Henry „Hopper“ Nash (Sean Penn) a Nicky (Nicolas Cage) jsou nerozluční přátelé od dětství. Druhá světová válka udeří a jejich poslední bezstarostné hodiny, kdy byli civilisté, se chýlí ke konci. Budou muset přinést oběti, které je naučí pravému významu lásky a důležitosti přátelství. Hopper se snaží uhnat nepolapitelnou Caddie (Elizabeth McGovern), jen aby zjistil, že se tím dostane do rozporu s Nickym. Richard Benjamin (Mořské panny, Můj oblíbený rok) zkušeně režíruje hořkosladký příběh ze života plný nezapomenutelných okamžiků. (Magic Box)

Arius

Penn odviedol obdivuhodny vykon, Cage uz taky isty nebol a McGovernova hrala druhe husle. Taktiez je tu zbytocne pridany zaner komedia, takmer nic vtipne sa v tomto vytvore nenachadzalo. ()

Daae

Zcela nenápadný film, který potěší na duši, ale o výjimečné dílo nejde. Avšak jedná se o citlivé, nejen romantické drama, u kterého se dá příjemně strávit pozdní odpoledne. Pěkně natočené se začínajícími hvězdami S. Penna a N. Cage a roztomilou Elizabeth McGovern. *** 1/2 ()

crjules

Mohu si jen gratulovat, ze s oblibou patram i po starych filmech se znamymi herci. Po filmech, ktere staly v zacatcich jejich karier. A s Racing With The Moon jsem spokojeny na vysost. Z filmu sala atmosfera one doby, zdanliva pohoda pred ucasti ve valce, ktera zde sice neni,ale do bezneho zivota lidi a chlapcu zasahuje kazdy den. Krasne a citlive natocene. A Nic Copolla tady jeste umi hrat- a dobre!! Stejne jako Penn a McGovern. Krasa... ()

Griswold

Už je to pár let co jsem to viděl, ale pamatuju si že mě to velmi strhlo. Skvělé výkony Penna a Cage coby takových rebelů svý doby, co si chtěj ještě užít než nastoupí do války. Zahráli to velmi věrohodně a nebyl problém se do jejich postav vžít. Byl to fakt moc pěkněj film. ()

kolodej1

suprový film, který můžu každému jen doporučit. O dospívání a vztazích v době druhé světové války, před odchodem dvou přátel na vojnu. Krásně lidský příběh s uvěřitelnými dialogy, místy vážný, místy vtipný, tak jak to v životě bývá. V hlavních rolích vycházející hvězdy Penn a Cage, kteří už jsou jako mladíci zatraceně dobří. Moc jsem si to užil ()

JARDAHONDA

Závod s měsícem je něžný snímek, který v sobě ukrývá spoustu citů. Je to příběh o Henrym " Hopper " Nashovi ( Sean Penn ) a jeho kamarádovi Nickym ( Nicolas Cage ), kteří spolu tráví poslední chvíle před odchodem k námořnictvu. V roli záhadné přítelkyně se představila skvělá Elizabeth McGovern. Film má osobité kouzlo a divák se s ním stotožní již po pár minutách.. Poctivá filmařská práce.. 85% ()