Detektivní komedie pojednává o pravdivé události, které stejně nikdo nikdy neuvěří. Nezaměstnaný pomocný dělník v docích se topí v problémech. Všechny ale zmizí ve chvíli, kdy na ulici nalezne přes milionu dolarů. Jednoduše je sbalí a uteče. Štěstí však netrvá věčně, a kdo ty peníze ztratil, bude je patrně hledat. A tak vysoké částky většinou neztrácejí žádní svatouškové... (oficiální text distributora)

blackJag

Podle skutečných událostí natočená kriminální komedie se zástupem známých herců, v době natáčení nehvězdných (Del Toro nebo P.S. Hoffman dávají na poměrně malém prostoru tušit pozdějších hereckých triumfů), mým oblíbeným padouchem Madsenem coby kladnou postavou (to se jen tak nevidí - a je to škoda), ale hlavně Cusackem, jehož výraz, když najdou peníze, je neuvěřitelně dokonalý. Přál jsem Joeymu, aby s těma prachama úspěšně pláchl, ale přes všechny ty nepochopitelné přehmaty, kterých se dopustil, by to byl opravdu zázrak :-) Ale kdo ví, jak by se člověk zachoval, kdyby se to stalo zrovna jemu? Můžete s klidným srdcem říct, že byste podobně nebláznili? 75% ()

-ETIENNE-

Celkom nechápem takto nízke hodnotenie. Ide o spracovanie skutočného príbehu : predstavte si, že nájdete jeden milión dolárov, áno dobre ste počuli MILIÓN DOLÁROV : a skvelý herci mu odovzdávajú naozaj veľa energie a hereckého lesku. Spomeniem skvelého Johna Cusacka, ktorému sekundujú Benicio Del Toro ako večný podvodník a Michael Madsen v roli detektíva na stope balíku peňazí. Vznikne veľa úsmevných situácií ale aj napínavých a úzkostných stavov. ()

Frajer42

Bohužel se mi tenhle nepříliš známý snímeček nepodařilo najít v originálním znění, a tak jsem po delší době riskl dabing. Cusack byl nadabován ještě dobře, ale u zbytku moje ouška docela trpěla. Dokonce i kvalita byla průměrná. Nemyslím si ovšem, že by se jiné podmínky nějak zásadně promítly do mého hodnocení. Z každičkého záběru dýchne na člověka skoro až filmová céčkovost. Nad hladinou snímek drží rozhodně příběh, který je natolik šílený a hlavní hrdina je natolik velký retard, že se divák vyloženě jen nenudí a místy je dokonce napjatý, jakou další chybu Cusack provede. Tento film je v podstatě manuálem, jak se nezachovat, pokud vás někdy potká podobná příhoda a narazíte na tučnější finanční obnos. Stejně jako ostatní manuály, je v dost částech neuvěřitelně nudný. Snímku v průběhu šíleným způsobem dochází dech, až mu nakonec dojde úplně. Každopádně dle zdejšího nevábného hodnocení, jsem očekával ještě větší utrpení. Dvě hvězdy ze sebe bez problému dostanu. Viděno v rámci 5hvězdičkové výzvy. Film mi vybrala uživatelka harfuska. ()

tron

Aj keď je ústredná zápletka natoľko šialená, že mohla vzniknúť len podľa skutočných udalostí a hrá v nej galéria hercov, čo si vedia udržať vašu pozornosť už len svojim vzhľadom (Gandolfini, Madsen, Del Toro...), je to inak jedna veľká nuda. Na mieste sú najmä rozpaky a znechutenie, prameniace z ustavičného drístania o ničom. A od polovice sa to už iba naťaaahuje a nič z toho. ()

SeanLSD

Smial by som sa na celé kolo nad toľkou scenáristickou neobratnosťou, nebyť skutočnosti v tomto príbehu. A takto ? Zástup skvelých hercov v obyčajne natočenom filme, ozvláštnený tým, že som deň predtým našiel na zemi novučičkú 2000-korunáčku ( prvý a asi aj posledný krát v živote ) a uvažoval nad tým, že vylepím oznam : Našlo sa 2000 Kč, majiteľ nech sa hlási na izbe 443 B, dokonca som s tým otravoval vrátničku ( a v nasledujúcej chvíli ma prepadla obava, že by si po ne fakt mohol niekto prísť !) No nie je ten život zábavný a zvláštny ? Herdek, načo vlastne aj niečo vymýšľať... ()

• Snímek byl natočen na motivy skutečného příběhu Joeya Coyleho, který v roce 1981 našel na ulici 1 200 000 amerických dolarů. Ve skutečnosti však nežil se svým bratrem, byl drogově závislý a zabil se v roce 1993. (Terva)
  • Natáčení probíhalo v Pittsburghu. (Terva)