Reklama

Reklama

Podivuhodný příběh Henryho Sugara

  • USA The Wonderful Story of Henry Sugar
Trailer 1

VOD (1)

Bohatý muž se rozhodne získat výjimečnou schopnost, aby mohl podvádět při hazardních hrách. Adaptace oblíbeného příběhu od Roalda Dahla z dílny Wese Andersona. (Netflix)

Recenze (104)

Cival 

všechny recenze uživatele

Orgastická scénografie, ale jinak přešlechtěný, uvnitř však vyšeptalý Wes Anderson současnosti, který má subjektivně spíš 139 minut. Od ostatních kousků odradí. 5/10 ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Tohle Wesovi dost sedlo. Krátká stopáž je tu totiž jednoznačně k plusu. Vizuální krása se totiž natolik opakuje, že než by začala otravovat, příběh skončí. K tomu příběh vyprávěný formou vypravěče a la jedna bába povídala. ()

Rimsy 

všechny recenze uživatele

Wes Anderson tentokrát vycházel z krátkých a úderných, ačkoli přece jen trochu tajemných a mnohoznačných povídek Roalda Dahla, a toto spojení je rozhodně ku prospěchu věci. Čtveřice kraťasů na Netflixu stojí za vidění už jenom proto, že nápaditostí a hravostí dalece převyšuje většinu původního obsahu této platformy. Více zde. ()

Dadel 

všechny recenze uživatele

Kdybych neznal délku předem a někdo se mě po skončení zeptal, jak dlouho to trvalo, řekl bych 90 minut. Jak jste asi pochopili, nemyslím to jako pochvalu. ()

2-Xtreme 

všechny recenze uživatele

Ani Depešu ani Asteroid som už moc nedával pretože Andersona pohltila jeho vlastná forma. Ale na moje počudovanie Henry Sugarovi prospela krátka stopáž a za nejakych cca 40min Anderson rozpútal od prvej minúty zaujímavú divadelnú hru s parádnym vizuálom, ktorý za dobu fajn stopáže nezačal nudiť či otravovať. Za mňa palec hore. ()

pornogrind 

všechny recenze uživatele

Tak tohle mi sedlo ze všech čtyř letošních Andersonových krátkometrážních filmů natočených dle povídek Roalda Dahla určitě nejvíc. Stopáží sice nejdelší ale je to svižný, vtipný a rozhodně to nenudí. Tahle stopáž byla ale zcela dostačující. Tak akorát. Celovečerák už by byl za mě moc. 4hvězdy. ()

leila22 

všechny recenze uživatele

Typický Anderson. Akurát si už nie som celkom istá, či to možno vnímať čisto ako pochvalu. Wes už iba akosi vykráda sám seba a prestáva prekvapovať. Vizuálne opäť vypiplané, príbeh bol milý, ale napriek tomu, že mal iba 39 minút, cítila som ich. Na jeho animovaný svet (Psí ostrov, Fantastic Mr. Fox) však stále nedám dopustiť. ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Spôsob rozprávania uspôsobený dĺžke a bez tej krátkej dĺžky by to nemalo svoju silu. Veľa farieb, orientácia na východ, z ktorej progresívcov chlpy na riti dupkom vstávajú, ale tu sa jedná o orientalizmus - to je to, čo Anderson má rád. Zvláštna forma, ktorú musí mať človek rád, aby bol uchvátený. Okolo mňa to prešlo len takým vánkom, ktorý rýchlo zmizne a nezanechá po sebe ani smrádok. ()

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

V rámci Andersonovy dahlovské tetralogie mě Podivuhodný případ Henryho Sugara bavil rozhodně nejvíce, na čemž má svůj podíl jak delší stopáž (oproti třem zbývajícím kraťasům), díky níž působil film více uceleně, tak i výtečná práce s kulisami. Příběhově mě Henry Sugar též nejvíce oslovil. ()

luka4615 

všechny recenze uživatele

Úžasná povídka, pro níž bylo jméno režiséra Wese Andersona tou jedinou správnou volbou. Právě jenom on totiž dokáže na plátno přenést veškeré, byť i ty sebemenší nuance, což je navíc korunováno i jeho osobitým kompozičním stylem. Pokud jste tedy fanoušky jeho snímků, potažmo i fanoušky povídek Roalda Dahla, tato delikátní jednohubka je pro Vás přesně tím pravým. (Netflix) ()

Conner.s 

všechny recenze uživatele

Onanistická omalovánka bez života, kde se nonstop mluví a s nikým nemůzete nic prožít. V podstatě jen rozpohybovaná ilustrace knihy. Ok, jak Wes chce, ale koukat se na to opravdu moc nedá. Kdyby to byla rozhlasová hra, moc jinak by to na diváka nezapůsobilo. 40% ()

Trevor 

všechny recenze uživatele

Pekne spracovaná milá oddychovka so zaujímavým podtextom...na škodu je že u nás na Slovensku či v susedných Čechách a Morave nie je aspoň jeden takýto gypsie čháve čo podporuje sirotčince a nemocnice :-D. ()

sofiapetra

všechny recenze uživatele

Bylo mi to doporučeno a s tím dotyčným si to ještě vyřídím - je to jistě originální, ale pro mě strašlivý opruz. Takže hvězdy tomu radši dávat nebudu. ()

Aljak 

všechny recenze uživatele

Typický Wes Anderson, ktorý je snáď najľahšie rozoznateľný režisér na základe kompozície. Čo sa týka príbehu ako takého, bolo to skôr také vlažné, ale len vďaka Wesovmu spracovaniu to malo celkom fajn efekt. Malo to v sebe iróniu, decentný vtip, a napokon aj milé posolstvo. Akurát tak na 3* ()

Streeper 

všechny recenze uživatele

Celkově tvorba Roalda Dahla jde mimo mě. Moc jí nemusím a jen některá zpracování se mi líbí, protože záleží jak jeho tvorbu pojmou. Wese Andersona na druhou stranu ale ráda mám a tady se střetávají dva protipóly a vyšel nám z toho čistý průměr. Benedict je ale skvělý a nemohla jsem od něj odtrhnout oči, nicméně mi to přišlo ale nudné a zdlouhavé. ()

Související novinky

Wes Anderson chystá film pro Netflix

Wes Anderson chystá film pro Netflix

07.01.2022

Režisér Wes Anderson (Život pod vodou, Grandhotel Budapešť) rozhodně nezahálí. Je to teprv pár týdnů, co do našich kin dorazil jeho nejnovější snímek Francouzská depeše Liberty, Kansas Evening Sun, a… (více)

Reklama

Reklama