Bubu a Filip (TV seriál)

Komedie / Rodinný

Česko, 1996, 6 x 27 min

Seriál mého dětství, trošku netradiční, ale pobavil. / Viděné epizody *6.dílů / Zhlédnuté vše ( Hodnocení: 6/10 )(27.5.2012)

No, je to sice průměr, ale sakra dobře obsazený a za zmínku stojí také netradiční trio scénáristů - Miloš Macourek, Jindřich Polák a Halina Pawlowská.(5.8.2003)

• cariada

pokus o český sitcom na americký způsob. výsledek je poměrně jasný viz hodnocení.(3.4.2008)

• kingik

V devadesátých letech vzkvétalo podnikání, a tenhle boom, kdy se podnikalo ve všem se nutně musel odrazit i v české seriálové tvorbě. Rozvetvěná rodina z tohoto seriálu má auto servis.A taky Bubu a Filipa. Pawlowská, Macourek a Polák jsou kvalitní, ale dost rozdílní tvůrci a tento seriál jim dal možnost sejít se nad společným scénářem. Na výsledku je vidět, že žádná souhra mezi nimi nepanovala. Nevím, kdo z nich byl více z formy, ale tentokrát přišli s podprůměrným rodinným seriálem pro hodně nenáročného diváka. Šteindler se ani moc nevytáhl po režijní stránce a vyloženě odpudivá kamera tomu zasadila finální úder. Snad jen ti herci si snad ani neuvědomovali do jaké pitominy to vlezli, a tak jsou dost často před kamerou vyjevení, udivení a překvapení. Jednotlivé epizody skoro bez nějakého nápadu a kloudné zápletky. Pokusy o vtip nejsou marné, ale jako celek je to suchá slabota. 40%(17.7.2012)

Mě se tento seriál pro celou rodinu libil a dokázal mě pobavit. Není to sice nic extra na to, že se na scénáři podíleli klasikové dětského filmu J. Polák s Macourkem, ale je to dobře natočené a skvěle obsazené. Podle mě jeden z nejpodařenějších rodinných seriálu natočených od té doby.(20.5.2009)