Ve známé písničce se zpívá o tom, že „medvědi nevědí, že turisti nemaj zbraně“. Medvědi ale bohužel také nevědí, že když najdou v lese kokain, který při neúspěšné předávce vypadl z letadla pašerákům, neměli by ho žrát. Takový medvěd na koksu totiž vůbec neví, co dělá. Ke smůle všech lidských hrdinů příběhu se drogy vysypaly nad idylickou přírodní rezervací, kde by jim za normálních okolností hrozily maximálně puchýře. I proto se jich tu sešlo tolik – klasičtí výletníci, děti za školou, matka jednoho z nich, obětaví strážci parku, gangsteři, kteří hledají spadlý kokain, policista, hledající pro změnu tyhle gangstery… Jak si myslíte, že dopadnou, když narazí na čtvrttunové chlupaté monstrum na tripu? Špatně a většinou na několik kousků. Ačkoliv všichni sem původně dorazili z rozdílných důvodů, teď se upínají k jedinému cíli – dostat se pryč se zdravou kůží. A to nebude jen tak. Zatímco skutečný předobraz medvědího antihrdiny se v roce 1985 předávkoval a pošel, ve filmové verzi je mnohem odolnější, vynalézavější a naštěstí také zábavnější. (Cinemart)

Trailer 2

maddy

Elizabeth Banks by nemala už nikdy točiť filmy. Po otrasnom Movie 43, zbytočných nových Charlie's Angels a najnovšom Cocaine Bear je to viac ako zrejmé. Nemá totiž žiaden režíjny cit. Cocaine Bear mohla byť pomerne uletená čiernohumorná/hororová zábavka, ale v jej podaní z toho vznikol iba film s maximálne otravnými postavami, nefungujúcim až trápnym humorom, smiešnym pokusom o gore, otrasným CGI medveďom a s absolútne nulovou atmosférou a žiadnym tempom, kde je utrpenie sa prelúskať aj tou hodinou a pol. Celé to pôsobí ako lacná C-éčková produkcia, ktorá nemá čo hľadať ani len na streame, nieto ešte v kinách. Uletený nápad s medveďom na kokse fakt nestačí, Elizabeth! CELKOVO: 2/10 ()

agentmiky

Očekával jsem ulítlou a ztřeštěnou komedii. A přesně to jsem také dostal. Je to fakticky výplach na sobotní odpoledne, kdy nechcete moc přemýšlet. On samotný námět zní na papíře úžasně. Ale Elizabeth Banks za mě ten neskutečný potenciál prostě nevyužila. Jasně, u pár scén se zasmějete, nedá se to považovat za úplnou tragédii. Jenže když se zamyslím, že by se filmu ujal nějaký zkušenější filmař, tak z toho mohla být špičková bizarní podívaná...Jinak zpátky k filmu. Herecky asi OK, pár zúčastněným sedla role přímo na jedničku (ubrečený Alden Ehrenheich pobavil). Co se týče kadence jednotlivých gagů, tak nic extra, tady se měli autoři více utrhnout ze řetězu (vlastně jediná pořádně zapamatovatelná scéna je ta se záchrankou...tu mohu označit jako excelentní). Akce též neurazila, vidět pobíhat zfetovaného medvěda na koksu, to se často nevidí. Patetický závěr zklamal na plné čáře. Takže když to shrnu. 5/10 mi přijde jako adekvátní ohodnocení. Ušlo to :) ()

*CARNIFEX*

Je to totálna kokotina, úplne primitívna, s humorom, ktorý nesadne každému, pričom miestami ani samotný medveď nevyzeral úplne "perfektne". Lenže tak nejak mi to celé v kontexte osobných, aktuálnych, životných udalostí sadlo. Ja si nemôžem pomôcť, ale táto totálna pičovina v rámci "animal-hororu" vôbec nebola takým nepodarkom, ako je to tu percentuálne ukotvené. Všetko záleží len na tom, ako budete v danom okamihu emocionálne naladený, čo všetko ste ochotný stolerovať (a teda hlavne nedostatky). A ten záver :) ... ()

rollman1

Čekal snad někdo něco jiného, než šílenou jízdu plnou mrtvých lidí a koksu v medvědím nose? Pokud ano, tak je u mě blázen. Od snímku, kde už samotný název značí, že tady se na Oscary mířit nebude, nelze čekat velké ambice. Příběh o jednom lesním zvířeti, které díky menší chybě jednoho dobře obutého člověka, najde v jednom místním parku haldu koksu. Do toho se objeví plno lidí, které si může chlupatý závislák roztrhat na kusy a to je vše. A vlastně to úplně stačí. Celý snímek se nese na vlně až sebeparodie, kde všichni jasně věděli, co natáčí a proč to natáčí. Celou stopáž provází absurdní dialogy mezi postavami, které se dostávají do ještě absurdnějších situací. Do toho po lese lítá najetý méďa a trhá končetiny všemu, co se mu dostane pod tlapy. Humor zde funguje na výbornou a kadence vtipných hlášek nebo scén je hodně vysoká. Na postavách Vám vůbec záležet nebude, přesto si však myslím, že si každý najde k nějaké cestu, protože jsou zde různé charaktery a některé jsou opravdu povedené. Největší chvála ale po právu patří zvířeti, které za prvé, vypadá opravdu dobře a leckteré filmy za 200 mega by se mohli ledacos přiučit ohledně efektů. Za druhé, je hlavním hrdinou filmu a stará se jak o zábavu, tak i o krvavé scény, kterých by mohlo být klidně více, ale i tak je tu násilí dost. Hlavním Highlightem filmu, je pak scéna se sanitkou a lékaři, která je sice už dost nakousnuta v traileru, přesto však patří mezi to nejlepší z celého snímku. Proč? Je neskutečně dobře natočená, svižně podána a božsky krvavá. Ve výsledku se jedná o dobrý kousek, který svou existenci obhajuje skvělou nadsázkou i humorem a nemusí se schovávat za nějaké pokračování nebo remake. Originální schéma namotané na ne moc kvalitní filmařinu, ale za to povedený obsah. Takový typ filmu, který si dáte s kamarády v kině nebo doma. ()

Marze

Pro lide medveda nezastrelili, kdyz meli zbran? A proc medved zabil vsechny ktere potkal az na jednoho cloveka, ktereho unesl? Protoze to tak film, ktery srazi par hloupych okamziku, chtel.  Za vlady Raegana opravdu padaly drogy z oblohy a byly vsude. Nadsencum pro beckove filmy se to muze libit. Nebo tem, kteri jsou ve spravne nalade pro hloupou hororovou komedii, ktera se snazi byt filmem, i kdyz je to spis je sled scen, ktere maji pobavit. Takoveto veci by spis mely byt jen na TickTocku. Neni to film pro deti ci pro osoby, ktere nemaji radi moc krve. ()

• Film je inspirován skutečným příběhem 79 kg vážícího amerického černého medvěda, který zemřel po požití pytle plného kokainu v listopadu 1985. (bianci)
  • Film obsahuje 2 potitulkové scény. (Stanley619)
  • Cocaine Bear měl být dočasným pracovním názvem. Producenti se rozhodli film vydat pod tímto názvem, protože se jim nedařilo vymyslet nic jiného. (KGBelik)

Související novinky

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023

24.12.2022

Tak dobrý filmový rok jako 2022 jsme tu dlouho neměli. “Dokonalé blockbustery” Top Gun: Maverick a Avatar: The Way of Water vrátily do kin davy diváků a náročnější obecenstvo zaplesalo u Elvise,… (více)

Zemřel herec Ray Liotta

Zemřel herec Ray Liotta

26.05.2022

Ve věku 67 let zemřel herec Ray Liotta, známý například z filmů Mafiáni, Identita, Kokain nebo Země policajtů. O smrti herce informoval server Deadline, podle kterého herec zemřel poklidně ve spánku.… (více)