Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Komedie o jednom manželství a trampotách s bytem... Studentka vysoké školy Marta (I. Andrlová) se rozhodne zpečetit svůj vztah se Zdeňkem (V. Dlouhý) tajnou svatbou. Zbývá jen oznámit tento fakt oběma rodičům. Rodiče nevěsty (S. Budínová a R. Hrušínský) jsou velmi zajímavá dvojice – přísná maminka učitelka je velký pedant na pořádek, tatínek, jehož láskyplně oslovuje něžná polovička „tatíčku“, si zase neláme s ničím hlavu a svůj čas tráví skládáním básniček. Rodiče ženicha (Z. Hadrbolcová a J. Vala) momentálně nejvíce zaměstnává, jak co nejvýhodněji provdat dceru Marcelu (D. Veškrnová), jejímž životním idolem je zpěvák Jiří Korn. Do těchto všedních starostí obou rodin jako blesk zasáhne sňatek jejich ratolestí Marty a Zdeňka. Kde asi bude mladý pár bydlet? Marta přichází s praktickým řešením – bydlet budou u jejích rodičů. Co na tom, že přes bývalý dívčí pokojík vede cesta přímo do spíže, a tudíž je mladá dvojice několikrát za noc vyrušena veršujícím tatínkem toužícím po kyselé okurce. Je tedy skoro s podivem, že i přes tyto „bojové podmínky“ se rodina brzy ještě rozroste… (Česká televize)

(více)

Recenze (76)

horskejvlk 

všechny recenze uživatele

Zde je jasné proč byla revoluce v 1989 mladí měli problém s byty dnes je bytů dost ale stojí 4.000.000,-Kč ale žilo se a žije se… kam se hrabě vyprávěj. V podstatě se v bytové situaci moc nezměnilo, mentalita je stejná. Na inscenaci se dá dívat Veškrnka je dobrá disko stará panna a Valu v komedii vždy rád vidím. ()

HonzaBez 

všechny recenze uživatele

"Tak jsme měnili, až jsme vyměnili..." Na můj vkus trošku přihlouplá komedie.  Rudolf Hrušínský svými opileckými hláškami zvedá film skoro až k průměrným třem hvězdičkám, ale jinak mi ten celý příběh o mladých manželech, co se nejdříve bez oznámení rodičům vezmou a pak si bez rozmyšlení (hlavně bez bytu) "pořídí" miminko, přišel dost praštěný na hlavu (včetně v tom, kdy se dotyční snaží stůj co stůj o soudní výpověď z bytu, aby jim socialistický stát musel přidělit nový byt - vše nakonec marno). A když v jeden moment Slávka Budínová řekne větu "mě už je to všechno jedno," mluvila mi z duše... ()

Reklama

rakovnik 

všechny recenze uživatele

Spíše podprůměrný film, který bych si rozhodně netroufl zařadit mezi komedie. Velmi dobré herecké obsazení bohužel potápí slabý scénář a jeho šedivá realizace. I Halina Pawlovská holt usela nějak začínat. Rudolf Hrušínský se sice snaží, až spíše přehrává, jeho "tatíček" je celkově prapodivná postava. V naprosto ničím nevybočujícím dílku z poloviny let osmdesátých mě zaujalo pouze to, že se tehdy kouřilo i u soudu a jak se kšeftovalo s byty. To je více než hodinový film zatraceně málo. A pointa na konci? Nepointa. Jediné světlejší místo je krásný pár chlapců, který mění také byt. ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Celkem suchá televizní inscenace, kterou ani plejáda dobrých českých herců nedostala do vysokého patra. Výměna malého bytu za větší, a s tím spojené peripetie, ani nijak valně nezní. Vše se odehrává většinou právě v tom bytě a dost se to celé táhne. Velmi často se útočí na to dostat z toho nějaký vtip, ale nebýt pár scének, které si vtipnější záblesk vydupou, dalo by se to projít bez zasmání. Navíc, dneska už to chodí s výměnami bytů jinak. A vtipné mně to připadá o to méně. 40% ()

ostravak30 

všechny recenze uživatele

Ona je to spíše tragikomedie. Komediálního jsem na tom nic moc nenašel. Rudolf Hrušínský jako věčně opilý otec byl ovšem výstavní. Ani bych se nedivil, kdyby Halina Pawlowská čerpala ze svých zkušeností. Ale ještě bych si dovolil poznámku na téma výběru. Socialismus měl evidentně problémy s byty. Téměř každý druhý film popisuje problémy s bydlením a nejednalo se ani zdaleka jen o mladé lidi. A to je asi jediná úsměvná věc na filmu. Přestože komunistům se vyčítalo nedostatek bytů, položme si otázku, zda dnes je situace lepší. Máme dvacáté první století, rok dva tisíce dvacet a jak to u nás vypadá s bydlením? Nedostupné. Bytů je málo a pokud už jsou tak drahé - tedy pro mladé nedostupné. A na hypotéky mladí také nedosáhnou. Čím se dostáváme k začarovanému kruhu nízké porodnosti a tím pádem málo uzavřených svazků a zase zpět nízká porodnost, jak jsem řekl uzavřený kruh. A zpět k filmu. Lze tedy konstatovat opravdu s podivem, že tehdejší mladí lidé se vzali a až pak řešili bydlení, přestože to mnohdy znamenalo bydlet s rodiči nebo tchánem a tchyní. Tím víc, že si do toho malého prostoru ještě pořídili dítě. Dnešní mladí jsou v tomto tedy zodpovědnější, ale optimističtější situace v Česku rozhodně není. Ještě poznamenám, že v roce osmdesát šest vidět ve filmu gaye je vskutku zajímavé. ()

Galerie (2)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama