Mechanik

• Španělsko El maquinista (více)

Hrdina existenciálního hororu Trevor Reznik je osamělý, uzavřený a tichý mladý muž. Až na to, že vypadá trochu přepadle, vyhlíží jako tisíce obyčejných mladíků, kteří navečer přijdou z práce, často poklábosí se servírkou z kavárny a občas své jednoznačnější touhy uspokojují prostřednictvím profesionálky - a pak jdou spát. Trevor ovšem spát nejde - už rok totiž trpí nespavostí, která však nemá nic společného s banální insomnií, nutící vás uvařit si první kávu za rozbřesku. Fyzicky i psychicky vyčerpaný mladík, pracující v zatuchlé dílně u soustruhu, už celé měsíce bojuje s noční můrou, z níž se nelze probudit. Svou roli v ní hraje děsivá nehoda, již Trevor zavinil (nebo snad ne?), kolegové z práce, Trevorova oblíbená call girl Stevie, tajemný plešoun Ivan a sympatická číšnice Marie. Kdo z nich je však skutečný a nic nepředstírá? Je Trevor obětí nějaké podivné hry, nebo je on sám bezcitným manipulátorem? (oficiální text distributora)

Smileface

V Mechanikovi se vše tváří nesmírně záhadně, ve skutečnosti ale o žádnou záhadu nejde a "pointa" je prostě směšná.*** dávám zejména díky výbornému Christianu Baleovi a výtvarnému pojetí filmu. ()

Looser

Zvláštní film člověk nemůže věřit, že tohle je svalnatý Batman, protože Bale tady vypadá jako po pětilitém pobytě v koncentráku. Plně souhlasím s Douglasovým vyjádřením. Pořád jsem čekal co se z toho vyklube ale nakonec to nebylo uplne to v co jsem doufal a konec asi spis zklame to ale nic nemeni na tom, ze tenhle film stoji za zkouknutí. ()

sedm.1

Mechanik mě naprosto dostal a odrovnal.Parádní depresárna,excelující Christian Bale,který podle mě definoval nový význam pro "obětování se pro roli"!DOPORUČUJI!!! ()

Arius

Po dlhom čase opäť ďalší kvalitný mysteriózny snímok s fantastickým Baleom. Autori sa od samého začiatku snažili vykonštruovať do vzduchu akúsi záhadnú otázku ktorá mala diváka sprevádzať počas celého filmu, čo sa im u mňa i z časti podarilo. V skutočnosti to síce nebol nejaký veľký príbeh, no mal napätie, dobrý hercov, no najmä bol velmi záhadný. Pekný filmový počin. ()

Mr.Jackass

Film u kterého jsem se rozhodně nenudil, kde se pořád něco dělo i když jsem se v příběhu chvílemi dost ztrácel. Můžeme hovořit o one man show v podání Christiana Balea a 4* jsou i za onu přeměnu, kterou musel se svým tělem podstoupit. ()

fruitbueno

Líbilo se mi to fest. Pohled na skeletona Christiana mě utvrdil v přesvědčení nikdy nehubnout, řádně spát a vyhýbat se podivnostem. Celou dobu jsem čekala na okamžik, kdy se dozvím, proč Trevor nespí, proč má divného "kamaráda" Ivana, proč se kamarádí s ženami z "jiného světa" a hlavně, jak to všechno dopadne. Mé očekávání se pak naplnilo příliš narychlo, filmu by patřilo a slušelo trochu pozvolnější rozplétání, protože je to hodně, hooodně velká psychárna, kde více nemusí znamenat méně... P.S. Projížďka strašidelné trasy v lunaparku... OMG, pecka, tak hutnou atmosféru jsem už dlouho na vlastní kůži nezažila. Výborné komentáře: igi B., genetique, d-corso ()

OughJay

Místo vůně benzínu a oleje, jak jsem tu očekával, jsem v Mechanikovi zacejtil spíš Lynchova ducha. S takovym Mulholland Drive nebo Lost Highway má Andersonův film společnýho hodně. Jmenovat můžu neexistující postavy, paranoiu, nejistotu co se stane nebo ponurou atmosféru. Po scénáristický stránce je tohle oproti lynchovkám jen takovej odvárek, ale přece jen je v něčem gepardíma skokama předčí. Anderson totiž disponoval nečím, co David Lynch neměl - Christianem Balem. Zhubnout skoro 30 kg kvůli roli ve filmu, kterej ani nebyl nijak propagovanej, to chce pořádnou dávku sebeobětování. Už poněkolikátý mě Bale svym výkonem vážně fascinoval. Obrázek jeho žeber a toho psychopatickýho pohledu budu mít v hlavě ještě dlouho... ()

Maynard.

Strhující psycho-film. I přes poměrně předvídatelnou zápletku s tajemným kolegou se na konci filmu objevilo tolik nečekaností, které do sebe naprosto přesně zapadly. One man show v podání neuvěřitelně hrajícího Christiana Bale, které podle mého názoru nemá v dějinách filmu obdoby. Neuvěřitelné sebeobětování předvedl hlavní aktér, dost možná i na hranici života a smrti, no zdraví určitě. Pro fanoušky, nebo spíše fanynky Christiana Bale, které ho obdivují pro svůj vzhled, film rozhodně nedoporučuji.../2.skouknutí/ Pořád stejnej mazec! MEchanik patří mezi ty filmy, který když vidíš vícekrát a vícekrát, tak sou lepší a lepší :o). Hodně přeženu, ale třeba za takovým Klubem rváčů nebo Prokletým ostrovem tohle příliš nezaostává. Když se zaměříš na detaily, tak je to mazec! Po prvním skouknutí podle mě málo kdo pochopí všechny náznaky. Na podruhý to už bylo zřetelnější, ale i tak je tam spoustav věcí k objevování... ()

Red Meat

Hutná, extrémně temná atmosféra a dechberoucí výkon Christiana Balea činí z toho filmu vysoký nadprůměr. Chybí mu jen promyšlenější scénář. ()

Luciášek

Film, který sledujete se sevřenou hrudí, napětím ve všech svalech a neustále přemýšlíte, jak to s tím vyhublým Trevorem vlastně je.Brilantní zpracování námětu o člověku štvaném vlastním svědomím a o tom, že za všechno se musí platit, ikdyž je cena někdy velmi velmi vysoká... Vynikající výkon Christiana Balea. ()

NICOX

Zhubnout 30 kg kvůli filmu? Teda Christian Bale tu fakt vypadá, že ho odfoukne vítr. Hrůza. Každopádně to ve mě zanechalo nějakej pocit - ani dobrej ani špatnej - prostě něco, kvůli čemu na ten film jen tak nezapomenu. 80 % ()

jondoe

V zhladom na to ze takychto filmou sa v poslednej dobe toci neurekom som chcel dat za tri. Tak isto je velka skoda ze uz prvej polovici sa dozvieme ako to v skutocnosti je a uz sa vlastne caka iba na zaver ktory nam to definitivne potvrdi. Stvrta hviezdicka patri neuveritelne vychudnutemu Baleovi. Celu dobu som nemohol uverit co co dokazal urobit pre ulohu. ()

Cracker

Na Balea nebol síce pekný pohľad ale ten film ma položil na lopatky. Zo začiatku celkom "nevinne" vyzerajúci no po čase to chytilo grády a správne napätie. Film mi pripomínal Klub bitkárov ktorý bol založený na podobnom námete. Ten finish sa mi z celého filmu asi páčil najviac, takéto rozuzlenie som teda vôbec nečakal, čo značí o veľkej kvalite(teda aspoň pre mňa). Bale mi doteraz prišiel ako herec veľmi jednoduchý, tu však dal zo seba všetko! ()

Spike23

Omlouvám se za spoiler, ale tenhle typ filmu mě opravdu dokáže děsně naštvat. Proč tohle pořád všichni dělaj? Filmy, ve kterých všechno co se děje je pěkná blbost, protože se to odehrává akorát v hlavě hlavního dementa. Tudíž je tu film, ve kterém se řeší celkem pěkná zápletka a ke konci zjistíte, že všechno co jste viděli, byla absolutně nepodstatná kokotina. A ještě ke všemu je to jasné hned od okamžiku, kdy se Ivan poprve obejví. Kdyby to byl první takový film, mé hodnocení by vypadalo úplně jinak, bohužel tomu tak není a průměr je pro to myslím až moc dobrý verdikt. Jinak opravdu obdivuji Balea za to, co se sebou kvůli filmu dokáže udělat. ()

divak84

ultra temná schizofrenní ždímačka, která z vás vyždíme veškerou dobrou náladu a ještě nějakou dobu po filmu budete mít nepříjemný pocit. Hodně dobré tři hvězdy a famozní "vizuální" Bale.... ()

Christian Bale končí s nabíráním váhy

Christian Bale končí s nabíráním váhy