Prozkoumejte každý aspekt Yankovicova (Daniel Radcliffe) života, od jeho raketového vzestupu ke slávě s ranými hity jako „Eat It“ a „Like a Surgeon“ až po jeho vášnivé milostné aféry mezi celebritami a proslule zhýralý životní styl. (KGBelik)

kukkik

Film natočený Alem, o Alovi a.. pro Ala? Cílovou skupinou je asi vážně jen tvůrce sám, což mě mrzí, jelikož jsem se na tenhle film těšil. Je to bizarní a je to divné, tak to asi má být ale divný Alfréd v téhle podobě mi bohužel nesedl. 2/5 ()

LukasKalasek

Radcliffe se tady v těch extrémně divnejch rolích a filmech docela našel. Po Švýcaráku další zvláštní bůhvíco, který je tím, jak moc je to divný jedinečný. ()

ER

Když se film věnoval vzniku Weirda a jeho parodických předělávek hitů, tak tam baví, ale proč ty "blbosti" s Madonou a Escobarem? I tak jsem se bavil a Radcliffe to zvládnul. Jo a čtvrtou hvězdičku dávám za potitulkovou scénu. ()

Hashirama

Originální a do jisté míry nenapodobitelný koncept, který zapadá do škatulky životopisného fláku stejně svědomitě jako ji rozbíjí. Zprvu se příběh Ala Yankovice nese v jednoduchých intencích příběhu o talentovaném outsiderovi, vymodlené ikonografii libovolného interpreta, skrze až podezřele povědomé, pro leckoho až banální scény. I ty jsou však od začátku prošpikované okatě bizarními výstupy a sketchi jak z nějaké late night show, film tedy diváka od počátku popostrkuje k hranici, za kterou už tahle biografie přepne na takzvaný full retard mode. A jakmile Weird opustí vyšlapanou žánrovou pěšinku, přestane být jen pásmem hezky nasvícených a lehce karikaturních ohraných scének, a spustí pásmo naprosto bizarních scének, aby se z jakýchkoliv žánrových mantinelů vymanil. Paradoxní je, že i když si začne scenárista ukrutně vymýšlet, pořád pracuje se stejnými ohranými motivy, jediný rozdíl je v tom, že film ztratí jakoukoliv půdu pod nohama a z “životního příběhu” a představených postav téměř nic nevytěží. Přesto svým tvarem tenhle film nejen baví, ale do nevděčného žánru ušmudlaných životopisů přináší i svěží vánek nadsázky. Kdyby v tomhle stylu zpracovali Bohemian Rhapsody, nejen, že by se rekordně zvýšil počet mrtvic, ale byl by z toho snad největší žánrový kult! 7/10 ()

pushover

Daniel Radcliffe se toho nebojí a bere role i v těch nejbizarnějších filmech. Fiktivní životopis Weird Ala je toho příkladem. Smíchy se u toho nepotrháte, ale ujetý je to správně. ()

RAFT

Tak ,tohle se povedlo skvěle ulítlá,vtipná komedie .Radclife zase v něčem jiném a zahrál skvěle.Za mě 70% ()

ŠpetaMarek

Možná až zbytečně moc chytrá pseudo-biografie, která bohužel nikdy není tak vtipná, jak by člověk od Weirda čekal. Ve skupině lidí znalých textů tohoto génia a s podporou nějaké více či méně návykové látky to musí být supr. Akorát já takovou skupinu lidí neznám. ()

hrumsrt

Divnej Al a jeho biografický film je zkrátka taky pěkně ulítlá záležitost.. Akorát, že teda vůbec, jelikož pravdivost tohoto životního příběhu je minimální, nicméně divák by se měl dobře orientovat, kdy nás Al jen chytá za nos. Jeho dětský příběh mě emočně míjí, jeho dospělej život mě zase tolikrát štve. Al Yankovic je hudební génius, kterej ale nikdy nevymyslel nic od sebe, vždy si jen převzal již populární songy a na jejich hypu postavil svoji kariéru.. Ale čím se liší od všech těch cover verzí? No třeba tím, že to "Divnej Al" dělal úmyslně s nádsázkou a chtěl spíše pobavit než se přiživit. Ve filmu je parádně a několikrát vidět, jak mu to v hlavě sepne a jako nic je tu "Like a Surgeon" nebo "Amish Paradise". Zrovna obě zmíněné skladby jsou tak brilatně vtipný, že zkrátka fungují, ale asi ani v jednom případě nejsou lepší než původní songa.. Daniel Radcliffe se zase objevuje v nějakém zajímavějším projektu a role Al Yankovice mu opravdu sedla. Nakonec si ale spíše z životopisných filmů utahuje a několikrát je až příliš parodický a ujetý. Ale tohle jsem od Alfreda Yankovice jednoduše čekal. Prosím příště bez Madonny. V samotném závěru jsem se až lekl, jak že si to Al svůj příběh uzavřel a zda to celý není jen nějaká kachna.. A ona nakonec je i není. 60% ()

Veskoslav

Zdá se, že spousta lidí nepochopila, že se jedná o parodii právě na ten typ nudných životopisných filmů, které kopírují a ukazují život zpěváka, herce nebo něco podobného. A pokud neznáte život a tvorbu Ala, je i zbytečné se na to dívat:) ()

lektvar

HARRY POTTER is STRACH A HNUS V LAS VEGAS! Herecky na oskara! Nepamatam si 10 rokov film, na ktorom by som sa tolko nasmiala. Totalne mimo, totalne ujete a je mi totalne jedno kolko pravdy sa v tejto psychobioparodii utopilo. Jakson madona queen jim morrison zomreli pri fraze “i’m your de-mentor” a kungfu panda ma rozsekala ziletkou na lajny ako matros od escobara zabiteho platinovym cdckom 🤦‍♀️ a amishsky komix o zivotnej laske ma rozjebal na lajny zubami snoopdoga. Jo a po tomto konci idem googlit vsetko co som nepochopila. Takze jeden pojebany sitcom, ktoreho meno si uz ani nepamatam, a ktory som kukala len preto, ze mam rada VHS sa mi postaral o zabavu do rana. Dikesko ()

Blackadder

Film je samozřejmě nekoukatelný pro někoho, kdo nezná Alovu tvorbu a vlastně i jeho smysl humor. A důvod? Je to prostě fikce za fikcí - otevřeně si tu dělá legraci ze svého života. Ale koho by to trápilo, vždyť je prostě "weird" ;-). (Takže pokud koukáte jen kvůli Radcliffovi, odečtěte si 2-3 hvězdičky - byť je naprosto úžasný-) ()

Hlavonozec

Nikdy nedopusťte, aby vám něco jako pravda pokazila dobrý příběh. Příběh divného Ala se rozhodně nechytá na ostatní filmy svého žánru, ale přesto se jedná o něco zajímavého, trhlého a divného a zábavného. Ten film je  zkrátka přesně takový, jako je samotný Al ()

Draconian

Ala Yankovica mám rád už od puberty a na film jsem proto těšil. Navíc ho hrál Daniel Ředklif, takže jsem byl zvědavý. Už od začátku mi zarnulo, jak to působí uhozeně a pak..mi došlo...sakra, je to Weird Al Yankovic, tak to přeci nebude obyčejný životopisný film. Je totálně uhozený, nepravdivý, šílený, přehnaný a zábavný. Někdy je docela i dost blbý, ne všechny vtipy fungují, ale když přistoupíte na pravidla filmu, tak je to fajn. Každopdáně bylo by skvělé, kdyby byla pravda, že "Eat It" byla originální skladba a M.Jackson na ni jen natočil parodii "Beat It". 75% ()

Polux

7/10 | Fakt, že filmovou autobiografii o proslulém mystifikátorovi, extravagantním baviči a autorovi nejrůznějších parodií na hudební hity let minulých i současných si dotyčný napsal sám (s pomocnou rukou přiloženou režisérem), hlavní role se nezhostil jen proto, že biopic pokrývá jeho kariéru od jeho úplných počátků (a tudíž je potřeba o něco mladšího dobrovolníka) a obecně nepůjde o klasický životopisný kus v tradičním slova smyslu, ale o další přiznanou mystifikaci, je s ohledem na mistrovu celou kariéru, vlastně úplně pochopitelný a logický:-). | Samotný děj filmu se skládá z několika slavných hudebních čísel, které tvoří highlighty snímku (na The Saga Begins bohužel trestuhodně, ale v rámci příběhu pochopitelně, nedošlo) a jejich (téměř jistě zcela) smyšlené geneze, doprovázené tradiční příběhovou linkou o postupném vzestupu největšího milovníka akordeonu na světě až na vrchol popularity. V podstatě by se dalo soudit, že tady jde jen o jedno velké hudební video s několika nezpívanými pasážemi v délce celovečerního filmu. Zkušení znalci mistrovy doby a jeho díla se tedy v průběhu vyprávění pravděpodobně nedočkají ničeho extra nového, co by je mohlo překvapit. | Sám se nicméně mezi oddané fanoušky neřadím a moje povědomí o "podivném" (ehm:-)) obrýleném pánovi s pornoknírkem a trvalou na hlavě začalo a skončilo u zhlédnutí několika jeho nejslavnějších hudebních parodií (které se mi docela líbily), takže nemohu soudit, co všechno se ve filmu zakládá na skutečnosti, co je mírně přizpůsobeno pro filmově-dramatické účely a co je vyslovená fabulace. Přesto, nebo možná právě proto, jsem se při sledování filmu slušně bavil, přičemž značný podíl na tom měly jak některé vybrané scény (prohození role originálu vs parodie u Jacksonova hitu Bad, Maddona a její zakomponování do děje, dostaveníčko u narkomafie, pohovory v hudebním vydavatelství), tak především, hereckou výzvu neustále hledající, Radcliffe v hlavní roli. | Přiznávám se, že v době HP jsem se Radcliffeovu herectví tak trochu smál, ale musím uznat, že už pár let si vybírá zajímavé projekty a vycházejí z toho, i jeho zásluhou, celkem slušné filmy (typu Swiss Army Man, Guns Akimbo, nebo Escape from Pretoria), včetně tohoto posledního, ve kterém si připisuje další chameleonský zářez, takže celkově palec nahoru filmu i jemu osobně:-). | PeZet ()

Sopholojong

Skor trapna, nez vtipna zhovadilost o jednej excentrickej polo-osobnosti, ktora randila s Madonnou a bojovala proti Escobarovi. Tieto kradeze slavnych znaciek a profitovanie z nich su dobre zname i z nasich koncin - Marcinov a Krausov "Krimes" (Chleb ze sunku a styri vajcia)... "Potter" Radcliffe opat raz vyborny, ale vybera si role skor v neistych, kontroverznejsich projektoch, nez v riadnom akademickom filme. Ten jeho uces je ale fakt hrozny! PS: Potesilo opat vidiet Jacka Blacka v camee a predstavitelka Madonny (Evan!) je sukeznejsia ako ona samotna. ()

Daniel Radcliffe bude Weird Al Yankovic

Daniel Radcliffe bude Weird Al Yankovic

20.01.2022

Zatímco by se herec Daniel Radcliffe měl brzy v našich kinech ukázat díky hvězdně obsazené akční komedii Ztracené město se Sandrou Bullock, Channingem Tatumem a Bradem Pittem v hlavních rolích,… (více)