Bláznivá runway

Turbulenzen - und andere Katastrophen

Bláznivý runway

Komedie / Drama / Romantický

USA / Německo, 1999, 124 min

Film z prostředí letištní věže moc neni a je to celkem originální nápad. John Cusak i Billy Bob Thornton jsou výborní a v podstatě ten film táhnou, ale že by byly nějak vtipný to zase ne, takže ani nevim proč je to vydávaný za komedii. děj neni moc propracovanej a s blížícím se koncem to začíná být takový dost divný, ale stále to je koukatelný(6.3.2005)

Tenhle film má v sobě tolik potenciálu, že mi je až líto mého průměrného hodnocení. Bláznivá Runway je testosteronová show, jejímž aktéry jsou dva sokové v práci, profesionálním životě a lásce - Nick (John Cusack) a Russell (Billy Bob Thornton). Nápad zasadit příběh do leteckého kontrolního střediska je vynikající, ale zpracování už na tak vysoké úrovni není. Holt idea je jedna věc a realizace druhá. To ale nic nemění na tom, že se zde odehraje většina děje. Stále nejsem přesvědčen, zda obě hlavní postavy jsou ve své práci tak dobří, jak nás přesvědčují, čímž se dostávám ke kolonce hereckých výkonů. John Cusack jako vždy skvělý, ale neví, zda hrát komediálním či dramatickým stylem a tak to často střídá. Billy Bob si opět vystačí pouze s jedním výrazem (a to i když je shozen ze židle a nakopán do zadku), obě ženské představitelky - Cate Blanchett a Angelina Jolie - jsou až příliš patetické. Dvě dlouhé hodiny mohly být prostě ještě lepší.(21.7.2005)

• AGO

Podpriemerná komédia, pri ktorej som sa párkrat pousmial, a to je asi tak všetko. K tomu prispel nie moc dobrý a niekedy nudný scenár a John Cusack v hlavnej úlohe, ktorý sa do komédií moc nehodí a očividne sa mu ani moc nechcelo hrať. Zvyšok hercov je fajn, hlavne Billy Bob Thorton je v roli najväčšieho frajera veľmi dobrý. Škoda len toho scenáru...(26.6.2004)

Spokojenému a sebevědomému Nickovi naruší příjezd manželů Bellových rovnováhu, která doteď byla jeho nedílnou součástí v osobním i profesním životě.Russellem, chlápkem, který neumí projevovat emoce, se cítí ohrožený na postu nejlepšího leteckého dispečera, a jediná noc s jeho ženou Mary naruší jeho idilické manželství.Celkem zajímavý námět, film obsahuje i vtipné scénky, ale těch je tu pomálu, atraktivní prostředí přistávací plochy, jenom to zpracování (i přes ta slavná jména) je poněkud pokulhávající a děj je strašně předvídatelný.(21.7.2008)

Decentní komedie z netradičního prostředí s netradiční zápletkou. Nedostatek humoru film hravě vyváží originalitou. John Cusack je jako vždy skvělý a Billy Bob Thornton je prostě ďábel. I dvě ženské role jsou skvěle obsazené a obzvláště Angelina Jolie je pro mě jasný důvod proč se na film dívat a proč ho mít rád. Doporučuju film shlédnout před letem nebo taky přímo v letadle, aby si člověk lépe uvědomil, že lidské životy jsou tam na obloze svěřeny lidským rukou.(18.1.2014)