610 metrů nad zemí

Pro nejlepší kamarádky Becky (Grace Caroline Currey) a Hunter (Virginia Gardner) je život o překonávání strachu a překonávání hranic. Ale poté, co vylezou do výšky 610 metrů na vrchol opuštěné rádiové věže, ocitnou se v bezvýchodné situaci a nemají jak sestoupit dolů. Dovednosti Becky a Hunter, které jsou zkušené horolezkyně, budou podrobeny těžké zkoušce, když budou zoufale bojovat o přežití s přírodními živly, nedostatkem zásob a závratnými výškami. (mac000)

herr_carter

Chochochoó, potlesk ve stoje  - a to jsem na ten film narazil zcela náhodně (prehrajto.cz, právě sledováno uživateli). Takové náhody jsou jak se zdá nakonec nejlepší. Popisovat není třeba, všechno je napsáno výše, mě jen stačí konstatovat, že takový pocit závratě a úzkosti už jsem dlouho u filmu nezažil. Bravurní kamera a střih, že si prostě člověk připadá, že je tam s holkama nahoře taky. A kdo viděl například film 47 m, měl by rozhodně tenhle film zařadit do hledáčku. Metrů je to sice asi o půl kiláku víc, rozuzlení však téměř stejné.......................moje hodnocení = 9 z 10. ()

kenkaku

Tenhle film to měl u mě těžký… 1) distributor opět domrvil název (to nesnáším a film si mě automaticky před-nasral). 2) jedna z hlavních postav je (relativně) normální. Druhá je kráva 100% času. 3) každá anténa má u sebe i “anténí domeček” (elektrikáři vědí). Tahle atrapa má hovno. Plus na to jak jsou vysoko, nemá anténa dostatečné jištění (vršek by se klátil jak stéblo trávy). Jeden by prostě řekl, že když už si vzali inspiraci v reálném vysílači, vezmou si toho více než výšku. Totálně tím u mě zabili nějakou míru realističnosti. 4) v té vteřině, kdy zahodily boty (na rozpálené železné konstrukci) mě začal film brutálně vytáčet a idiocie s nabíjení dronu zabily vše definitivně … Nejhorší je, že místo kokotin (co vymýšlely) nestačilo náhodou prostě jen vyřadit z provozu to světýlko nahoře? To, že vysílač přestal blikat (bezpečnostní riziko pro letadla), nepřivolalo by náhodou někoho zaručeně hned po první noci? Jediné co mi zvedlo náladu bylo “scénáristické osvěžení” v 90té minutě. ()

sedm.1

Já tedy nechci nějak zbytečně prodlužovat své už tak dlouhé komentáře, ale nad jednou věcí se tu musím v souvislosti s tímto filmem pozastavit a fakt se jako nad tím už hodně kysele ušklíbnout, ale co má do prdele znamenat ten český distribuční název filmu? Fall vydávat jako 610 metrů nad zemí? Fakt kašpaři! K filmu. Za mě nejlepší reklama pro tento film je můj vlastní zážitek, kdy jsem se zhruba po nějakých pětačtyřiceti minutách trvání tohoto snímku zvedl z gauče, jelikož polévku, kterou jsem se snažil při tom konzumovat, jsem absolutně kvůli staženému žaludku nedokázal pozřít, tak jsem se rozhodl odnést do kuchyně onen stále plný talíř, cestou jsem se ovšem musel přidržovat věcí, kolem kterých jsem procházel, jelikož se mi točila hlava a fakt jsem doslova hledal pevnou půdu pod nohama, u kuchyňské linky jsem pak zjistil, že se mi třesou i nohy, a to takovým způsobem, že jsem se lekl, jestli není zemětřesení, no prostě masakr. Jako výšky v reálu nevyhledávám, ale že by mi nějakým zásadním způsobem vadily, tak to zas taky ne, nicméně to co se odehrává zde, a co tu prožívají ty dvě ústřední postavy, tak to prosím pěkně děkuji, ale já byl zesranej od uší až k palcům u nohou, a za všechno může jen naprosto geniální zpracování této naprosto jednoduché záležitosti. Ta zápletka je tu skutečně minimální, ale tvůrci z ní vážně vyždímali absolutní maximum, těch sto minut bylo děsivějších než ve společnosti těch nejbrutálnějších filmových řezníků, celé to bylo neuvěřitelně napínavý, strhující, totálně nervy drásající, a dokonce ke konci došlo i k parádnímu zvratu, kdy jsem jen polkl na prázdno, prostě boží!!! Navíc obě herečky jsou opravdu sympatické a sexy, v té výšce se pak chovají vcelku racionálně, bez nějakých hovadských filmařských berliček a zbytečného tlačení na pilu, a i když já tyhle adrenalinové lidi naprosto nechápu a spíš mě až serou, jak nesmyslně a hlavně zbytečně hazardují se svými životy, tak zde jsem každopádně oběma holčinám upřímně přál šťastný konec a samozřejmě mě i zásadním způsobem potěšilo, že to zas až tak sluníčkový závěr nakonec nemělo. Fall je zkrátka opravdu luxusní filmová pecka, která mi sevřela krk i prdel, nicméně odměnou pro mě byl vážně intenzivní a šíleně adrenalinový filmový zážitek, který hodlám doporučovat naprosto každému. ()

upson

Za málo peněz hodně muziky. Pro filmy, které se odehrávají na minimálním prostoru mám slabost. Tohle byla svěží jednohubka. Snad si někdo režiséra Manna všimne a pustí ho k větším projektům. ()

Silwer

Je to teda silene nelogicke,kdyz ale clovek vypne tak ten pocit ze jsme vysoko na vysilaci je celkem cool..tyhle filmy mam celkove rad. ()

DavidS.

Pominu-li prvních a trapných deset minut, otravnou blonďatou kamarádku a fakt, že nejlepší boty pro lezení na cokoliv jsou Converse, jedná se o výborný survival, kde i doma dostanete závrať z výšek... ()

borec999

Na daný jednoduchý námet (dve mladé influencerky z Insta lezú na televíznu vež na ktorej vrchole uviaznu) z toho Scott Mann a spol. vytrieskali asi maximum. Nemám strach z výšok, ale tu mi viackrát pri sledovaní bolo z výšok fyzicky nepríjemne, natočené je to po technickej stránke (aj napriek menšiemu budgetu) výborne. Postavy sú adrenalínové nadšenkyne, podľa toho sa aj správajú a poteší tiež, že nie sú to kravy a dá sa im fandiť. Pozadie jednotlivých postáv je samozrejme zjednodušené, no osobne takýto film nepozerám pre zamotaný scenár. Dievčatá( a ani divák) sa po uviaznutí hore rozhodne nenudia, skoro stále sa niečo deje a navyše si tvorcovia dovolili v závere aj maličký zvrat, ktorý by som pri takto dejovo jednoduchom filme nečakal, takže za to palec hore. Scott Mann ma znova presvedčil, že aj keď netočí hollywoodske trháky za stovky milióny ale len lepšie béčka, tak zatiaľ každý kúsok v jeho režijnej filmografii je kvalitný film ktorý u mňa minimálne 4* zinkasuje. Fall nie je výnimkou- 75% a kvalitné remeslo. ()

ryba443 odpad!

Zajímavý námět, už anotace mě zaujala... bohužel tím to ale končí, tady je totiž jinak špatně úplně všechno. Hned na začátku mě rozesmál samotný stožár, ten totiž asi pro potřeby filmu navrhoval někdo, kdo reálnou stavbu tohoto typu v životě neviděl. Tahle konstrukce z tenkého plechu pospojovaná desítkou šroubem by coby samonosná mohla mít tak 15 metrů, s těmi třemi směšnými lanky (neodvažuji se to ani nazývat kotvením) s přimhouřeným okem možná 30 metrů. Cokoliv vyššího už popírá fyzikální zákony a nejen, že by se to zřítilo, ale ani by nebylo možné to postavit. O ocelovém tubusu nahoře, stojícím jen tak na ocelovém roštu bez spojení se zbytkem konstrukce ani nemluvě. A to má mít 600 metrů? Prostě úplná blbost, pro srovnání doporučuji vyhledat fotky z Liblického středovlného vysílače (355m), kolik lan jej kotví a jak jsou tlustá, jak vypadají betonové patky, ke kterém jsou lana na zemi ukotvená a podobně. Ale dobře, nechme stožár stožárem a pojďme se podívat, co na něm vyvádí dvě podařené hrdinky. Proboha, co to tam dělaly? Z úvodu filmu jsem nabyl dojmu, že mají s lezením nějaké zkušenosti, ale evidentně ne... proč nepoužívají žádné jistící prostředky? Hákové karabiny na tohle přímo určené, tlumiče pádu..? Nějaké přijištění ke konstrukci, budování kotevních bodů? A to propojení lanem mezi oběma lezkyněmi, které zároveň obě lezou, to mělo být jako co? Kdo tam jistil koho? To tam bylo, aby v případě pádu jedné spadly obě najednou? Proč si nejištěná lezkyně pálí prsty o lano při sestupu dolů, když může i při absenci vhodnější výbavy slanit na půlloďáku na karabině? A proč tam vlastně zůstávají nahoře na té plošině, když si mohou ze zbytku lana vyrobit smyce a po tom ocelovém tubusu mohou celkem v pohodě sesmycovat až k žebříku? Jo aha, to by pak nedalo na celovečerní film, ale byly by za hodinu dole. A taky bych chtěl vidět někoho, jak dlouho se udrží za ruce v té pozici, ve které jedna z hrdinek na samotném vrcholku čekala minimálně pár desítek minut, až se jí nabije baterka. A takhle bych mohl pokračovat ještě hodně dlouho. Jako sorry, tohle fakt ne, celý film je jen přehlídka klišé, nelogičností a nesmyslů. ()

matolas

Herci ako z čadčianskeho ochotníckeho divadla, fyzika išla trochu bokom, ale zábavné to je, to tomu uznať musím. ()

Corpsegrinder

Od filmu jsem čekal jen to nejhorší takže se sám divim že jdu tak "vysoko", ale nakonec to šlo aspoň dokoukat a smát se všem těm nesmyslům co se na vás z obrazovky hrnou. Po přetrpění první půlhodinky a akceptování faktu že ústřední dvě postavy jsou totálně nepřipravený, nesympatický a vygumovaný krávy dojde na celkem zábavný řešení problému jak dolů kde kupodivu jeden dva nápady nejsou až tak hloupý, vše bohužel táhnou dolů scény kde tam ty dvě jen sedí a kecaj o kravinách. Nevim jak vy ale já bejt tam nahoře tak neztrácim ani minutu. Pak přichází průhlednej debilní zvrat a celkem nezajímavej závěr. CGI v pár scénách horší, hlavně při záběrech dolů zřejmě použili nákou 2D leteckou google mapu a vypadá to strašně. No a to je asi tak vše, 2* a jdu pryč navždy. ()

Adramelech

Sledování horolezeckých filmů u mě spolehlivě vyvolá pocit mrazení v zádech, ať už to jsou nebo nejsou horory. Kromě toho jsem nikdy nechápal, proč lidi na ty skály lezou. Vnímám horolezectví jako iracionální a nebezpečnou zálibu a filmy na toto téma si pokaždé užívám. Ani tenhle film nebyl marný. Velkolepý pád kluka ze skály skoro hned na začátku a následný nápad dvou roštěnek vylézt na televizní věž... Hm, fakt slušný úlet. Dobíjet na vrcholu 600 m vysokého stožáru akumulátor dronu a přitom odhánět supy, to bych fakt nemusel. Upřímně doufám, že se to celé točilo v ateliéru. ()

aquiver

Strhující a skvěle natočené. Intenzivní fyzický zážitek. Škoda že scénář a celkový rámec není moc originální (třeba hned ten úvod je šablona). Přál bych si také uvěřitelnější herectví jinak sympatických hereček. Tam měla být stísněná atmosféra a strach o život, namísto cool věcí či té hororové cesty. A pak, zdůrazňuji, že nejsem odborník, ale myslím si, že filmu by prospěla konzultace s profesionálními horolezci. Nicméně bavilo mě to a přineslo celou řadu stísněných pocitů. Podobné filmy: Gravitace, Vše je ztraceno, 47 metrů 65 % ()

666Carnage

Špatnej sen pro každého, kdo se bojí výšek, takže já trpěl dvojnásob. Pěkně natočeno a dokonce i se i koná zvrat, který nebyl úplně předvídatelný. Komorní snímek o pár hercích a slušná dávka napětí. 65% ()

Zero_Signal

Mám dosť silný strach z výšiek, a poviem teda, že pri sledovaní tohto filmu moja prdel naozaj spoznala stredovek. Ak by nebolo toho otravného plot twistu, buchol by som rovno 5*. Jasné, vo filme je veľa nelogickostí, divných rozhodnutí a celkovo popieraní fyzikálnych zákonov, ale pri survival žánri som úplne ochotný to odpustiť a len sa nechať viesť kamerou. Uf, ale tak toto už asi nikdy viac. ()

E´Tonno

Nepovažujem sa za človeka, čo by mal strach z výšok (zábradlie vždy uvítam), ale pri tom lezení na vežu, alebo pri pokuse o získanie batohu som bol tak napnutý, ako už sakramentsky dávno nie! Ale aby som len nechválil, tak aj malé výhrady - pád rebríka a pohľad kolmo zhora s obláčikmi sa mi zdali (príliš) umelé a koniec mohli trošku viac natiahnuť. 80% ako lusk. ()

Kacitr

Měla jsem vítr i z Petřínské rozhledny.....na balkóny zásadně nechodím. Fall pro mě byla výzva. Výborně natočeno. Logiku neřeším. Dlouho jsem se tak nezapotila. Uf. ()

mazadlo

Už dlouho ve mě nevyvolal film fyzické pocity na zvracení, pocení a pořádné závratě. FALL v tomhle funguje skvěle. Bohužel scénář je slabší. Závěrečný twist kopíruje zažité formule a samotný závěr působí trochu "narychlo". I tak ale dobře zběsilá jízda od začátku do konce a tu poslední hvězdičku ubírám jen za ten scénář. Bavilo mě to a je fajn, že dnes jde natočit i takovéto šílenosti. ()

ArthasKarfa

Tak z některých pasáží mi bylo fyzicky špatně. Asi jsem neviděl podobný film, který by takto sevřel a vy měli po celou dobu strach z výšky. Sice je tam celá řada nereálných věcí a detailů, ale i přesto velmi zajímavé. ()

Renfield

Nebylo by vůbec na škodu, kdyby děvčata neměla na vrcholu věže čas na řešení svých vztahových prohřešků. Na druhou stranu toho času tam bylo opravdu hodně, předtím se nějakou dobu neviděly a Becky ono zjištění jistě pomohlo s vyrovnáním se jak se smrtí Dana, tak s pochopením otce. Ale sakra, tohle opravdu neměla být vztahovka, vůbec když děj právě v těchto částech zbytečně selhává. Snad i ne úplně logická rozhodnutí dvojice na věži ho ruší méně, protože ta, ať jsou jakkoliv úsměvná, mají alespoň adrenalin, o nějž tu má jít především. Což ve většině filmu také funguje, z větší části díky kameře, která dokáže zachytit a hlavně přenést výšku a pocit strachu z ní. V závěru jsem si myslel, že se Becky snese dolů zavěšená na nohou mrchožrouta. Ale celkově to přepnutí do přestřeleně akčního módu tolik neruší, navíc nabídne velmi originální obal na mobil. Ale také podivný střih, ten zdaleka ne poprvé, což už je horší. 70% ()

Čeká nás várka hororových pokračování

Čeká nás várka hororových pokračování