Hledání Země Nezemě

Finding Neverland

Finding Neverland

Hľadanie Krajiny - Nekrajiny

Drama / Rodinný / Životopisný

USA / Velká Británie, 2004, 106 min (Director's cut: 101 min)

Veľmi príjemný filmík, na ktorý treba však patričnú dávku tej správnej nálady. Depp je známy svojim výberom rozprávkovo magicko tajomných príbehov a touto roľou opäť nesklamal. Každopádne ako film je toto dielo super, či už vkomponovaním príbehu o Petrovi Panovi, alebo nádhernými kulisami a pestrosťou farieb, no k dokonalosti kúštik chýbal. Asi som čakal trošku viac fantazijnosti. 80%.(16.7.2006)

• Malarkey

Po dlouhé době se moje hodnocení liší od naprosté většiny. U tohodle filmu musím říct bohužel. Co naplat, že postava Johnny Deppa je jedno velké dítě, které má fantazii, že by ji mohl krájet a každému dítěti ve světě, které tolik fantazie nemá, by mohl kus ze sebe dát. Jenže kdyby to bylo vyprávěno trošku jinak, než tak nudnou formou, jakou to ve skutečnosti vyprávěno bylo. Když skvěle hrající Johnny nebyl se "svými" dětmi ve své fantazii, tak mě to totiž hrozně nudilo a říkal jsem si, jak nekonečnej ten film je. Mrzí mě to o to víc, protože postava Jamese Barrieho mi byla šíleně sympatická. Vždyť fantazie je to nejúžasnější, co naše hlava má, nejen v dětství, ale i v dospělosti. Jenom jí musíme umět pustit uzdu, jako to James Barrie dokázal.(24.12.2012)

Jeden ze 100 nejlepších životopisných filmů - 100 Greatest Biography Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Johnny Depp jako imaginativní a hravý dramatik v dojímavém životopisném snímku nachází svou inspiraci k Petru Panovi v nesexuálním zalíbení v krásné vdově Kate Winsletové a především jejich čtyřech chlapcích. Michaelu Jacksonovi bych to nevěřil, ale Johny Depp je přesvědčivý. Trailer: http://www.csfd.cz/film/116457-hledani-zeme-nezeme-finding-neverland/videa/(19.12.2009)

• Fiftis

Teda, sklamanie. Zdalo sa mi to neskutočne dlhé a páčila sa mi na tom akurát hudba a premiéra na konci v divadle. Na sledovanie tohto filmu musíte byť asi správne naladení, čo sa mi nestalo. Postava Johnnyho Deppa podľa mňa až tak dobrá nie je a celkovo tu na mňa pôsobí fakt ako úchyl, v niektorých rolách mu to sadne, ale tu sa to veľmi nepodarilo. Nezáživný snímok o tom, ako vznikol slávny Peter Pan, mi nič zaujímavé nepriniesol ani nepridal. Nadhodnotený príbeh muža s dušou dieťaťa a jeho Petra Pana, ktorý ma nikdy neokúzlil, čo teraz môžem povedať aj o jeho zrodeniu. Ako by som tušil, oddiaľoval som zhliadnutie snímky na dobu neurčitú a rozhodne som v uplynulých rokoch nezmeškal nič, čo by ma malo výraznejšie ochudobniť. Na druhú stranu filmu nemožno veľa vytknúť, len je určený pre diváka, ktorý má schopnosť vidieť veci, ktoré mňa spoľahlivo míňajú.(13.10.2019)

Prvoplánově krásné, ovšem i přesto ve výsledku OPRAVDU krásné. Režisér Marc Forster sice celou dobu sází na jistotu, jeho nekonečné prolínání dvou různých světů (ať už Nezemě s realitou, Deppových vizí se skutečností, či prostého střetu dvou pohledů na jednu událost) však takřka dokonale naplňuje veškeré požadavky na jímavé drama o lidské velikosti. A když se zaposloucháte do úžasné hudby Jana Kaczmarka, velmi snadno zapomenete na to, že tenhle film je v podstatě jen další roztomilou variací na standard "dojemné biografie o výstředním umělci". 90% P.S. U filmu jsem nikdy v životě nebrečel, ale Neverland byl jedním z těch čtyř pěti, u nichž jsem měl co dělat. Notoričtí plakálkové si při nádherném finále asi vybrečí oči z ďůlků. Čímž se mimochodem podepisuji pod několikrát zmíněnou emocionální nářezovost inkriminované "neverlandovské" věty :-)(24.1.2005)