Ve známé písničce se zpívá o tom, že „medvědi nevědí, že turisti nemaj zbraně“. Medvědi ale bohužel také nevědí, že když najdou v lese kokain, který při neúspěšné předávce vypadl z letadla pašerákům, neměli by ho žrát. Takový medvěd na koksu totiž vůbec neví, co dělá. Ke smůle všech lidských hrdinů příběhu se drogy vysypaly nad idylickou přírodní rezervací, kde by jim za normálních okolností hrozily maximálně puchýře. I proto se jich tu sešlo tolik – klasičtí výletníci, děti za školou, matka jednoho z nich, obětaví strážci parku, gangsteři, kteří hledají spadlý kokain, policista, hledající pro změnu tyhle gangstery… Jak si myslíte, že dopadnou, když narazí na čtvrttunové chlupaté monstrum na tripu? Špatně a většinou na několik kousků. Ačkoliv všichni sem původně dorazili z rozdílných důvodů, teď se upínají k jedinému cíli – dostat se pryč se zdravou kůží. A to nebude jen tak. Zatímco skutečný předobraz medvědího antihrdiny se v roce 1985 předávkoval a pošel, ve filmové verzi je mnohem odolnější, vynalézavější a naštěstí také zábavnější. (CinemArt)

Trailer 2

Xmilden

Béčko jako kráva a ještě k tomu velmi špatně natočené. Zpočátku to vypadalo na nějakou zábavu, ale s blížícím se koncem docházejí vtipy i zřejmě chuť tu kravinu nějak uzavřít. Holt, tohle je úděl filmů kde se veškeré nápady vypatlají už na to jak se má film jmenovat. Divím se že tohle vůbec bylo uvedeno v kinech. 20% ()

MM_Ramone

Animal horror je špecifický subžáner filmového horroru. Ide v ňom o to, že rozzúrené, zmutované, či inak nasraté zvery útočia na ľudí a chladnokrvne ich zabíjajú. Je to jednoduchá, nenáročná záležitosť, pri ktorej sa však viem väčšinou celkom dobre pobaviť. V rámci tohto žánru som už videl veru všeličo. Mal som možnosť sledovať vražedné besnenie vlkov, psov, pavúkov, potkanov, hadov, mravcov, slimákov, žáb, včiel, piraní, levov, krokodílov, netopierov a všeliakej ďalšej hávede. Videl som v akcii aj šabľozubého tigra, krakaticu, obriu chobotnicu, megažraloka, mechažraloka či dokonca aj šesťhlavého žraloka. No ale kokaínom sfetovaného medveďa som si pozrel až teraz, keď som si pustil film "Medveď na kokse" (Cocaine Bear), ktorý natočila herečka a príležitostná režisérska Elizabeth Banksová v roku 2023. No a to bol teda fakt poriadny úlet. Prišlo mi vhod i to, že to bolo ladené v štýle absurdnej trash komédie. *** ()

Astaroth12

Čakal som, nie bečkový, ale až cečkový film, niečo na štýl sharknada či Lavalantula. A náhodou som dostal celkom pohodovú záležitosť, ktorá sa chvalabohu nebrala vôbec vážne. Je to celkom vtipné, sem- tam i trapne a detinské , ale to sa dalo čakať a ja som to aj čakal. Medvedík bol trikovo špatný, ale čakal som, že sa aspoň prejaví ako nekompromisný camp zabijak, ale i tam mal veľké rezervy. Nejaká tá trhanica  bola, ale veľa sa toho dialo mimo záber a skoro všetko ostatné bolo všedné a tým aj nezaujímavé. Ku koncu začal film veľmi moralizovať a to sa k tomuto filmu nehodilo. Radšej  mal venovať viac energie zabavnosti, preto som si tento film aj pustil, ale ako postupoval, tak tá vtipnost celkom ustúpila fádnosti. Do kina by som na tento film nešiel , ale doma bol v poho znesitelný. Slabé 3*. ()

kingik

Není radno zavítat do lesoparku v Tennessee. Jako smyslů zbavená tam řádí medvědice, která se nechce hlásit k odkazu Míši Kuličky. Pozřela totiž kokain z poztrácené drogové zásilky. Na každého návštěvníka si od té chvíle agresivně dupne. Park samozřejmě není liduprázdný. Zoufalá matka (Keri Russell) hledá svoji zatoulanou dcerku (Brooklynn Prince) a jejího kamaráda (Christian Convery), každý park má svého strážce (Margo Martindale), zavítal zde i vyšetřující policista (Isiah Whitlock Jr.), ačkoliv se jedná o rajon mimo jeho jurisdikci, nechybí ani párek turistů v úvodu filmu a koneckonců se brzy objeví obchodník s drogami (Ray Liotta), který se svým synem (Alden Ehrenreich) a kumpánem (O´Shea Jackson Jr.) sem přišel hledat svoje ztracené zboží. Jedná se o originální námět, který má svůj reálný základ. V osmdesátých letech minulého století se něco podobného jednomu medvědovi přihodilo. Ten ale na následky pozření kokainu pošel. A dál už se spíše jedná o fantazírování scenáristy Jimmy Wardena. Hororu s prvky bláznivé komedie se režijně ujala žena, dokonce známá herečka Elizabeth Banks. Té se povětšinou daří udržet si nadhled. Ani jsem nepočítal s nějakým zvýšeným napětím. A taky ho tam dostala. Nejméně zajímavá je finální část. Najednou se to všechno předchozí dobré z filmu vytratilo a divák dostal naservírováno hodně navážno pojaté zúčtování se zabijáckou šelmou. To už bylo málo napínavé, celkem předvídatelné, dost soustředěné na Raye Liottu, byla to jeho rozlučka, a prostě se jedná o nejslabší úsek filmu. Ovšem většina filmu je lahůdková. Medvědice je v kvalitním CGI provedení. Gore je vyvedeno naprosto výživně. Utrhané končetiny, stříkající krev a v jedné dost vypjaté scéně s uhánějící sanitkou se dokonce zcela abnormálně rozezní Depeche Mode. Jen škoda toho finále bez extrému. Rozhodně vznikl rozverný horor, co si neklade nikterak velké nároky a ambice má v řiti. Přesně zná svoji cenu, je s ním možno zažít napětí, úleky z brutálních zabití a také porci legračních vsuvek. 8/10 ()

Wacoslav1

Plus mínus přesně taková taškařice jakou jsem očekával. Každopádně nepokrytá pocta mnohdy absurdním zvířecím hororům z osmdesátek. Nad nějakým dějem nebo scénářem nemá smysl přemýšlet. Prostě medvěd se sjede a zabíjí a koks ho furt oživuje a stimuluje, takže ho nejde zabít. Na tenhle film jsem byl každopádně zvědavej hned jak ho oznámili. A každopádně potenciál byl ještě větší a je fakt, že ke konci už to trochu drhne a určitě bych snížil počet přeživších postav, ale jako zábavná blbina na lepší tři hvězdy? Proč ne.65% ()

• Natáčení probíhalo ve Wicklow v Irsku mezi 20. srpnem a 17. říjnem 2021. (bianci)
  • Film je inspirován skutečným příběhem 79 kg vážícího amerického černého medvěda, který zemřel po požití pytle plného kokainu v listopadu 1985. (bianci)
  • Film obsahuje 2 potitulkové scény. (Stanley619)

Související novinky

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023

24.12.2022

Tak dobrý filmový rok jako 2022 jsme tu dlouho neměli. “Dokonalé blockbustery” Top Gun: Maverick a Avatar: The Way of Water vrátily do kin davy diváků a náročnější obecenstvo zaplesalo u Elvise,… (více)

Zemřel herec Ray Liotta

Zemřel herec Ray Liotta

26.05.2022

Ve věku 67 let zemřel herec Ray Liotta, známý například z filmů Mafiáni, Identita, Kokain nebo Země policajtů. O smrti herce informoval server Deadline, podle kterého herec zemřel poklidně ve spánku.… (více)