Navěky drakem

Dragons Forever

Jackie Chan Navždy drakom

Akční / Komedie / Romantický

Hong Kong, 1988, 102 min

Třetí a zatím poslední film tří "bratrů", ve kterém mají hlavní roli (po Wheels on Meals a Project A) a po kterém se každý vydal vlastní cestou. Je to taky jediný film, kde je máme možnost vidět bojovat spolu. Jednoho ze záporáků si zahrál vynikající Benny "The Jet" Urquidez, jehož boje s Jackiem patří vždycky mezi nejlepší. Zkrátka další skvělý film.(24.8.2003)

Jackie Chan, Sammo Hung a Biao Yuen. Pokud se ve filmu sejdou takové asijská esa, tak to nemůže dopadnout špatně. Klidně bych zkrátil romantickou a komediální linku a přidal do filmu víc soubojů, ale jinak není co vytknout. Nejvíc mě potěšil hlavní záporák, jeho doutníky a taneční pohyby v závěrečném souboji :)(15.1.2013)

Stejně jako v Pojízdné kantýně, i zde se setkávají tři kamarádi, aby nakopali zadek těm zlým a proradným darebákům. Tentokrát sice spíše bojují mezi sebou a balí hezké slečinky, ale když už k akci a to především na konci přijde, je úžasné, co vše s kaskadéry dokázali natočit. Škoda jen, že tentokrát zcela chybí humor, mohlo to být o třídu výš. Souboj Jackieho a Benny Urquideze, se kterým se utkal ve špičkovém souboji právě v Pojízdné kantýně, je i tentokrát výtečný.(5.10.2008)

Dějově prajednoduché. Bitky jsou ale vymakané do dokonalosti. Opravdu nechápu, co ti lidé všechno dokáží. Sammo (tlouštík) nejen že sedí na sesli nejdůležitější, ale předvádí se i před kamerou a na svou postavu ( je o trochu obéznější, než já) předvádí neuvěřitelné věci. Jeho kačeří chůze mě rozesmála až k pláči. Humor je zastoupen v míře větší než malé a večeře u Jackieho je jednou z vrcholných scén. Jen ten název mi nějak kolidoval s obsahem stejně jako Jackieho povolání.(30.6.2009)

Umění Jackieho Chana obdivuju už moc dlouho.Tohle je další jeho perfektní kousek,kdy se uplně kašle na děj,dialogy a tomu podobné věci.Jakmile Jackie spustí,královsky se bavím.Do toho jeho nerozluční přátele,se kterými již několik let tvoří tu slavnou silnou trojici Chan-Sammo Hung-Yuen.K dokonalosti chybí už jen malinko...4.5*(23.8.2008)

• - Jackie Chan soutěžil v roce 1989 o hongkongskou filmovou cenu za nejlepší akční choreografii. (Terva)

• - Ústřední filmovou melodii s názvem „When We Touch“ nazpívali Jackie Chan a Anita Mui. (Rominator)