Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Henry „Hopper“ Nash (Sean Penn) a Nicky (Nicolas Cage) jsou nerozluční přátelé od dětství. Druhá světová válka udeří a jejich poslední bezstarostné hodiny, kdy byli civilisté, se chýlí ke konci. Budou muset přinést oběti, které je naučí pravému významu lásky a důležitosti přátelství. Hopper se snaží uhnat nepolapitelnou Caddie (Elizabeth McGovern), jen aby zjistil, že se tím dostane do rozporu s Nickym. Richard Benjamin (Mořské panny, Můj oblíbený rok) zkušeně režíruje hořkosladký příběh ze života plný nezapomenutelných okamžiků. (Magic Box)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (27)

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Půvabně pohodový film prakticky bez záporných postav. 1) 24letý přitažlivý Sean Penn (Henry zvaný Hopper) a jeho věrný souputník 20letý přitažlivý Nicolas Cage (Nicky) jsou hlavním tahákem tohoto nenápadného snímku. Scénář napsal 24letý debutant Steve Kloves. 2) 23letá Elizabeth McGovernová ("bohatá" Caddie) se během natáčení zamilovala do Sean Penna a pár měsíců s ním pak chodila. 3) Pozoruhodný bowlingový mechanismus na ruční pohon je původní, v době natáčení se už takové nevyráběly. Jenom vraceče kuželek byly nahrazeny mechanickými. Původní je i parní lokomotiva a vagóny vlaku, které byly renovovány pro potřeby filmařů. 4) 46letý režisér Richard Benjamin: The film is about the loss of innocence of three friends. The three leading characters have one foot in adulthood. It is that passionate, intense confused time before becoming adults, a time when everything burns brighter in youth - even in wartime. ()

Indiana 

všechny recenze uživatele

Původně jsem chtěl dát spíše 4*, ale čím dýl mi ten film leží v hlavě, tím mi přijde lepší. Pochválit musím hlavně brilantní filmařinu Richarda Benjamina a herecké výkony. Sean Penn tu sice vypadá jako blbeček a má furt takový ubulený oči, ale zahrál skvěle. Nicolas Cage tu ztvárnil takového frajírka, co furt jenom chlastá a také zahrál skvěle, což je u něj ale zvykem a mile mě potěšily role Crispina Glovera a Michaela Madsena. Prostě velmi zajímavý, nenudící, emocemi nabitý filmeček, o němž se moc neví a to je škoda. ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Osmdesátkový drama o tom, co se dělo v hlavách mlaďáků v době, kdy byli povoláni do války v Evropě. Film jako takový není vůbec zlý, ale to nejzásadnější na něm je to, že se v něm objeví v jedněch ze svých prvních rolí Nicolas Cage a Sean Penn, což není vůbec na škodu, protože uvidíte, že už tenkrát herecky jasně lámali srdce kdejaké fanynce. ()

Superpero 

všechny recenze uživatele

Takový nenápadný film a přitom je to opravdu skvělé. Přesvědčivě zahrané a zručně odrežírované, některé scény mají opravdu náboj, napadá mě třeba ta s kulečníkovým zápasem. Při sledování jsem měl přesně ty emoce co režisér chtěl, a to hlavně proto že mi záleželo na postavách. Celkově je to takové uvěřitelné a vlastně obyčejné, a díky tomu se s příběhem může každý stotožnit. Fakt good. ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Dobová romantika odohrávajúca sa počas druhej svetovej v USA o dvoch kamarátoch (Penn a Cage) z ktorých jeden má narukovať a tak dovtedy len tak blbnú a užívajú si s babami. Pripadalo mi to ale také tuctové a najzaujímavejšie bolo vidiť niektoré budúce hviezdy zamlada. Penn mi to pripadal nevýrazný, Cage ešte neprehrával o život, ale aspoň si neodpustil nejaké tie spevácke kreácie, Crispin Glover bol divný už vtedy a najviac ma v krátkej epizódke zaujal mladý Madsen s ešte neprechlastaným a neprefajčeným normálnym hlasom. Ale celkovo ma film väčšinu času nudil. 5/10 ()

Galerie (37)

Zajímavosti (2)

  • Richard Benjamin se rozhodl k obsazení hlavních rolí poté, co Seana Penna viděl v divadelní hře "The Slab Boys" a Nicolase Cage v romantické komedii Dívka z údolí (1983). (Edgerton)

Reklama

Reklama