Zloděj životů

Taking Lives

Zlodej životov

Mysteriózní / Thriller / Krimi

USA / Austrálie, 2004, 103 min

( POZOR !! OBSAHUJE SPOILERY !! ) "Hodný kluci nebodujou.." ;) Přiznám se, že na první dvě zhlédnutí mi Carusův Zloděj životů přišel jako naprosto průměrná vykrádačka podobných žánrových záležitostí jako například Fincherových nedostižných Sedm, kterou z šedi pozvedá pouze nádherná Angelina Jolie, ačkoliv nezastírám, že ta její postava speciální agentky Scott se dost těžko chápe a ten charakter se nedá nazvat jinak než příšerně prvoplánovitě ztracený a chladný.. Nicméně jsem nakonec Taking Lives přišel skutečně na chuť, protože když se srovnáte s tím prvotním zklamáním očekávání nějakého zvratu, který však k divákově smůle nepřichází, a od prvních minut je vlastně jasné, kdo je vrah, pak se zákonitě nemůžete nebavit, byť se vlastně z filmu stává tak trochu prachobyčejná naháněčka onoho chameleona.. S mým oblíbencem Ethanem Hawkem nemám absolutně žádný problém, myslím si, že šlo o jasný záměr tvůrců vybrat kvůli podstatě role nepříliš výrazného herce, jemuž však jisté kouzlo prostě neodepřete, a musím si stát za svým, že Hawke je tak nakonec dostatečně věrohodný.. Nemůžu si odpustit poznámku k té milostné scéně s Angelinou, za mě jednoznačně nejvíc sexy herečce stříbrného plátna, která vybočuje z toho celkového chladu, který ze snímku cítíte, musel jsem Ethanovi závidět, protože ty stehy by nejspíš obětoval každý..;) Glassův soundtrack byl parádní, nemyslím si, že by byl nějak rušil v rámci celku, celkově Zloděj životů sice působí většinou spíš televizně a lacině než temně, ovšem ta závěrečná scéna mně osobně vynahrazuje všechny nedostatky.. Když Angelinina Illeana bodne Ashera těmi nůžkami a mezi těmi svými pověstnými rty vycedí: "Tys viděl jen to, co jsem chtěla já !! A teď chcípni !!", jsem naprosto spokojený..;)(30.9.2013)

Celkem solidní kriminálka která akorát trochu rozpolcuje v tom směru, že člověk neví jestli má víc čumět na Angelinu a její vnady, nebo se věnovat tomu celkem slušně promakanýmu ději. Škoda, že po hodně slibný první půlce to trochu upadne a taky pár scénaristických kiksů to kazí, ale jinak docela dobrý.65%(14.11.2015)

Jako pavouk, Sběratel polibků, Vraždy podle Jidáše, Sběratel kostí, Zloděj životů a další a další mysteriózní thrillery podle šablony na jednu propršenou neděli a to já docela můžu.Bohužel Taking Lives je průhledný až to bolí.Šílený castingový fail který zabil veškeré napětí a prozradil divákovi úplně všechno, stejnou chybu udělal i Eastwoood ve svém filmu Blood Work.Vraha si bohužel řekne opravdu každý vesnický Pepík a tu mini roli ve který si zaštěkal Kiefer Sutherland snad ani nemohli myslet vážně.Naštestí je příběh i přes svoji neskutečnou průhlednost docela zajímavý a šukací scéna s Angelinou si tu vratkou triplstárku pojistila.Jeden z těch průměrnějších kousků.60%.(8.4.2016)

• monolog

Aneb jak vytvořit polívku bez chuti, barvy a vůně s několika vyvařenými kousky zeleniny plovoucími na hladině, tak takhle na mě působil Zloděj životů. Vyšetřování a všecko to, co dělá kriminálku kriminálkou je tentokrát naprosto vedlejší a odbytý. Sběratel kostí měl jen špatnej hloupej konec, ale tohle bylo špatný a hloupý celý. Doslova žádnej děj, zápletka z něčího palce (obě dvě zápletky) vocucávaná, ti schopní herci v pozadí (Tchéky Karyo), většina postav naprosto nepropracovaná a plochá a předvídatelná jak nekonečně dlouhá přímka, skoroevropské exteriéry Montrealu naprosto nevyužité a například role Kiefera Sutherlanda mě doslova rozesmála. Tenhle krimi thriller mi vlastně neměl co nabídnout, protože Angelininu špuldu nijak často vidět nemusím, vyšetřování nebo hledání pachatele prostě nebylo (že je to on je jasné od první chvíle) a režisérsky bych to zařadil někam do hodně špatných televizních seriálů. No a být poldama v Montrealu, tak jsem pěkně nakrknutej. Udělat z nich totiž takový magory, co nepoznají střelnou ránu na jemně očazené mrtvole, to se jen tak nestává.(7.12.2006)

V podstate len veľmi priemerný thriller, ktorému zúfalo chýba atmosféra, nahrádza ju však šokujúcimi kvalitnými zvratmi. Ethan Hawke síce nehrá vyložene zle, ale ten kto sa mi vo filme nepáčil, bola Angelina Jolie. Tentokrát mi jej herecký prejav prišiel veľmi obyčajný, možno až podpriemerný.**a 1/2(16.8.2007)

• - V zástupu producentů snímku se mimo televizních tvůrců objevuje například také David Heyman, který stojí za všemi díly Harryho Pottera. (imro)

• - Předlohou k filmu byla stejnojmenná kniha britského autora Michaela Pye. Hlavní hrdinka se ale v knize jmenuje Grace Vanderholt a ne Illeana Scott jako ve filmu. (imro)

• - Mezi adeptkami na hlavní roli nejdříve figurovaly Gwyneth Paltrow, Cate Blanchett a Jennifer Lopez. Navigaci herců z režisérské stoličky měl původně na starost Tony Scott, ale tuto funkci po něm převzal televizní režisér D. J. Caruso. (imro)