Čtyřčlenná zločinecká skupina Banda Cavallero terorizovala Milán sérií zločinů, které vyvrcholily na podzim 1967 přepadením pobočky Banco di Napoli. Následujícího roku vznikl film inspirovaný činy Cavallerova gangu, který však svým zpracováním a formálními postupy již předznamenává experimentální italské politické filmy 70. let (polizzioteschi), známé nekompromisním přístupem ke stávajícímu politickému klimatu a otevřeně poukazující na propojení oficiální moci s organizovaným zločinem. Režisér Carlo Lizzani inovativně střídá napínavou akční podívanou s reportážně stylizovanou rekonstrukcí. V hlavní roli září Gian Maria Volonté v roli zdánlivě svatouškovského zločince (poloha, kterou využil i v jiných slavných italských filmech té doby – Podivné vyšetřování či Aféra z titulní stránky). (Česká televize)

Rodriguez

Tak dlouho se pokouší štěstí, až se jednoho dne vytratí. Čtyřčlenná banda terorizuje Milán přepadáním bank... 80% ()

ceskyhonza

Když jsem to viděl jako mladíček, byla to pro mne, ale i pro starší generace bomba. Byla jiná doba, jiný pohled. nebyli jsme tak otlučení množstvím násilí, cynismu, zrůdnosti, jako dnes. Bohužel, film je již vyčpělý a nebudu tu dělat, co jiní, dávat vysoké hodnocení z nostalgie. Lituji, už to vnímám jiným pohledem a nic mimořádného neshledávám. Postihlo to více snímků "mého mládí", některé jsem i usilovně sháněl, abych byl pak vlastně zklamaný. A to je to, co i zde vnímám. Tedy, lituji, víc dát už nemohu. ()

andrii

Za bílého dne, měšce nezákonně naplníme. Krev a bídný zločin bují na titulní straně. Mediální hvězdy srocují se na černé listině. Hrrr na ně. Surový gang rozprášíme. ()

shantim

Výborná kriminálka s naprosto bezskrupulózním šéfem bandy, kterého hraje naprosto přesvědčivě Volonté. Ten ať hraje snad kokoli, nemá jeho výkon chybu a divák musí mít pocit, že on tím gangsterem, podnikatelem nebo revolucionářem skutečně je. Ten šílený výraz z očí mu žádná role nesebere. 88% hvězdiček ()

JohnSmith

Zajímavostí na tomhle filmu je, že natočen skoro formou dokumentu, ale to je tak všechno. Není to vůbec zajímavé a poněkud nudné. ()

vitekpe

Dobre obsazeni, ale je to pojato prilis "docu", a je to trosku moc upovidane. Poradne se neco rozjizdi vlastne az po hodine. P.S.: V jedine (ale dobre) automobilove honicce prekvapive nejsou jen policejni AF Gulia, ale tak zajimave stroje jako Alfa Romeo 2600 Sprint (1962) nebo Lamborghini 400 GT (1966). Vse samozrejme khaki. ()

dokec

těžko tady vykládat jak "mocnej" tenhle filmy je ....když nad tím zpětně přemýšlím, tak asi nejlepší polizotteschi zatím...úžasné !!! nadčasové !! boží ! Volonté, prostě nemůžu si pomoct, ale od něj se snad učil i Al Pacino prostě :D lidi necumte a tyhle filmy nakoukejte, zvlast ti, co maji radi mafii, gangsterky, vyrizovani sporu, krimi atd... ()

bart-leby

Jednoduchý, přímočarý příběh s dynamickou režií. Co tento snímek činí nazapomenutelným je herecký výkon G. M. Volontého. Jeho postava pošahaného gangstera s komunistickou minulostí je k sežrání. Jeho hlášky nezapomenutelné, stejně jako jeho cynický smích, kterým je prokládá. ()

brasek

Surový snímok, silne pôsobivý. Realistický obraz 60. rokov z kapitalistického veľkomesta. Film som videl niekoľkokrát a nikdy to už nebolo ono ako prvý raz, možno vyrozprávanie príbehu nie je až také zaujímavé ak viete čo bude nasledovať. ()