Profesorovi Philipu Brainardovi pomáhá v domácnosti jeden z jeho četných vynálezů, živý létající robotek ženského pohlaví Weebo. Večer si má Philip brát Saru Reynoldsovou, prezidentku univerzity. Ve své roztržitosti už dvakrát na obřad zapomněl. Zamilovaná Weebo, která funguje také i jako elektronický záznamník, mu to záměrně nepřipomene, a tak Sara čeká u oltáře opět marně. Zájem o ni má Wilson Croft, Philipův kolega, který mu ukradl už několik vynálezů. Teď chce využít Sařina zklamání a chce mu přebrat nevěstu. Philip vynalezne zelenou hmotu, která ožije a má schopnost donekonečna zvyšovat vloženou energii, a dá jí jméno Flubber. Díky tomuto vynálezu se potrhlému vědci podaří vyřešit finanční problémy univerzity, odrovnat soka v lásce a posléze i získat zpět zklamanou snoubenku. (TV Nova)

Fujara777

Aj by som dal tie štyri, ale len z nostalgie. Zelená želatínka je čarovná a chcel by som ju mať doma takisto ako lietajúcu Weebo, ale to je tak všetko. Príbeh je až príliš jednoduchý. Taká rozprávočka na lenivé popoludnie, ktorá však baví ešte aj dnes. ()

MickeyStuma

Roztržitý profesor Brainard provádí experimenty tak dlouho, až náhodně objeví skákací hmotu. Vzpomene si ještě někdo na tzv. hopíka? Tak tohle je něco podobného. Jenomže místo slávy mu to přinese jen samé trable. Jedná se o remake komediálního snímku studia Disney z roku 1961 ´Roztržitý profesor´. Freda MacMurraye vystřídal neméně komediálně zdatný Robin Williams. Příběh je tedy naprosto totožný, jen s jednou určitou změnou. Tentokrát byl vynechán Pentagon a vojenský zájem o vynález profesora Phillipa Brainada. A udělali dobře. Příběh jinak stále ztřeštěný, místy snad až moc, a tak pobaví stejně dobře jako originální film. ()

Joppo88

Celé to bolo také... takké o ničom! Od R: Williamsa som čakal niečo úúúúúplne iné - nevadí, každý ma aj slabšie chviľky... ()

Likan7

Když jsem byl malej, tak se mi to líbilo, tak jasně, rozotmile hopsající guma a lítající kamarádka. Co víc si člověk může přát? Jenže jsem teď náhodou na film narazil v televizi a chvilku jsem se díval. Nelíbí se mi, když je mi u filmu trapně za ty herce...finálový basketbalový zápas je právě ukázkou té trapnosti a nudnosti. 2 za lítající kamarádku a trochu z nostalgie. Chudák Robin.. ()

adekcz

Viděl jsem to jako maličkej a jako všechno jednoduché a rodinné se mi to líbilo... Ale nemám nejmenší důvod se k tomu vracet... ()

Knor

Naprosto standardní a průměrná americká komedie. Ale díky Robinu Williamsovi a roztomilýmu zelenýmu gumídkovi je to dobrá nenáročná zábava. ()

Scraffy

Rodinná komédia od ktorej netreba čakať hodne. Flubber je vtipný a na čele s Robinom Williamsom je super. Nenudil som sa. ()

elimS

50% - komentář 20ti slovy: Ve 12 letech, byl toto pro mě "kult" :D Úžasné želatinové zvířátko, plno vynálezů a drama! :D Teď už zbyla bohužel jenom ta nostalgie. ()

departed odpad!

Ani nevím, jestli jsem to jako malej harant viděl vůbec celý (nedivil bych se kdyby ne...), ale pamatuju si hračky z mekáče a že kolem toho byl tak nějak povyk. Po dnešním zhlédnutí sice nevím proč, ale dejme tomu, že doba byla jiná a lidi měli jiné nároky. Tohle byla cringe sračička až to sem tam nepěkně zabolelo ... no, vlastně po celou dobu filmu. ()

STARKOVA20

Jak já ten zelenej sliz měla jako malá holka ráda. Zpětně vidím, že byli i lepší komedie a rodinné filmy. Tohle stojí trošku za starou bačkoru. ()

anyonecek

Děj je velice jednoduchý: skákající zelená skvrna. No jako malej mě to docela chytlo, ale postupem času, když jsem to viděl znova už jsem se spolehlivě nudil, není to ničím výjimečné a je to taková dost suchá rodinná komedie. ()