Kobra 11 - Série 4 (1999) (série)

Pekelná jízda na dálnici A4 (S04E01)

(epizoda)
  • Německo Höllenfahrt auf der A4 (více)

Nový dálniční komisař Tom Kranich má vskutku nečekaný nástup do zaměstnání: hned první den má nehodu, když nabourá na kole do mercedesu. Jeho řidička Susanne Tomovi nabídne, že ho do práce sveze. Tím začíná drama: na dálnici se zasekne plynový pedál ve 160kilometrové rychlosti. Semir se dozvídá, že jeho nový kolega Tom je v nesnázích. Záchranné akce se rozbíhají a začíná souboj s časem... (oficiální text distributora)

higuain

Kobra 11 v životní formě. Po smrti Andrého Fuchse, kterou jsem tehdy v dětství obrečel (bez prdele), přišla tahle jízda a Tom Kranich jako plnohodnotná náhrada. Skvělý díl. ()

fabecc1222

Tohle byl už od dětství můj nejoblíbenější díl, kterému na paty v historii Kobry šlapal jen pilotní film k 5. řadě. Každopádně Pekelná jízda... je opravdu velkou jízdou od začátku do konce. Je zde snad všechno, co ke Kobře patří. Šílená bouračka na začátku (auto najede na vybourané auto jako na rampu a malém trefí vrtulník...), 400 aut, no jak jste do dokázali Bonrathe :)? Něco takového už se dnes v Kobře nikdy nebude opakovat. Hlavní linka nemá nijak scénáristicky a dialogově vymazlený děj, ale napětí je na 100% po celou dobu. Celá akce se odehrává na dálnici, takže tu plně dostojíme názvu dálniční policie. K tomu je tu i humorná vložka v podání Bonratha a Herzbergera (Vždyť by se ti muselo dělat špatně vždycky, když se postavíš... :D). Tenhle díl je prostě spojením všeho, co Kobru dělá Kobrou, od přehnaná akce (vytáhnutí dítěte vrtulníkem), stálého napětí a sem tam té srandy. A to si vemte, že se to natáčeno bez nějakých digi efektů, kdo by si na to dnes v Hollywoodu troufnul :)? ()

mrx.friend

Dávám pět hvěz i přesto, že je v tom filmu logických chyb jak nas*áno, a i přesto, že to kompletně vykrádá tenhle americký snímek, jenomže když člověk prostě zná tenhle pilotní díl nazpaměť, už nějakej pátek se u něj poněkolikátý pobaví a k tomu všemu se přidá nostalgie,...? nemůže jinak... O:-) ()

Skarface

Když mi vyjela nabídka všech pilotních filmu kobry 11 rozhodl jsem hodnotit tento díl , protože asi jako poslední mi přišel vcelku normální ,Pilotní film bez přemýšlení nad serialem jsem musel ohodnotit 4* jinak to prostě nešlo , nenudil jsem se u toho ale uvědomil jsem si už tu věc že to všechno vlastně jde pořád do kola novej partak pro semira a už mi bylo i jasny jak to bude pokracovat dal No kazdopadne do této doby byla kobra 11 fajn a tento pilotni film (vyjímaje par dílu) pro mě kobru 11 pohřbil ()

LachtanShows

Se čtvrtou řadou nepřišel jen světem nejmilovanější Semirův druh, dostavily se také anuální dvojdílné filmy, jež začaly u nás vycházet na DVD a já je začal shánět po trafikách. Hrdě vlastním většinu z nich. ()

Lucas87

Tenhle pilotní film má prostě šťávu :) Chyba automechanika a přímý přenos neovladatelného auta, které samovolně zrychluje tohlle se mi zalíbilo z Kobry nejvíc a jak jsem viděl originál, hned jsem koupil. ()

FireTight

Pravděpodobně úplné vyvrcholení tohoto dlouholetého (a přiznejme si, dnes už pouze natahovaného) seriálu přišlo už v roce 1996. Přiznávám, i já jsem byl na konci předchozí série smutný z úmrtí Andrého Fuxe, ale nástup nového parťáka nemohl být stylovější. Navíc, od normálních epizod se tenhle film lišil ještě několika věcmi, jednak byl delší (haha, překvapivě) a také měl daleko lepší příběh, postavy... S trochou nadsázky by se dalo říci, že to bylo takové komorní drama, ve kterém hraje prim pět charakterů (čtyři v poškozeném autě a Semir) o které se opravdu bojíte a zbytek dělá jen takové křoví. Dokonce zde najdete i několik scén, při kterých mrazí, sice jsou to takové ty klasické klišé záležitosti, ale film vás tak vtáhne, že se je rozhodnete ignorovat. A tak si myslím, že nejsem jediný, komu se zatajil dech při evakuaci dítěte z auta před mostem nebo když "ti zlí" policajti postavili zábranu z barelů a Semir to najednou projel... Já vím, je to klišé, ale v tohle případě to prostě tak nějak funguje. Jak jsem tedy napsal už na začátku, vrchol Kobry 11 a zároveň začátek konce. ()

Psycho.R

Dřív jsem to sledoval, v době, kdy to ještě mělo nějakou úroveň a myslím, že zrovna tento díl je jediný, který mi uvízl v paměti. Pro zachování hodnocení se na to, ale radši znovu nepodívám. ()

TaNya_

Nebezpečná rychlost se Semirem a Tomem jako jejich první parťácký díl je naprosto nezapomenutelná. Pominu x-milion nelogičností a na hlavu padlých rozhodnutí (což je u Cobry 11 na denním pořádku :D) a vyjde mi z toho skvělej béčkovej akčňák, v nejlepším případě v originálním znění. Alelujah moje oblíbená dvojičko! ()