Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Na počátku vyšetřování jsou dvě zdánlivě nesouvisející události. V kanadském Montrealu bagrista náhodou odkryje ve výkopu ohořelé tělo s uřezanýma rukama a paní Asherová ohlásí policii, že zahlédla svého syna, který údajně zahynul před devatenácti lety. Detektiv Duvall se rozhodne přizvat k vyšetřování agentku FBI Illeanu Scottovou, známou netradičními metodami a neobyčejnou intuicí. Žena, které noví kolegové zpočátku příliš nedůvěřují, si však rychle získá respekt. Když dojde k další vraždě, vzbudí svědek zločinu, malíř a majitel galerie James Costa, u Illeany podezření řadou drobností, ale také ji překvapí mírou své schopnosti empatie. Policie ho začne sledovat a Illeana navštíví paní Asherovou, od níž se dozví příběh o smrti svého syna a zmizení jeho bratra a dvojčete Martina. Agentka pomalu dává jednotlivé případy do souvislostí a pochopí, že právě Martin je hledaný vrah, který zabíjí muže svého věku a přebírá jejich identitu. Z řady stop a Costových výpovědí je policie přesvědčena, že nyní vystupuje jako překupník s obrazy Edwards. Pečlivě připravený zátah se sice nezdaří, brzy se však Edwards pokusí uprchnout s Costou jako rukojmím, a když po zběsilé honičce zemře při nehodě, je případ oficiálně uzavřen. Illeana, pro kterou se případ stal nečekaně osobní záležitostí, však brzy vytuší, že něco není v pořádku. Že i ona udělala osudovou chybu a případ ještě zdaleka neskončil. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Recenze (329)

Djkoma 

všechny recenze uživatele

PO pár minutách (přesně nevím asi 10 ? ...) mi bylo jasné, kdo je vrahem. Zbytek filmu jsem se nudil. Jen chvíli mě zajímalo, co se na plátně děje a to ve chvíli kdy se tam objevila Angelina (kdo záviděl Ethanovi?:)). Mnoho hvězd, ale vše zmařené už v první minutách strašně předvídatelným příběhem... ()

novoten 

všechny recenze uživatele

Nepochopím, jak se Caruso svého času dostal až do pozice pohodového hitmakera kousků typu Disturbia na základě tohoto nepovedeného salátu. Angie sice hraje, Hawke exceluje a jedno parádní cameo uprostřed filmu na chvíli dokonale rozčeří vodu, ale thriller bez napětí? Akčňák s jednou honičkou? Psychologická krimi bez jediného náznaku atmosféry? Nemám zájem. O to víc, že identita vraha je tak evidentní, že jsem až nechtěl věřit, že jsem se v jeho odhadu nemýlil. ()

Reklama

POMO 

všechny recenze uživatele

Okolo vraha je nulová aura, medzi postavami to funguje na pol úväzku, napätia je menej než húb na púšti a prekvapivé rozuzlenie je podraz sebaparodických rozmerov na úrovni béčkového video-thrilleru. Nehovoriac o "dojazde" filmu, ktorý snád tvorcovia ani nemohli myslieť vážne. Občasný dážď a vlažné tváre všetkých prítomných vytvárajú pocit chladného a zlého sveta, no jemne exotická hudba Philipa Glassa neoplýva ani trochou tajomna a depresie. Vôbec sa do filmu nehodí. Samotné stopovanie vraha, ktoré pokrýva dve tretiny filmu, je bez scenáristického nápadu, bez narastajúceho pocitu stiesnenosti. Obsahuje síce dve "baterkové" návštevy temných miest so slušnými lakačkami, no sila týchto lakačiek je priamo úmerná ich zbytočnosti a lacnosti. Poskočí vám srdce, no keď sa zamyslíte čo sa vlastne stalo, je zle. D.J. Caruso vo svojom predchádzajúcej, jemne "zhúlenej" dráme SALTON SEA predviedol cit pre perfektnú formu, ktorý tu ale vôbec nezúžitkováva. A keby sa o to aj pokúsil, keby k tomu mal priestor, bolo by to k ničomu, lebo sa nemôže oprieť o pevný scenár. Čítal vôbec niekto túto predlohu skôr, než schválil jej realizáciu?! ()

tron 

všechny recenze uživatele

Vzhľadom na to, že som mal vážnu nehodu (= videl som otrasný triler ZBERATEĽ KOSTÍ), musím tento druhý pokus Angeliny Jolieovej (o pátranie po sériovom vrahovi) hodnotiť kladnejšie (ale nie o veľmi). Celé je to ale stále akési čudné, začínajúc hrdinkinými vyšetrovacími metódami (čo to malo akože byť?), pokračujúc svojským prejavom Ethana Hawkea, končiac až u rozpakov, ktoré vzbudzuje prítomnosť Kiefera Sutherlanda (v čase premiéry ZLODEJA ŽIVOTOV bol oživený úspešným seriálom "24" a divákom bolo podozrivé, že sa prvú hodinu takmer neukázal na plátne). Zákerný - no relatívne atmosférický - psychologický triler Made in Hollywood. Plný kvázi šokujúcich prekvapení a jedného prebodnutého tehotného ženského brucha. ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Agentky FBI specializující se na profily kriminálníků nemají na růžích ustláno, nikdy nemohou vědět, jestli první schopný chlap na obzoru nebude psychopatickým vrahem s touhou rozflákat jim obličej na kaši. Denně jsou konfrontovány s hnusem vystupujícím z přítmí špinavých ulic, bolest a smrt je neoddělitelnou součástí jejich životů. Vyhráno nemají ani s vizáží Angeliny Jolie, spíš naopak – koncentrace nadržených úchylů v okolí bude ještě vyšší. Zloděj životů nemá kromě Angeliny příliš co nabídnout. Úvod byl hrozný, až jsem znejistěl, zda-li nedošlo ke změně v televizním programu, zda-li Prima namísto dva roky starého krimithrilleru nezařadila třicet let staré road-movie z NDR. Následující titulky mé obavy naštěstí vyvrátily, při té radosti mi ani nevadilo, jak okatě kopírují Sedm, Insomnii i Identitu, což byly pravděpodobně i vděčné inspirační zdroje při tvorbě scénáře. Scénáře předvídatelného, jenž věnuje zbytečný prostor motivům zbytečným, následkem čehož nezbývá prostor pro motivy zajímavé (např. parapsychologické schopnosti agentky Scottové nebo detailnější popis vrahových praktik). Jednu „šokující“ pointu odhalíte až příliš snadno (stačí se trochu orientovat v zákonitostech mainstreamových hollywoodských filmů, zvlášť v těch, co souvisejí s délkou filmu a jeho hereckým obsazením), druhá „šokující“ pointa je jednoduše debilní a přidána pouze proto, aby konec nevyzněl úplně do ztracena (což stejně vyzní). Kvalitativně osciluje Zloděj životů někde mezi zmíněnými thrillery, jelikož atmosféra mu místy opravdu nechybí, a podprůměrnou epizodou Kriminálky Las Vegas, jelikož mnoho scén se solidním potenciálem působí příliš televizně. Pěkná, ač místy přespříliš dramatická, je hudba Philipa Glasse, i díky níž naplnil tento film má skromná očekávání. Od „dýdžeje“ by člověk čekal horší věci. :) 60% Zajímavé komentáře: POMO, choze, genetique, Wormboy, hudryhudry ()

Galerie (54)

Zajímavosti (6)

  • V zástupu producentů snímku se mimo televizních tvůrců objevuje například také David Heyman, který stojí za všemi díly Harryho Pottera. (imro)

Reklama

Reklama