Podivuhodný příběh Henryho Sugara

• USA The Wonderful Story of Henry Sugar

Bohatý muž se rozhodne získat výjimečnou schopnost, aby mohl podvádět při hazardních hrách. Adaptace oblíbeného příběhu od Roalda Dahla z dílny Wese Andersona. (Netflix)

TORTERAjirka

Velmi povedený krátký film Wese Andersona. Vizuálně samozřejmě, jak u něj už tradičně perfektní. Herecky také velmi kvalitně obsažené. Zaujme i velmi originální způsob výpravy na styl čtení knihy. Rozhodně stojí za vidění. ()

Axident

Velmi příjemný, klasicky andersonovský kraťas, fungující na skromné stopáži v doslova závodním tempu ještě lépe než celovečerák. ()

BOURQUE

Z posledných krátkych filmov (Poison, The Ratcatcher), ktoré Wes Anderson cez Netflif vypustil do sveta, práve ten s dĺžkou seriálového epizódu je koncepčne a herecky najjednotnejší. Vybraní herci vo svojich roliach sa cítia komfortne. Osobné hodnotenie: 81% (****) ()

CaptainCzech

Velmi povedená rychlovka, která mě hodně bavila. Divadelní styl snímku mě zaujal a beru to jako originalitu a odlišnost od jiných filmů. Za mě silnější 4* ()

Ihuj

Vůbec jsem dopředu nevěděl, že to má jen 40 minut. Uteklo mi to tak, že bych tipnul ještě míň. Pěkný jednoduchý příběh a zpracování mi tady sedlo (což u mě u Andersena není pravidlo) ()

FeriusParfax

Myslím, že Wes Anderson bude můj typický 3* režisér. Snímky od něj jsou zajímavé svou originalitou, jinakostí, barevností, hravostí, humorem, stylem vyprávění. Přiznám se ale, že jeho speciální kulisy a vizuál mým očím nelahodí a rozhodně nejde o můj styl. Asi budu mít vždy hlavní problém s dějem, který mě zatím ani jednou nijak neuchvátil nebo mi nic neříkal. Vyprávění bylo extrémně rychlé a herci byly zároveň vypravěči a zároveň postavami. Humor jsem zaznamenala a párkrát jsem se zasmála, ale jen v minimální míře. Líbí se mi, že si Anderson jede „to svoje.“ Slabší 3 ()

Likan7

Lepší, propracovanější, poutavější než Otrava. Andersonovi tohle očividně velmi sedlo. Skvělý herci, doslova všichni. ()

LordMysti

Nevím úplně jak ohodnotit, ale povídka která je vyprávěna osobitým stylem a žene se stále kupředu. Nejde od ní odtrhnout oči a člověk je zvědavý jak to asi tak může dopadnout... ()

E lan

Zajímavé zpracování ujetého příběhu plného skvělých herců a nádherného zpracování scén. Brutálně krátká stopáž vypadá nadějně, ale smršť textu dá zabrat aby to člověk mohl obstojně pobrat. Zajímavé vidět. ()

papadoce

Zhliadnutím tohto krátkometrážneho filmíku som porušil svoj dávny sľub, že už nikdy nepozriem nič od Wesa Andersona. Lenže ja som si ho pomýlil so Zackom Snyderom a tak v domnení, že idem pozerať Zackove digitálne hody som si to pustil. Digi hody sa síce nekonali a je to vec od Andersona, ale musím povedať, že spôsob rozprávania, výber hercov a v konečnom dôsledku aj samotná poviedka za to stáli. Dávam štyri a trvám na svojom dávnom sľube s miernou úpravou. Už nikdy celovečerný Wes Anderson. ()

Marťa711

Sice velmi odlišné zpracování, ale po deseti minutách mi to přivodilo bolehlav a přestala jsem kvůli těm rychlým monologům vnímat, co se tam děje, přišlo mi to v závěru vlastně tak nějak otravný. ()

96. Ceny Akademie - výsledky

96. Ceny Akademie - výsledky

11.03.2024

Wes Anderson chystá film pro Netflix

Wes Anderson chystá film pro Netflix

07.01.2022

Režisér Wes Anderson (Život pod vodou, Grandhotel Budapešť) rozhodně nezahálí. Je to teprv pár týdnů, co do našich kin dorazil jeho nejnovější snímek Francouzská depeše Liberty, Kansas Evening Sun, a… (více)