Nový pár a jejich rodiny řeší lásku v moderní době, střety odlišných kultur, očekávání ze strany společnosti i generační rozdíly. (Netflix)

tomino28

Je zde vidět velká snaha Netflixu o vtipnou konverzační komedii postavenou na známých a prověřených jménech před kamerou. Bohužel tato snaha se pořádně minula účinkem. Nevadí mi to, že je to ukecané, ani to, že snímek míří na střet ras, kultur a náboženství. Potud v pořádku. Daleko horší je, že dialogy jsou tak debilní, že se skoro nedají poslouchat a ty rádoby vtipy jsou spíše k pláči. Z nějakého mně neznámého důvodu mě to zajímalo, ale doporučit Z jiného těsta ke zhlédnutí opravdu nemohu. ()

enter.

Ublížení černoušci, kteří permanentně uráží bílou rasu. Ono by to nevadilo, ale když si člověk představí, že by to bylo přesně naopak, tak tady máme obrovskou vlnu kritiky, že je to urážlivé. Přemýšlel jsem, jestli film není nadsázka, ale pochybuji. Možná by už stačilo pořád neupozorňovat na rozdíly pleti. Nadávají na rasismus, ale ve filmech nám ho předhazují. Bullsh!t ()

Teachman

Námět a zápletka: 2/10 ... Vizuální stránka: 6/10 ... Soundtrack: 3/10 ... Didaktický potenciál: 1/10 ... Celkový dojem: 2/10. ()

babuška odpad!

blééééééééé, negři mrdaj bílý holky v pornu úplně běžně, opačně to funguje taky, tady se mrdá všechno dohromady a vzniknlo z toho přethdílo,z dialogama z fofr školy, z plejádou vyžilejch herců a mladejch který to zas moc neumí, chtěl jsem dát jednu za náznak komedie, přesně podle klasickýho konceptu, ale né nic nedám ()

charles3

Originální kombinace J.Hilla, E.Murphyho a D.Duchovnyho v jinak veskrze průměrné romanticko-ironické komedii s podivným střihem a podivně působícími statickými dělenými meziobrazy. Nicméně Murphy zde po Mr. Churchovi znovu potvrdil, že je po 40 letech od své filmové premiéry také schopen solidního hereckého výkonu. 55 %. ()

sh4ris

Komedie? Kde? Trapnost nad trapnost, žádná chemie mezi herci, debilní vyumělkovaný příběh s těma největšíma klišé a k tomu třešnička ve formě neherce Jonaha Hilla s umaštěnýma odrostama. Du blejt. ()

WolfHigh

Nový pár, žid Ezra Cohen (Jonah Hill) a afroamerická muslimka Amira Mohammed (Lauren London), a jejich rodiny řeší lásku v moderní době, střety odlišných kultur, očekávání ze strany společnosti i generační rozdíly… Pozor Spoilery: Eddie Murphy i Jonah Hill se za svou kariéru zvládli projevit jako herci s výrazným komediálním nadáním, kteří navíc nemají problém chopit se ani vážnějších látek. Sám Hill je poté spoluautorem scénáře nové komedie Z jiného těsta spolu s režisérem filmu Kenyou Barrisem. Film o lásce dvou mladých lidí, kdy je pouze problém v tom, že on pochází ze židovské rodiny, ona zase z afroamerické muslimské rodiny. Jen jejich láska může zdolat kulturní rozdíly a zeď mezi dvěma světy, bude ovšem dostatečně silná? Na samotném papíře zní materiál rozhodně zajímavě, může svádět i k přesvědčení, že se na diváka řítí aktualizovaná verze dnes již v podstatě komediální klasiky Fotr je lotr. Jenže zvládne slušný potenciál dostát očekávání? Satirický potenciál tohoto námětu je prakticky bezedný, i proto výsledek jistě trochu zamrzí. Střetávání kultur, společenských standardů a generací může svádět k velkým očekáváním, i proto zvládne komedie velmi rychle zklamat. Režijně debutující Kenya Barris již napsal Cestu do Ameriky 2 (přesně ten příklad sequelu, bez kterého by se svět obešel), jeho nenápaditost je poté u Z jiného těsta ještě více zúročena. Trailery v tomto ohledu splňují svůj účel, kdy cílevědomě v součtu odkazují  na várku relativně zábavných momentů, studnice humoru je ovšem poté prakticky vyprázdněna. Je to jistě škoda, protože Hill ani Murphy své komediální nezapřou, zdatně jim sekundují i David Duchovny a Julia Louis-Dreyfus v roli Hillových rodičů, Nia Long v roli Murphyho ženy i Lauren London v roli Hillovi nastávající. Silný casting ovšem sám o sobě zázraky nedělá. Barris i Hill zvládají na poli scénáře rychle zklamat tím, že jim v relativně citlivých tématech a snadno vyhrocených konfrontacích chybí pořádné chlapské koule, pořád se spíše opírají o politicky korektní stavidla. Při vzpomínání na počáteční stand-up kariéru Eddieho Murphyho či vzpomínání na nejzábavnější výkony Hilla zamrzí, že se jejich odkaz nezvládlo přetavit do ostřejších konfrontací židů a afroamerických muslimů. Jisté konfrontace jsou možná po stránce dialogů vyhrocená do maxima, z výsledku ovšem nevypadne várka zábavných momentů, pouze pocit, že tvůrci s dostatečně komediálními zkušenostmi prošukají k špatnému orgasmu a tak nějak nudně na misionáře.  Komedie funguje na principu, že někdo holt bude muset být ve finále pohoršen, Hill i Murphy ovšem židům i afroameričanům spíše ve finále skutečně dělají medvědí službu. V USA nejspíš půjde o ideální film pro lidí z předměstí, kteří si řeknou, že takhle nějak život u nich funguje (zhruba takhle reagují fanoušci Zdeňka Trošky na trilogie Slunce, seno či Babovřesky), je vlastně v pořádku, že tato skupina lidí najde na Netflixu svůj ideální film. Jenže zbytku zbude jen negativní úžas. Z jiného těsta se především v posledních minutách snaží vydat spíše směrem čisté romantické komedie, problém je ovšem i v krapet za vlasy přitažené vykreslené ústřední romanci, na které by mělo vše stát. A též se to ve finále úplně neděje. Není vůbec těžké označit většinu fórů za laciné,  v rámci zajímavého materiálu vyloženě odbytě vymyšlené. Každý satirický tvůrce nemůže vlastnit sofistikovanou rýpavost South Parku (či alespoň Griffinových), o to více ovšem zamrzí snaha, která nikam nevede. Snad i francouzská komedie Co jsme komu udělali? si s krapet podobným tématem zvládá vyhrát lépe. Těžko se dá věřit tomu, že by někdo dokázal vnímat Z jiného těsta jako aktuální rýpavou sondu. V závěru se film navíc nepřekvapivě pokouší o nějaké lekce ohledně tolerance, i závěrečné poučce se ovšem vzhledem k povaze postav věří velmi těžko. Los Angeles se sice dokáže předvést v krásném světle, schopný casting alespoň v pár momentech dokáže zvládnout pár nosných komediálních momentů, v součtu je ovšem primárně cítit zápach promarněného potenciálu, který tkví především v lacinosti práce s takovým tématem. Velká škoda, především promrhání potencionálně zásadní romantické komedie. Za sebe dávám 3*/5*,tzv. slušných 60%! Hill mě neuvěřitelně bavil ve filmu Vlk z Wall street a Murphy je stará legenda z mého dětsví. Velká škoda toho nevyužitého potenciálu, jinak bych dal víc! () (méně) (více)

Idenatoys

Dobře natočené, jen první hodina fakt úplně utrápené kýčovité hovno... 2x jsem chtěl vypnout ale dodival jsem se... ()

Polux

4/10 | Na papíře to nevypadalo vůbec špatně - provařená černo-bílá premisa po vzoru klasiky z 60s Guess Who's Coming to Dinner, ještě k tomu "vylepšená" o slibný náboženský prvek, jehož situačně komický potenciál je značný, před kamerou se vedle sebe postavily dlouholeté komediální jistoty v podobě Hilla a Murphyho (přičemž nelze opomenout také Duchovnyho), tudíž o spoustu nekorektního humoru a trefnou satiru na současnou sociálně-spravedlivou společnost neměla být nouze a za kamerou (respektive psacím stolem) režijního debutanta Barrise jistil režijní skoro-debutant Hill, jehož pár let stará autorská prvotina se docela povedla, takže šance na zábavnou romcom žánrovku tady rozhodně byla. Namísto pobaveného úsměvu (natož upřímného smíchu) ovšem film u diváků (jako už poněkolikáté) tak akorát vyvolá polemiku nad nezvládnutou/absentující dramaturgií panující v Netflixu, protože výsledkem je nudná, nevtipná, zdlouhavá a šablonovitá žánrová marnost, místy přecházející až v zoufale bolestivou křeč. | Hill zde předvádí svou tradiční charakterovou škatulku, ovšem v mnohem méně vtipné, sarkastické, vulgární a sexistické verzi, než je u něj obvyklé, což je zklamání. S London navíc mezi sebou nemají v podstatě žádnou chemii a jejich partnerský vztah ve filmu působí, že existuje jen proto, že to tak stálo ve scénáři. Zatímco třeba v Knocked Up se tomu, jak se názorově/hodnotově/společensky nesourodá dvojice dá dohromady, věnuje skutečně významná část stopáže, tady po prvotním setkání následuje střih "o půl roku později" a prakticky až do konce filmu se divák nedočká smysluplného vysvětlení, proč jsou ti dva vůbec/stále spolu. Korunu tomu pak dává "povinné" usmiřovací finále, ve kterém si, štěstí potomkům nepřející, rodiče dojemně uvědomí svou chybu a přestanou svým ratolestem stát v cestě, přicházející stejně nečekaně a nevěrohodně, jako celá ve filmu popisovaná romance. A co hůře, Murphy je při vzpomínce na všechny jeho stand-up výstupy u takto, na jakékoliv vtipné situace, vděčného tématu proklatě nevyužit a Duchovny je zde, bohužel, vysloveně už jen do počtu. Fakt, že veškeré rasové/náboženské/genderové rádoby vtipné konfrontace ve filmu spadají do kategorie bezzubé/odbyté/směšné/trapné v čele s klíčovou scénou v podobných žánrovkách a totiž s rodičovskou seznamovačkou při obědě/večeři, je pak už jen smutnou vizitkou všech zúčastněných. Zkrátka viděno a obratem zapomenuto:-(. | P.S. Pokud někoho zajímá uvedené téma (romantická dvojice vs rodiče vs nejrůznější předsudky), tak udělá nesrovnatelně lépe, pokud ty zdejší dvě hodiny čistého času stráví opakovaným sledováním legendární obědové scénky Hill vs Ice Cube v 22 Jump Street (s neméně legendárním kancelářským dodatkem k tomu), která je vtipností, načasováním, dialogy i hereckými výkony úplně někde jinde, než tenhle streamovací nedodělek. | PeZet ()

Miroslav.Zac

Myslím, že původně to měla být komedie, dělající si srandu z dnešních "trendů" BLM, LGBT+ a tak, dělaná však tak nějak lehce, korektně a aby doopravdy nikoho neurazila. Protože mám Eddieho a Jonaha rád a jako komici jsou skvělí, na film jsem se těšil. Bohužel mi nedal skoro nic, snad jeden dva vtipy. Smrděl tam trochu závan sionismu a vychvalování černých nebo muslimů. S komedií to nemá společného skoro nic. ()

Hanver odpad!

Po zhlédnutí části tohoto "filmu" (omlouvám se, tolik mě to nudilo, že jsem velké části vůbec nevěnoval pozornost), naprosto chápu všechny, kteří už mají těch multikulti masírek plný zuby. Strašný. ()

Rudolf.Benes

Jak povýšit trapné situace nad trapnost nade vše?! Pusťte si tento film, který je oknem do společnosti střední vyšší třídy ovšem ne v Americe ale kdesi v utopistickým světě,na planetě Rasistafarián,kde Mini Cooper je levné auto a každý druhý se jmenuje Mohamad Cohen. Kde rasista jsi už jen proto že nejsi a kde sluníčkáři narazí na černý xenofobi ovšem skříženými s hippies a vtipy sršící hlavní protagonisté se smějí a smějí,, a mě se chtělo blejt.Nezachrání to ani Edý,kterej musí být úplně bez lovů když vzal tuhle roli. Trapácký a okatý pokus o smíření dvou nesmiřitelných kultur nevyšel a vyjít nemůže protože je to úplná multikulturní pí*ovina. 30/100 ()

Sly_Izer

You people, co je s váma? Takový krásný obyč chvíle lásky mezi těma mladýma. Týpek z Wall Street je skvěle civilní a opravdový. Jeho slečna roztomilá a normální. K tomu starší Akeem, agent Mulder, táta Geller a celkově je to o tom, co se může stát i ve dvou rodinách třeba z jiných socio-ekonomických nejen kulturních prostředí. I lidem ze stejné společenské skupiny se někdy rodiče motají do života svými přesvědčeními. Tady řešili černo bílé zabejčenosti no a co? Hezká oddychovka a uvěřitelná láska. ()

hronikpetr

Vůbec nechápu co to mělo být.. Snažili se to hrát na strunu romantické komedie, ale spíš to připomínalo nasrané černochy na všechny bílé tváře.. Otřesný co netflix produkuje poslední dobu.. Tohle fakt nee.. ()

Peabody odpad!

vymknuta z kloubů doba šílí. No a hodně filmařů umí točit přesně to, co po nich chce strana, nebo vláda, nebo aktivisté (nehodící se škrtněte) a umějí jim velmi hezky zaplout do některého tělesného otvoru. Sebrat dotace, honorář, ceny, nebo  nedávno dokonce státní vyznamenání, a já nevím co. Fuj. Kryštof-Veselý kdysi zpíval Od všeho kousek, od všeho trošku (hodně dávno). Tohle je totéž - diverzita je Bůh a já se mu budu klanět a od všeho dám kousek - něco muslimů, něco LGBT, neco nábořenských mýtů, něco esoteriky (myslím, že také). Že to nedává smysl a šustí papírem? So what? je to cool. , ()

Sopholojong

Najotravnejsi filmovy "mismas" roka s nevyuzitymi schopnymi hercami a tak do oci bijucimi protikladmi, ktore sa snazia najst symbiozu (ale vobec nefunguju). Islam vs. judaizmus, LGBTQ vs. heterosexualita, moralka vs. anarchia, samozrejme nechybaju "bieli vs. cierni" a dotahovanie Murphy vs. Hill malo byt najzabavnejsim motorom filmu. Keby vsetci hrali ako bombova "awkward" matka Julia Dreyfus, nepochybujem o rehotavej zanrovej zabave kategorie "Fockers". A Jonah sa konecne vymanil zo skatulky "teenagersky vyzerajuci spek" do niecoho, co sa priblizuje pojmu chlap (kerky, gangsta hair-style). Ta siroko-prdelata "twerk" frajerka Lauren London absolutne otravna a treba ju co najskor odstranit z filmovej brandze. 3/10 ()

Eddie Murphy hvězdou nového Růžového pantera?

Eddie Murphy hvězdou nového Růžového pantera?

18.05.2023

Před časem jsme zde psali zprávu o tom, že studio MGM nyní spadající pod Amazon pracuje na rebootu několika svých slavných značek. Patří mezi ně i Růžový panter, a právě tento projekt se nyní začíná… (více)

Eddie Murphy by rád natočil pátého Shreka

Eddie Murphy by rád natočil pátého Shreka