Hledání Země Nezemě

Finding Neverland

Finding Neverland

Hľadanie Krajiny - Nekrajiny

Drama / Rodinný / Životopisný

USA / Velká Británie, 2004, 106 min (Director's cut: 101 min)

Frontální útok na city skrze značně zidealizované osudy Jamese Barrieho? Jednoznačně. Ovšem s citem natočený a dokonale zahraný útok na city, nutno ihned dodat. O hudbě ani nemluvě. A ano, přiznávám, že ke konci jsem měl slzy na krajíčku, což se mi stává jednou za uherský rok. Forster mě opět přesvědčil, že jeho talent se hvězd dotýká. Přesto nevím, zda si to někdy pustím znovu. Přeci jen ta "limonádovost" mě trochu iritovala. Ale až po skončení filmu. Během něj si chtě nechtě musím přiznat, že jsem byl zcela lapen jeho kouzlem. Jakkoli laciným.(13.2.2005)

Kouzelné, pohádkové, magické.. Filmy o Peteru Panovi známe již z němé éry - Marc Foster mě zaujal už mne blízkými reakcemi v jednom zahraničním rozhovoru (a pak při předávání Zlatých glóbů 2005). A především strhujícím Plesem příšer, který stejně jako zde vynikal hereckými výkony. Johnny Depp (manželství se ctižádostivou manželkou skončilo oddělenými ložnicemi a on tíhne k neúplné rodině a svoje zážitky prolíná do divadelní podoby) překvapuje svojí výjimečností pro výběr rolí, je excelentní ve všech polohách a brzy dosáhne statutu svého hereckého kolegy.. O PANU Dustinu Hoffmanovi je totiž škoda mluvit.. a Kate Winslet je krásná a kouzelná zároveň!! Právě na hereckých výkonech (připočtěme si velmi schopné dětské herce) celý snímek stojí.. včetně výpravy, dekoracích, poutavé kamery (krouživé pohyby v hledišti divadla) a hudebního mistrovství (J. A. P. Kaczmarek). Zároveň musím přiznat (leč neovlivněn), že jsem snímek viděl na příjemném místě se zcela výjimečným člověkem!!!(8.1.2006)

Velice pěkný film o dětech, ale ne pro děti. Že Johnny Depp zahrál skvěle, to už je uplně trapné psát, poněvadž on hraje skvěle ve všech filmech. Mile překvapila Kate Winslet, protože působila opravdu sympaticky. Dustin Hoffman se neměl možnost moc předvést, ale kdo taky exceluje jsou ti čtyři kluci. V čem ale Hledání Země Nezemě hlavně boduje, je ta kouzelná, dá se říci skoro až pohádková atmosféra. Super je scéna, když Depp s manželkou jdou spát každý do své ložnice, kdo to viděl ví o čem mluvím. Jinak Petra Pana nemám moc rád a přijde mi takový docela debilní (já vim no) ale tenhle film se mi líbil moc a asi někdy risknu i toho Pana.(25.4.2005)

• Shakers

Prehovorili ste ma a za to vás nemám rád. Ale aby som tu nekecal od konca ako v Nolanových filmoch, tak poďme po porade. Kde bolo tam bolo, bol raz jeden nudný deň, v ktorom som hľadal aspoň niečo dobre, či príjemne na pohlaď. Zhodou okolností som našiel toto "hľadanie". Hľadal som aj niečo lepšie, ale nič príjemne vo formáte AVI na pohlaď nebolo a tak mi ostala len na pohlaď príjemne hľadanie v Blu-Ray. Musím povedať, že príjemne to na pohlaď bolo, pretože tam bola moja obľúbená Kate, ale aj keby to bolo v formáte 4K, tak tam asi nič nenájdem. Hľadal som v tom filme niečo fajn, čoho by som sa mohol chytiť, aby to bolo zábavnejšie, ale neuspel som a dopadol som ako Kate. Keby som vedel, že v tom nájdem len nudne vyrozprávaný príbeh za doprovodu príjemnej hudby (ktorú som našťastie našiel, ale to bolo jednoduché, ako prvý level hry Mário) tak by som sa do toho ani nepustil. Ale ... prehovorili ste ma a za to vás nemám rád. 50% - 2*(17.3.2014)

Okouzlující drama o vytvoření klasiky pro děti Petr Pan. Životní příběh Jamese Matthewa Barrieho, kterého bravurně ztvárnil Johnny Depp a byl za svůj výkon nominován na Oscara, je vykreslen tak citlivým a laskavým dojmem, že si ho hned po pár minutách zamilujete. Kate Winslet samozřejmě též nezklamala. Marc Forster natočil po Plesu příšer další zdařilý kousek, kterým předčil svoji režijní prvotinu. Hledání země nezemě bych neoznačil jen za film pro děti, ale naopak pro všechny věkové kategorie, protože způsob vyprávění a natočení se musí zalíbit každému. Čtyři a půl hvězdičky.....(26.4.2008)

• - Pri natáčaní scény, v ktorej Silvia s rodinou večeria u Barriovcov, nainštalovali pod stôl prdiace zariadenia. Spustili ich vždy, keď to uznali za vhodné, aby tým uvoľnili napätú atmosféru. Deti potom nemuseli hrať predstieranú veselosť, ale pôsobili prirodzene. Tento nápad navrhol Johnny Depp. (skrecok1581)

• - Ve filmu se objeví i skutečná dcera J. M. Barrieho, autora Petera Pana, Laura Duguid. (Kulmon)

• - Ačkoli J. M. Barrie objedná 25 míst, ve filmu se objeví jen 15 sirotků. (Kulmon)