Podvodník z Tinderu

• Velká Británie The Tinder Swindler (více)
všechny plakáty
Velká Británie, 2022, 114 min

Na internetu ze sebe dělal magnáta, který obchoduje s diamanty a je pořád na cestách, a různé ženy pak obral o miliony dolarů. Některé z nich ale teď plánují odvetu. (Netflix)

Ricky_CZ

Dějově skvěle vystavěná story, kterou nepochopí zejména slabší kluci (ne, nejste muži, jen chodící frustrace-že vy žerete i toho zkrachovalce Bilzeriana?). Holek je mi líto, protože klučina je fakt profík, který ví na jakou strunu to zahrát. Podvést i holku, co ho má za kamaráda, to už chce slušné charisma. Jak to celé dopadlo je pak spíše smutné. Co se celkově týče dokumentu, musím vypíchnout i hudbu. Celkově veliké překvapení! ()

bobstock

Podle nosa poznáš kosa, aneb jak si malý židáček k bohatství a slávě přišel. Je to samozřejmě smutné spousta žen bude platit dluhy do konce života. Skutečnost je bohužel taková, že tento týpek z Izraele perfektně a s elegancí největšího pábitele sociální sítí zneužil hloupou důvěru žen, které stále dokola tvrdí, že nejsou zlatokopky. Geniální tah v současném světě utopeném falešnou iluzí na internetu, by si zasloužil origino-netflixo-dokumentário i z podvodníčkovi strany. Vypujčím si parafrázi z Aliens ´´vy toho hajzla obdivujete!´´ 75% ()

WayDott

No mazec jako :-D Ale ten to měl tak dobře promyšlené, že na to by asi nalítla každá.... Poslední se mi líbila nejvíc, dala mu ochutnat jeho vlastní meducínku. ()

cskomando

Chceš se pomstít a nestačí Ti se už jednou ztrapnit v osobním životě? Tak neváhej a ztrapni se rovnou před celým světem :D. Tohle mi hlava prostě nebere, pokud to měl být pokus o revenge od těch lehkomyslných žen, které vidí jen prachy, all inclusive atd. tak co čekat.. vlastně mu ještě nahrály a udělaly z něj hvězdu, která je za vodou. Každý si to může přebrat po svém, ale žasnu nad takovou naivitou... Velké +, že se skutečně jednalo o reálné postavy, žádná fikce. ()

Martinius

cynicky povedane - ide o dokument o fnukajucich naivnych trubach pred prechodom, ktore naleteli jebinkovi, o akeho zenska so zdravym rozumom neoprie ani bicykel. asi prilis pozerali popolusku, ci niektoru z premnozenych reality show o rozpravkovych svadbach s milionarmi. kdesi to pripomina dokument o dochodcoch, ktori rozpravaju, ako naleteli smejdom s pozlatenymi panvicami. ()

Tunri

Pevně doufám, že bude pokračování. Nejlíp ze soudní síně, takhle se cítím nějak ochuzeně. Pro místní komentující: Jako chápu, že některé holky přes zlato nevidí charakter, takových je všude hodně, ale není potřeba je z gauče soudit a nadávat jim, jako za co? Za to, že si zkazily život? To je snad dostatečný poučení, i bez vás chytráků na internetu. To on je ten zločinec, btw, jestli jste si nevšimli. Hádám, že kopat do oběti je ale pohodlnější a snazší. Abyste náhodou nebyli ten typ člověka, co o holce znásilněné v parku řekne "říkala si o to, ten hrdina jí vlastně pomohl ke zkušenosti, příště holka přes park nepůjde". Jinak tleskám za takový dokument, Netflix prostě dokumenty umí, umí se hrabat v minulosti a součastnosti, hezky to všechno vykopat na povrch a umí to naservírovat tak, aby si divák pořád opakoval "wtf". ()

Warhorr

Co na to říct ? Tady člověk buď kroutí hlavou a nevěří tomu, co všechno slyší a vidí anebo se hlasitě směje. V krajních případech může ještě žasnout a obdivovat. Je pravda, že týpek je vážně profík a umí v tom chodit. A docela čumím, jak si vlastně nadále i přes rozhodnutí soudu žije. Teď už jen čekat, jak moc mu Netflix znepříjemní jeho business a důvěryhodnost, která už tak musí být na bodu mrazu. Zajímavý a netradiční dokument. ()

peetrejr

!Recenzia Obsahuje Spoilery!      Fakt zaujímavé.          Dokument, kde sú ženy, ktoré sa nechali tak ľahko oblbnúť že mi to až ťaží srdce. Celkom obdivujem Simona. Neberte mi to za zlé ale taký geniálny plán. Také plány môže fakt iba profesionál. Na jednej strane mi je ľúto tých žien, ktoré sa nechali tak banálne ofajčiť že teraz majú dlhy, ktoré musia splácať. Len zas boli naivné ale nesmieme im to brať za zlé. Pretože každý môže byť naivný. Isteže sa nájdu jedinci, ktorí sa nenechajú obalamutiť sračkami. Len potom je tu ťa časť populácie, ktorá sa dá ľahko prekabátiť. Zo začiatku dokument pôsobil ako nejaká divná telenovela o tom aký je život krásny a ako si našli bohatého boyfrienda a atď. Po štyridsiatich piatich minútach sa to už ako tak začalo rozbiehať. No fakt že zaujímavé začalo byť keď sa zaplietli do vyšetrovanie novinári. Ale keď sa objavila tá tretia žena vedel som že tá ho tak od*be že sa mi vystrú vlasy. A fakt sa to stalo. Jej geniálny plán prekonal Simonov plán a ja som si to užíval. Aj keď to bolo prakticky k ničomu pretože Simona prepustili po piatich mesiacoch a teraz stále si žije v prepychu. ()

fixaman

Dokument je natočený výborně, o tom žádná. Ale těch holek mi prostě být líto nemůže. Sorry, ale být s někým pár týdnů a vzít si na sebe kvůli němu úvěry v řádu milionů? To může fakt jen idiot. Takové peníze bych si na sebe na sebe nevzal snad ani kvůli partnerovi, se kterým jsem patnáct let :D ()

Bozvav

Velmi dobře udělaný dokumentopříběh o tom, jak blbá blondýna od peněz si pomohla. Bez ohledu na to, jak bezskurpulózní podvodník Simon, Michael atd. byl, je počínání těch žen nepochopitelné.  Kdyby to byly nějaké adolescentky z vidlákova, tak budiž, Chápu, že světákovi skočily na špek, ale dospělé, zcestovalé, pracující ženy, jako fakt?  Jasně, jeho metoda byla velmi jednoduchá, dostal je na prachy. Ony nehledali lásku a porozumění, to by našly i bez Tinderu, ony hledaly fešáka za vodou a pokud možno hodně. A půjčily mu z vidinou toho, že si je z vděčnosti vezme a už nebudou muset zbytek života nic dělat. Haha. Chlapec to měl velmi dobře promyšlené, cílil na naivní blbky. Každopádně trest co dostal, je směšný, otázkou je, proč si o jeho vydání nezažádá země, kde jim obral nejvíce pipek. Jsem zvědavá, kdy ho nějaká v zoufalsfí sejme? Koukalo se na to fakt moc hezky. ()

KosiR_ksr

Současné populárně dokumentární filmy mě dokážou bavit. V minulosti jsem úplně nepřišel na chuť tomuto subžánru v podobě sérií, které na mě působili rozvlekle a desetkrát shrnovaly stejná fakta než se dostaly k jádru pudla. (Částečně snesitelné pro mě byly snad jen Letecké katastrofy). Tomu se ale současné populárně dokumentární filmy vzdálili a to oceňuji. Výběr témat je často také velmi zajímavý a to, co dokáže napsat život je často neuvěřitelné a mnohem zajímavější než neustále se opakující filmové scénáře držící se zaběhlých kolejí. Tento snímek o Podfukářích v praxi (bez filmařského přikrášlení jinak záporných postav) mi stál za vidění na 80%. ()

Mackoun

Právní systém je mnohdy víc k zblití než tohle bezduchý hovado… lidi si mnohdy odsedí dlouhý léta za “blbosti” v porovnání s tímhle svinstvem a přesto se v tomhle ohledu žádná velká změna stále nekoná. Svlíknout do naha a vypustit na pospas přírodě doprostřed amazonských pralesů (pokud se tam ještě nějakej porost vůbec nachází). ()

SidneyP

Samozřejmě spousta lidí může napsat, že ty holky jsou pipiny, když mu po měsíci známosti půjčí desítky tisíc dolarů. No a přiznejme si - asi jsou. Obzvlášť v době, kdy se čím dám tím víc mluví ve společnosti o podvodnících, co se snaží vylákat z někoho prachy. Nicméně to, že byl odsouzen a teď si žije v Izraeli jakoby nic a dost pravděpodobně vydělává na další hloupých paničkách, to mi fakt otevírá kudlu v kapse. Kurva. Čtyři hvězdy za skvělé napětí od začátku až do konce. A teď mě omluvte, jdu si trochu snížit tlak. ()

agassi68

No čo, Ponziho schéma funguje aj v oblastiach lásky. Títo bezemoční parchanti si dokážu s ľahkosťou získať priazeň žien a žiť si ako prasa v žite. Človek len môže krútiť hlavou nad vynaliezavosťou a následnou realizáciou. Jediná škvrna je prílišná dĺžka.. ()

BOURQUE

Vo svete dokumentárnych filmov Felicity Morris nie je úplnou začiatočníčkou. Snímok The Tinder Swindler je však prvý, ktorý sama režíruje. Tento true-based dokument o podvodníkovi, ktorý žije z dobrého srdca iných (v tomto prípade len žien), má jasne danú koncepciu. Je mi ľúto obetí – ja nikoho (až na podvodníka) súdiť nebudem. To, čo vás pravdepodobne viac vytočí ako samotný hlavný príbeh je až pred záverečnými titulkami (čo sa stalo so „Simonom“). Osobné hodnotenie: 73% (***) ()

chrispe

Dobře mu holky nakopaly prdel, i když z toho bohužel pořád kvůli celoživotním dluhům vycházejí hůř. Přijde mi smutný,  kolik komentářů se o nich vyjadřuje jako o krávách a debilkách, protože tohle nebyl email od afrického prince, který vás žádá o číslo účtu, na který vám převede dědictví, on to měl sakra dobře vymyšlený a zrealizovaný. A opravdu je tak špatný a směšný věřit v to, že něco je v životě "až moc dobrý"? ()

B.Wilde

Až nečekaně zajímavé a líbil se mi styl, jakým je to natočené. Nechápu, jak ženy dokážou být tak zaslepené, ale na druhou stranu - skoro každá chce prince, skoro každá chce někoho zachraňovat a tady jim to naservíroval na stříbrném podnose. I když komu by nesmrdělo, že se o ně najednou zajímá milionář? To už je ale o jiném. I když je Simon pěkný šmejd, musí se mu nechat, že vymyšlené to měl fakt dobře... ale co nechápu, tak že z toho vlastně vyšel úplně v pohodě... a co je ještě horší, že i tak je i něj zjevně pořád zájem, ženská co všechno ví a jde do vztahu s ním, to musí být vážně případ sám pro sebe... ()

Netflix vyhodil zásadní manažerku

Netflix vyhodil zásadní manažerku