Zloděj životů

Taking Lives

Mysteriózní / Thriller / Krimi

USA / Austrálie, 2004, 103 min

• Bauer

Velice nudná záležitost, která si hraje na mnohem víc, než ve skutečnosti je! Velmi dobře herecky obsazené! Ale kde nic, tu nic! Debilní scénář mně donutil jen kroutit hlavou. Naprosto nesmyslné, ubohé a trapné. Od začátku do konce nonstop nuda. A ani rádoby akční konec není nijak zábavný a je také nudný. Do toho všeho příšerná hudba, která mně uplně tahala za uši. Vůbec mi nejde do hlavy co to jako mělo být! Angelina Jolie, Ethan Hawke, Théky Karyo, Olivier Martinez a Kiefer Sutherland jsou jedni z těch lepších herců. Ovšem v tomto filmu předvádějí mizerné výkony. Ethan Hawke byl jediný skvělý. Angelina Jolie taktéž ušla ale spíš tam asi byla na ozdobu. Jen se sám sebe ptám, co tam dělal Kiefer Sutherland? Dohromady se tam vyskytl asi tak 3 minuty a pronesl asi 8 vět. Tenhle herec nemá takovéto filmy za potřebí. A konec filmu? Trapný, vyhaslý a předvídatelný! Neuvěřitelný film!! Pokud možno a ještě jste ho neviděli, tak se mu jednoznačně vyhněte obloukem!(20.3.2008)

• POMO

Okolo vraha je nulová aura, medzi postavami to funguje na pol úväzku, napätia je menej než húb na púšti a prekvapivé rozuzlenie je podraz sebaparodických rozmerov na úrovni béčkového video-thrilleru. Nehovoriac o "dojazde" filmu, ktorý snád tvorcovia ani nemohli myslieť vážne. Občasný dážď a vlažné tváre všetkých prítomných vytvárajú pocit chladného a zlého sveta, no jemne exotická hudba Philipa Glassa neoplýva ani trochou tajomna a depresie. Vôbec sa do filmu nehodí. Samotné stopovanie vraha, ktoré pokrýva dve tretiny filmu, je bez scenáristického nápadu, bez narastajúceho pocitu stiesnenosti. Obsahuje síce dve "baterkové" návštevy temných miest so slušnými lakačkami, no sila týchto lakačiek je priamo úmerná ich zbytočnosti a lacnosti. Poskočí vám srdce, no keď sa zamyslíte čo sa vlastne stalo, je zle. D.J. Caruso vo svojom predchádzajúcej, jemne "zhúlenej" dráme SALTON SEA predviedol cit pre perfektnú formu, ktorý tu ale vôbec nezúžitkováva. A keby sa o to aj pokúsil, keby k tomu mal priestor, bolo by to k ničomu, lebo sa nemôže oprieť o pevný scenár. Čítal vôbec niekto túto predlohu skôr, než schválil jej realizáciu?!(25.4.2004)

Průměrný thriller. Taky že 60% tady na ČSFD tzn. 3* mu sluší nejvíce. Film dokáže velmi dobře zabavit, především když vám ho pustí v autobuse. A to jak po stránce dějové, tak po stránce napětí. A fanoušci Angeliny si zde také přijdou na své. Děj je sice docela průhledný, ale přece jenom si nemůžeme být úplně jisti, jestli to tak opravdu nakonec bude. Závěr si mohli autoři odpustit, to už byl spíš takový zmar, ale jinak se dá říct, že bez větších očekávání stojí film za to. 55%(28.9.2010)

Scénář sice není nikterak originální, ale určitě nemůžu říct, že nezajímavý. Jedná se spíše o krimi-thriller s malou špetkou hororové atmosféry, které si však moc neužijeme. Převážná většina filmu se táhne v duchu policejního vyšetřování a sbírání důkazního materiálu. Tato pasáž moc zajímavá není, protože se převážně jen mluví a nic se neděje. Tyto scény jsou promíchány s těmi, kde se obrazem přeneseme na místa činu, kde jsou nalezeny zohavené mrtvoly. I zde se však nedočkáme nějaké pořádné brutality či mistrovsky naaranžovaných těl. Jde o průměrný thriller, který neurazí, ale ani příliš nenadchne. Velkým plusem jsou docela slušné herecké výkony a hlavně samotná Angelina. Kdyby bylo míň kecání a víc pořádné akce, tak bych tomuto filmu dal možná i víc.(29.4.2010)

Nechutná pretvárka filmu akú som už dávno nevidel. Chce byť brutálny, drsný, výnimočný, čomu má napomáhať postava agentky Scottovej (Jolie), no myslím, že práve ona dovrzala celý film. Scenár trošku prekvapí, celkom dobre vymyslené, aj pár zvratov sa podarilo, no absurdita postavy Scottovej mi proste nešla do hlavy. Navyše dosť sproste roztiahnutý záver, ktorý sa silou mocou snaží byť originálny ale súčasne je blbo spracovaný, takže vám dojde o čom vlastne ide. Najpozitívnejšie hodnotím erotickú scénku s Angelinou ;). Škoda, mohol to byť veľmi dobrý film. 60%.(11.6.2006)

• - V zástupu producentů snímku se mimo televizních tvůrců objevuje například také David Heyman, který stojí za všemi díly Harryho Pottera. (imro)

• - Philip Glass, jeden z autorů hudby, se proslavil především komponováním hudby k hororům, ale i k trilogii Godfreyho Reggia Koyaanisqatsi, Powaqqatsi a Naqoyqatsi. (imro)

• - Zloděj životů debutoval v Severní Americe na třetím místě s 11,5 mil. dolarů během stejného víkendu jako třeba Úsvit mtvých. (imro)