Reklama

Reklama

Police Story 3

  • Hongkong Jing cha gu shi III: Chao ji jing cha (více)
Trailer

Nejlepší hongkongský policajt je vyslán do Číny s úkolem zneškodnit drogového magnáta. Aby se dostal až k němu, musí pomoci jeho bratrovi uprchnout z pracovního tábora, získat si jeho důvěru a proniknout tak do organizace. V celé akci mu pomáhá půvabná čínská agentka. Nešťastnou náhodou je ale jejich utajení prozrazeno. Z už tak dost nebezpečného úkolu se stává boj o život. (Vapet Production)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (126)

junxi91 

všechny recenze uživatele

Příliš akční, příliš rychlé a příliš uspěchané – to jsou esenciální charakteristiky většiny akčních komedií s Jackiem Chanem. Hongkongský „superpolicajt“ „Kevin“ Chan Ka-kui je vybrán vedením, aby se vydal do Číny a spolupracoval s elitní čínskou policistkou Jessicou Yang a zničil nebezpečný drogový kartel. Kevin je jediný policajt, který je schopen tuto misi zvládnout, a navíc je mistrem bojových umění. Je vyslán do čínského Guangzhou, kde se setká s ředitelkou čínského Interpolu, superintendantskou Jessicou Yang, která je neuvěřitelně krásná, inteligentní, schopná a ráda si procvičuje paměť. Jejich cílem je dostat se k Chaibatovi, drogovému bossovi v Hongkongu, a nejlepší cestou k němu je jeho stoupenec Panther. Panther je zavřen v čínském pracovním táboře, a tak se musí Kevin dostat do tábora a s lehkou dopomocí strážných společně s Pantherem utéct. To byla první velká akční scéna, ve které nechyběly vozíky na uhlí a lanovka. Kevin se dostane do Chaibatova gangu a Panther se za něj zaručí. Kevin se má vydávat za obyčejného vesničana jménem Lin Fu Sheng, který pracuje jako ředitel v továrně. Po cestě do Hongkongu projíždí Panter a Kevin přes jeho údajnou rodnou vesnici, a Panther trvá na tom, aby navštívili jeho rodinu. Kevin je zmatený a nikoho ve vesnici nezná, naštěstí jej přivítá tajná policie, vydávající se za jeho rodinu, a Jessica je jeho údajná sestra. Večer sedí Kevin a Panther v restauraci, a místní policie je chce zatknout, a tak následuje další akční scéna – rvačka v restauraci. Oběma se povede utéct a Pantherova důvěra je posílena. V Hongkongu jsou po počáteční nedůvěře přijati jak Kevin, tak Jessica a stanou se členy gangu. Následují další akce ve vojenském táboře v Thajsku a také v malajském Kuala Lumpur, kde je vězněna Chaibatova manželka Chen Wen-Shi. Je třeba zorganizovat její útěk, problém ovšem přijde z nečekané strany – Kevinova krásná snoubenka May pracuje jako průvodkyně v Kuala Lumpur, a všimne se svého snoubence s Jessicou, na kterou žárlí a ztropí pořádnou scénu u hotelového bazénu. Nejprve se to povede uhrát na to, že May je jen žárlivá vzteklá prostitutka, nicméně Pantherovi muži jsou všude…Jak jsem psal na začátku – spousta akce, při které se museli herci hodně zapotit a vytrpět obrovskou fyzickou námahu, vtipné momenty, u kterých jsem se hlasitě zasmál, dobře postavený příběh, a především spolupráce Číny a Hong Kongu ještě před rokem 1997, kdy se začal Hong Kong postupně vracet Číně se všemi neblahými důsledky. ()

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

Oproti prvnímu dílu určitě akčnější ale pořád existuje mnoho lepších Chanovek. O příběh moc nejde a je opět velice jednoduchý. Největší problém filmu je v pomalém rozjezdu, kdy se na akci čeká poměrně dlouho. Později se to už sice začne rozjíždět ale pořád to není ono a mezi jednotlivými akčními scénami je jen nudná vata, ve které se nás občas pokoušejí herci rozesmát. Akční sekvence jsou povedené ale občas je vidět, že se tvůrci snaží kopírovat hollywoodské trháky (při jedné z přestřelek si nelze nevzpomenout na Predátora). Na druhou stranu konečná sekvence s helikoptérou a vlakem je dokonalou směsící skvělé choreografie a neuvěřitelných kaskadérských kousků. ()

Reklama

Gemini 

všechny recenze uživatele

Přestřelená a taky podstatně víc střílející než "bojově umělecká" akční komedie, kde si s pracovním zařazením hlavního hrdiny už opravdu nikdo hlavu neláme. Divák se naštěstí může sám lámat smíchy nad pošťuchováním Jackieho Chana s Michelle Yeoh, která je ústřední postavě série zcela rovnocennou partnerkou. Nápaditost akčních scén a jejich pološílené provedení také třetí Police Story zdobí, takže asi takhle - buď přistoupíte na styl Jackieho Chana a hongkongské filmové školy, nebo ztratíte a protrpíte přes hodinu a půl života. Já patřím do té první skupiny, takže nemám problém jít do červeného. Jelikož mi ale ke zbytku docela zásadně neseděly kratičké vsuvky temného rázu (obvykle mafiánské účtování), byla by osmdesátka přece jen krapet benevolentní. Sedmdesátka to jistí. ()

Joker Punx 

všechny recenze uživatele

Další díl ze série Police Story. Tentokrát v režii Stanleyho Tonga. Ve trojce jsou nové postavy, což se mi dost líbilo. Michelle Yeoh v roli policajtky Jessicy Yang a parťačky Jackieho Chana, se mi moc líbila. S Jackiem tvoří dobrou dvojku. Wah Yuen v roli záporáka Pantera nemá chybu, to byl magor a zároveň působil vtipně :D U toho jsem se nasmál, hlavně jak ho daboval dabér a herec Zdeněk Bureš, to byla prdel. Líbilo se mi moc že ve trojce jako v předešlých dílech namlouval Jackieho Chana zase dabér Aleš Zbořil. Podle mě to byl nejlepší dabér a český hlas Jackieho Chana :) Perfektně se k němu hodil. Škoda že ho daboval jenom v týhle sérii a pak ještě v jednom filmu - Městský lovec (1993). Trojka má opět výbornej děj, akční scény jsou skvěle udělaný, zase se mi líbilo že do trojky dali tolik scén kde to vybuchuje, to na těhlech starých HK filmů miluju. Souboje opět dobrý. Závěrečná scéna kdy se Jackie Chan drží žebříku co visí z vrtulníku a zároveň letí ve vzduchu je prostě famózní, to muselo mít koule a odvahu jít do takový akce, Jackie Chan umí prostě vždy ve filmu mile překvapit. Trojka je opět skvělá a vůbec nedělá ostudu předchozím dílům. ()

Lavran 

všechny recenze uživatele

Završení skvělé komediálně-akční trilogie Police Story se nese v duchu multikulturalismu a ze všech tří dílů je rozhodně nejchytřejší (a nejakčnější). Oblíbená postava superpoldy Chia Chua se tentokrát promění v doslova "interasijského" vyslance míru a spravedlnosti, neboť je v rámci mezinárodního případu nucen spolupracovat s čínskou policií, zejména tedy se speciálně vyškolenou soudružkou v podání "beautiful but lethal" Michelle Yeoh a procestovat s ní podstatnou část východní Asie. Tato kooperace tak jistým způsobem předznamenává pozdější předání HK pod čínská křídla, což je ostatně trefně okomentováno v nádherně fyzickém a bravurním závěru filmu... ;) Z Hong Kongu, který pochopitelně neřekl poslední slovo, se dění rychle přesouvá do Čínské lidové republiky, kterážto vakace se skrze jemné postrky a postoje hrdinů stane příležitostí pro konfrontaci kultury "pozápadnělého" Hong Kongu s kulturou komunistickou na satirické (konzumace zvířat, policejní praktiky), ale i komické úrovni (Coca-Cola, zvířecí kung fu pózy). Později se dění přesune ještě na malajsko-kambodžské hranice, kde se odehraje nádherně výbušná akční scéna v rambovském duchu a nakonec přijde samotná Malajsie, přičemž snad nemusím připomínat, že stejně jako při návštěvě Číny je malajský úsek prošpikován mnoha skrytými kulturně/politickými narážkami. A další úroveň kulturní liberalizace je nastavena ještě makrodetailem, který se hadovitě proplétá akčními scénami - jak je v HK dobrým dobrým zvykem, jejich koncepce i vzhled frekventovaně skládá nezastíraný hold známým hollywoodských trhákům (minimálně v angažovanosti kaskadérů své mentory převyšují). Toliko k nejdůležitějšímu z mých vágních postřehů, které se otírají o interpretaci obsahu. Samo sebou, trojka PS má i nepřehlédnutelné klady po stránce formální (mistrovské tempo, rytmus střihu, načasování scén, režii obecně), ale ve své podstatě jsou tyto dílčí aspekty "pouze" utvrzením pozitiv z předchozích dílů a nepovažuji je proto za nutné dále pitvat. Kdybych měl své dojmy shrnou do jedné věty, zněla by, velmi zhruba, takto: Ani v nejmenším jsem nečekal, že to bude tak super! ()

Galerie (58)

Zajímavosti (12)

  • Při natáčení scény, kde hlavní hrdina visí na straně vagónu, byl Jackie Chan zasažen boční stranou helikoptéry. (SG-1)
  • Když se poprvé setká Panter se Chaibatem, hraje Chaibat hru "Streets of Rage". (SG-1)
  • Pro závěrečnou scénu se musela Michelle Yeoh naučit ovládat motokrosovou motorku. Týden před natáčením scény začal její kurz, který společně s ní absolvoval také Stanley Tong, který ji chtěl jako bývalý kaskadér dodat více jistoty. Navzdory pečlivému nácviku se Yeoh během natáčení závěrečné scény zranila, když se při pádu motorky uhodila do nohy o řídítka. Otřela však slzy, upravila make-up a přes obavy režiséry scénu na druhý pokus úspěšně zvládla. (Vavča)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno