Reklama

Reklama

Hledání Země Nezemě

  • USA Finding Neverland (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Oceňované herecké hvězdy Johnny Depp, Kate Winsletová, Dustin Hoffman a Julie Christieová excelují v tomhle kouzelném příběhu o jednom z největších vypravěčů všech dob a o lidech, kteří ho inspirovali k vytvoření jeho mistrovského příběhu o Peteru Panovi! Kariéra slavného dramatika jménem James M. Barrie (Depp) se ocitne na křižovatce, když se z jeho nejnovější hry stane propadák a skeptici začnou zpochybňovat jeho budoucnost. Pak se ale náhodou seznámí s vdovou (Winsletová) a jejími čtyřmi dobrodružnými chlapci. Zrodí se mezi nimi přátelství, které podnítí představivost potřebnou k vytvoření Barrieho největšího díla! Snímek Hledání Země Nezemě s hvězdným hereckým obsazením skýtá okouzlující zážitek! (HBO GO)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (741)

Adrian 

všechny recenze uživatele

Typický festivalový a pre oscarovú noc vhodný film. Inšpirované skutočnou udalosťou, podáva v snovej kombinácii nielen fitkívnu úvahu o tom, čo mohlo byť inšpiráciou pre Barrieho k jeho slávnemu príbehu Petra Pana, ale zároveň aj vo veľakrát výskušanej schéme narácie príbeh jednotlivca, zo začiatku väčšinovo nepochopeného okolím, ktorý v boji s osudom zažíva svoje lifetime obdobie. Podobných filmov s touto tématikou (i keď inšpirované odlišnými udalosťami) o pravých hodnotách priateľstva a dôležitosti "VERIŤ" tu už bolo neúrekom, ale aj napriek tomu je tu jedno veľké ALE! Vďaka výborným hereckým výkonom - od hlavných partov (Winslet, Depp) až po vedľajšie (filmoví matadori ako Hoffman alebo Julie Christie) a formálne čistej, takmer tradicionalistickej réžii v harmónii s ostatnými kompozičnými prvkami ma film spoľahlivo citovo zaangažoval (pri vete: "That is Neverland", ktorú šepká Depp do ucha jednej z ďalších postáv, som ronil jednu slzu za druhou...) a čas pri ňom strávený mi unikol ako voda. 4,5*. P.S.: Napodruhé, dva mesiace po prvom zhliadnutí je to už čistých 5* :-) ()

Shakers 

všechny recenze uživatele

Prehovorili ste ma a za to vás nemám rád. Ale aby som tu nekecal od konca ako v Nolanových filmoch, tak poďme po porade. Kde bolo tam bolo, bol raz jeden nudný deň, v ktorom som hľadal aspoň niečo dobre, či príjemne na pohlaď. Zhodou okolností som našiel toto "hľadanie". Hľadal som aj niečo lepšie, ale nič príjemne vo formáte AVI na pohlaď nebolo a tak mi ostala len na pohlaď príjemne hľadanie v Blu-Ray. Musím povedať, že príjemne to na pohlaď bolo, pretože tam bola moja obľúbená Kate, ale aj keby to bolo v formáte 4K, tak tam asi nič nenájdem. Hľadal som v tom filme niečo fajn, čoho by som sa mohol chytiť, aby to bolo zábavnejšie, ale neuspel som a dopadol som ako Kate. Keby som vedel, že v tom nájdem len nudne vyrozprávaný príbeh za doprovodu príjemnej hudby (ktorú som našťastie našiel, ale to bolo jednoduché, ako prvý level hry Mário) tak by som sa do toho ani nepustil. Ale ... prehovorili ste ma a za to vás nemám rád. 50% - 2* ()

Reklama

berg.12 

všechny recenze uživatele

K přísnějšímu hodnocení mám své důvody Za prvé, jistá odtažitost příběhu Petra Pana. Za druhé, odtažitost způsobu, jakým je tento příběh o stále "dětské duši" zpracován. Tohle je totiž přesně ten druh dospělácké představivosti, který nemá s tou dětskou absolutně nic společného. Projekce dospělých snů do dětí, které tak svým uvažováním, vyjadřováním a chápáním působí neskutečně uměle. Stejně jako samotný fantazijní svět. Tahle umělost vynikne zejména v postavě malého Petera a scény s ním, které mají dojímat (včetně té závěrečné), na mě působí přesně opačně. Jako historické drama by mi film sám o sobě stačil, bohužel, režisér vstoupil i do míst, o kterých nemá ani potuchy. ()

viperblade 

všechny recenze uživatele

Tak v půlce snímku jsem si říkal: "Jo, dobrý na lepší 4".... ale pak přišlo SPOILER! závěrečné vystoupení pro umírající matku a to mě dostalo... nemám slov.. jinak Depp jako vždy báječný, ale více se mi líbila Kate... takže rozhodně tento film doporučuju, určitě se nudit nebudete... ()

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Tak to byla paráda. Pro mnoho lidí je Johnny Depp pouze Jackem Sparowem, ale pravdou je, že ve své filmografii má mnohem zajímavější snímky Například životopisné drama Jamese Barrieho. Jedná se krásný film, který dokáže zasáhnout, s příměsí magična, kterou dokázal Marc Foster skvěle vystihnout. Samotný Depp zvládl roli nejistého, a ve své vlastní fantazii žijícího, pisálka bravurně.....80% ()

Galerie (61)

Zajímavosti (14)

  • Natáčelo se v Richmondském divadle v Londýnské čtvrti Richmond na Temži, v Hyde Parku nebo na Bromptonském hřbitově. (Terva)
  • Ačkoli Barrie (Johnny Depp) požaduje pro sirotky 25 míst ve svém publiku, v obsazení filmu je uvedeno pouze 15 sirotků. (Kulmon)

Související novinky

Karlík a továrna na mrtvoly

Karlík a továrna na mrtvoly

17.09.2012

Rozhodnutí čím dál úspěšnější kabelové stanice A&E (letos masivně zabodovala westernovou detektivkou Longmire) natočit seriálový prequel k slavnému Hitchcockovu Psychu zpočátku neznělo jako… (více)

Oscaroví tvůrci míří do Prahy

Oscaroví tvůrci míří do Prahy

15.10.2011

Praha se už brzy zařadí po bok dalších světových měst, která mají štěstí na velké kulturní akce s účastí zajímavých hostů. V pondělí 21. listopadu 2011 totiž Rudolfinum hostí benefiční Concert for… (více)

Besson sa vracia

Besson sa vracia

20.05.2005

V roku 1999 Príbeh Johanky z Arku s Millou Jovovich pomerne nečakane prepadol a jeho režisér - slávny Luc Besson (na obr.), tvorca takých kultov ako Leon alebo Brutálna Nikita - sa odvtedy venoval už… (více)

Reklama

Reklama