Reklama

Reklama

Hung se snaží vyhnout placení cla, ale svým malým podfukem dostane do problémů sebe i celou svoji rodinu. Jeho otci záleží nejvíc na cti a Hung je na nejlepší cestě, aby čest svojí rodiny navždy pošpinil... Fei Hung se vrací domů se svým otcem, který je známým lékařem. S dvojicí cestuje ještě jejich sluha. Na cestě vlakem by mělo veškeré zboží projít kontrolou a mělo by být zaplaceno clo, ale Fei Hungovi se podaří velmi drahý kořen ženšenu schovat u velvyslance v kufru, kde se clu vyhne. Když si pak Fei Hung chce svůj ženšen vzít zpátky, utká se v souboji s mužem, který si také něco vzal u velvyslance v kufru. Jejich souboj přeruší odjezd vlaku, ve kterém Fei Hung cestuje. Dvojice si až velmi pozdě uvědomí, že si omylem vyměnili balíčky. Fei Hung tedy nemá kořen ženšenu, ale cennou nefritovou pečeť, kterou velvyslanec ukradl a chtěl prodat. Fei Hung si ale neuvědomuje cenu toho, co ukradl, on jen řeší, jak rychle sehnat ženšen, který ztratil. Fei Hungovi pomáhá jeho matka, která se nebojí Fei Hungovu otci postavit. Matka a syn jsou ale na otce krátcí. I když se snaží něco vymyslet, otec se stejně dozví, co Fei Hung udělal. Fei Hung se navíc přes otcův zákaz neustále pere a k tomu provozuje opilecký box, u kterého pije alkohol, což otec také neschvaluje.

Fei Hunga pronásledují muži od velvyslance, kteří od něj chtějí získat ukradenou pečeť. Když otci dojde se synem trpělivost, vyhodí ho z domu. Fei Hunga tu noc zmlátí muži od velvyslance a dokonce ho pověsí na vstupní bránu do města. Otec poté vezme syna zpátky, ale Fei Hung už nikdy nesmí pít nebo se rvát. Toho večera se však u nich objeví muž, který má onen ztracený ženšen. Muž je slavným bojovníkem a snaží se zabránit cizím státům v rozkrádání historických předmětů Číny. Fei Hung vrátí mužovi nefritovou pečeť, o kterou tolik stojí velvyslanec. Fei Hungova rodina zase získá onen ženšen. Klid ale netrvá příliš dlouho, velvyslanec na dvojici pošle mnoho zabijáků a starý muž nakonec umírá. Velvyslanec navíc získat nefritovou pečeť. Fei Hung se ji pokusí získat zpátky, ale je zajat a otec musí pro jeho záchranu obětovat svoji bojovou školu. Fei Hung je pokořen, ale když se dozví, že velvyslanec plánuje ukrást a v zahraničí prodat mnoho čínských starožitností, postaví se jeho bojovníkům a nakonec je s velkým množstvím alkoholu v krvi porazí. Z Fei Hunga je velký hrdina, ale stejně tak velká je i jeho kocovina. Ale otec a matka jsou na něj pyšní. (TV Prima)

(více)

Recenze (231)

Xmilden 

všechny recenze uživatele

S prvním dílem tato Legenda nemá mnoho společného. Což je jednoznačně dobře, protože myslím že původní Drunken Master nám představil umění opilého boje dost dopodrobna. Tady se Jackie Chan více zaměřil na děj, který se odvíjí po cestičce kterou mají Číňani moc rádi a tou je vlastenectví. I přes tuto národní agitku, která může na někoho působit rušivěji se druhý díl vyznačuje jak jinak než notnou porcí Jackieho humoru spojenou s kvalitními souboji. Takže vše důležité zůstavá na svých místech. ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Podla mnohych ludi najlepsi Jackieho film. No ja s tym prilis nesuhlasim. Zapletka nie je prilis silna. Zaporaci sa tam priebezne objavuju, aby sa s Jackiem pobili, ale Jackie to prilis neriesi a len ak si skoro cely film blbne az sa nakonniec naserie a vo velkolepom finale vsetkych zmasti. No a pri tom blbnuti je ovela vtipnejsia Jackieho macocha v podani Anity Mui. Jackie je len taky panak, ktory ju na slovo poslucha. Na prvy podhlad je potesujuce, ze tu ma Jackie po dlhsej dobe mnoho dlhsich duelov. Ale ich prevedenie ma prilis nenadchlo. Bitky v prvej polovici mi pripadali take fadnejsie. Podane prilis oldschoolovo a bez nejakych pôsobivych akrobatickych kuskov za co asi môze reziser tradicnych kung-gu filmov Lau Kar Leung. V druhej polovici od hromadnej bitky s najatym gangom sa najskôr rezie chopil Jackie a bitky su viac v jeho style. Vyuzivaju sa nahodne predmety a dockame sa mnozstva tvrdych padov. Lenze uz Jackieho uz neraz citit, ze je zaveseny na pomocnych lanach. Vrcholom v tomto smere je grandiozne finale. Ano je plne gulometnych vymien uderov a sialenych kopov v ktorych kraluje najmä hlavny zaporak Ken Lo. Ich spolocny duel sa zda byt nekonecny. Jackie pri nom absolvuje aj krusne chvile s ohnom. Ale znova je cely cas zaveseny na lanach jak gasparko. Po repete Jackieho starsich filmov s cistymi bitkami bez tychto zbytocnych vychytavok mi to uz dost vadi a celkovo to v mojich ociach bitky zhadzuje. Je bolestive vidiet jak predvadza rôzne otocky alebo az absurdne kreacie svojho tela, ktore predtym zvladol bez lan. Pritom v tej dobe mal rozhodne formu na to, aby sa zaobisiel aj bez trikov. Kym som nemal dostatocne napozerane kung-fu filmy, tak som tie lana tak nevnimal a bol som v uzasu nad tym co Jackie predvadza. Teraz uz nie som. Skoda. Film stale zaujme aspon v dalsich aspektoch. Napriklad vo vyprave. Aj vdaka nej film vôbec nepôsobi ako pokracovanie skromnej jednotky. A ze to nepasuje ani dejovo je dalsia vec. Z dalsich postav zaujme este Ti Lung ako Jackieho prisny otec. Lau Kar Leunga som ako herca nikdy nemusel, takze ani v tomto filme ma nenadchol. Z cameo vystupov je najzaujimavejsi asi ten Andyho Laua. Takze dnes mam uz z filmu dost rozporuplne pocity. Dvakrat ma nenadchol ani dej ani bitky. Film rozhodne ma vysoke kvality, len jeho styl mi prilis nevyhovuje, takze davam 7/10. ()

Reklama

PetrPan 

všechny recenze uživatele

Jackie Chan ve svém klasickém HK období ve svých filmech téměř vždy předvedl extrémní kaskadérské kousky, choreograficky pohledné kung fu a větší či menší dávku poťouchlého humoru. V Legendě o opilém mistrovi se všeho dočkáme v míře vrchovaté a buď vám tenhle stále stejný modus operandi sedí nebo ne. Nedokážu si ale představit, že bych zhlédl několik jeho nejlepších fláků za sebou, zřejmě bych se i přes skvělé bojové umění unudil k smrti. S patřičnými pauzami má ale jeho filmografie svůj nezpochybnitelný půvab. ()

BuryGol 

všechny recenze uživatele

Už to neni vono, jednička byla daleko lepší. Nezdálo se mi, že by to mělo bejt pokračování, ale asi to tak scénáristi mysleli. Pít alkohol je špatný, opilej box je nebezpečnej a hlavní je čest rodiny. Asi takhle se dá tenhle film shrnout. Je tam zase hafec mlátiček, bojovýho umění, vtipu a tak dále, ale je to už jen nadprůměrný. Ale pořád dobrý. ()

ScarPoul 

všechny recenze uživatele

V tomto smere sa jedná o rovnako zábavné spracovanie ako prvý diel. Samozrejme náväznosť na prvý diel je veľmi málo rozpoznateľná, ale aj napriek tomu sa jedná o film, ktorý od prevej po poslednú minútu, nenudí a ukazuje nám Chanové kreácie v plnej paráde. Súboje sú omnoho viacej prepracovanejšie - ako v prípade prvého dielu a hlavne celé dielo je omnoho komplexnejšie. Prvý diel sa zameriaval len na výcvik, zatiaľ čo tu sa okrem iného zaoberáme aj vplyvom Anglicka na Čínu a na tom je budovaná aj hlavná zápletka a aj tie vedľajšie. Scéna v továrni a v reštaurácií pri útoku sekerového klanu patrí k najprepracovanejším aké kedy vznikli. Choreografia súbojov sa drží na vysokej úrovni a celkovo sa mi svet, kde každý číňaň ovláda nejaké kung fu celkom páči. Humor je tu dokonca ešte lepší ako v jednotke, či už to má na svedomí hrdinová matka, ktorá ukazuje ženskú vypočítavosť v tej najčistejšej podobe alebo opilecké kreácie jackie chana. V tomto dôsledku sa jedná o film, ktorému nie je čo vytknúť, pretože vie o čom je, a hlavne nenudí a je zábavný. Krásna oldschoolová spomienka za filmamy ako napr. 36 komnata šaolinu, ktorá je obohatená len o ten silnejší humorný prvok. ()

Galerie (58)

Zajímavosti (9)

  • Jackie Chan (Wong Fei-hung) se musel po žhavém uhlí projít dvakrát. První pokus podle něj neměl ten správný rytmus. (Raztubyl)
  • Závěrečná sedmiminutová bojová scéna zabrala téměř čtyři měsíce natáčení. Jackie Chan (Wong Fei-hung) prohlásil, že za jeden natáčecí den obvykle vzniknou tři sekundy použitelných záběrů. (Raztubyl)
  • Režisér Chia-Liang Liu (Fu Wen-Chi) a Jackie Chan (Wong Fei-hung) se během natáčení neshodli na bojovém stylu, který měl být ve filmu použit. Režisér chtěl realističtější styl "Huen-Gar", zatímco Chan měl pocit, že fanoušci budou chtít více "opilého stylu". Chia-Liang Liu nakonec z projektu odstoupil a závěrečnou bojovou scénu režíroval sám Chan. (Raztubyl)

Reklama

Reklama