze života King Davida,ale vyloženě ubíjejícími také nebyly.A možná kdyby autoři ještě více přitvrdili(hodně scén zůstalo na půl cesty) a většině postav dodali tu správnou šťávu,šlo by o výborný drsný pouliční thriller.Ale v zásadě mě i tak Never Die Alone dost mile překvapilo a bavilo.(12.2.2010)

Nejlepší věc je když od filmu nic nečekáte a dostanete velice slušnou a u tohohle filmu se nebojím říct i "áčkovou" zábavu. Celej film je dost ponurej a k tomu dost přispívá i to, že se skoro celej odehrává v noci. Kamera je zajímavá. Herci docela dobrý (stejně je pořád tma, tak nejsou moc vidět). DMX dělá hlavně sveřepý ksichty a ty mu jdou takže se do té role fakt hodí. Další velký klad je jeho nemorálnost, to se mi opravdu zamlouvalo, že to byl vlastně fakt hajzl. Nečekaně dobrej film.(26.2.2006)

Drsná akční kriminálka z prostředí současného černoškého ghetta, která se formou i obsahem evidentně inspiruje klasickými filmy stylu NOIR ze 40. a 50. let - ať už komentářem hlavního hrdiny, nasvícením a barevným tónováním ( typická je scéna siluety tmavého vozu s krvavě červenými světly ) a zejména syrovou atmosférou prosycenou realisticky pojatým bezohledným násilím. Slušné herecké obsazení, zajímavý soundtrack. Neumírej sám nepředstavuje nějakou filmovou revoluci, není vyjímečný, ale ve svém žánru představuje slušný nadprůměr. Celkový dojem 75 %.(20.1.2008)

• JohnnyB.

Ehm, docela děs. A hlavní příčinou toho je postava hlavního hrdiny, kterou ztvárnil rapper BMX. Je to "tvrďák", který si vede deníček v podobě kazetových pásek, které vozí pohozené v autě. No asi je to u drogových dealerů běžné. Jeho rádoby drsňácké hlášky jsou vrcholem trapnosti. Dostalo mě například, jak matce své přítelkyně mlžil, co dělá, takovým způsobem, že to, že prodává drogy by poznalo i nemluvně, které o drogách nemá ani páru. Další věc, kterou jsem nepobral bylo, co na postavu Arquetta zapůsobilo tak, že rozhlašoval, že King D. (opět jsme u trapnosti), kterého potkal tak na 10 minut, v sobě měl něco královského. Maximálně tak sedlčanský hermelín, protože jinak to byl pěký ko*ot, který by udělal líp, kdyby se nechal oddělat ještě před příletem do Cali. No a o závěru raději psát ani nebudu neboť bych se opět dostal k slovu trapný. Suma sumárum povinnost shlédnout mají pouze všichni coolgangstanigga puberťáci s hadrama velikosti XXXXL a kšiltovkou na bok.. Bude se vám to líbit homiez!(19.1.2008)

Pouze z nostalgie jsem se k tomuto gangsta filmu znovu dostal. Před těmi více než devíti lety jsem to sjel v krátké době víckrát. Bylo to něco nového a tenkrát bych určité dal min. 80%. Dnes musím toto krimi ohodnotit objektivně nižším hodnocením. První třetina dost nuda, kdy máte téměř chuť to vypnout. Když tomu dáte šanci, nakonec zjistíte, že to tak hrozne nebylo. Osudy postav se protínají a vás zajímá, jak to dopadne. Vyprávění DMX na kazetách mě poměrně vtáhlo a závěr taky docela ušel. Škoda té první třetiny, 4 hvězdy bych nejspíš udělil. Takhle je to jenom za tři. 60%(8.9.2014)

• DMX