Hekman

Genialni film. Clovek musi nechat kus sebe venku pred vchodem do kinosalu, aby videl celou tu famozni filmovou filharmonii, kterou zde Crowe hraje. Film, kde nic neni jak se zda. ()

Pokri

Zbytočný remake dokonalého španielskeho originálu, na ktorý sa nechytá. V prvom rade pre herecké výkony/obsadenie. Cruise nemá na Noriegu, Penélope si síce zopakovala rolu, ale nemá tu to kúzlo svojej mladšej verzie a Diazová zas nedosahuje protivnosť a nesympatickosť Nimriovej. Do scenára Crowe nič inovatívne, okrem štruktúry rozprávania príbehu a zjednodušeného konca, neprepašoval, akurát celý film poameričtil. Tri hviezdičky sú možno až príliš zhovievavé. Na druhej strane, nebyť Abre los ojos, vari by som zvažoval aj štyri. ()

Johnysinner

Hodně těžký film.Spíš mi vadilo,že jsem už po hodině nevěděl co je realita a co ne.Tom Cruise,který ve mě zanechal stopu jako Lestat z Interview s upírem,chvilkama moc přehrával,ale je to Pan Herec a moc jsem si ho užil.Úžasně nesympatická Cameron byla na facku a Penélope mě přišla taková vyčůraná hezkej Tom se jí líbil a po nehodě nemám zájem.Byl to silný zážitek na přemýšlení jak se na nás okolí dívá a mění charakter a stačí mít ,,zohavenou tvář,,, ()

Zabriskie

Vanilkové nebe je jeden z nejlepších filmu, co jsem kdy viděl. Je to nádherná snová podívaná, neustále balancující mezi skutečností a fantazií. Úžasná kamera zachycuje magický svět hlavního hrdiny, ve kterém si nemůže být ničím jistý a nemůže ničemu a nikomu věřit. Naprosto mě uchvátil výborný a nečekaný konec, který celý film staví do úplně jiného světla. ()

besito

Prolínání různých časových rovin, snu a reality, metamorfózy jedné postavy do druhé a naopak (navíc v tomto případě dvou sexy koček) a ještě retrospektiva...to jsou věci, které mám rád!!! A i když se musí přiznat, že závěr opravdu mohl být chytřejší, aby zanechal v divákově mysli hluboku rýhu k přemýšlení, celkově velmi dobré... ()

viktoria00

Romantika,sci-fi,drama,thriller-to musela byt drina spojit tolko žanrov uspesne dokopy. Herecke vykony su velmi preživane...Co len dotvara celkovu atmosferu tohto filmu...Urcite sa to oplati pozriet. ()

Maiween

v podstate tomu sama celkom nerozumiem :) ale ten film sa mi pacil, hlavne jeho atmosfera posobila na mna dost prijemne... ()

nakedsoul

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů posledních 10 let. To totální rozmotání nakonci tomu trošku ublížilo, mohl si nechat to rozluštění trochu pro sebe. Finální scéna podbarvená songem č.4 ze závorkového alba Sigur Rós se mnou pohla (asi hlavně taky kvůli tý hudbě). Mám ten film prostě rád, je podle mýho gusta. Nejednoznačný, neodhadnutelný, s vygradovaným závěrem a parádním hudebním podkladem!! Bravo pane Crowe! ()

Roger92

Po shlédnutí tohoto filmu mám rozporuplné pocity...neuvěřitelně smutný a tak trošku depresivní film...bylo mi neskutečně moc líto Cruise jak kvůli jedné blbé krávy (Cameron Diaz) se mu zhroutil svět. Byl najednou kulhající znetvořená troska a přitom jaký to byl "živel". Film poukazuje na to, jak se během okamžiku může změnit celý život. Nicméně, po první půlhodince, skoro hodince, prostě až do nehody se mi film líbil, ale pak mi přišel místy až moc depresivní...ale konec mě narozdíl od některých uživatelů tady dostal...a scéna kdy se Cruise na střeše jakoby loučí se životem a se svou životní láskou mi na dlouho utkví v paměti. Čekal jsem romantickou komedii, ale poté co jsem si přečetl o čem film vlastně je, jsem čekal drama. Nakonec to bylo něco jako psychologcké drama, trošku sci-fi, hodně mysteriózní. Tři Hvězdy !!! ()

Bakoš

Bylo to dost přehnané a přeplácané. Na pět hvězdiček tento film rozhodně nemá. Čtyři by se mu mohli udělit v případě, že by byl konec realističtější (duševní choroba například). Souhlasím s Kleopatrou. Je tam moc všeho. Příliš mnoho emocí najednou, člověk se pak nedokáže zastavit a vychutnat si jinak jednotlivě dobré zápletky. Takže méně snahy by filmu rozhodně prospělo. ()

stebetalka

Válka - láska... Zklamání - Radost... Sen - realita... Nenávist - přátelství... Film plnej protikladů co mě vzal hoodně za srdce! Plus nejnádhernější song od R.E.M. Sweetness follows a něco na dobrou náladu Wubble U- pental..:-) Zkráceně řečeno - když depka, tak pomoc rovná se tohle. ()

mikinko51

Keď som si šiel film prvý krát pozrieť, tak som si myslel, že sa bude jednať o nejakú nasládlu romancu s Tomom. Bol som však milo prekvapený a pravdu povediac, filmy tohto typu (kde neviete, čo Vás čaká nasledujúcu minútu) mám veľmi rád. Jediným negatívom tohto filmu je to, že mi to ako celok pripadalo už príliš prekombinované a preto len 4* ()

ashlei

Ze začátku docela zajímavý a okouzlující snímek. Docela mě bavilo přemýšlet, co je pravda, co sen. Na konci toho už ale bylo moc. Heslo "méně občas znamená více" měl režisérovi někdo připomenout před začátkem natáčení¨. ()

vlkcz

Neviděl jsem původní Otevři oči, ale tohle zpracování mě docela nadchlo. Možná proto, že jsem od filmu se svým "oblíbencem" Cruisem moc nečekal, ale každopádně to bylo velice příjemné překvapení. Dokonce jsem byl nucen uznat, že Cruise je herec, i když to bylo ve fázích filmu, kde vystupoval s maskou. Nenašel jsem nikde odkaz na to, že by příběh byl nějak spojen s Phillipem K. Dickem, což mě překvapilo, protože jinak bych film prohlásil za nejlepší dickovskou adaptaci včetně Temného obrazu. Je to trochu chaotické, ale určitě to nebylo na Malinu. Vřele doporučuji. ()