Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Skvěle obsazená, profesionálně amatérská parodie bez servítek - prostředníček vztyčený proti Hollywoodu. Mladý nezávislý režisér natáčí dokument o Brooklynu kde vyrůstal. Potkává zde staré známé a zjišťuje, že před několika dny zmizel Jednooký Jimmy. Natáčení se mění v pátrání po Jimmym. (oficiální text distributora)

Videa (1)

Trailer

Recenze (24)

Radek99 

všechny recenze uživatele

Čistý filmový underground, tedy nízkorozpočtový nezávislý film o natáčení nezávislého filmu...amatérská parodie (ovšem s hollywoodským obsazením!), možná jenom taková zábavná blbinka, natočená nejspíše pro radost všech zúčastněných :-) ...a to jsme u merita věci = podstaty nezávislého filmu... Podobné filmy: Život v oblouznění, Prosíme přetočte, Ed Wood ()

Pohrobek 

všechny recenze uživatele

Les,(Holt McCallany) mladý absolvent filmové školy, chce natočit dokument o Jižním Brooklynu -čvrti, v níž vyrůstal. Při tom se dozví, že zmizel jeho starý přítel Jimmy. Pod zástěrkou rešerší ke svému filmu, začíná pátrání po zmizelém příteli. Do práce zapojí církev, mafii i FBI. Brzy málokdo ví, oč vlastně jde... Solidní herecky, slabší dějově. ()

Reklama

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Vyloženě nízkorozpočtová záležitost spadající do oblasti americké nezávislé scény. Jde o parodii na nezávislé dokumenty a zároveň na děsně coolově se tvářící tarantinovské detektivky se stylizovanými postavičkami z chudinské čtvrti plné americké bílé lúzy. V podstatě poloamatérský projekt, což je ovšem patrně i záměr, který ale disponuje skvělým obsazením i v případě drobných roliček. Steve Buscemi, Samuel L. Jackson nebo John Turturro hrají vyloženě s chutí, z každého záběru je patrné, že je režisér k jejich účasti nemusel přemlouvat a že každý přispěl nějakým nápadem k celkovému výsledku. Je sice pravda, že výraznější dramatickou linku snímek postrádá, postavy jsou spíš figurky a na dialozích nepracovala celá armáda hollywoodských scénáristů, nicméně ve výsledku jsem se přesto bavil velice slušně. Vidět známého charakterního herce Johna Turturra, jak divoce křepčí v rytmu diska jako parodie Johna Travolty z Horečky sobotní noci, se někomu jen tak nepoštěstí. A takových momentů se najde celář řada. Pokud srovnám tenhle undergroundový projekt s podobným pokusem z českých luhů a hájů, jako byl Choking Hazard, pak jde v případě amerického kousku o nedostižný, prakticky oskarový film. Celkový dojem: 80 %. ()

fmash 

všechny recenze uživatele

Lapálie skvadry totálních nýmandů, které zjevně nikdo nefilmoval pro peníze, nýbrž pro zábavu. Člověk až skoro nemá chuť vědět, jak to bude dál, ale nakonec se ta atmosféra a dynamika ve stylu jazykově vzdělávacího pořadu z osmdesátých let docela vetře pod kůži. Pro mě by jakékoli hodnocení mezi jedničkou a pětkou mělo své opodstatnění, a protože se neumím rozhodnout, nechávám to srabácky na trojce. ()

hirnlego 

všechny recenze uživatele

Kdyby do tohohle solidně ujetého bijáku bylo zakomponováno nějak slušně vysoké procento vtipných hlášek (a né jen plky, sepsané zhuleným nedomrlým začínajícím scénáristou, kterému přijde vtipná i ta jeho prázdná propiska), mohl to být kult - protože kvalitní herce a originální námět (s mile absurdními situacemi a rozkošnou pointou) to rozhodně má. A nebýt toho naprosto debilního konce s nejdebilnějšími postavami filmu, měla bych tuhle blbinu mnohem radši. ()

Reklama

Reklama