Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Na malebném jihočeském zámku Blatná se natáčí pohádka. Těsně před koncem natáčení je v zámeckém parku nalezen režisér, mrtvý s rozbitou hlavou. Tým kriminalistů se musí vypořádat nejen s případem samotným, ale i s emotivním světem filmařů, který má jiná pravidla a jiné zákonitosti, než na jaké jsou racionálně uvažující policisté zvyklí. (Česká televize)

(více)

Recenze (24)

otík 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Spíše smutně úsměvný díl, ve kterém se natáčí na zámku film a režisér je nalezen na vyzdobené loďce mrtvý. Pak se ztratí ještě někdo, ten ale zpočátku nikoho nezajímá. Mezi herce se vmísí kriminalistka Bárdos a zaboduje svou maďarštinou. No a pak se objeví pachatel a dostane co proto - vlastně ani to ne. Tento díl je totální průměr, je natočen tak jaksi nezajímavě, nepoutavě, detektivové se jen proplétají natáčením filmu a za chodu natáčení filmu si vyšetřují. Nejslabší díl série, protože nemá absolutně žádné kouzlo. Nechce se mi věřit, že by za změnou "nálady" filmu stála výměna režiséra, ale od tohoto dílu režíruje Hřebejk a ten už několikrát kriminálky totálně zazdil. Tady tomu asi nebude jinak. ()

bratr_jezek 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Při natáčení pohádky zabije někdo trošku "namachrovaného" režiséra (že by nějaká skrytá parodie na nějakého reálného?). Bohužel ani tento díl nepřekročí klasický průměr snadno zapomenutelných "velekriminálek" ve znamení Specialistů, Odznaků, Modravy a podobně. Tak policie například brání všem odjet (jedna herečka tak bude mít asi problémy v divadle), ale produkční si tam klidně přijede a odjede, nikdo neřeší, že je po ní sháňka a jen kousek od místa činu, na druhé straně hráze, se odehrává vydírání a předávka jako z nějakého amerického akčňáku, jen s tím, že pachatel v pohodě všem těm policistům zase nějak proklouzne skrz prsty. Do role inkognito "herečky" nasadí policistku, která neumí hrát (protože, dle vlastních slov, neumí lhát), ale má maďarský přízvuk (to nevymyslíte - sice to zaujme režiséra, ale nějak se zapomíná, že netočí Jane Austinovou, ale vánoční pohádku). Vrcholem jsou pak vsuvky hlavního vyšetřovatele, který si najde čas porvat se s kaskadéry nebo si skočit do krabic. Já z tohoto seriálu opravdu chvilkami nemůžu, to je zábavnější než Možná přijde i kouzelník (jen je to podobná šaráda) ()

Reklama

Mallinali

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tady si někdo užíval natáčení. Ostatně půlka dialogů se jela evidentně na první dobrou, bez oprav. Hlavně žádný stres. A já si to taky užívám, i když asi trochu jinak. Ty detaily, jako hlavni vyšetřovatel blbnouci s kaskadery, mimo scénář maďarsky mluvící (ne)herečka v české pohádce a policií uzavřený areál versus libovolné příchody a odchody produkční i vraha/vyderace, to je jen k pousmati. Co je ale fakt bžunda, vražda režiséra (natolik významného, že mu svěřili nejsledovanější televizní pořad roku - vánoční pohádku) vůbec nikoho nezajímá, jenom z povinnosti tu policii. Takže ani tady nejsou žádná média, šéfové, rodina a přátelé oběti, cumilove, strach ve štábu.... dokonce ani štáb nepřestane točit. A to ani po druhé vraždě, která teda zajímá aspoň tu manželku, i když asi jen kvůli akční scéně s vykupnym. Zajímalo by mě, jestli tím chtěli odlehčit žánr, nebo to prostě jenom odflakli. Komedii vsak v popisku nevidím, i když pár humorných vsuvek tam bylo. Abych jen nekritizoval, prostředí zajímavé, hudba skvělá, kamera vynikající (i když Blatnou mohli ve scénáři trochu víc prodat, tady bylo v zásadě jedno co je to za zámek), některé vtipy povedené a vraha jsem neodhadnul. ()

tata22 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Je pravda, že je opravdu těžké tohle pochválit. Ostatně představit si Davida Novotného jako příslušníka speciálních jednotek někde na Dálném Východě je vážně nadlidský úkol, který jsem nezvládl. Rovněž krásná Judit v podstatě vůbec nehraje, jen se tam vyskytuje. Ze všech předchozích dílů je tenhle asi nejhorší i scénáristicky a policejní práce přímo zoufalá. Sice nemám o policii valného mínění, ale tohle je myslím opravdu hodně velká síla. Kdyby se pachatel neodhalil prakticky sám tak bychom se asi ani nedočkali. Jsem zvědavý jak to bude pokračovat ale bojím se, že to asi lepší už nebude. A to si úplně nemyslím, že by pan Hřebejk byl špatný režisér ale tohle vzal asi jen kvůli penězům a je mu zjevně jedno, že je to blábol. Vůbec ho to nebaví. Jak to pak má bavit nás... ()

topi 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

To je masakr, jak se to vždycky zvrtne do absolutní demence, kde logika dostává na prdel takovým způsobem, že mi vždycky spadne čelist dolů. A to jak u policajtů, tak u pachatele, nebo v tomto případě u většiny osazenstva filmového štábu, jenž natáčí pohádku na zámku Blatná a tvoří hlavní osu děje. Korunu tomu opět dodává David Novotný, který "s přehledem" konkuruje kaskadérům, při jeho výkopu pistole z ruky jsem se málem pochcal smíchy. Juditka taky nezklame, Leoš Noha jakbysmet a Filipa Březinu ani komentovat nebudu. Bohužel výměna na postu režie za Jana Hřebejka tenhle díl z bahna nevytáhla. ()

Galerie (13)

Zajímavosti (3)

  • Točilo se v parku zámku Blatná, který se nachází ve stejnojmenném městě asi 60 kilometrů severozápadně od Českých Budějovic. Zámek patří mezi stavebně historicky nejhodnotnější a architektonicky nejvýznamnější památky svého druhu v České republice. (sator)
  • Kriminalisté berou do rukou předmět doličný – krabičku cigaret, na které jsou otisky podezřelého, bez jakékoliv její ochrany. (sator)
  • „Kniha hříchů“ je kniha od autora Chen Xiwa. Jedná se o sledování temné strany psychiky. Sedm novel zkoumá vztah mezi sexuální a politickou dysfunkcí a korupcí a používá témata jako znásilnění, incest, S&M, impotence a voyeurismus jako metafory rozkladu společnosti. (sator)

Reklama

Reklama