Saint Seiya: Rytíři zvěrokruhu – Počátek

• USA Knights of the Zodiac (více)

Film Saint Seiya: Rytíři zvěrokruhu – Počátek, natočený podle mezinárodně úspěšného anime, přivádí ságu Saint Seiya poprvé na velké plátno v podobě hraného filmu. Seiya (Mackenyu), svéhlavý pouliční teenager, tráví čas boji o peníze, zatímco pátrá po své unesené sestře. Když Seiya při jednom ze soubojů nevědomky využije svých mystických sil, o nichž zatím neměl ani tušení, ocitne se ve světě válčících svatých, ve světě prastarého magického výcviku a reinkarnované bohyně, která potřebuje jeho ochranu. Pokud má přežít a zaujmout právoplatné místo mezi Rytíři zvěrokruhu, bude muset přijmout svůj osud a obětovat úplně vše. (Falcon)

Filmaris

Z počiatku zaujímavé a vyzeralo to nádejne. Ale po nejakej tej pol hodine ma to začalo nudiť a až na zopár fajn akčných momentov to bolo do samého konca dosť zle. Hlavný hrdina síce mal charizmu a hral to dobre no scenár a celkovo príbeh tomu podkopáva nohy. Príbeh mi prišiel strašne nudný, nezaujímavý a dokonca neprišlo ani žiadne veľké vyvrcholenie v podobe poslednej akčnej sekvencie, ktorá bola opäť veľmi zlá. Celý film kazili aj zle až amatérske vizuálne efekty a miestami, aj hnusný green screen. Bojové choreografie sú tu nechutne zrýchlené až je to smiešne. Celý štýl filmu mi skratka vôbec nesadol. Sklamania som sa dočkal aj v podobe Mark Dacascos, ktorý sa tu mohol pekne predviesť no namiesto toho tu mal jednu akčnú sekvenciu, ktorá stala totálne za prd. ()

jokino

Pre mňa taká čistá "jednohubka".. Vôbec som netušil, o čo ide, história animé mi je neznáma a všetko tam bolo vysvetlené len akosi okrajovo, ale ani mi to vlastne nevadilo. CGI boli celkom obstojné (videl som už podstatne horšie a na porovnanie vo vizuálne podstatne drahších filmoch), takže za mňa OK a aj príbehovo sa to dalo. Akurát dejovo to mohlo mať väčší drive, mohlo to tak rýchlejšie "odsýpať", bolo to trochu zbytočne "rozvlečené".. Ale inak, ok. ()

blazma

Když jsem toto viděl v ukázkách kina, říkal jsem si, že to může být docela zajímavé fantasy. No a ono to očekávání fakt splní. Hlavně kvůli toho, že od toho neočekáváte top film. Jenže v dnešní době kdy filmy nepřináší nic nového, tak tohle bylo příjemné zpestření. ()

hufnagel

Prv som si myslel,že to bolo celé animované,ale postupne som zistil svoj omyl.Celkove nápadité súboje by sa nestratili ani v drahších produkciách,slušné CGI,ale príbeh vážne pokrivkával. ()

brasek

Celé zle! Začiatočná legenda nenadchla, skôr naopak. Príbeh je detinský a fádny. Triková kamera zaspala dobu tak o 30 rokov. ()

Kushina

Taková ne vyloženě špatná béčková slátanina o superhrdinech. Jako dalo se na to koukat, ale když existuje Marvel a DC, tak mi tenhle film přijde jako docela střelba do slepýho. 50% ()

Kovalevka

Klady- příjemná podívaná která neurazí, pěkné efekty, svižné tempo bez hluchých nudných pasáží, sympatické postavy -Mínusy- děj a příběhové zvraty naprosto mimo a po čase přestanete řešit logiku. Bojové scény na čas  zabaví ale po chvíli kdy přijdou kouzla ztratí drift - prostě začnou být divné. Celkové zhodnocení: jednohubka u které nesmíte přemýšlet nad dějem a prostě jen vypnout a užívat efekty. ()

Pavlo

Trailer navnadil, film obaril. Ak by boli aspoň efekty na jednej úrovni a ich kvalita by sa nelíšila scéna od scény, bolo by to aspoň pekné pozretie jednohubky. Takto to bolo dosť rušivé predstavenie. Čo sa týka deja a postáv, myslím, že ak by to bol hodinový úvodný film k seriálu, urobili by tvorcovia lepšie. Zmarený potenciál. :-/ ()

RanMori

Čekala jsem to vlastně mnohem horší, ale nejspíš to "zachránila" nepřítomnost Draka, Labutě a dalších Saintů. Za to je tu spousta postav, které (znám jen anime) vůbec neexistují a proto se člověk nehrozil nad jejich zpracováním. Podivuhodně uchopená legenda - Athena je tu hlavní "potenciální" záporák, i když v anime je to boss všech klaďasů. Seiya ve svém tréninku z nuly přeskočil bronz a rovnou skočil na stříbro :D. Ikkiho (jak se tady jmenoval ten přisluhovač X-menky Jean netuším) zbroj ale byla udělaná perfektně. Škoda, že ikonické útoky Pegasus Ryu Sei Ken a fénixovo Hō Yoku Tenshō člověk poznal jen když zná předlohu, ale za mě je to právě TEN tahák, který přiláká diváka anime. Mají štěstí, že to tam aspoň nějak dali, jinak by šla další hvězda dolů :D ()

sh3riff

Jako je to podle přes 35 let starého anime a má to i takový ten vibe filmů z 90. let takže se nedá moc divit nízké kvalitě, vypadá to jako kdyby to natočili puberťáci jako domácí projekt. Ale i tak, když 25 letá žena hraje 18 letou co má být 13 letá a vypadá na 40, je to divné. ()

Hexx

Překvapivě slušný akční počin!! A kdo dává míň jak dvě hvězdy, tak už je zhýčkaně degradován jakousi čirou hodnotící demencí. ()

cenitel

Jako vážně? B, spíš C film. Jeden z nejhorších sci-fi akčních filmů co jsem viděl. Jak se něčemu takovému mohl upsat Sean Bean. Už samotná honička v tom autě, bylo jak od ajťáků z roku kolem 2000. To bylo tak špatně provedený. Nemluvě o celém scénáři. Ano je to dle animované předlohy z Japonska. Japonci neumí dělat sci-fi, přijde mi to velmi laciné. Ať to zůstane u animáků, další film co šel do kin a neměl tam co dělat, samozřejmě nic téměř nevydělal. Kdo by na takovou slátaninu chodil. Pokračování už ne. 15% ()

darius1706

Tak pěkně obsazená věc a přitom taková hovadina. Ale jo, začátek sliboval, že to bude zase klasika, přerod outsidera do, v tomto případě, rytíře a že to bude jako zase souboj dobra se zlem. Pravda, tady vlastně nevím, co to zlo přesně bylo, každopádně souboj se zlým bossem trval přesně 2 sekundy, aby pak souboj s dalším bossem - tentokráte v podobě našampónovaného joudy - trval minutu a skončil strašně divně. Je možné, že na ten průser bylo zaděláno už v podobě předlohy, kterou opět neznám, takže nemůžu soudit, jestli to zkazila předloha nebo invence tvůrců filmu, každopádně je veliká škoda, že se film nedržel klasického klišé a tím pádem od cca třetiny nepokračoval tak, jak se dalo očekávat. Možná by to pak dopadlo lépe. No nic, nevadí, další film, který upadne v zapomnění. 30 % ()