Podvodník z Tinderu

• Velká Británie The Tinder Swindler (více)
všechny plakáty
Velká Británie, 2022, 114 min

Na internetu ze sebe dělal magnáta, který obchoduje s diamanty a je pořád na cestách, a různé ženy pak obral o miliony dolarů. Některé z nich ale teď plánují odvetu. (Netflix)

Chen

Je to možná zbytečně dlouhé, ale většinou ne nudné. Rozhodně není na místě vysmívat se nachytaným dámám, protože ústřední podvodník měl velmi dobře promyšleno, jak si je "omotat" kolem prstu. *SPOILERY* Nemůžu říct, že by mě potěšilo, jak to vše dopadlo, ale nezbývá než doufat, že tahle podívaná bude dostatečnou reakcí na akce daného člověka. ()

Aljak

Do tohto dokumentu som sa prvotne zrovna nehrnul, ale keďže to spôsobilo taký veľký záujem a ohlas, tak zo zvedavosti som sa aj ja na Swindlera pozrel. A dobre som urobil! Skvelý dokument o fundovanom podvodníkovi, ktorý si žil nóbl život obklopený luxusom v dobre premyslenej schéme "sponzoringu". Podvedených žien mi bolo samozrejme dosť ľúto, aj keď si čiastočne za to mohli samé, ale ťažko sa nám súdi, keď sme sa neocitli v ich koži a situácii. Možno by sme boli prekvapení, že by sme reagovali podobne. Simon bol hajzlík par excellence, o to väčšia záhada pre mňa bola, že ho za jeho podvody, vydieranie a vyhrážanie akosi ani neriešili orgány činné v trestnom konaní. A tak si tento hajzlík chodí ďalej po slobode akoby nič, teda so smiešnym trestom, ktorý už je dávno za ním... Mimochodom, toto by bol fajn námet aj na hraný film, nielen na dokument (hoci, už by to asi nebolo ono, keď už všetci poznáme princíp a rozuzlenie) ()

Attta

Jestli dnešní doba umí něco vyprodukovat, tak jsou to geniální zmrdi, vyhypovaní cringefluenceři a ještě o nich umí udělat dokument...nezapomínejme že každá mince má dvě strany. ()

campix

Krátce po vydání ze spustil opravdu velký hype kolem The Tinder Swindler, a tak jsem byl dost natěšený. Výsledek mě trošku zklamal. Nejde o to, že by to nebylo zábavné nebo dobře udělané, ale nějak jsem se nedokázal srovnat se stylizací podvedených žen, které zde vystupují skoro jako hrdinky, že dokázaly zběsilé konání podvodníka odhalit a zastavit. Bez zásadních konotací toho, že ten člověk prostě jenom lhal a ony mu totálně skočili na špek. Posílaly mu statisíce bez toho, aby ho znaly nebo viděly delší dobu. Takže sice poměrně svižné a zajímavé, ale s finálním vyzněním jsem trošku bojoval. Holt problémy moderní doby. ()

LasT_Olt

Skvěle jsem se pobavil. I když je tady po právu Šimon zobrazován, jako ten největší satanáš, nelze popřít, že to dělá fakt šikovně, až jsem chvilkama nestačil koukat. Holek je mi samozřejmě líto, ale tak co, párkrát se proletěly letadlem, zbaštili plno kaviáru, dostaly kytičky, dokonce i k moři se občas dostaly, tak to můžou brát jako dovolenou u předražené cestovky a cennou životní zkušenost. ()

mortak

Asi nejvíc fascinující na celém tom příběhu je to, že ani jedna strana neprošla sebereflexí a jede si dál to svoje. Vězení, či dluhy, jsou jen drobným stínem na snu o princi na bílém tryskáči. Škoda, že dokument nejde víc do hloubky. Oběti mizí k maminkám, asi chybí otcové... ()

alisa.upir

Prvotřídní dokument. Líbí se mi, že Simona oslovili a publikovali aspoň jeho odpověď. Jak příznačné. A taky jsou celým dokumentem použitý jeho autentický výpovědi. Aspoň se k nim mohl vyjádřit. Ale jen rozhodnutí. Jinak teda po shlédnutí je smutný, že když je podvodník chytřejší než policajti, tak i po ukradení takových sum si prostě dál žije v pohodě a přepychu, obklopený modelkami… Fakt smutný. ()

UhLee

(7,5/10). Nad genialitou Podvodníka z Tinderu člověk opravdu žasne. Na jednu stranu mi bylo těch okradených žen nesmírně líto, ale stranu druhou jsem musel smeknout před geniálními praktikami onoho podvodníka. Bylo to zajímavé a zábavné zároveň. Já jsem se taky stal obětí okradení na internetu. Nebylo to na Tinderu, ale způsobilo mi to nemálo krůpějí potů a slz, takže se dokážu alespoň částečně vžít do role okradených lidí. Ten pocit, když zjistíte onu hrůznou skutečnost je opravdu nesmírně nepříjemný a na chvíli se vám skoro zastaví srdce. Oceňují Netflix, že točí takové dokumenty. Lidé se dozvědí o těchto predátorech a zmenší to potencionální šanci, že bude plakat také jejich bankovní účet. Já osobně jsem o Simonu Levievovi nikdy neslyšel, takže jde krásně vidět, že lidé prostě neví o všech nebezpečích, které na ně číhají na internetu. Proto jsou tyto dokumenty potřeba. ()

Johnny.ARN

Návod na to, ako jednoducho zbaliť ženu. Boli to ale ludry zlatokopecké? Ni, len sa nechali okúzliť a jemnučko zapáliť. To, že im ale nedošlo, čo robia a čo robí on je len ich vina. Židák to ale mal vymyslené do detailov o čom svedčí aj záver filmu. Určite to ale mal z nejakej literatúry, tipoval by som príručky CIA. Postavil sa nad zákon len a len vďaka dieram v zákonoch a ich zastaralosti. Snáď si ho raz niekto nájde a aj kopec podobných hajzlíkov podvodníckych, ktorý takto fungujú v iných odvetviach. 5 z 5 ()

viperDavid

Trošku nechápu, že jsou ženy (muži) kteří dokaží uvěřit takovým kravinám. Ale jako sociální téma naprosto skvělé. Blbka z anglie/norska je sice bez práce  a bez peněz, ale stále věří v prince na bílém koni, který jí zaplatí všechny dluhy za krypla co v životě nemakal, ale šukal s malým pérem. Trošku smutný příběh, ale Netflix dokumenty umí. ()

Tosi

Soudit ty podvedený ženský nebudu, jen se divím, že žádnou nenapadlo tomu hajzlíkovi říct: "Potřebuješ najednou půjčit prachy? Tak si je pujč od svýho táty, vždyt' je to přece diamantovej magnát". Jojo, tyhle aplikace na všechno možný i nemožný nás jednou zabijou. Howg. ()

kristianzen

A teď by bylo vtipné, kdyby s ním ještě některé z obětí dokumentu vlastně celou dobu spolupracovaly, a úspěšně vybraly těch 17 míčů na donations (už mají 4) 😂🤣 to by byl teprv next level! ()

Lachtaan

Trvalo mi to trochu dýl než všem ostatním, ale přece jenom mi ten bohužel nejvíce aktuální dokument současnosti nemohl utéct. Tinder hýbe světem poslední roky ve velkém, je ale šílené, co se díky němu může dít a jak je zásluhou seznamování po internetu snadné zneužít lidskou důvěru. Tady to sice hraniční se silnou naivitou, kdo ale kdykoli potkal byť jen kamaráda po sítích, ví moc dobře, že je občas nevyhnutelné zkusit věřit zcela cizímu člověku. [viděno na Netflixu 24.4.2022] ()

Pavlínka9

Pardon, ale chápete, jak promyšlený ten plán musel mít, když si zvládl psát s tolika holkama naráz? Vědět, co které řekl, co které odpověděl, kde zrovna je, aby to všechno zapadalo do sebe a nepotkaly se? To je šílené :D Jako na jednu stranu je to geniální, mistrovské, na druhou stranu je to prostě s*áč :D Film mě chytl od první chvíle a "zhltla" jsem ho za chvilku :) ()

elanius

(18D3/2024 | 13/2022) / Je super, že Netflix skúša s dokumentmi trošku experimentovať a preto nájdeme na streame všetky možné témy. Niekedy im to vyjde niekedy menej, ale tentoraz sa trafili. Atraktívny, dynamický a aktuálny dokument zameraný na riziko používania sociálnych sietí. Aj keď nepochybujem, že v minulosti sa podobné príbehy diali tiež, sociálne siete ponúkajú množstvo výhod ako scamy realizovať. V prípade Tinder Swindlera sa jedná o až takmer neuveriteľnú real life story, je to také moderné Catch me if you can kde v roli obetí vystupujú ženy. Nebudem sa tu púšťať do debaty akou mierou si za to dotyčné môžu same, to by vyžadovalo snáď až profesionálny rozbor. Dokument je originálny, svižný, moderný. Kto by mal záujem vidieť niečo podobné odporúčam tiež od Netflix produkcie filmík Fyre, o festivale ktorý sa nikdy neuskutočnil. (7/10) | EDIT: Aj na druhý krát veľmi zábavné. Profesionálny odrbávač. Akože musím mu uznať, že sa na tom vlastne dosť nadrel 'chudák'. (7/10) ()

Sany33

Príbeh: Láska cez Tinder je splneným snom nejednej ženy alebo muža. Čo ak sa ale z vášho vysnívaného princa po pár stretnutiach stane podvodník ba až priam zločinec svetového formátu. Prevedenie: Netflix ponúka návod ako dostať prachy so slaboduchých pipiek, ktoré v prvom momente oslní hrúbka fešákovej peňaženky a potom sú schopné ísť aj do nadľudských extrémov aby sa mu zapáčili. Chalan to urobil ukážkovo lebo nány mu peniaze posielali bez nátlaku a z vlastnej vôle a tak po piatich mesiacoch v kriminále si môže opäť užívať život naplno. Dokument je veľmi pútavo nastrihaný a natočený ale vo svojej podstate nemá žiadnu výpovednú hodnotu. Dokonca aj holka čo mu naletela bola po pár dňoch nazad na Tinderi a tak zostáva iba povedať. Komu niet rady, tomu niet pomoci. 57% ()

Netflix vyhodil zásadní manažerku

Netflix vyhodil zásadní manažerku