Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Svědomitý Nick Falzone je jedním z nejlepších letových dispečerů, který řídí letecký provoz a přistání na letištích Kennedy, LaGuardia a Newark, tedy vzdušný prostor nad New Yorkem, patřící po celých čtyřiadvacet hodin k nejrušnějším letovým oblastem. Je to obtížná a stresující práce, při níž i sebemenší chyba může znamenat katastrofu, ztrátu místa a celoživotní trauma. Nick je důsledný, precizní a na svou zdatnost patřičně hrdý. Jeho nadšení z dobře vykonané práce však vezme velmi rychle za své, když na jeho pracoviště přichází Russell Bell, kterého předchází pověst dokonalého, ovšem poněkud nezodpovědného dispečera posedlého letadly. Svou část provozu řídí s orlím pérem zastrčeným za ucho a je pravým opakem poněkud upjatého, svědomitého Nicka. Letové středisko se brzy promění v bojiště, na němž se ti dva snaží navzájem trumfovat, a jak jejich souboj nabírá na intenzitě, nezastaví se ani po pracovní době… (TV Nova)

(více)

Recenze (126)

kleopatra 

všechny recenze uživatele

Prostředí tohoto leteckého dispečinku je semeništěm recesí a černého humoru mezi lidmi, kteří někdy v dost labilním psychickém stavu "bdí" nad bezpečností leteckého provozu. Rivalita dvou kohoutů na jednom pracovním i soukromém smetišti stojí na postavách Thorntona a Cusacka, kteří jsou i se svými pomstičkami a hříčkami někdy politování, někdy zábavní. Já jsem se bavila, ale nedoporučuju sledovat před nástupem do letadla. ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

No tohle moc zabavny nebylo. I kdyz to byl celkem dobrej napad udelat film z kontrolni veze, tak to co bylo ze zacatku zajimavy, zacinalo postupne nudit. A kdyz se tu do toho nedeje prakticky nic jinyho tak to je hodne spatny. Mohla to bejt dobra komedie, jenze Cusack s Thorntonem nijak zvlast nesouperi, jen Cusack magori a Thornton je furt v klidu. Ale zahrany to bylo slusne. Hlavne Cusack hral skvele, Thornton moc prilezitosti nedostal. I kdyz jsem se parkrat docela nasmal, tak to nebylo dost na to, abych si trouf to oznacit za komedii. Aspon, ze kdyz se tam objevi Angelina Jolie tak se je na co divat. Na tri to bude, ale docela dost sem se nudil. ()

Reklama

Shit 

všechny recenze uživatele

Film z prostředí letištní věže moc neni a je to celkem originální nápad. John Cusak i Billy Bob Thornton jsou výborní a v podstatě ten film táhnou, ale že by byly nějak vtipný to zase ne, takže ani nevim proč je to vydávaný za komedii. děj neni moc propracovanej a s blížícím se koncem to začíná být takový dost divný, ale stále to je koukatelný ()

Eliott 

všechny recenze uživatele

Vidím to na naprosto průměrné rodinné drama z konce devadesátek. Film je koukatelný, ale není ničím vyjímečný. Mocenský souboj rivalů, hlavních dvou hrdinů je celkem zajímavý, bohužel však v poměrně zdlouhavém a spíše nudném provedení bez jediného vtipu, či humorné scény. Jelikož bych celku udělil zhruba 50%, přikláním se nakunec pouze ke 2 hvězdám. PS: Kdyby to nebylo více než 2 hodiny dlouhé, pravděpodobně bych udělil 3*. ()

Hal_Moore 

všechny recenze uživatele

Tenhle film má v sobě tolik potenciálu, že mi je až líto mého průměrného hodnocení. Bláznivá Runway je testosteronová show, jejímž aktéry jsou dva sokové v práci, profesionálním životě a lásce - Nick (John Cusack) a Russell (Billy Bob Thornton). Nápad zasadit příběh do leteckého kontrolního střediska je vynikající, ale zpracování už na tak vysoké úrovni není. Holt idea je jedna věc a realizace druhá. To ale nic nemění na tom, že se zde odehraje většina děje. Stále nejsem přesvědčen, zda obě hlavní postavy jsou ve své práci tak dobří, jak nás přesvědčují, čímž se dostávám ke kolonce hereckých výkonů. John Cusack jako vždy skvělý, ale neví, zda hrát komediálním či dramatickým stylem a tak to často střídá. Billy Bob si opět vystačí pouze s jedním výrazem (a to i když je shozen ze židle a nakopán do zadku), obě ženské představitelky - Cate Blanchett a Angelina Jolie - jsou až příliš patetické. Dvě dlouhé hodiny mohly být prostě ještě lepší. ()

Galerie (53)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama