Na nebezpečnou výpravu do neprostupné džungle na úpatí konžské sopky Mukenko se vydává pestrá společnost, v níž má téměř každý svůj vlastní skrytý cíl. Mladý vědec chce vypustit do přírody gorilí Samičku, energická elitní zaměstnankyně telekomunikačního magnáta hledá pro svého šéfa superčistý diamant a rumunský dobrodruh chce najít bohatství ve starobylém městě Zinj, postaveném u legendárních diamantových dolů krále Šalamouna. Překážkou strastiplné cestě k vytouženému cíli je nejen neprostupná džungle, ale i občanská válka, jež v zemi vypukla. Na místě pak výpravu čekají potíže s vraždícími opicemi i ohrožení náhle probuzenou sopkou... Dobrodružný snímek Kongo, natočený podle románového bestselleru Michaela Crichtona, patří mezi snímky, odvozující komerční úspěch od zručného využití osvědčených prvků a témat. Ve filmu Franka Marshalla se tak vedle sebe objevuje africká džungle se vzácnými horskými gorilami, futuristická technika a bájné diamantové doly krále Šalamouna, střežené kmenem vraždících opic. (oficiální text distributora)

ANTYCHRYST

Příběh o gorilce která má na ruce pomůcku na znakovou řeč a z batůžku jde zvuk..jsem měl vždycky rád :) Šalamounovy doly na diamanty..jungle..a spousty škaredých albinskych gorilaku.. ke všemu lehce podrážděných a agresivních..:) pohodová.. dobrodružná.. nenáročná..oddychovka..i když staršího ročníku..tak stále koukatelna..70% ()

Bigfuckman

No newím proč, ale tenhle film se mě nějak podvědomě líbí, i když je zde vidět spoustu nedokonalostí a opravdu špatných scén. Já mám, ale pro filmy odehrávající se v džungli slabost, nicméně to na 4 hvězdy není. dávám 60%. ()

Cortesz

Mé hodnocení přesně odpovídá zdejšímu celkovému hodnocení, což je průměrných 50 %. V případě konga jde o velmi hloupej film, co se týče scénáře, ovšem přece jen jde o čistě fantasy akční dobrodružství, a v tomto případě to snad od druhá polovina splňuje. Samozřejmě je zde mnoho nevýhod, které kazí celkový požitek z filmu, jako například prosťounký scénář, ale také nevýrazní herci a příliš dlouhý a nudný rozjezd, ale pokud tohle všechno divák přehlédne, tak jako v mém případě, tak se skvěle pobaví a poslední půlhodina je nabytá akcí a rozhodně stojí za to. ()

helrohir

Nedávno som to videl asi tak po šiestich rokoch. Vtedy ma to bavilo, predsalen, film o vraždiacich gorilách je rozhodne zaujímavým námetom. V súčasnosti už nezdieľam také nadšenie, ale aj tak je to celkom pozerateľná zábava, aj keď herci nič moc, scenár je tiež dosť slabý, ale na druhej strane tu máme pekný soundtrack a celkom fajn atmosféru strachu z neznáma. Čistých 50%. ()

Jardismo

Když jsem byl malej a nemocnej, tak mi mamka tenhle film pustila na vhs-ce. Byl jsem z něho hotovej. Z toho pohozeného oka jsem nemohl spát asi měsíc. I když už jsem odrostlej chlap, občas se mi o tom zdává :-D Abych to shrnul, jestli jste ten film neviděli a nudíte se, urči vás neurazí. ()

Guran

Tomuhle filmu dávám jasnou desítku! Mám ho moc rád, najdou se v něm i srandičky, hororové scény a propracovaný příběh. Nejvíce mě z filmu bavil ten Monroe a jeho narážky na pana Homolku. rád se na tento film podívám vždycky a doporučuji to i každému! ()

George8

Jak už tady někdo psal, jedná se o docela stupidní snímek. Nicméně se na to dalo podívat. Ta druhá polovina filmu to zachranuje. ()

route60 odpad!

Pane jo to je kontrast výborná kniha a tak mizerný film, to že natočil Frank Marshall? to asi zapomněl veškerou svou invenci doma a to je vše co k této demenci mohu napsat. ()

martins

Slušné akční béčko, střetnutí skupinky hledačů diamantů a jednoho ztracené milence. Následuje střetnutí s vražednými gorilami. ()

ofu odpad!

Nene... Jako u kanadsko-usa (nebo Bulharsko) sci-fi filmu s 10% hodnocení bych se těšila na očekávanou kravinu, ale tady jsem čekala něco víc a ono nic. ()

the_doctor

Celkove musim rict, ze se mi film velmi libil. Pekne natocene. Scena s nastupem sedych goril mela naboj a to je spolecne s mluvici gorilou asi tak jedine, co si pamatuji:-) ()

Carnosaurus

Snímek ztroskotává na mluvící opici, která ho shazuje o třídu níž, ale jinak jde o solidní dobrodružnou jízdu s několika geniálními scénami (ostřelování letadla, souboj s hrochem, první setkání s šedými opicemi). Tenhle film zkrátka nepouští nohu z plynu a i když, kvůli té mluvící opici, občas zklouzává k infantilitě, není důvod ho pohřbívat celý. Musím ještě vyzdvihnout krásnou hudbu Jerryho Goldsmithe. V hodnocení se projevila i nostalgie a vzpomínky na dětství, kdy jsem se bál do sklepa kvůli šedým opicím a Carnosaurům, ale to je teď pryč a film si v mých očích drží stále stejně dobrou úroveň jako před lety. ()

vrbicek odpad!

Na tento film jsem se koukal víceméně jenom proto, že na jiných TV stanicích také nic koukatelného nedávali. Film obsahoval mnoho nedokonalých vizuálních efektů, což by se ale dalo prominout vzhledem k časovému původu. Ale i přesto jsem si všiml mnoha nesmyslů jak v efektech, tak i v ději. Děj tohoto filmu za tu hodinu reklam, co jsem musel přežít, vůbec nestál. Bylo zde také vidno četné nenormální i paradoxní chování postav. Děj byl jako většina takovýchto dobrodružných filmů zakončen likvidací všech postav se zápornými vlastnostmi a šťastným návratem většiny klaďasů domů. Bohužel jsem ale už před tímto filmem viděl mnohem více podobných filmů a mnohem lépe zpracovaných, než je tento, a tomu tedy také odpovídá mé hodnocení tohoto filmu. ()

moriero

Už jsem si nějak zvykl, že krom Jurského parku všechny ostatní filmy podle Crichtonových předloh značně pokulhávají za svou knižní předlohou. Kongo se četlo jedním dechem. Film jsem poprvé viděl jako malý kluk....a líbilo se mi to. Shlédnutí po letech ale dopadlo poněkud rozpačitě. Příběh jsem znal, v tom to nedrhlo. Ale na to, že to točili až po Jurském parku (i když knížka byla z roku 1980), gorila Amy vypadala vedle takového T-Rexe jako špatný vtip. Efekty tedy nula bodů. Jak už to u zfilmovaných knížek bývá, fůru věcí autoři vynechali...anebo semleli dohromady. Tragéda Herrkermena Homolku byste v knížce našli spíš v Karen Rossové. Tam to byla chladná frigidní mužatka, co šla jenom po diamantech, a nijak se tím netajila. Za tak vysoké hodnocení může jedině nostalgie. Jo, to moje dětství v devadesátkách.... ()

Markeee

Toto bol taký menší klenot môjho detstva, než prišli na scénu Jurské parky. Film som si opäť pozrel s odstupom minimálne viac ako 15 rokov a musím povedať, že na tú dobu mal viac než priemerné efekty, ktoré sa nestratia ani v dnešnej dobe CGI. Taktiež sa mi páčila celková atmosféra nepokojnej strednej Afriky a vôbec námet vraždiacich goríl, za mňa klasika, ktorá neomrzí a ideálny film na nedeľné poobedie :) ()

Zemřel autor Jurského parku

Zemřel autor Jurského parku