Reklama

Reklama

Kobra 11 - Série 3 (1998) (série)


Osamělé vítězství (S03E16)

(epizoda)
  • Německo Ein einsamer Sieg (více)

Obsahy(1)

Na Mallorce se schyluje k velké tragédii. Nejenže André Fux úspěšně se Semirem zapátrali, ale byli také skupinou zločinců zajati a šlo jim o život. Jenže tito chrabří hoši se vždy z každé šlamastiky "vylížou" a vše spěje k finálovému happyendu. Ale zločinci, kteří již nemají co ztratit, bojují ze všech sil. Co se jim podaří, je, že vystřelí po Andrém Fuxovi harpunu a jeho život vyhasíná v hlubinách moře. (TV Nova)

(více)

Recenze (8)

Yardak 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Šestá série patřila mezi ty nejkvalitnější, i díky faktu, že se začalo točit více realistických scén. Spoiler: André Fux (Mark Keller) zmizel tímto dílem na dlouhý čás ze seriálu Kobra 11. Pro mě jediná opravdu kvalitní postava tohoto německého fenoménu! ()

Colonist 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Andrééééééééééééééééééééé!!!!!!!!!!" Dodnes si pamatuji, jak jako malý kluk sedím v našem obýváku na koberci, sleduji konec tohoto dílu a brečím. Nepamatuji se, že by mě v televizi něco takhle zasáhlo. I v pozdějších letech se stalo, že jsem byl u různých filmů a seriálů naměkko, ale nikdy už jsem nebrečel. A i teď při posledním zhlédnutím v roce 2020 je ten konec "Osamělého vítězství" neskutečně silný. Samotná scéna s harpunováním ani tak ne, ale ten konec, kdy hraje smutná variace znělky a zničený Semir prochází strážnicí, to je ten správný tearjerker. Už jsem tedy pochopitelně nebrečel, ale naměkko jsem byl. Ta hudba, ty pohledy kolegů, Andrého Mercedes, vzpomínka na přetahování se o to, kdo bude řídit...Tenhle díl zkrátka pořád funguje. Není to jen nostalgie, je to dobře natočený. Tento díl znamená konec jedné éry a vlastně i konec té nejlepší Kobry 11. Následující první dvě série s Tomem mám sice celkem rád, ale kvalita seriálu se zde postupně snižuje. Navíc s Andrém umřela i hudba Reinharda Scheureggera. Byla sice repetitivní a minimalistická, ale jeho výrazné hudební motivy z prvních tří sérií se mi vryly do paměti. Od "Pekelné jízdy na dálnici A4" si nepamatuji z hudebního podkresu nic. Aspoň že Scheureggerův duch ještě částečně přežívá do 10. série v podobě klasické honičkové hudby a některých jeho akčních motivů (a smutná variace znělky se také ještě několikrát objeví). Král je mrtev, ať žije král. P.S. Ta prasárna, co udělali v 18. sérii, kdy Andrého na jeden díl oživili a udělali z něj záporáka, pro mě neexistuje. André na té Mallorce umřel a na to se nesahá! To je prostě svatý! ()

fabecc1222 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jak už bylo napsáno, tak nejvíce emotivní není ona scéna s harpunou, ale až závěrečná scéna, kdy Semir prochází centrálou za doprovodu "smutné znělky". Reinhard Scheuregger měl tu smůlu, že hlavní Kobří motivy: https://www.youtube.com/watch?v=oCp_lU6iwKA&ab_channel=AntonAlexanderWolf | https://www.youtube.com/watch?v=GzAP33BND-E&ab_channel=ReinhardScheuregger-Topic Složil už v pravěké době, a nikoliv dnes v době Netflixů, virálního šíření, sociálních sítích apod, kdy mu za takovouto podmanivou hudbu klečeli lidi u nohou. Andrého první smrt po letech nabrala úplně nové obrátky, kterě celkové vyznění dílu dost mění, ale při prvních shlédnutích tento díl zanechával nesmazatelné emoce u mnoha fanoušků. ()

Galerie (2)

Reklama

Reklama