Medvědí bratři

Medvedí bratia

Brother Bear

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

USA, 2003, 85 min

Typická Disneyovka, čo dodať. Veľmi pekné a príjemné pozeranie s pekným ponaučením na koniec takisto. Trošku muzikálový nádych ako všetky ostatné rozprávky od Disneyho. Možno by som prijal aby táto klasika sa posunula niekam ďalej, aby som rád chodil do kina na tieto rozprávky a aby ma stále mali čím prekvapiť.(6.11.2011)

animovaná pohádka která má své kouzlo, super hudbu, děj o bratřích, kteří po staletích zkoušely zabíjet medvědy, až se jednomu bratru stalo osudným, stal se také v medvědem a zde právě začíná dobrodružství, naděje, láska, štěstí vše pěkné, co v animované pohádce má být(2.6.2010)

Skvělé ztvárnění přátelství, lásky, bratrství... Hodně se mi líbí námět, že Kenay zabije medvěda skrz to, že přišel o bratra a nakonec získá bratra jako medvěd... :)(25.1.2011)

Nikdy som nemala v úmysle pozrieť si túto rozprávku (keď som ešte nevedela o čom je), len preto, že medvede pre mňa niesú zaujímavé. Ale keď som sa nakoniec len tak pre zaujímavosť (keďže som vášnivá milovníčka disneyoviek) odhodlala pozrieť si ju, ostala som veľmi prekvapená a trochu aj na seba naštvaná, že som túto úžasnú rozprávku tak podcenila. Osobne ma to dojalo ešte o kúsoček viac, než legendárny Leví kráľ. Film Medvedie srdce ma zaujal úplne všetkým -animáciou, príbehom aj piesňami. Ale predovšetkým príbehom, ktorý je skutočne veľmi dojímavý a aj prekvapivý, hlavne v závere. Je to jedna z mála rozprávok, ktorých záver ma tak prekvapí a dojme. Jednoznačne sa radí medzi moje naj rozprávky.(3.9.2011)

Pekná rozprávka o bratoch, z ktorých sa jeden stane medvedom a ten druhý ho chce zabiť. Na môj vkus bola ale trošku nudná a pripadalo mi to omnoho dlhšie ako 85 minút, z čoho vyplýva, že som sa až tak dobre nebavil. Ale ide určite o kvalitnú rozprávku, ktorej sa nedá moc čo vytknúť, chyba je skôr vo mne. VIDENÉ 2x(2.1.2012)

Po všech stránkách průměrná Disneyovka, tenokrát v tom lepším slova smyslu. Jednohubka, co pobaví, neurazí, ale nenadchne.(26.8.2012)

Perfektní a dojemný animák s perfetnímy písničkymi.(19.3.2014)

Vidím...? Strom!! Milá a vtipná disneyovka - určitě jedna z těch lepších. Jako menší se mi vždy líbila a to hodlám vyjádřit v hodnocení. No co, že je závěr trochu předvídatelný - vždyť to bylo natočený pro malý děti ;).(30.7.2015)

Jeden z mála filmů, který je na polské TVP plně dabovaný (polský dabing jinak obvykle patří k tomu nejhoršímu co jsem kdy poznal, ale tady to byl jeden z požadavků samotného studia - a díky za to), místami jsem se velmi rozesmál, ale připadlo mi to často vleklé a většina zvířat působila hloupě)(25.1.2009)

Veľmi pekný a dojemný film. Príjemné hlavné postavy, krásna animácia a úžasná hudba Philla Collinsa. Mrzí ma len jedna vec, a to, že klasické animáky už vymizli zo sveta a všetko nahradilo 3D.(4.7.2010)

Mne sa to feeeeest páčilo. Pekná veselá aj dojemná hudba, taktiež jednoduchý ale prirodzený humor, super animácia postáv aj prostredia, pekné posolstvo a myšlienka. Normálne mi až lúto prišlo v zlomových okamihoch, asi som už moc starý na rozprávky. Pán Disney, klobúk dole pred takýmto dielkom. Odporúčam sa na ňu mrknúť.(16.10.2012)

• Wyrdas

Animovaný film pro hodně malé děti, které ještě nevnímají děj a jedno z nejohranějších témat je pro ně stále ještě nové. Nic nového pod Sluncem. Tyhle ořezané animace mi také nejsou zrovna dvakrát po chuti, mám raději ladnější styl. Nejlepší na celém filmu byli štěky na konci mezi titulky. Než jsem viděl to nadhodnocení, tak jsem se rozhodoval mezi dvěma až třemi hvězdami. Takhle se alespoň nemusím trápit v nerozhodnosti.(7.5.2014)

100% Pro indiány mám už od dětství slabost.(18.1.2016)

Krásný příběh, krásná hudba, krásný zvířátka. Nemůžu si pomoct, ale já tyhle pohádky prostě miluju. Dětem se to líbí, i když to u nás běží minimálně 3x týdně, tak mi to vůbec nevadí a aspoň jednou si i s dětma sednu a sleduju to až do konce. A klidně se přiznám, že u smutných scén jsem párkrát i tu slzičku zatlačila. Prostě to má svoje kouzlo a myslím, že nějaké nedostatky tady nemá vůbec cenu řešit.(6.6.2011)

Toto je naozaj krásna rozprávka, úžasne animovaná, so super príbehom, ktorý naozaj chytí za srdce. Ktovie, možno sa naozaj zvieratká takto so sebou rozprávajú. :)(23.1.2012)

Krásný animovaný film o jedné velké cestě za pochopením lásky a tím, proč nezabíjet zvířátka. Líbily se mi také postavy dvou upovídaných losů, nezapomenutelná jízda na mamutech, krásná příroda a jedno malé překvapení k závěru. Hodnotím ****.(13.3.2013)

Ten soundtrack... ten soundtrack... VIVAT Phil Collins..! 70%(20.8.2013)

Nádhera. Jeden z najčarovnejších animovaných príbehov vôbec, doprevádzaný snáď ešte lepším soundtrackom. Phil Collins je frajer. Človek by tomu dokázal aj niečo vyčítať, ale prečo vlastne..:)(8.10.2014)

Ze začátku to vypadalo, že tato disneyovka půjde mírně proti proudu. Relativně smutný příběh se však záhy změnil na to, co tyto animáky umí nejlépe. Hromada kvalitního humoru, povedené postavy, zajímavé prostředí, klasicky dobrá animace. Prostě ideální nenáročný film na odpočinek a relaxaci.(7.11.2016)

Veľmi pekná rozprávka zo silným príbehom a peknou animáciou.(19.2.2018)

V obecném měřítku se Medvědi nemohou srovnat s Lvím Králem. Ale pro mě jsou Medvědí Bratři srdcovka, kterou jsem měl jako dítě strašně rád a dokázal jsem si ji pouštět furt dokola. A vím proč. Když ve filmu fungují emoce, tak má u mě vyhráno. A mezi Kenaiem a Kodou to fungovalo dvojnásob. Pokud bych měl doporučit film o silném přátelství a lásce tak nasměruju právě k Medvědům.(24.1.2019)