Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Probíhají poslední přípravy a zařizovací práce před otevřením hotelu, kompletace, inventury... Svatopluk (J. Dvořák), jako všichni vedoucí, je školen mírně komickou dvojicí úředníků (L. Kopřiva a Z. Hadrbolcová) ve věci inventárních záměrů a požadavků. Vše probíhá v příznačné nudě až do chvíle, kdy se zjistí, že chybí jeden řeznický špalek. Sváťa tudíž obratem oponuje uhlazené zprávě inventární komise, v níž se tvrdí, že vše v hotelu je již na svém místě. To vyvolá velkou nelibost autora zprávy a zároveň vedoucího daného oddělení. Ten argumentuje tím, že sám Svatopluk podepsal převzetí. Špalek však není k nalezení. Ředitel (R. Brzobohatý) předepíše Svatoplukovi dotyčné kuchyňské nářadí k náhradě. Následky tohoto rozhodnutí na sebe nenechají dlouho čekat... (Česká televize)

(více)

Recenze (7)

Honza__St. 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pro mě jeden z top dílů, kde excelujou zejména Kopřiva a Hadrbolcová coby cifršpióni Kryštof a Baběrádová, kteří pro všechny má dáti a dal nevidí les, a tak nepoznají (zejména jejich slabší půlka) rozdíl mezi špalkem řeznickým a zahradnickým (a taky mezi vidličkou a zahradní vidlí), čímž dostanou Sváťu do průseru. Ale to by snad ani nebyl on, aby si (s pomocí hláškujícího náměstka Blahoše,direktorovy sekretářky zaměňující pro změnu eratický balvan za erotický, a jako obvykle také diváků) neporadil. "Co to je dva významy?! Neexistuje dva významy!" ()

Reklama

javlapippi 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"No soudruhu, máme tu soudruha!" Zariaďovanie kuchyne finišuje, k činu a slovu sa dostáva komicko-inventuristická dvojka Kopřiva a Hadrbolcová, ktorí v svojom byrokratickom zápale a lingvistickej neschopnosti spôsobia zopár kiksov, následky toho najväčšieho majú mať finančnú dohru na Svätoplukov účet. Zapojením všetkých skrytých rezerv sa našťastie nakoniec záhada strateného mäsiarskeho klátu vyrieši k všeobecnej spokojnosti. Veľmi zábavný diel za plných päť bodov inventarizačného poriadku. PS: Stále mi nejde na rozum, prečo bolo treba záhradníkom objednávať obyčajné vidle za devízy z kapitalistickej cudziny, podľa štítku na balení konkrétne z Viedne. ()

Galerie (2)

Reklama

Reklama