Mechanik

• Španělsko El maquinista (více)

Hrdina existenciálního hororu Trevor Reznik je osamělý, uzavřený a tichý mladý muž. Až na to, že vypadá trochu přepadle, vyhlíží jako tisíce obyčejných mladíků, kteří navečer přijdou z práce, často poklábosí se servírkou z kavárny a občas své jednoznačnější touhy uspokojují prostřednictvím profesionálky - a pak jdou spát. Trevor ovšem spát nejde - už rok totiž trpí nespavostí, která však nemá nic společného s banální insomnií, nutící vás uvařit si první kávu za rozbřesku. Fyzicky i psychicky vyčerpaný mladík, pracující v zatuchlé dílně u soustruhu, už celé měsíce bojuje s noční můrou, z níž se nelze probudit. Svou roli v ní hraje děsivá nehoda, již Trevor zavinil (nebo snad ne?), kolegové z práce, Trevorova oblíbená call girl Stevie, tajemný plešoun Ivan a sympatická číšnice Marie. Kdo z nich je však skutečný a nic nepředstírá? Je Trevor obětí nějaké podivné hry, nebo je on sám bezcitným manipulátorem? (oficiální text distributora)

Dellylah

Na smrt vyhublý Christian Bale, nemůže usnout, paradoxně už rok (že by nějaká spojistost s Fight Clubem?..). Celkový dojem z filmu pokazil především konec, který vyšuměl někam do ztracena. Celý děj je pomatený, ale to je zřejmě záměr. Zvláštní a netradiční. Zajímavý film. ()

PanPes

Klobouk dolů před výkonem a hlavně obětí, kterou přinesl Christian Bale... Neskutečně syrová a morbidní záležitost s mrazivou atmosférou. Už jen samotný pohled na pana Reznika vyvolával v člověku hodně smíšené pocity. ()

J.J.James

Čtvrtá hvězdička patří Baleovi, možná i jedna a půl. Dobrej film, pro mě ovšem od začátku předvídatelnej, místy trošku nelogickej. I když, kdo by se na místě Reznika choval logicky, když nejedl a nespal, ale to snad scénárista Scott Kosar nedělal:) ()

Saur.us

Stanislavského metoda v podání Christiana Balea. Film funguje dobře, stylizace výborná, jen vyvrcholení nemusí být pro každého takové překvapení. ()

Hyger

I když jsem se nemohl zbavit dojmu tématické podobnosti s Prokletým ostrovem (který měl konec nepochybně lépe zvládnutý), herectví Christiana Balea mi to bohatě vynahradilo. Není to sice horor, ale horšího "skeletona" jsem už dlouho neviděl. I když kostlivci si ruce Savem nemyjí. A taky už vím, který herec je mezi anorektiky nejoblíbenější. ()

kesty

Po druhom pozretí som nuteny pridat a zaroven ubrat. Film ma skvelu atmosferu a tempo do dvoch tretin, no ten predlzeny koniec a chladné vysvetlenie ktore sice potesi, ale nesokuje, mi hodnotenie znizuje na tri. Ale na druhej strane musim uznat, ze po druhom pozreti do seba vsetkop krasne zapada a ja som len hltal vsetky detaily ukryte v kazdom druhom zabere. Takze nechavam styri, 85 percent! Bale je herecký šialenec! ()

Dara07

Po shlédnutí tohoto snímku jsem musela rychle vyjít na denní světlo a spatřit slunce a modrou oblohu - prostě alespoň trochu toho pozitivna po hodině a půl šedočerné deprese. Už dlouho jsem se u sledování filmu tak nebála, skutečně po celou dobu mě mrazilo v zádech a naprosto dokonalého Christiana Balea v roli Trevora Reznika jsem nesmírně litovala, ačkoliv mi může hodně z vás namítnout, že si to vůbec nezasloužil. O existenci tohoto velmi zdařilého díla jsem až do dneška neměla ani tušení. A jsem velice ráda, že jsem na něj narazila. To KevSpa - Souhlasím, je to ďábel. 100% ()

kamigava

Nikdo v Hollywoodu nemá takovou schopnost měnit svoji postavu jako Bale. Neuvěřitelné! Rok po tomto filmu už opět vypadá nabouchaně v Batman Begins. FIlm má hodně ponurou atmosféru a co byste taky čekali od somálce, který má problém s insomnií? Zápletka je velice zajímavá a nepřestane vám klást otázky, jak to vlastně je. Bale se hodí snad do všech rolí. Svoje charisma nepostrádá ani když má kolem 50 kg. Ten jeho obličej má hned více rysů kvůli málemu množství tuku. Pak na hrdinovy vidíme více emocí, které na baculatých tvářích neuvidíme. Mrzí mě, že jsem video nesehnal v HD, možná by mě to více spojilo s filmem. Každopádně je to jeden ze slušných výkonů Ch. Balea. :) Bravo! ()

Matli

Trošku psycho, které se snaží něco naznačit, něco pořádného ze sebe vyždímat, ale nějak to nejde. Ve finále je to dobrý, ale ne super. Nějak jsem ale nepochopil proč by měl být Christian Bale tak hubenej, každopádně, za jeho výkon herecký i to kolik kvůli roli zhubnul by si zasloužil o hvězdičku více, ale něco tomu prostě chybí. 61% ()

ProfesorJJ

Trevor Řeznik , kterého Christian hraje, trpí nespalostí a to se projevuje na jeho chování. Prožívá různé bizarnosti , které jsou na konci vlastně uplně jinak než se na první pohled zdá. Bale a jeho přeměna je dost drsná, to co pro roli dokáže udělat a to opakovaně je takřka obdivuhodné. ()

Chundys

Christian Bale je zvíře. To co dělá se svým tělem. Jen se koukněte, tady kost a kůže, v Batmanovi nařachanec a ve Fighterovi feťák, který toho na sobě taky moc nemá. Další film co mě odrovnal a byla radost se na to dívat :-). Trevor Reznik jede ()

Extrakritik

Dřív bych tomu dal i vyšší hodnocení,nicméně v dnešní době jsem se dokonce rozhodoval,že dám pouze dvě hvězdičky. Člověk už umí číst mezi řádky. ()

TheSpearCZ

Psychologická lahůdka s chodící mrtvolou Christianem Balem, který je jednoduše démon, za tu celou jeho proměnu! Neznám žádnou jinou roli, kde by herec zašel takhle daleko a přiblížil se tak své postavě, kterou hraje. Příběhově to všechno směřuje do velkého finále, kterého se tady sice nedočkáme, ale příběh se vysvětlí a to je to hlavní. A nekoukat na trailer, který vyspoiluje celý příběh. Za toho démona musím dát i čtvrtou, to prostě jinak nejde. Slabší 4* ()

Christian Bale končí s nabíráním váhy

Christian Bale končí s nabíráním váhy