Zloděj životů

Taking Lives

Zlodej životov

Mysteriózní / Thriller / Krimi

USA / Austrálie, 2004, 103 min

"Tak to bylo HUSTÝ"!! Dost drsný a překvapivý začátek. Hodně napínavý až do konce, přestože jsem věděl, kdo za tim všim stojí už od začátku, pak mě zmátl jeden moment, ale hned mě ještě víc utvrdil v to, že je to "On"... Angelina Jolie by měla hrát ve více takovýhlech thrillerech, má na to povahu i mimickou část. Výborná hudba - U2 - Bad, která přesně zasadila příběh do starší doby a na závěr taky sedla! 90%(11.7.2012)

Průměrný thriller. Taky že 60% tady na ČSFD tzn. 3* mu sluší nejvíce. Film dokáže velmi dobře zabavit, především když vám ho pustí v autobuse. A to jak po stránce dějové, tak po stránce napětí. A fanoušci Angeliny si zde také přijdou na své. Děj je sice docela průhledný, ale přece jenom si nemůžeme být úplně jisti, jestli to tak opravdu nakonec bude. Závěr si mohli autoři odpustit, to už byl spíš takový zmar, ale jinak se dá říct, že bez větších očekávání stojí film za to. 55%(28.9.2010)

Nevím proč to mu tady dáváte tak nízké hodnocení. Nestydím se jít proti proudu a taky půjdu. Mě se to líbilo. Nebyl to v žádném případě špatný nápad. Vrah tě zabije, aby se mohl stát tebou. Vůbec nevadí, že téma filmu je stokrát ohrané. Angelina Jolie jako speciální agentka FBI Illeana Scott je skvělá. Nudou jsem rozhodně netrpěla, proč taky. Já jsem si film užívala.(30.10.2008)

V podstate len veľmi priemerný thriller, ktorému zúfalo chýba atmosféra, nahrádza ju však šokujúcimi kvalitnými zvratmi. Ethan Hawke síce nehrá vyložene zle, ale ten kto sa mi vo filme nepáčil, bola Angelina Jolie. Tentokrát mi jej herecký prejav prišiel veľmi obyčajný, možno až podpriemerný.**a 1/2(16.8.2007)

• MATADOR

Nebo také "Čekání na Kiefera". Drama, které začíná více než slušně. Ale potom už je to jen typické krimi, při kterém jsem se nejvíce těšil na svého oblíbence Kiefera Sutherlanda, který ukázal své umění a po jeho "odchodu" snímek už jen těží z těla hlavní protagonistky. Začátek slibný, nicméně velmi nenapínavý hon na vraha. Když je scénář slabý, i známí herci s tím nic neudělají.(27.7.2009)

• - Za střih je zodpovědná Anne V. Coates, jejíž filmografie sahá od Lawrence z Arábie, přes Masters od the Universe po Lynchova Sloního muže. (imro)

• - V zástupu producentů snímku se mimo televizních tvůrců objevuje například také David Heyman, který stojí za všemi díly Harryho Pottera. (imro)

• - Zloděj životů debutoval v Severní Americe na třetím místě s 11,5 mil. dolarů během stejného víkendu jako třeba Úsvit mtvých. (imro)