Bláznivá runway

Turbulenzen - und andere Katastrophen

Bláznivý runway

Komedie / Drama / Romantický

USA / Německo, 1999, 124 min

Film z prostředí letištní věže moc neni a je to celkem originální nápad. John Cusak i Billy Bob Thornton jsou výborní a v podstatě ten film táhnou, ale že by byly nějak vtipný to zase ne, takže ani nevim proč je to vydávaný za komedii. děj neni moc propracovanej a s blížícím se koncem to začíná být takový dost divný, ale stále to je koukatelný(6.3.2005)

"Sugarless gum, sugarless gum, sugarless gum, sugarless... gum gum gum income become... Continental 962 heavy, turn left heading 140." I když je ten film jen takovej naivní romantickej cajdák, způsob, jakym mystifikuje lid o tom našem úžasnym džobu řídících letového provozu dočista miluju a je mi jedno, že dočista iracionálně. Billy Bob Thornton si to navíc prakticky ukrad pro sebe v kreaci tak bizarní, že se díky tomu nejvíc podobá skutečnýmu člověku. Film pro zasvěcené publikum.(11.2.2013)

Jelikož jsem vždy toužil být letovým dispečerem, tak mám k tomuto filmu slabost, neboť je pravděpodobně jediný, který se odehrává v prostředí navigačního střediska. Doporučuji si prohlédnout když ne naživo, tak alespoň na obrázcích, jak celé středisko nejen v Americe vypadá, film pak získává co se týče humoru. A tedy upřímně nechápu, jak tento film může mít pod 60%, Thornton zde hraje na výbornou a až na místy upadající scénář a nepřesvědčivého Cusacka mě Runway zaujala. 75%(21.5.2012)

No tohle moc zabavny nebylo. I kdyz to byl celkem dobrej napad udelat film z kontrolni veze, tak to co bylo ze zacatku zajimavy, zacinalo postupne nudit. A kdyz se tu do toho nedeje prakticky nic jinyho tak to je hodne spatny. Mohla to bejt dobra komedie, jenze Cusack s Thorntonem nijak zvlast nesouperi, jen Cusack magori a Thornton je furt v klidu. Ale zahrany to bylo slusne. Hlavne Cusack hral skvele, Thornton moc prilezitosti nedostal. I kdyz jsem se parkrat docela nasmal, tak to nebylo dost na to, abych si trouf to oznacit za komedii. Aspon, ze kdyz se tam objevi Angelina Jolie tak se je na co divat. Na tri to bude, ale docela dost sem se nudil.(14.7.2005)

Prostředí tohoto leteckého dispečinku je semeništěm recesí a černého humoru mezi lidmi, kteří někdy v dost labilním psychickém stavu "bdí" nad bezpečností leteckého provozu. Rivalita dvou kohoutů na jednom pracovním i soukromém smetišti stojí na postavách Thorntona a Cusacka, kteří jsou i se svými pomstičkami a hříčkami někdy politování, někdy zábavní. Já jsem se bavila, ale nedoporučuju sledovat před nástupem do letadla.(23.2.2005)