Navěky drakem

Dragons Forever

Jackie Chan Navždy drakom

Akční / Komedie / Romantický

Hong Kong, 1988, 102 min

ďalši film, na ktorý sa dobre pozerá, no neponúka nič nové. Dokonca ani súboje, ktoré boli vždy zárukou vysokej kvality, hlavne za účasti jackie chana, tu akosi postrádajú nápaditosť a energickosť. Ale chápem tomu. Sammo Hung Kam - Bo je iný režisér a viacej ako o efektnosť mu ide o vzťahy medzi postavami, ktoré jediné sú zvládnuté na jednotku. Ústredná trojka dokáže rozosmiať a dobre sa na nich pozerá, či už keď sa hádajú, alebo keď nakopávajú zadky. Tento film vďaka tomu rozhodne neupadne do zabudnutia, ale bohužiaľ, čo sa týka filmografie Jackieho Chana, je to skôr priemer.(14.3.2010)

Stejně jako v Pojízdné kantýně, i zde se setkávají tři kamarádi, aby nakopali zadek těm zlým a proradným darebákům. Tentokrát sice spíše bojují mezi sebou a balí hezké slečinky, ale když už k akci a to především na konci přijde, je úžasné, co vše s kaskadéry dokázali natočit. Škoda jen, že tentokrát zcela chybí humor, mohlo to být o třídu výš. Souboj Jackieho a Benny Urquideze, se kterým se utkal ve špičkovém souboji právě v Pojízdné kantýně, je i tentokrát výtečný.(5.10.2008)

Dějově prajednoduché. Bitky jsou ale vymakané do dokonalosti. Opravdu nechápu, co ti lidé všechno dokáží. Sammo (tlouštík) nejen že sedí na sesli nejdůležitější, ale předvádí se i před kamerou a na svou postavu ( je o trochu obéznější, než já) předvádí neuvěřitelné věci. Jeho kačeří chůze mě rozesmála až k pláči. Humor je zastoupen v míře větší než malé a večeře u Jackieho je jednou z vrcholných scén. Jen ten název mi nějak kolidoval s obsahem stejně jako Jackieho povolání.(30.6.2009)

Povedená a občas hodně divoká akční komedie. Rozhodně se nejedná o klasickou "Chanovku" jelikož zde Jackie nedostává o mnoho více prostoru než jeho kolegové. Film je plný slušných bitek, které jsou však občas až zbytečně zrychlené a působí nechtěně komicky. Po většinu filmu jsem se slušně bavil ale uvažoval spíše o nižším hodnocení avšak akční konec byl hodně povedený a vyzdvihl film na toto velice kladné hodnocení se kterým se stotožní hlavně milovníci hongkongské produkce pro které je tento film určen.(26.9.2008)

Na akční béčko povedená zápletka o právníkovi, jeho kumpánech, kteří se snaží intriky zkompromitovat proti stranu. Celé se to zamotá a vznikají romantické zápletky mezi hlavními postavami, které překvapivě fungují. Já osobně musím kvitovat, že tentokrát se tvůrci vyhnuli trapnému humoru a veškeré vtipné momenty s situacích, jako například večere u právníka jsou povedené. Některá místa jsou zbytečně hluchá, ale nad tím dokážu mávnout rukou, neboť akční scény jsou absolutní TOP. Chanovi sekundují fantastičtí herci a Kam-Bo se svým břichem není pozadu. Bitky na parníku a závěr v továrně je brutální a bez typických humorných grimas s Jackiem, jak jsme zvyklí. Nad některými kousky zůstává rozum stát a vyvolávalo to ve mě úžas, jako když jsem poprvé shlédl Onk Bek. Jeden z nejpovedenějších kousků s Jackiem, jaké jsem za poslední dobu viděl......8/10(10.2.2017)

• - Ústřední filmovou melodii s názvem „When We Touch“ nazpívali Jackie Chan a Anita Mui. (Rominator)

• - Jackie Chan soutěžil v roce 1989 o hongkongskou filmovou cenu za nejlepší akční choreografii. (Terva)