Jedenáctiletý Dominik je u vytržení, když na turnaji století v Naganu naši poráží Kanadu a míří do finále. Přestože i on je trochu outsider, rozhodne se koupit hokejku a s kamarády hrát hokej, jak to jen jde. Hlavně s tenisákem na plácku za domem. Sestaví tým a plánují si zahrát svůj vlastní velký zápas proti klukům z vedlejší vesnice. Vedle toho chce Dominik vyhrát i srdce, úsměv a pusu od Katky ze třídy. (Bontonfilm)

patto

za mňa áno! splil čo mal na 1ku. Pocit 90r som im ani neviem prečo ale žral , príbeh aj keď jednoduchý fungoval - vlastne atmosfére ešte pomohol, že nebol zbytočne prešpekulovaný (vtedajšie filmy tiež neriešili dnešné "supermyšlienky" vyžadované od úspešných dnešných filmov - proste jednoduchosť zameraná na výsledok)... Za mňa dobrá rodinná oddychovka a naviac "od nás", našich už susedov. Bodaj by bolo takýchto diel viacej 78% ()

NikchaTut

Ježiši proč? Jako vážně proč? Tohle se mělo jmenovat úplně jinak! A možná to radši nemělo vzniknout. Jednu hvězdu dávám za Haška na konci a za rozhodčího co mě fakt pobavil,ale bohužel to bylo to jediný dobrý na celým filmu ()

5tipes

Veliké překvapení na poli rodinného filmu. Jasný scénář a režie, skvělé obsazení (Issová, Brousek, Medvecká, Batěk) a vizuálně hezky zpracovaný retro film, který si zaslouží shlédnutí. Hezká byla i práce s hudbou, příjemná instrumentace. Je opravdu důležité, aby se na film hezky dívalo, hercům bylo rozumnět a příjemně se poslouchal zvuk. Zní to jako banalita, ale málokterý distribuční film má tyto atributy, např. Bastardi 4 (tam není hercům rozumět, hudba je strašně otravná, herci jsou nesympatičtí, kamera je nepohledná a střih amatérský, podobně hnusné jsou i filmy Toulové, Santovjákové ad.) V tomto filmu je to prostě úplně na opak a když se na něj díváte, je to jako byste si povídali se sympatickým člověkem. ()

ClassyBitch

Nečekala jsem nic, možná proto mě to moc milé překvapilo. Neuvěřitelná nostalgie a taky taková malá sonda do chlapskýho světa, do světa srdcařů. Vrátilo mě to do dětství a dospívání, do doby dětských nucených prací, výprasků, do světa sídlištních bitev a pralesních lig. Na konci mi skoro ukápla slza z mýho cynickýho oka. Pěkný to bylo, díky. ()

gapa466

Všechno čím si člověk prošel a co měl rád tam bylo. Přesto mě celý film nechával chladným a neměl při něm prakticky žádné emoce. Rušilo mne třeba jak dětští herci  (hlavně herečka) drželi hokejku. Abych nebyl jen kritický. Nagano mě zastihlo už dospělého, ale dodnes byl dal z hlavy dohromady kompletní složení týmu i s čísly na dresu. My také sváděli bandy hokejové  bitvy s vesnicemi okolo. Naše vesnice, jako středisková, měla více týmů. Každý tým barvu "dresů". Někteří nažehlená čísla na zádech, já od mámy přišitou šestku (spíše hák k jeřábu) a měnil jsem se na Milana Nového. Součástí byla i každodenní proměna na "horníka". Hřiště bylo škvárové. Jsem rád, že to zasáhlo i mé děti. Nedávno jsem objevil ve sklepě jejich hokejku obroušenou na poloviční šíři. Zpět k filmu.  Během filmu nic a teď při psaní se mi vybavuje tisíce věcí, tak to asi tak marné nebylo..... Jen jedna věc. Přišlo vám taky zvláštní, jak snad jediná rodina ve filmu nebyla vlastně plně funkční a vytvářela by harmonické prostředí pro růst dětí? Snad jen ta babička v podobě Taťjány Medvecké byla taková z našeho dětství. A ještě jedna poznámka: K filmu mě přivedl starší syn, "dítě Nagana", i když mu bylo hodně málo, ale pamatuje to. Vzpomínal na to, jak jsme vyráběli branky, betony pro brankaře apod.  Hvězda navíc..... ()