Mechanik

• Španělsko El maquinista (více)

Hrdina existenciálního hororu Trevor Reznik je osamělý, uzavřený a tichý mladý muž. Až na to, že vypadá trochu přepadle, vyhlíží jako tisíce obyčejných mladíků, kteří navečer přijdou z práce, často poklábosí se servírkou z kavárny a občas své jednoznačnější touhy uspokojují prostřednictvím profesionálky - a pak jdou spát. Trevor ovšem spát nejde - už rok totiž trpí nespavostí, která však nemá nic společného s banální insomnií, nutící vás uvařit si první kávu za rozbřesku. Fyzicky i psychicky vyčerpaný mladík, pracující v zatuchlé dílně u soustruhu, už celé měsíce bojuje s noční můrou, z níž se nelze probudit. Svou roli v ní hraje děsivá nehoda, již Trevor zavinil (nebo snad ne?), kolegové z práce, Trevorova oblíbená call girl Stevie, tajemný plešoun Ivan a sympatická číšnice Marie. Kdo z nich je však skutečný a nic nepředstírá? Je Trevor obětí nějaké podivné hry, nebo je on sám bezcitným manipulátorem? (oficiální text distributora)

L_Into

Geniální parafráze Dostojevského Zločinu a trestu (na ruského autora je v průběhu celého snímku s pokorou poukazováno a konec je definitivním potvrzením, že si Fjodor Michajlovič může ze záhrobí připsat další zářez na kulturní scéně). Mrazivá atmosféra a naprosto neskutečný Bale jsou třešničkami na dortu. ()

MaxDamage1

Výborné herecké představení, Bale se s rolí "sžil". Děj je příjemně pomalý a s výborným závěrem. Musím dát tomuto ponurému filmu 5*. :-) ()

stuj

Existenciálním hororem bych to nenazýval. Možná spíš psycho-thrillerem. Koukat se na to dá, ale krom vyhublého Balea vlastně nic moc spešl nepřináší. ()

Mandant

Áno hlavným hrdinom je Christian Bale - dobrý výkon. Film vás strhne už od začiatku, zaujme vás všetkými tými záhadnými vecami, ktoré sa Trevorovi stávajú, vy sa len nestačíte diviť čo sa deje, neskôr už začínate premýšľať ako to len môže dopadnúť, hovoríte si, že je to jeden z naj filmov a potom to príde – posadí vás to na zadok – bohužiaľ v tom zlom slova zmysle. Tá veľkolepá pointa však na konci neprichádza – teda ona príde ale rozhodne nie taká akú ste si ju predstavovali a to je to najväčšie sklamanie. Nemá proste to “WOW“, ktoré by ma donútilo si to pozrieť znova. A toho Balea mi je aj ľúto – neviem či mu to za to všetko stálo, aj keď finančne asi hej. ()

Naked_Snake

Nemám rád filmy kde v podstatě po celou dobu, až na úplně samotný konec, nechápete, co se vlastně děje. Film se vám v hlavě snaží udělat pouze čím dál větší zmatek a na konci to celé vysvětlit, samozřejmě totálním klišé, které už od začátku čekáte. Nebudu prozrazovat jaké, ale hlavní je, že podobný princip zápletky jsem viděl snad v každém mysteriózním thrilleru. Hlavní hrdina se potápí ve zmatku, objevuje se u něj záhadná postava která údajně neexistuje, už v tuto chvíli mi bylo jasné kdo je ta postava zač... Ale nebudu prozrazovat... A již na samotném začátku na to mohl hlavní ,,hrdina" přijít, kdyby se obyčejně zeptal.... Ale on radši každou chvíli na někoho řve a rozbíjí věci kolem, jen aby film nabyl na akčnosti a zmatkaření. 2 hvězdičky filmu dávám pouze proto, že herec v hlavní roli musel nejspíš mnoho obětovat aby postavu ztvárnil. ()

BioBoid

Tři hvězdy za Ch.Balea, jinak velká škoda... Tohle už tu prostě několikrát bylo a člověka to napadne hned v úvodu filmu... ()

mad.dog

Film s vynikající hudbou prakticky stojí na Baleovy, který ze sebe udělal a skvěle zahrál absolutní trosku. Nemůžu uvěřit tomu, jak vypadal v Mechanikovi a potom v Batmanech. Film podle mého názoru umocňuje koncept Klubu rváčů ( člověk trpící nespavostí si vymyslí chlápka, který mu ,,pomáhá'' do problémů). Snímek má skvělou atmosféru a režii. Jedno vím ale jistě, tenhle film si znovu pustím nejdřív za několik měsíců. ()

Awesomer

Mrazivě přesvědčivý Bale, jemná pochmurná hudba, vybledlé barvy a špičkový scénář s originální myšlenkou. To je Mechanik... Přiznám se, že jsem zpočátku očekával něco diametrálně odlišného. Připravoval jsem se spíš na příběh o pobudovi, co si krátí svou nespavost zvhrlými hrátkami, nečekal jsem dojemný a tragický příběh o osudu nešťastného a vlastně naprosto normálního a slušného člověka.. Nebojím se to nazvat uměleckým dílem. Filmový skvost! ()

boocteer

Christian Bale je jeden z mých nejoblíbenějších herců, ale tímto mě trochu zklamal, až přespříliš vzal tuto roli vážně, vypadá jako z koncentráku (podle mého si zahrává se zdravím). Jinak vynikající film, velmi propracovaný a hlavně nepředvídatelný. Do poslední chvíle jsem nevěděla jak by to mohlo skončit. ()

Khaleesy

Asi som bola naladená na zlú vlnu, keď tak pozerám na tie vysoké hodnotenia. Mne to prišlo prázdne, predvídateľné a že Božie mlyny melú pomaly, ale isto o tom ma nikto presviedčať nemusí. Zákon schválnosti alebo ako sa človek na film teší a sklame ho, na rozdiel od filmu, ktorý by si nikdy v živote nepustil a prekvapí ho...jedna*, zato že zbožňujem filmy typu Memento či Fight Club a druhá *, že zbožňujem Chrisa, kde sa čudujem, že ten film vôbec dokončil. Nabudúce také šťastie mať nemusí... ()

s0re

K tomuto filmu su pre mna aj 5 hviezdičiek malo! Film ma držal celych 101 minut v strehu, tajomnosti a miernej bezmocnosti, nevedel som čo bude a ako to bude, všetko ma miatlo, až na konci som pochopil.. Taketo filmy jednoducho milujem, pridava na tom aj skvela atmosfera, zvukove efekty a NENAPODOBNITELNY herecky vykon a presvedčenie Christiana Balea, explicitne povedane BALE JE BOH! ()

AmericanX

Brrr, pohled na svlečeného Christiana Balea, který to s tou Stanislavského metodou opravdu přehání, se vám zaryje pod kůži.. do toho si přidejte ponurou atmosféru, nespavost, vidiny, počínající šílenství ( nebo že by to bylo něco jiného?), a po chvíli už ani vy sami nevíte, čemu věřit, co je sen a co skutečnost.. ()

Fixa

Výbornej Christian Bale, kterej byl opravdu děsivě vychrtlej a psychicky zdeptanej a byl až neuvěřitelně přesvědčivej. Bohužel představit si v roli někoho méně výrazného, tak aby zbyl pouze děj, pak nám toho moc nezbývá ()

Christian Bale končí s nabíráním váhy

Christian Bale končí s nabíráním váhy