poster

Hledání Země Nezemě

 • USA

  Finding Neverland

 • Velká Británie

  Finding Neverland

 • Slovensko

  Hľadanie Krajiny - Nekrajiny

Drama / Rodinný / Životopisný

USA / Velká Británie, 2004, 106 min (Director's cut: 101 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Aidan
  ***

  Dospělost, která navždy opustí dobrodružství, fantazii a hru, je nejen otravná a nudná, ale - zajata všednodenností - nedovede ani objevit pravou (to jest zázračnou) stránku skutečnosti. Opravdová dospělost v sobě musí nalézat i opravdové dětství. Hledání země nezemě však vyznívá spíše jako velebení toho, co je v nás "childish" než toho, co je v nás "childlike". Je to chvála snů, které poskytují únik před krutou realitou, je to propagace opia fantazie. Představivost nemá být prostředkem úniku od skutečnosti, nýbrž přívratu k ní. Pán prstenů to dokáže - vyjdeme z kina (vstaneme od knihy) a každý les a každá louka pak v sobě nese něco z kouzla Středozemě - zatímco Finding Neverland nás světu jen uzavírá ve prospěch sebestředných snění ("duchovní nevěra" hlavního hrdiny vlastní manželce je toho ukázkou).(13.2.2006)

 • venus
  *****

  Okouzlující film! Kdykoli kamera vstoupila do Země Nezemě, tak se mi tajil dech a připadala jsem si, jako bych nikdy nevyrostla. Málem jsem začala věřit i na víly! Johnny byl jako vždy neodolatelný, ale za pozornost určitě stojí i výkon Freddieho Highmore (Petr)... je to velký talent a jsem si jistá, že o něm ještě uslyšíme. Skvělou práci odvedl také Marc Forset... životní příběh spisovatele většinou nebývá moc zajímavá látka, ale Forset všemu vdechl zvláštní kouzlo a udělal (dalo by se říct) opravdu čistý, téměř dokonalý film!(20.3.2006)

 • viperblade
  *****

  Tak v půlce snímku jsem si říkal: "Jo, dobrý na lepší 4".... ale pak přišlo SPOILER! závěrečné vystoupení pro umírající matku a to mě dostalo... nemám slov.. jinak Depp jako vždy báječný, ale více se mi líbila Kate... takže rozhodně tento film doporučuju, určitě se nudit nebudete...(24.12.2008)

 • Radko
  ****

  Vyskúšaná a fungujúca filmová schéma môže nanovo presvedčiť len ak sa popri kvalitnom hereckom zázemí, odsýpajúcom príbehu a priliehavej hudbe do filmu vloží nielen vypočítavosť ale aj veľké srdce. A to Marc Forster urobil. Po niekoľkých filmových novinkách, kedy som sa nespokojne ošíval na sedadle a prial som si skorý koniec nastavovanej kaše, som sa konečne dočkal v kine filmu, ktorý ma vcucol, pohltil a vypustil až na konci - urevaného ako malé decko. Príbeh o spočiatku nepochopenom dramatikovi, ktorý stretávaním so štyrmi deťmi a ich mamou neskôr dobyje srdcia divákov je zrozumiteľný, no nie prvoplánovo naivný, spájajúci hravú fantazijnosť s často smutnými životnými peripetiami. Nezahlcuje inováciami s formou, ani dejom a predsa pôsobí pomerne očisťujúco. Veľmi silný zážitok -napriek istej uhladenosti v konaní postáv a cukríkovosti podania prostredia, typickej pre americké filmy pre celú rodinu.(11.7.2005)

 • Dadel
  ***

  Mírné zklamání. Film je to sice jistě kvalitní, a téma bylo jistě zpracováno věrně, ale mě osobně příliš nezaujal, protože se mi pohádka o Petru Panovi nikdy nelíbila (film mě o opaku přiliš nepřesvědčil) a pozadí jejího vzniku a osobnost jejího tvůrce mě tudíž nikdy nezajímala. Depp i Winsletová jsou hodně nevýrazní, a myslím, že s odstupem času tento titul v jejich biografiích příliš často citován nebude.(10.6.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace