Ricky Gervais: SuperNature

Scénář:

Ricky Gervais

Účinkují:

Ricky Gervais

Ricky Gervais se ve svém druhém stand-upovém speciálu pro Netflix rozpovídá o pravidlech humoru, rozmazlování koček nebo o tom, proč určitě neexistuje žádné nadpřirozeno. (Netflix)

ArsenalEagle

Já Rickyho vždycky můžu a pokaždý se u něj zasměju, ale nemůžu říct, že bych ho nějak pravidelně sledoval. SuperNature z Netflixu má krom jiného i kvalitní titulky a tak se nemusím prolouskávat originálem a naplno si užít nekorektní jízdu. Co čtu, tak se z velké části RG opakuje (ono se toho po 40 letech u fochu vymejšlet moc nového, originálního nedá, zvlášť, když z velké části čerpáte ze svého reálného života), ale to mi, jako někomu, kdo sem tam zahlídne jeden, dva z jeho skečů, vůbec nevadilo. Budu si holt muset připomenout Humanity, už to jsou 4 roky, co jsem ho viděl. SuperNature prostě a jednoduše provokuje a baví, i když vědomě se přeci jen drží při zemi. ()

Alementina

Ricky nahlas říká to, co si většina mysli, ale není in to říkat nahlas a myslet to vážně. Ale tady je to přece vtip, tak je super, že se tomu můžeme smát, jenže i Ricky říká smutnou pravdu, která se musí tvářit jako vtip, aby mohla být bez kritiky vůbec řečeno. ()

grogodil

Zmráka sa nad standupom, keď už aj taká povestná držka ako Ricky Gervais má za potreby toľko krát vopred vysvetľovať a ospravedlňovať sa, že všetko je len vtip, tak nech sa hneď všetci neurážajú? Trošku divná pachuť z tohoto inak solídneho (aj keď samého seba recyklujúceho) vystúpenia, keď za každou pointou má akoby v pomyselnej zátvorke potrebu dodať, že "To, že som to povedal, neznamená, že si to skutočne myslím". ()

M.i.k.e

klasický Ricky se vším všudy.Ne všechno mi přijde úplně vtipné, ale ve naprosté většině věcí s ním souhlasím a jsem rád, že těch pár komiků jeho ražení ještě stále je a nenechali se semlít woke rétorikou. Samozřejmě už stihlo vyjít pár článků o tom jak je to urážlivé atd a lidé ruší předplatné Netflixu...a o to je to vlastně zábavnější...80% ()

Elyssea

Těžké zklamání. Gervais selhává na poli humoru a místo toho zkrátka jen provokuje. Hned na začátek spustí tirádu na tras* tématiku, která jeho kritiky jen utvrdí v tom, že je transfobní, ten zbytek se bude smát již dávno vyvráceným stereotypům. Jsou to konstatování a nikoli vtipy s pointou. Jeho vysvětlení tím, že v rámci rovnosti se strefuje do každého stejně, by bývalo obstálo pouze, pokud by nějaký vtip skutečně přednesl. Což se, bohužel, tentokrát nestalo. Když u jednoho ze svých vtipů, který přes smích má problém vůbec nějak slušně podat, sdělí publiku, že pointa za nic moc nestojí, má pravdu. Nestála. Do toho tu máme opět nějaké ty rasistické vtípky ("Ling, Ling"), ale zcela pravdivě Gervaisově předpovědi se na ně nikdo nesoustředí. To bude asi tím, že pro mnoho lidí bude těžké přestát úvodních 10 minut. Gervais má břitký jazyk a v poslední době mu jde spíše strefování se do pokrytectví různých celebrit. Jeho ironické poznámky na jeho "sídlo" a "menšinový status", že pomáhá spíše penězi než motlitbami, jsou přesné. Ale když už to vypadá, že se tenhle stand-up vzpamatuje, Gervais se opět odkloní ke kázání. Chápeme, omezování humoru není pěkné. "Woke" comedy není vtipná. To už je spíš asi záležitost vkusu a toho, co očekáváte. Gervaisovi se jistě dostane toho, po čem tak touží. Vyhrocených reakcí a dost možná i "cancellation". Netflixu nejspíše téhož. Což je zbytečné, protože tenhle unavený přednes stereotypních názorů jen ukazuje, že Gervais by se měl držet Zlatých glóbů a sitcomů. SuperNature je totiž ve své podstatě hrozná nuda. ()

PavelVanekArt

Ricky je prase, ale jeho humor jde ruku v ruce s mojí mentalitou. Ten chlap rozesměje i mrtvýho, co měl rakovinu, AIDS, byl v dětství penetrován a jr nebinární. Ten chlap je světový zlato. Ale mohl přitvrdit, na můj vkus je to pořád málo. A šetřil slovem cunt, což je moje nejoblíbenější slovo v cizím jazyku. 4* a.k.a 85% ()

SHI-SHA

Vůbec na stand-up komedii nejsem, ale Rickyho mám prostě rád, takže jsem si to pustit musel. Nicméně mám pocit, že se začíná dost opakovat. Minimálně omílá pořád stejná témata. Bylo to vlastně i dost podobné poslednímu speciálu od Dave Chappella. ()

Splasher

Prakticky bych sem mohl okopírovat můj komentář ke Konečné Chappella. Člověk znalý Rickyho xFm éry se nutně musí pousmívat tomu, že za tohle shrábne další milióny od Netflixu (Luckiest man alive, conning the management baby). Kdo sleduje profesní vývoj Rickyho od dob Kanclu a Extras, tak nemůže být překvapený. ()

ForgetMeNot5

Ricky Gervais je jako zvláštní sněhová vločka ve světě komiků. Těžko byste pohledali baviče s více nekorektním, ironickým a černým humorem. A přesto je to něco tak bold, svěžího a originálního. Já mám jeho humor většinou ráda (nebudu nalhávat, asi dva tři vtípky mi nepřišly ok, ale nějak mě to neuráží). Umím si tak ale představit, že jisté skupině lidí to může připadat too much. Tak jako tak já jsem si tuto jízdu užila a když nad tím tak uvažuji, tak je dost ironické, že zrovna tento počin je vydáván na Netflixu :D Žijem to ve zvláštním světě. ()

Aargh

Sám o sobě je to jeho nejslabší stand-up, ale reakce (nejen) místních podrážděných libtardů to povznášejí minimálně na čtyři body 👍 ()

jedna_vrana

Ricky Gervais je (aj) výborný stand-upista. Je odvážny, to mu nemožno uprieť. Neštíti sa žiadnej témy a dokáže si uťahovať zo všetkého, zo všetkých, seba nevynímajúc. Môj problém bol, že nie všetky narážky som bola schopná pochopiť a tiež mi chýbalo celkové posolstvo jeho výstupu, akýsi záver, čiara za všetkým. Pobavilo, ale nemala som pocit, že ma tentokrát Ricky obohatil. Aj tak ho milujem. ()

VasaX

Klasický Ricky a jeho humor na hraně/za hranou, který si ale vždy "ospravedlní". Je to zábava, je to aktuální, svěží to zase tak moc není - přeci jen ricky jede už svůj styl velmi dlouho. Ale člověk se kvalitně zasměje, ne že ne. ()

TroiMae

Je rozdíl mezi dů/vtipem, tvořivostí... a leností. Vtipné je snad to, že Gervais si stále myslí, že je zajímavý a cool. Ale má jen rozum pětiletého dítěte, které je rádo, že už z toho vyrostlo. První signální se vyplatí a Gervais budí dojem „úspěšného komika“. Přitom jen sází na pohodlnou jistotu tradice, kdy nemusíte být vtipní, ale stačí být bigotní. Prostě jen potvrdíte to, „co si všichni myslí“, jejich nesnášenlivost, a jdete domů. Žádné vtipy nejsou třeba.. Když si přečtete komentáře na ČSFD, vidíte, kolika lidem „mluví z duše“, kolika lidem to schladí žáhu. Jako když jste v dětství trhali mouchám křidélka a posmívali se klukovi s brejličkama. Jenže mnozí z nás z toho už vyrostli. Satira je, když si děláte srandu z moci. Když si děláte srandu z utiskovaných, je to jen trapná šikana úrovně základní školy.    “All he is, is just the same as every other rich white dude comedian who gets too successful, runs out of ideas, and so just s**ts on the latest minority group. In the 1970s that was my f**king family, it’s Black and minority ethnic people, in the 80s it was gay people. “Trans people are just the latest to get it in the neck from comedians who can’t be bothered to try at their jobs anymore. I cannot stand there and watch another dogs**t comedian go, ‘Oooh if a woman can identify as a man, maybe I’ll identify as a chair’ – why don’t you identify as a good comedian you hack motherf**kers!” (Nish Kumar) ()

kenkaku

Protože minulé Humanity bylo nejsledovanějším speciálem roku, Netflix odhodil militantně šířenou tabulkovou korektnost a kvůli peněžence pustil Rickyho na obrazovku znovu. Celkem šok, protože si bere do pusy woke i cancel culture (tedy základní kameny produkce Netflixu) celkem bez servitek. A rozjel se hned od začátku na úkor žen… a vyklubala se z toho trans... To bohužel bez znalosti jmen (osob) zmíněných ve vtipech, vyjde vše jako poloviční vtip. Př. “ženy nejsou vtipné”. Jako příklad uvedl dvě vtipné ženy co zná (Dame Edna Everage a Eddie Izzard), oba narození jako muži… nebo odkaz na “Mirandu” (jako synonymum pro něco naprosto nevtipného a trapného - kdo nezná, opět narážka vyšumí). Neodpustil si ani zpochybnění vtipnosti kolegy Luise C.K. Po zahřivačce se točí stará témata v novém provedení (AIDS, náboženství, homosexuálové, potraty, Hitler, důchodci). A to do poloviny stopáže. Stačí? :) ()

klukluka

To je bezva, když má pro jednou prachy někdo, kdo se mi kvůli tomu nebude blazeovaně snažit tvrdit, že mu stolice voní po fialkách. Rickyho Gervaise jeho finanční nezávislost totálně osvobodila a on tenhle přepych využívá k tomu, že ještě narozdíl od drtivé většiny lidí říká, co si doopravdy myslí. Schopnost podat to navíc vtipnou formou z něj dělá nejen krále nekorektního humoru, ale snad i hrdinu na barikádě, máchajícího pomyslnou vlajkou poslední hrstky obránců zdravého rozumu. ()

Devadesát Dva

Z jeho starší tvorby toho vlastně moc neznám, ačkoliv jsem viděl jeho filmy, ale k jeho TV tvorbě a komedii jsem příliš nepřičichl, i když má řadu starších stand-upů, vždycky mě tak nějak minul a nechalo mě to tápat, hmm, má cenu se pustit do Gervaise a jeho humoru stylu "i'm bitter cunt"... takže se pro mě stal spíše takovým okrajovým něčím, co si občas dám (za poslední dekádu jsem viděl snad jen Humanity, jestli se nepletu, poslední kousek, před tímhle... a nějak mě to minulo, moc jsem se nebavil, nebylo to tam, kde to potřebuju mít: mozek tam je, ale srdce ne). Jednoduše, nemělo to ten vibe, který mám rád u stand-up comedy, kdy se cítím excited z energie, kterou člověk přináší (naposledy mě takhle nadchl, věřím, Mark Normand a jeho Out to Lunch a Ari Eldjárn s Pardon My Icelandic, Chappelle je bůh v práci s platformou stand-up comedy.... Dylan Moran, where the fuck you at?)... kterou opravdu žeru, je to tak nějak o tom, co se děje, jo, ok, ale ne moc, je to rozkouskováno do jednohubek a člověk se u toho příliš nezasměje, u té skečovitosti a přeskakování, i když, jak říkám, to má mozek, má to, co nabídnout, v rámci intelektu, ale zkrátka, když to srovnáte s tím, co už jste slyšeli a viděli jinde, od jiných. I třeba Norm Macdonald, jehož stand-up z roku 2011, jsem viděl až teprve nedávno, mě jen s tou částí o únose bavil za deset minut víc, než Gervais v celém "SuperNature". ()

DavidS.

"Staromódní ženy. Znáte je, ty s VAGÍNOU." "Používejte zájmena, která chcete. Mějte takový gender, jakým se cítíte být. Ale jedno mi nechte, dámy. Nemějtě PÉRO, nic víc nechci". ()