Jackie Chan, populární hongkongský herec, specializovaný na akční filmy, se tentokrát představí v hlavní roli romantické komedie, vyprávějící o úspěšném podnikateli C. N. Chanovi, který je natolik zaměstnán, že se dosud nestačil zamilovat. Půvabná Bu, která se narodila a vyrostla v rybářské vesničce, je jeho pravým opakem umí snít s otevřenýma očima, má velikou obrazotvornost a vyznává jiné životní hodnoty než peníze a obchodní úspěch. Když náhodou objeví romantický vzkaz v lahvi, jež vyvrhlo moře, vydá se do Hongkongu hledat neznámého prince. Setkání s prostou milou dívkou změní Chanův život k nepoznání a protože láska dokáže divy, pomůže i této dvojici překlenout vzájemné rozdíly a najít skutečné štěstí. (oficiální text distributora)

ShotgunED

Je to slabé i na Chana. Asi chtěl zkusit něco jinak,ale tohle mu nesedí. Nicméně ty dva souboje co tu jsou s Bradleyem jsou naprosto luxusní a jedny z nejlepších co jsem kdy viděl. ()

me3x®

Už sú tie Chanove filmy na jedno kopyto, ale tento si predsa len zaslúži o jednu hviezdičku nad priemer, pre svoju romantickú zápletku. Inak kto čaká akčný film, tak rozhodne uspokojený nebude... . ()

Formanovec

Pokud se vůbec někdo překope přes ten příšerný začátek, uvidí alespoň pár (opravdu jen 2) povedené akční scény, kde Jackie předvádí jakej je frajer. Všechno ostatní je hrůza a děs, radši nekoukejte. ()

rogger

Romantika 60%, humor 25%,akcia 15%, takže nie klasická Chanovka. Príbeh už klasicky priamočiary, trošku naivný a detinský ale svojím spôsobom milý. Vyzdvihol by som Chanových "súperov", tí boli tentokrát aj vtipný aj sympatický. 4/10 ()

muti

bojuj cestne, bojuj s uzmevom. jackie mal dobreho supera, bojovali ferovo a bez trikov, to sa nie kazdemu hrdinovi zadari ()

Madhuri

Nemám ráda romantiku. Nemám ráda romantické filmy. Nikdy jsme je neměla ráda, a pochybuju že se to kdy změní. Tak proč jsem tohle dokoukala celé? Jednoduše, ten film mi totiž nepřipadal tak romantický jako spíš roztomilý. Vážně Jackie Chan a Qi Shu jsou spolu hrozně cute, že mi ani nevadily ty laciné romantické scény, protože jsem si prostě pořád říkala jak moc je to roztomilé. Přesto že konec byl jasně předvídatelný skoro už od začátku, stejně mě to bavilo. A jelikož je to Chanovka, nesmím vynechat co jiné než- bitky! A ano, i ty tady stály za jako bitka s týpky v maskách a baseballovými holemi u motorky nebo bitka černého zápaďáka vs. bílého výhoďáka, kdy si z boxera prostě udělal Jackie svoje nunčaky...Jen jako akvarista musím vytknout ty dva Terčovce a další 2 ryby v jedné pidikouli, to jako fakt?! Na to jak se Bu tvářila jako velká akvaristka, si to tímhle zkazila :p :D ()

HKstars

Jackie Chan a romantika? HK Stars a není na nich recenze na tak provařený film jako Gorgeous? Inu zázraky se stávají, ale po jemném upozornění od jednoho z našich čtenářů jsme usoudili, že tenhle film by ve výčtu určitě neměl chybět, protože přivádí do Jackieho filmografie hned několik novot. Dokonce by se dalo říci, že Jackie už není ve svém filmu pánem, protože i když C. N. Chan vlastní přepychovou jachtu, parádní rezidenci a peníze by mohl přehazovat lopatou v trezoru velikosti Hyde Parku, jeho životním stylem zamává pohledná vesničanka Bu (ostatně kým by nezamávala Hsu Chi), která se vypraví do velkoměsta poté, co k břehu jejího bydliště připrave láhev s milostným vzkazem (to že ji poslal růžovoučký homosexuál Albert v podání Tonyho Leunga, je jen drobným střípkem poetiky celého příběhu). Bu potká Chana zrovna v průběhu kočkování s jeho bývalým kamarádem Loem (Emil Chau). Je to klasické dětinské "kdo dočůrá výš", které se většinou nese ve znamení "vymlaťte z něj duši", což je věrnou záminkou ke klasickým bojovým scénám v Jackieho stylu (kromě Loových poskoků se Jackie musí vypořádat i s Albertovými kamarády, kteří se snaží pomoci Bu, aby mohla Chana oblbnout... v lásce a válce je vše povoleno ;). Zajímavostí je, že veškeré akční scény se nesou v klidném duchu a jsou proloženy humorem tak elegantně, že ani na vteřinu nepomyslíte, že by se hlavnímu hrdinovi mohlo něco stát. I když Lo najme australského bojovníka (Brad Allan), o hlavu menšího, aby dal C.N.ovi nakládačku a on ho nakonec i porazí (aby mohla následovat dokonale romantická tréninková vložka), s nikým to ani nehne a Lo je smutný, protože porážka jeho soupeře mu nepřínáší uspokojení. Tahle poloha filmu však nevylučuje, že by choreografie měla být nějak slabší. Jackie tu předvádí fantastické věci a i když je občas vidět podpora drátů (hlavně v závěrečné odvětě proti Bradu Allanovi), nelze nepochválit hezké skupinové bitky (úvod na lodi, trochu vykrádající starší Dragons Forever, nebo souboj s maskovanými útočníky. Jackie tu s basseballovými pálkami předvádí hotové divy) a především dva souboje s Bradem Allanem. Tehdy ještě novopečený člen Jackieho týmu předvádí s lehkou podporou drátů neuvěřitelně rychlé a fotogenické kombinace a posunuje tak akční scény o stupínek výš. I s odstupem několika let považuji Gorgeous za neuvěřitelně roztomilou komedii, což připisuji hlavně charakterům a hereckým výkonům. I menší roličky (Tony Leung, Emil Chau, Ken Lo) jsou zvládnuty precizně a jemnou romantickou linku (která je sice netradiční, ale tak nějak tu "sedí") doplňují fantasticky dynamické akční scény. Někteří možná řeknou, že mezi Hsu Chi a Jackiem to patřičně nejiskří a celá ta slavná romantika je tu jen tak do počtu, ale i když si nepotrpíte na uslzené příběhy, neměli byste litovat, protože Gorgeous má něco pro všechny. 70% ()

zurivymlok

Trošku nudnější Chan, ale občas jsem se docela pobavil. Hvězdička za Chanovi souboje, hvězdička za příjemný humor a hvězdička za Qi Shu, která je tu opravdu "k sežrání". ()

Mr.Hackels

Na tenhle film můžu koukat pořád dokola. Možná se to někomu zdá jako kravina a já to i trochu chápu, ale já mám rád Jackieho styl humoru. A když k tomu přidám roztomilou Qi Shu tak mi nemůže vyjít míň jak 4*. Jediný kdo mi v tom filmu fakt vadí je ten přihřátej týpek, kterej mi fakt vtipnej nepřijde. No a souboje s prtavim bělochem jsou třešnička na dortu. "Hele, šéfe, teď když je na zemi mohli bysme si taky kopnout? " :) ()

Pythonator

Jeden z nejhorších filmů mého oblíbence. Přehnaně romantické, přehnaně nudné a přehnaně dlouhé. Nějak tomu chybí obvyklá šťáva, která dodává Jackieho filmům ten neskutečný šmrnc a naopak se tam někdo násilím snažil vecpat větší hloubku. Pro nefanoušky je tento film pak naprosto zbytečným dílem. Roztomilost a přitažlivost herečky Qi Shu ovšem vykompenzuje všechno to hloupé v tomto filmu, takže se na to (na ni) dá dívat. ()

lip2

Před tím než jsem film shlédl tak jsem myslel že to bude nějakej brutalní akčnák podle nazvu ,ale i když to nebyl nějakej brutal nařez tak jsem se vyborně bavil jde vydět ,že jackie ma talent i na romantické komedie.Ten zavěrečný souboj se my líbyl .Myslím ,že tenhle fim s chanem patří mezi jeho lepší kousky (-: . ()

Falker[4N]

Hvezdicka za krasnou Qi Shu, ktera je zaroven to jedine, co ve filmu za neco stoji. Scenar jakoby ho psala 12-ti leta holka, zrychlene radoby humorne bojove sceny, extremni infantilita a ubohost - to je to, co cini tento film silne podprumernym. Ac mam pochopeni pro filmy, ktere zastupuji zhola zabavnou funkci majic takrka nulovou myslenkovou hloubku, Jackie Chan je na me moc silne kafe. Tohle je vetsi davka primitivismu, nez jakou jsem schopen spolknout. ()

Paladin78

Je to hongongský romantický film. Průměrný romantický film. Ale to, co ho bezpečně zvedá se šedi průměru jsou dvě bojové scény Jackieho Chana s Bradley Allenem. Jsou to totiž jedny z nejlepších bojových scén, jaké znám. Bez drátů a jiných i digitálních pomůcek. Čiší z nich radost z boje, láska ke kung fu a mám z nich takovou tu radost, když vidím dva mistry dělat něco mistrovsky. Jo a je hezké vidět, jak taky jednou J. Chan bojuje s malým bělochem.....:-D ()

JARDAHONDA

Lahůdka pro fandy Jackieho Chana, který je ve své nejlepší formě co se týče bojových scén. Akční film vypráví o mladém milionáři, který se zamiluje do obyčejné dívky. Musí však o ní bojovat. Fandové bojových umění se mají na co těšit. Trochu slabší scénář s průměrnými dialogy o5 zachrání dynamický drive **** ()