Rachot v Bronxu

• Hongkong Hong fan qu (více)

Mladý asiat má v New Yorku problémy nejen s přízvukem, žlutým pigmentem a šikmýma očima, ale také s partou nepřátel. Ty asi mimo jiné hodně štve, že není úplně lhostejný několika atraktivním dívkám a navíc docela slušně ovládá bojová umění. I když jeho ruce a nohy dokážou kolem sebe bít s ocelovou pevností, železnou pravidelností a žulovou tvrdostí, občas se vyplatí i trocha napoleonské strategie. Naštěstí má hlavní hrdina mozek v pořádku, a tak odolá i nejhrubší síle. (Bonton Home Video)

Fingon

Zábavná a rychle plynoucí jednohubka, jejíž stopáž bohatě vystačí nepříliš komplikovanému scénáři - film samotný trvá jen zhruba 78 minut a zbytek tvoří nepovedené záběry a následně titulky - kaskadéři si zase jednou užili, sanitka jela dvakrát a Jackie odehrál zbytek filmu se zlomenou haxnou. Já chci vznášedlooo! ()

Campbell

Výborná zábava. Film je sice sám o sobě průměr. Ale díky přiměřené délce a dobrému konci(Vznášedlo!!!) mě prostě nutí dát i tu 4*. Jackie bojuje o život a mydlí každého hajzla co se mu postaví do cesty, příběh hloupoučkej ale o to vůbec nejde. Jackie je výbornej komik a bojovník. ()

predators

Především v první púli se nám dostává toho, co máme na Jackiem nejradši. Pěstní souboje, semtam nějaký ten kop a pár vychytávek použití okolního prostředí proti nepřátelům. Ale je to kabrňák, kolik riskuje u některých i životu nebezpečných scén. Já mu fandím...:-)70% ()

klerik

Čosi ako dovolenkové pokračovanie (už tak dovolenkovej) PRVEJ RANY. Jednoduchý dej, krásne bitky a Chan preskakujúci vnútrom nákupného vozíka... ()

SeBig

Nehorázný akční nášup s Jackie Chanem! Akce je tu dost, Jackieho ojedinělý fighty, příběh paráda (nenudí) a vtipných scének je tu taky dost. Miluju filmy u kterých chytám záchvaty smíchu a ješte se bavím akcí. ()

eraserhead666

V podstatě skoro rutinní Chanovka, v níž najdete všechno, pro co máme Jackieho rádi - humor, zběsilé kousky (nákupní košík), promakané rvačky. Film má ale jeden velkej problém. Nemyslím zrovna ne moc povedenej scénář, ale to, že ve druhé půlce dost zvolní a závěrečné jízdě vznášedlem byl podle mě dán až moc velkej prostor. 3,5* ()

JASON_X

Moje první čenovka, kterou jsem kdysi dávno viděl, byla shodou okolností ta, kterou se Jackie poprvé proslavil za Tichým oceánem... Byl to samozřejmě Rumble in the Bronx, tedy Rachot v Bronxu s českým nováckým dabingem, kterýžto film jsem si tehdy nahrál na VHS a pak každou ožralou i střízlivou chvíli sjížděl, protože jsem se do jeho asijsky naivní filmové řeči a stylu zamiloval až po uši. A dlouho mi ještě trvalo, než jsem opravdu uvěřil, že všechny ty parádní kousky, které Jackie ve svých filmech předvádí, nejsou žádné triky (nepočítáme-li jako trik třeba mírné zrychlení). Od té doby Jackieho filmy žeru a všemi namyšlenými intelektuály (zpravidla rádoby intelektuály), kteří jimi tak rádi ostentativně pohrdají, bezmezně pohrdám. ()

Caelos

Je to akční film, není to akční film, je to komedie, není to komedie, je to Jackie Chan. Předvádí spoustu triků a tak to má být. 8/10 ()

Lacike

90 minutova USA verzia: Tak sa to Jackiemu konecne podarilo a dobil Hollywood. Aj ked si Jackie behom natacania poranil nohu, vdaka comu sa niektore planovane bitky vynechali, tak aj napriek tomu je tu akcie dostatok a je hlavnym tahakom tohto filmu. Sice do velkej miery variuje kusky z Jackieho azijskych filmov (hlavne zo serie Police Story), ale zakazdym ich aspon trochu obmeni a prevedenie je absolutne spickove. Mame tu 3 väcsie bitky z ktorych ta tretia je fakt pecka. Jackie tu casto bojuje naraz s viacerymi supermi a väcsinou im aj tak da poriadne na frak. Samozrejme sa dockame aj rôznych odvaznych skokov a dychvyrazajucich kaskaderskych kuskov. A finale s vznasadlom je tentoraz poriadne destrukcne. Akcia je proste top, ale napriek tomu ma tento film nikdy prilis nenadchol, lebo dej je pre mna otrasny. Jackie sa väcsinu filmu natahuje s nejakymi chuliganmi a ku koncu sa do toho pripletu aj zlodeji diamantov. Tento typ chuliganov zvykol Seagal zlikvidovat behom uvodnej sceny, ked sa snazili prepadnut nejaky obchod s potravinami. Tu sa s nimi Jackie natahuje cely film. Pritom ich charaktery su tie najotravnejsie a najobohratejsie klise. Okrem sympataka Jackieho tak zaujme uz len zabavny Bill Tung vo svojej tradicnej ulohe Jackieho stryka a chuderka Anita Mui, ktora naleti Jackieho strykovi a kupi market s ktorym ma cely film kopu problemov. Humoru je tentokrat pomenej a film hra viac na vaznejsiu strunu. Vysledkom je nadperiemerna Chanovka, ktora sa kvôli spickovej akcii rozhodne raz oplati vidiet. 6/10. 106 minutova HK verzia prekvapivo nepridava prilis vela akcnych scen. Maximalne par sekund a rozdiely si vsimnete len ked si obidve verzie priamo porovnavate. Ovela lepsie ale podava cely pribeh. Viac je do pripadu zapletena policia. Konanie niektorych postav dava väcsi zmysel. Dozvieme sa aj viac o ich sukromi. Napriklad, ze Jackieho postava ja v HK policajtom. Je tu viac humoru a film tak viac pripomina klasicke pohodove Chanovky. Akurat Jackie a jeho stryko vyznievaju ako väcsi spekulanti, kedze pred Anitou Mui skryvaju ovela viac problemov s marketom pred jeho predajom. Celkovo sa mi dejova omacka v tejto verzii pacila viac. Len hudba mi pripadala horsia. Ak vam ale ide hlavne o akcne sceny a azijsky humor nemusite, tak ostante pri USA verzii. 7/10. P.S: Jackie v tomto filme predvedie viacero uchvatnych kaskaderskych kuskov, ale o tom ci predvedie aj ten najnebezpecnejsi mam vyrazne pochybnosti. Mam na mysli slavny preskok z poschodoveho parkoviska na susednu budovu. Akonahle Jackie predvadza nejaky takyto velky kusok, tak je vzdy snimany cely cas tak, aby bolo jasne vidno, ze to je on. Co sa tentoraz nestalo. Cely ten skok sa sklada z troch samostatnych pokusov. V prvom zabere vidime ako Jackie s cistym oblecenim skace z auta oproti kamere. Behom letu ma vpredu lavu nohu, nasledne presunie dopredu pravu a potom zase lavu nohu. Potom nasleduju tri zabery samotneho skoku v ktorom akterovi nevidime do tvare a behom letu ma vpredu lavu nohu a nasledne pravu a potom dopadne na zem. Nakoniec nasleduje zaber v ktorom Jackie dopadne na zem so zakrvavenym laktom. V HK verzii je naviac stvrty zaber celeho skoku v ktorom jasne vidno, ze sa ten skokan neodrazil od auta ale z vyvysenej casti budovy. Je mozne, ze aj Jackie absolvoval tento nebezpecny kusok a preskok kaskadera dopadol lepsie, ale v zabere, ktory ostal vo filme podla mna Jackie neskace. Nakoniec to je viacmenej jedno. Podstatne je, ze ten samovrazedny kusok niekto naozaj predviedol bez akehokolvek triku alebo pomocnych lan. Dnes uz by sa to ani v HK filmoch nikto neodvazil. () (méně) (více)

malylada

Tak jeden z nejlepších Jackieho akčnáků, které jsem měl za poslední dobu shlédnout. Příběh není tak pitomý i přesto, že ke konci mu trošku dochází po všech stránkách dech, i co do akčních scén. První hodinu jsou Jackieho kousky opravdu až za hranici možností a bitky nemají chybu......7/10 ()

Terva

A že je to velký rachot. Černoši, číňani a gang bělochů Sněžný tygr. Ti všichni hledají pytlík diamantů. Jde tu o život. Drtička dřeva má práci....a Jackie Chan taky i když u něj jsou rvačky zábava. No, někdy to taky nevyjde a tak poteče i krev. CITÁT : Doufám, že až se příště sejdeme nebudeme se prát. Dáme si raději čaj.... Závěrečná akční scéna ve vznášedle ve vodě i na souši si určitě vyžádala mnohá zranění, ale to prostě k filmům Jackiho Chana patří. Pěkný byl " rytířský " souboj Lamborgini vs Vznášedlo. V Bronxu to opravdu rachotilo. Závěrečné titulky opět ukáží nepovedené nebo veselé scény z natáčení. Ve filmu si zahrála i Anita Mui jako Elaine nebo Morgam Lam jako Danny. Po hudební stránce zde uslyšíme Stigmata skupiny Ministry, Problem Child skupiny Black9 nebo Kung - fu od ASH pro Jackiho Chana : http://www.youtube.com/watch?v=dWqY8qrBBSI ()

corpsy

Jackie Chan sa filmom presadil aj na americkom kontinente ( samozrejme, ale musel byť náležite prestrihaný ). Nezabudnuteľné kaskadérske kúsky ( skok z budovy na balkón ) a rýchle tempo robia z filmu jeden z Chanových vydarenejších. ()

ConanVJ

Parádní akční komedie plná vtípků, vtipných scén a pěkným příběhem. Jackie Chan zde předvádí svoje obvyklé kousky, pěkné honičky a kaskaderské scény. Filmek je zakončený pěknou honičkou ve které dominuje obří vznášedlo, které ničí na co přijde. Jako každý Jackyho film, i tento má nakonci nepodařené scény. Za mě 80% :) ()

mysiak

Prvý Jackieho úspech v Amerike...ale je tu vidieť ten americký štýl a v mixe s typicky Jackieho akciou to nie je to pravé orechové...kúsky sú skvelé, len škoda, že koniec nemohol urobiť akčnejší kvôli zraneniu...ale je to fajn Jackie ()

Vojcl

Snimek, ktery Jackieho proslavil na Zapade, ano dockame se spousty bojovych sekvenci i vtipnych momentu, avsak v ramci tvorby hlavniho predstavitele bych rekl, ze se jedna spise o jeden z jeho slabsich filmu. Ve sve dlouhe kariere ma na konte urcite kvalitnejsi snimky. ()

blackrain

To byla ale vydařená návštěva u strýčka. Jedna cesta do Ameriky a hned takové tóčo. Myslím si, že Jackieho postavě se o něčem podobném ani nezdálo. Příběh není žádné terno, ale tady o něj nejde. Slouží tu spíše jen jako takový doplněk, který se díky Jackiemu dá lehko přehlédnout, protože jsem se soustředila na jeho bojové umění a o to mi šlo, chtěla jsem si totiž vyčistit hlavu, aby se mi dobře usínalo. ()