Pearl

• Kanada Pearl

V minulém snímku X se parta mladých lidí vydala natočit film pro dospělé na venkově v Texasu, jenomže to nedopadlo podle jejich představ, a to kvůli staršímu páru Howardovi (Stephen Ure) a Pearl (Mia Goth). Nyní se tento prequel odehrává na stejném místě, a to o několik let dříve během první světové války v roce 1918. Chata, kde se odehrál „masakr X“, byla kdysi během války využívána jako penzion a jedná se o zpětný příběh o tom, jak se Pearl stala osobou, kterou poté byla. (HanzoBureshi)

Remivsremi

Jedná pošahaná existence, která se stále více a více propadá do šílené spirály nenávisti a krve. Příběh toho nenabídne moc, Mia Goth je v roli děsivá a Ti West neměl nejlepší formu. Oproti X (2022) ubylo filmařských fines. Tentokrát je vše více sterilní a unylé. Jakoby se nejlepší nápady použily v minulém snímku. Škoda. ()

corpsy

Je asi zbytočné rozoberať, že tento prequel k Westovmu X jekinematografický majstrštyk. Obrazovo až pomilovania hodný. A áno, patrí do drsného žánru. Naschvál píšem vo všeobecnosti, pretože toto nieje ani slasher, ani psychohoror, skôr akési kĺbko pre mačiatka urobené z toho všetkého spomenutého. Ti West začína byť veľkým filmárom. Na záver tejto trilógie ( MaXXXine ), teda čakám s obrovskými očakávaniami. ()

darkrobyk

Pearl s tymolínovým úsměvem a rošťáckým kukučem je taková malá (ne, velká!) psychopatka. Psychologické drama je studií šílenství, kterému podléhá mladá žena uvězněná na faře. Její představy o životě se naprosto liší od toho, co prožívá. A válka tu svým způsobem nehraje žádnou roli, protože i bez ní by na tom byla stejně. Myslela si, že sňatkem s Howardem se z nenáviděné farmy dostane, jemu se na ní ale zalíbilo. A kdyby nemusel do války, nutil by Pearl, aby tam žila s ním. A pokud se někdo jmenuje Goth, pak je jisté, že v příběhu moc světla nebude. Formálně dokonalé. Čtvrcení za jasného hřejivého slunce vypadá jako každá jiná práce. A protože Pearl zúčtuje s každým, kdo se jí staví do cesty, dojde na láskyplnou řezničinu s vidlemi i sekerou. A taky se ukáže, jak je dobré mít ochočeného krokodýla. A ať si Pearl myslí, co chce, tak Mia je jednoznačně hvězda. ()

POMO

She-Joker. Stejně zajímavá, psychologicky pečlivě vystavěná a filmařsky vymazlená profilovka labilního asociála, který překročí hranice, jakou byla oceňovaná hitovka s Joaquinem Phoenixem. Prostředím hillbilly rodinky v baráku na texaském venkově mně ještě bližší. Ti West zde totiž naznačuje, jak selankovitě mohli vypadat začátky i jiných slavných texaských rodin… Kýčovitě pohádková retro-stylizace kontrastuje s temnými tóny soundtracku, naznačuje přítomnost skrytého zla a postupně dává průchod jeho výbuchu. Hlavní postava potěší fandy žánru nejenom s vidly či sekyrou v ruce, ale i dlouhou jednozáběrovou zpovědí o vlastní duševní rozervanosti. Mia Goth válí. A ty audiovizuální záblesky Kubricka i Hitchcocka… formální potěšení pro zainteresované. ()

Algernons

Wow, tak tohle jsem od prequelu X nečekal. Ikdyž v mnohém si je Pearl a X podobné a stejná identita a tvůrci se nezapřou, tak jde o zcela jiné filmy. Tohle je více psychologický horor a rozklad osoby. Opět to je krásně natočeno s jasnou vizí, připomínající barevností Čaroděje ze země OZ. Dívka čekající na svého milé na farmě, která ji opovrhuje za to kým je a není divu, kdo by se neděsil mít dítě s těmito sklony. Postupná gradace a napínaní je neuvěřitelné, stejně jako vábušná hádka s mámou za děsivé bouře, nepříjemná návštěva promítače na farmě, nebo přehnaná reakce na neúspěch zavřená jedním z nejlepší jednozáběrových monologů 2022. Zatím co volbu Mii Goth jako hlavní holčiny v X jsem moc nechápal, tak tady si mě naprosto získala a kompletně se mi prodala. Moc mě potěšil Ti West se svým návratem, který nabití celý nový hororový svět X. Nemohu se dočkat MaXXXine. Řekl bych, že Pearl ve všech ohledech překonává původní film, ale spíš než lepší, je to prostě jiný a to na tom oceňuji nejvíce. PS.: Tady jsem titulky dokoukal s mrazivou děsivostí, dlouho jsem neviděl perfektnější finální záběr. ()

• Pearly (Mia Goth) vrcholný monolog trvá asi 6–7 minut a skládá se z jednoho záběru. (HanzoBureshi)
  • Kvůli různým pirátským klipům z filmu, které se objevily online, se společnost A24 rozhodla jednoduše zveřejnit tyto krátké klipy na svůj účet TikTok. (HanzoBureshi)
  • Ti West a Mia Goth (Pearl) spolupracovali na scénáři prostřednictvím FaceTime během povinné 2týdenní karantény (kvůli pandemii covid-19) na Novém Zélandu před natáčením X (2022). Jen doufali, že A24 bude souhlasit s natočením filmu. Naštěstí tento projekt dostal zelenou. (HanzoBureshi)

DC našlo svého Supermana

DC našlo svého Supermana

28.06.2023

V závěru minulého týdne v Los Angeles probíhaly závěrečné fáze konkurzu na nového Supermana do rebootovaného DC univerza. Šéf Warnerů David Zaslav, producent Peter Safran i režisér James Gunn… (více)

Pokračování X a Pearl nabírá hvězdné obsazení

Pokračování X a Pearl nabírá hvězdné obsazení