poster

Eurovision Song Contest 2015 (TV pořad)

 • Rakousko

  Eurovision Song Contest, The

Hudební / Soutěžní

Rakousko, 2015, 2x120 + 215 min

 • Big Bear
  *

  Tohle mi trochu připomnělo Hry bez hranic vysílané u nás za socíku. Tady se přátelství členských zemí tmelí písněmi s tancem. Nechápu proč, ale do téhle neskutečně pompézní a kýčovité šaškárny se letos zapojili i Australáci. Rusku měli rovnou zakázat účast. Chovají se jak dobytci všude kam přijdou, dokonce i na hokejovém mistrovství, tak jaképak tmelení. Ať si zpívají v mauzoleju kolem můmie Lenina. --- Minulý ročník jsem bohudíky neviděl, tak mně minula ,,vítězka'' Conchita . Neminula mně ale tady při zahájení (než jsem to vypnul). Já jsem dosti všemu otevřený člověk, vůči menšinám nemám předsudky ani vůči homosexuálům atd... Ale.. ten Sandokan s bíbrem v růžovejch princeznovskejch šatečkách na houpačce...aúúúúúúúúúúú To byl fakt mazec. To bylo moc. Bál jsem se, že se mi o něm bude zdát... Pověstným hřebíčkem do rakve byl doprovodný komentář Knedlo-zelo-vepře-Hány.. Jediné co zaujalo bylo pódium se světly, které bylo navrženo opravdu úžasně a efekt světel pohybujících jako vlny do rytmu byl nádherný. V tom se Rakušáci opravdu předvedli! Za to tedy dávám hvězdu. Než ale pořady tohoto formátu, to už raději přímý přenos z vojenského cvičení států EU (samozřejmě bez Rusáků, protože když cvičit - tak hlavně kvůli nim) a klidně i s tou Austrálií! Hvězda za scénu se světly. *(27.5.2015)

 • MikeCool
  **

  TV-pořad. Evropská hudební telenovela je tu zpět, opět po roce. Rakušané se letošního ročníku chopili velice houževnatě a připravili designově vyšperkované a skvostné pódium. Nicméně celý průběh, respektive moderátorské vsuvky byli velice načichlé americkou pachutí tamějších reality-show. O tom také vypovídalo závěrečné vyhlašování, které podle mého názoru není vůbec spravedlivé. Rozdělování bodů jednotlivým zemím podle mě závisí nikoliv na kvalitě hudebního autora, ale na jakousi tichou spolupráci o výměně bodů se sousedními státy. Krásný a učebnicový příklad jsme mohli spatřit u zemí bývalého Sovětského svazu, které dali Rusákům plný počet (12 bodů), anebo alespoň desítku. Putin zřejmě obvolal své soudruhy. :-D | 40% (2*) |(24.5.2015)

 • ibeh
  **

  Tentokrát jsem se pro zajímavost mrkla, ale už více nikdy. Z prvního večera mě zaujaly tak 4 pěvecké výkony, z druhého tři včetně Jandové s Bártou, který měl snad jediný opravdu mužný hlas. Jinak jsem usínala, lepší než prášek na spaní. Tedy větší kýčovitost jsem už dlouho neviděla. EU vyhazuje peníze za totální kraviny. Všechno a všichni strojení. Rozevláté děvy, krajky a růžová poupata - ať žije telenovela. Jo abych nezapomněla, policajti v latexových kraťasech, patrně si odskočili ze striptýzového baru :-) Hlasování na nic. Jděte s tím někam. Na ČT art ??? Za toto nechci platit !(22.5.2015)

 • BMW12
  ****

  Mě se Eurovision líbí, vždy se tam objeví několik interpretů, kteří mě zaujmou :-) V roce 2015 to byli například Polina Gagarina, Nadav Guedj nebo Loic Nottet. Myslím si, že Rakušané to velice dobře zvládli, ta jejich úvodní písnička byla luxusní, i ta melodie co hrála v průběhu celého pořadu byla fantastická! Jediné a velké negativum byla ta žena s vousama, to byl fakt hnus.(13.1.2016)

 • vodnicka
  ***

  Háma byl špatný, volila bych ještě umírněnější komentář než u přenosu letošních Oscarů na ČT. Moderátorky byly děsné, byly tři a vypořádaly se s tím hrozně, skvěle to ale zvládala Conchita v Green Room. V květnu se toho ujme opět Petra, snad bude Mans po vzoru CW vzadu s interprety. Její one-woman-show je skvělá, zvládne to s přehledem sama.. toto Švédové umí a já se na přenos z Globenu těším. Stage ve Vídni byla velmi povedená, úvod finále se jim povedl, ale stále u mě vede stage v Baku.(23.4.2016)