Kobra 11 - Série 4 (1999) (série)

Pekelná jízda na dálnici A4 (S04E01)

(epizoda)
  • Německo Höllenfahrt auf der A4 (více)

Nový dálniční komisař Tom Kranich má vskutku nečekaný nástup do zaměstnání: hned první den má nehodu, když nabourá na kole do mercedesu. Jeho řidička Susanne Tomovi nabídne, že ho do práce sveze. Tím začíná drama: na dálnici se zasekne plynový pedál ve 160kilometrové rychlosti. Semir se dozvídá, že jeho nový kolega Tom je v nesnázích. Záchranné akce se rozbíhají a začíná souboj s časem... (oficiální text distributora)

Renie42

Tenhle pilotní film nemá chybu. Líbila se mi ta pekelná jízda, Tomův první den v práci, že se nedostavil, protože se řítí v autě po dálnici. Záchrana dítěte za jízdy helikoptérou, pak schledání dvou sester na konci. Jen ten magor spolujezdec, ten mě tam vytáčel, takovýhle lidi nemám ráda. Toto je začátek oblíbené dvojice Simír a Tom. ()

B.Jay

Ok, jeden z nejlepších dílů, nejlepší dvojice, ale tolik logických a především technických chyb, namátkou - BMW 330i nemá abs? :) - vybržďování auta a zablokovaná kola?, dále při prorážení vodní bariéry nebo při přeskoku přes most by mu okamžitě v této rychlosti vyletěly airbagy, ale Semir si jede vesele dál. Vrcholem je finále, kdy Semir střelí do pravého předního kola a auto se vydá směrem DOLEVA - Haha snad doprava, ale počkat, to by ho to auto přeci zešrotovalo, tak nezbylo než upravit fyzikální zákony. O záměně generací BMW při bouračkách ani nemluvě. Označení mercedesu má být S360 a nikoli SL (to by byl kabriolet). Celou dobu jede 160 km/h na 2. rychlostní stupeň - 1. by se v tom autě, kvůli vysokým otáčkám vůbec neslyšeli a 2. by spotřeba byla tak enormní, že by jim benzín musel dojít po půl hodině...Neskutečně mě baví představitelka vrchní komisařky Engelhartové a její leckdy marná snaha se nesmát...ale vážně i když jsem to ztrhal, tak mám tento díl rád, ale jen si proboha nemyslete, že to takhle funguje ve skutečnosti. ()

marek29

Tento seriál sleduji už od dětství a když mám čas, vždy se na něj rád podívám. Někomu vadí nerealističnost kaskadérských kousků Semira Gerkchana, ale dobře se u toho seriálu relaxuje. Je to perfektní oddechová záležitost. Vždy kvalitní zápletka, někdy krásná super auta a občas i nádherné ženy :-) Na Kobře sem vyrostl a i když nehltám každý díl, pár sérií jsem už zhlédnul a když ji zastihnu v televizi rád se podívám. Nadměrná dávka akce a napětí, lehké množství humoru. Takto by měl vypadat koukatelný seriál. Není asi nikdo kdo by ji neznal, ale pokud přece jenom - Kobru 11 směle doporučuji! ()

johnsnow

Povedal som si, že si zopakujem detstvo a dám si repete kobry, prvé 3 série hodnotiť nejdem tie ma nikdy nezaujali a ani André nebol fajn postavou, avšak tu prichádza legendary Tom Králik (tak som ho volal ako malý ja) a spolu s jediným Turkom v Nemecku ktorý negriluje kebab ale BMW-čka na diaľnici vytvoria skvelý pár a už tento prvý diel je brutálne namakaný, najmä dieťa na lane a prechod cez Aachen. Som zasek 11-ročný džmin a teším na každý part. ()

imaginer21

Jó, to je to, o čem mluvím - Steinke byl absolute Alarm für Cobra 11. Tenhle dvojdíl je navíc jasným důkazem, že se může podařit udělat vykrádačku nejakému propadáku, ale mnohem kvalitněji (viz Splašené auto). K tomu parádní dabing (Bohdan Tůma a Aleš Procházka) a koukatelné německé tváře. Maximum akce, Speed v německé verzi. Dobré. Dost dobré. ()

Dekovnik

Určitě se mnou budete souhlasit, že po příchodu Toma Kranicha do seriálu, následovali nejlepší časy Kobry. Do Chrise jsem sice vkládal naděje a už to nebyl Tom. A to co přišel teď? Ben nebo jak se jmenuje ... nemá cenu mluvit ... radši si někde na Markíze zopáknu starší sérii... ()

ohinek

Nápad to není špatný a hromadná havárka na začátku, do které se málem připletl i vrtulník, vstoupí do dějin, ale jakmile jsem si udělal řidičák, tak si tak nějak říkám...nestačilo by v tom autě sešlápnout spojku? ()

Honza__St.

S násilným odchodem kolegy Andrého sice to nejlepší z nejlepšího skončilo, to ale nic nemění na tom, že tento dvojdíl patří k tomu nejlepšímu ze seriálu. Zápletka je sice pořádně nafouknutá na americký způsob, ale kdo by proboha čekal něco jiného? P.S: Stát se to na D1, stačí počkat na první jízdu do kopce, a je po problému :D ()

soukyd33

Tenhle díl mě prostě dostal. 😳 Tolik chyb, ale dokonalé po celou dobu. Poznámka: Průjezd městem je dech beroucí. 👍 Poznámka: Cestující ve voze jsou prostě super. Poznámka: Ty hlášky a nápady a šílenosti a další a další šílené akce. No nebudu prozrazovat, musí se to vidět. 👍 Doporučuji. Hvězdiček 5 ()

Sa.sa

Na začátku je epická bouračka na dálnici... Jinak opravdu stála za to... Dvojdílná epizoda na začátek 4 série... Lol dobře jsem se bavil jak Semir a Tom se chtějí zachránit z neovladatelneho auta, kterému se zasekl plynový pedál ;) to se jen tak nevidí, ale co je to epizoda seriálu :))) ()

LukasCL

Tom Kranich nemohl začít v Kobře 11 lépe. Jednoznačně nejlepší kobrácký film, který se může srovnávat co se týče kvality s áčkovými hollywoodskými trháky. Drama s nezastavitelným autem. ()