Hung se snaží vyhnout placení cla, ale svým malým podfukem dostane do problémů sebe i celou svoji rodinu. Jeho otci záleží nejvíc na cti a Hung je na nejlepší cestě, aby čest svojí rodiny navždy pošpinil... Fei Hung se vrací domů se svým otcem, který je známým lékařem. S dvojicí cestuje ještě jejich sluha. Na cestě vlakem by mělo veškeré zboží projít kontrolou a mělo by být zaplaceno clo, ale Fei Hungovi se podaří velmi drahý kořen ženšenu schovat u velvyslance v kufru, kde se clu vyhne. Když si pak Fei Hung chce svůj ženšen vzít zpátky, utká se v souboji s mužem, který si také něco vzal u velvyslance v kufru. Jejich souboj přeruší odjezd vlaku, ve kterém Fei Hung cestuje. Dvojice si až velmi pozdě uvědomí, že si omylem vyměnili balíčky. Fei Hung tedy nemá kořen ženšenu, ale cennou nefritovou pečeť, kterou velvyslanec ukradl a chtěl prodat. Fei Hung si ale neuvědomuje cenu toho, co ukradl, on jen řeší, jak rychle sehnat ženšen, který ztratil. Fei Hungovi pomáhá jeho matka, která se nebojí Fei Hungovu otci postavit. Matka a syn jsou ale na otce krátcí. I když se snaží něco vymyslet, otec se stejně dozví, co Fei Hung udělal. Fei Hung se navíc přes otcův zákaz neustále pere a k tomu provozuje opilecký box, u kterého pije alkohol, což otec také neschvaluje.

Fei Hunga pronásledují muži od velvyslance, kteří od něj chtějí získat ukradenou pečeť. Když otci dojde se synem trpělivost, vyhodí ho z domu. Fei Hunga tu noc zmlátí muži od velvyslance a dokonce ho pověsí na vstupní bránu do města. Otec poté vezme syna zpátky, ale Fei Hung už nikdy nesmí pít nebo se rvát. Toho večera se však u nich objeví muž, který má onen ztracený ženšen. Muž je slavným bojovníkem a snaží se zabránit cizím státům v rozkrádání historických předmětů Číny. Fei Hung vrátí mužovi nefritovou pečeť, o kterou tolik stojí velvyslanec. Fei Hungova rodina zase získá onen ženšen. Klid ale netrvá příliš dlouho, velvyslanec na dvojici pošle mnoho zabijáků a starý muž nakonec umírá. Velvyslanec navíc získat nefritovou pečeť. Fei Hung se ji pokusí získat zpátky, ale je zajat a otec musí pro jeho záchranu obětovat svoji bojovou školu. Fei Hung je pokořen, ale když se dozví, že velvyslanec plánuje ukrást a v zahraničí prodat mnoho čínských starožitností, postaví se jeho bojovníkům a nakonec je s velkým množstvím alkoholu v krvi porazí. Z Fei Hunga je velký hrdina, ale stejně tak velká je i jeho kocovina. Ale otec a matka jsou na něj pyšní. (TV Prima)

kyLuke

Filmy s Jackie Chanem mi nevadí, ale občas mám trochu problém pochopit ten šílený honkongský humor. A i když u tohoto filmu platí totéž, má tolik skvělých pasáží, že jsem schopen mu to všechno odpustit Když jsem otevřel tuto stránku, a viděl, že je "Mistrův syn", u veden k tomuto filmu jako film související, nechápal jsem to. Jediné, co je podobné je styl opilého mistra. Jednu věc mají však oba filmy společného, a to naneštěstí ten již zmiňovaný humor, který nechápu. Přesto však "Legendu o opilém Mistrovi" zachraňují hlavně bojové souboje, a pár skutečně povedených gagů. Příběh není nějaký vyjímečný, ale dokáže pobavit. Prostě jeden z nejlepších filmů, jaké se Jackie Chanovi povedlo natočit, a basta! ()

kaprson

Chabej děj, což u MA filmů nepřekvapí, při minulym (neúplnym) zkouknutí mi to ale přišlo humornější, tentokrát jsem se tolik nepobavil, zato bojový scény a Jackieho kousky fakt klasa - závěrečná tovární mlátička je až neuvěřitelná, vytáhla to u mě v rámci žánru na 4 poctivý perdy na solár. ()

himor

Toto je taký sprostý a zároveň geniálny film, že až dvermi trieska. Príbeh to v podstate nemá (tak trošku má, ale nevadí), neustále sa tam mlátia a čo je super, aj dosť pijú :D Celým filmom sa nesú debilné hlášky s debilnými xichtmi číncov, spolu s úžasným zvukom bitiek, akoby niekto trieskal palicami o stôl, nenormálne presne zladené bitky, s nenormálnou kamerou, robia z tohoto snímku nenormálne dobrý film. Kto pozrie zistí, že napriek všetkému zlu, je to najskôr najlepší kung-fu film s Jackiem, ktorý si musí každý povinne pozrieť a ak dá menej ako 5*, tak šupa po temene :D 100% ()

azumi

Jackie Chan ve vrcholné formě. O dost lepší než předešlý díl. Bitka proti gangu v hospodě nezapomenutelná. Konečné zůčtování v továrně s pecmi - prostě nádhera. A samozřejmě nepovedené záběry kaskadérských eskapád Jackieho při zavěrečných titulkách. Jak to ten chlap jenom dělá :) ()

LukeSharp

Důstojné pokračování,které se mi líbilo asi ještě více než první díl.Jackie je jako vždy fantastický,na souboje jsem čuměl s otevřenou hubou a zábavné mezihry obstarávala Jackieho filmová matka,která mě většinou neskutečně rozesmála.Kdyby se Jackie i dnes vložil do podobných projektů místo některých amerických kravin asi by udělal lépe.Tyhle klasické role mu jdou lépe než ty hollywoodské.Ale prý se chystá film,kde si to rozdá Jackie a Jet-Li tak už ted se těším a doufám,že to vyjde,potom to asi bude souboj dvou legend ''martial arts''.Drunken master II fantastických 95% ()

Renie42

Zprvu se mi začátek zdál nudný a tak trochu jsem čekala, co se z toho vyvine, ale stálo to za to. Vtipné scénky, zajímavé bitky a "opilecký box" tomu dávali ten pořádnej šmrnc. ()

RendaVahala

Skutečně další komedie, kterou jsem viděl poprvé na tv prima, jež mne pobavila. Není moc filmů, jako komedie, které jsou, aspoň tedy podle mého, úspěchem. Jenže Jackie Chan opět zabodoval. A tak se přikláním k tomu, že mne film opravdu dojal a tak dávám 4 hvězdičky. ()

kirmakX6on

myslím, že jsem zatím neviděl lepší wushu souboj ve stísněných prostorech než byl ten, který předvedl Jackie a Chia-Liang Liu pod vlakem v první části filmu. Zbytek bojových scén je též velmi dobrý, ale tato byla skvělá. Film je ale jinak +/- stupidní, takže 3*, resp. 70%. ()

RigorMortis

Celkom solídny Jackieho počin z časov, kedy jeho bojové filmy za niečo stáli. Dobré bojové scény, svižný príbeh a občas fajn hlášky. Snáď jedinou nevýhodou je arogantný hlavný záporák a "poangličtení Číňania", ktorí pôsobili nesympaticky, umelo, ako výsmech kultúry a päsť na oko. Za mňa 4/5 ()

Stejšn

Ne moc komediální, o to víc řezací Chan. V berserk módu s roztřepeným bambusem. A frajer, co se řeže se sekerou zaťatou v zádech. ()

JosefTomas

Chan se opět dokázal perfektně předvést. V akci je to přímo dokonalost a v dialozích je to na Hong-Kong také dosti dobré. A ten poslední souboj je na jedničku s hvězdičkou. Chan se snad musel před tím něčím nadopovat, protože takový souboj jsem v životě u něho neviděl. ()

darthvader77

Já bych řekl, že více děje filmu rozhodně pomohlo více utíkat než prvnímu, který měl zábavné a přece volné tempo. Tohle je prostě sequel/reboot se vším všudy v devadesátkách. Akční scén je méně ale rychleji odsýpají, stejně jako rychle se měnící děj na němž je vidět, že jsme v nové éře. Jacke Chan a jeho techniky speciálně opice pijící mistrovo víno je prostě fantastický, stejně jako rodina komika s matkou fungovala. Nápaditostí akčních scén se druhý díl vyrovnává prvnímu speciálně Jack s bambusem vs gang, závěrečná bitka v ocelárně, Jack a bitka pod vlakem to všechno jsou naprosot fantastické a dobře udělané bojové scény. Nemám moc co bych vytkl určitě se těším na další díl. No a cheesy směšný český dabing to posouvá ještě o stupeň více. ()

smrtubohem

Jackie umí vážně hustě, bojové choreografie na hranici lidských možností tu jsou dovedeny k naprosté dokonalosti. Těším se na další díly, toto je první ze série o opilém mistrovi, co jsem viděl. ()

sirrgulo

První polovina filmu je dokonalá, zejména pak rvačka na ulici kdy Fei-Hong zostudí svou rodinu. Ve druhé když se vystřídali režiséři jsem byl z filmu spíš zklamán. Akce byla sice vynikající, ale stala se trošku drsnější a přestalo se vlastně hledět na děj. Závěr v továrně bych si tak nakonec dokázal klidně odpustit. Stejně Jackie předváděl podobné kousky jako v polovině filmu. ()